Beşiktaş, Puanla Başladı :1-1

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
sürgünüm yeni bir haber konusu açtı

Beşiktaş, Puanla Başladı :1-1

165582.jpg

6 yıllık aradan sonra Şampiyonlar Ligi serüvenine başlayan Beşiktaş, deplasmanda Benfica ile 1-1 berabere kaldı.

Siyah beyazlılar, 12. dakikada yediği golle geriye düşmesine rağmen rağmen müthiş baskısının sonucu, 90+4'te Benfica ceza sahasının hemen önünden kazanılan serbest vuruşta eski Benficalı Talisca müthiş bir vuruşla Portekiz ekibini avladı ve skoru dengeye getirdi.

Beşiktaş'ın grubundaki diğer maçta Napoli'nin Ajax'tan yeni transferi Milik'in golleri İle Dinamo Kiev'i 2-1 yendi.

İşte ilk maçlar sonucu B grubu:

Orijinal formatta oku

Son düzenleme:

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Benfica, Şampiyonlar Ligi'ne son 10 sezonda 8 kez katılmış 3 çeyrek final oynamış. İki takım arasında ciddi tecrübe farkı var. Bir de Şenol hocanın saçma ilk 11 tercihleri var.

''Şampiyonlar Ligi hata kaldırmaz'' deyip Tolga'yı kaleye koyar.

Bu akşam Tolga Zengin'i kalede görmeye psikolojim hazır değil.

Bari Tolga'nın eski maçlarda yediği golleri izleyeyim de hazırlık olsun maça. :)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Benfica'nın, en az Braga kadar önemli bir anısı var. Üç yıl önce Aykut Kocaman ile birlikte zorlu bir süreçten geçiyorduk, o ara her şeye rağmen yarı finale kadar kalmıştık. Çok basit bir şekilde maç gitmişti elimizden, finale kalıyorduk az daha. İşte o maçın rövanşı olacak aslında binevi. Konyaspor da bizim yerimize Braga karşısında rövanş oynayacak.

Mâlum artık sahada eski Beşiktaş olmayacak, farklı bir Beşiktaş olacak. Benfica'nın da bu kadar çok eksiği varken Beşiktaş'ın kazanması gerek. Temsilcimiz Beşiktaş'a başarılar dilerim.

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
Beşiktaş'ın kazanma ihtimali %1'dir o da Allahın yardım etmesiyle gerçekleşir.

Bu yorumumu bjk'e düşmanlık olsun diye yazmıyorum,futbolda gerçekler vardır.

Son düzenleme:

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Beşiktaş'ın kazanma ihtimali %1'dir o da Allahın yardım etmesiyle gerçekleşir.

Bu yorumumum bjk'e düşmanlık olsun diye yazmıyorum,futbolda gerçekler vardır.
Benfica'da birçok eksik var, Beşiktaş'ta kötü bir takım değil. Velhasıl kelam bu oran nasıl %1 olur? Kalede Tolga olup, hatalar yaparsa ve defans açık verirse bu dediğin doğru olur. Diğer türlü Beşiktaş'ın yenileceğini sanmıyorum. En az ülkeye beraberlikle dönerler. Umarım yanılmam. :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Galibiyet zor görünüyor ama en azından 1 puanla başlanılsa güzel olur. Başarılar Beşiktaş.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Gökhan Gönül için de ayrı bir önem taşıyor bu deplasman. Üç yıl önce Fenerbahçe formasıyla kan dökmüştü. Topa müdahale etmek isterken rakip oyuncu suratına yanlışlıkla tekme atmıştı ve kanlar içinde yerdeydi. Zaman çok çabuk geçiyor be. Üç yıl sonra yine aynı deplasman, bu kez Beşiktaş ile sahada olacak.

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
Benfica'da birçok eksik var, Beşiktaş'ta kötü bir takım değil. Velhasıl kelam bu oran nasıl %1 olur? Kalede Tolga olup, hatalar yaparsa ve defans açık verirse bu dediğin doğru olur. Diğer türlü Beşiktaş'ın yenileceğini sanmıyorum. En az ülkeye beraberlikle dönerler. Umarım yanılmam. :)
Kanka akşam görüşürüz:)

Bjk kendi evinde oynamadıktan sonra Benfica ve Napoli gibi takımlardan puan alma ihtimali %1'dir.

Türkiye liginde oynamak başka avrupada oynamak başka. Bjk kadrosu avrupa için yetersiz,bu kadronun gruptan çıkma ihtimali çok zayıf.

Son düzenleme:

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kanka akşam görüşürüz:)

Bjk kendi evinde oynamadıktan sonra Benfica ve Napoli gibi takımlardan puan alma ihtimal %1'dir.

Türkiye liginde oynamak başka avrupada oynamak başka. Bjk kadrosu avrupa için yetersiz,bu kadronun gruptan çıkma ihtimali çok zayıf.
Benfica'yı eksiklerine rağmen yenemiyorsa işi zor olur zaten. Deplasman ayrı bir olay. Yenmek isteyene deplasman vız gelir. Takım oyunu oynarsan eğer, takım bir şekilde kazanır. Bakalım işte, ihtimal vermeyelim. :)

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
Benfica'yı eksiklerine rağmen yenemiyorsa işi zor olur zaten. Deplasman ayrı bir olay. Yenmek isteyene deplasman vız gelir. Takım oyunu oynarsan eğer, takım bir şekilde kazanır. Bakalım işte, ihtimal vermeyelim. :)
ŞL kalitesinde oynamak için tecrübe+kadronun şl seviyesinde olması lazım . Bu ikisi bjk'de yok,o yüzden futbolun gerçeklerini göz önüne alarak ihtimal veriyorum.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Gs'ı tuttuğum için değil futbolun gerçeklerinde Galatasaray'ın avrupa fatihi olduğu,genlerinde avrupa kanı dolaştığı yazar.

%40 ihtimal Gs kazanır derdim.
Bu da taraflı gözle baktığını gösteriyor işte. Fatih Terim olsaydı eğer, "tamam" derdim de, o olmadığı ve takımın bozulup dağıtıldığını göz önünde bulundurursak "yanlış bir bakış açısı" derim. Bu iş takım oyununa bakar. Her şey "tecrübe" ve "avrupa fatihi" olmakta yatmaz. :)

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
Bu da taraflı gözle baktığını gösteriyor işte. Fatih Terim olsaydı eğer, "tamam" derdim de, o olmadığı ve takımın bozulup dağıtıldığını göz önünde bulundurursak "yanlış bir bakış açısı" derim. Bu iş takım oyununa bakar. Her şey "tecrübe" ve "avrupa fatihi" olmakta yatmaz. :)
Yoo taraflı gözle bakmıyorum .Hadi ben taraflı gözle bakıyorum iddaa'da mı taraflı gözle bakıyor ? Bjk'ın gruptan çıkma ihtimali Dinamo Kiev'den düşük :)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yoo taraflı gözle bakmıyorum .Hadi ben taraflı gözle bakıyorum iddaa'da mı taraflı gözle bakıyor ? Bjk'ın gruptan çıkma ihtimali Dinamo Kiev'den düşük :)
Beşiktaş'ın şampiyon olmasının üzerinden 7 sezon mu ne geçti. Türkiye'deki şampiyonun direk gruplara katılma olayı da yeni çıktı. Kısacası uzun bir aranın ardından ilk defa gruplarda kendine yer buldu Beşiktaş. Sonuç olarak iddaa nasıl olur da gruplardan çıkma ihtimalini Beşiktaş'ın yüksek tutar?

Ayrıca konumuz Beşiktaş'ın gruptan çıkıp çıkmaması değil, Benfica'yı yenip yenememesi. Benfica'da birçok eksik var, buna rağmen yenemiyorsa ya da en azından berabere kalamıyorsa iş yaş. Ben yenme ihtimalinin düşük olduğunu düşünmüyorum, her an her şey olabilir. Benim anlatmak istediğim buydu.