2016 Batman v Superman: Dawn of Justice / Adaletin Şafağı - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yakın zamanda izlemek üzere extended sürümünü indirdim de 3 saat 2 dakika. Sanırsın Schindler's List. :)

2 gün sürseydi? :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Eee izle artık. :A

Ben de indiriyorum şu an neden bu kadar çok bekledim bilmiyorum. :A
İzledim aslında hatta blog için yorumu da hazırladım taslak olarak ama bu haftaya kadar dizileri yayınlamam gerekti. Bu hafta günde bir veya iki günde bir film yorumu yayınlayacağım. Buraya da yayınlayınca yapacağım yorumu. :A

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
İzledim aslında hatta blog için yorumu da hazırladım taslak olarak ama bu haftaya kadar dizileri yayınlamam gerekti. Bu hafta günde bir veya iki günde bir film yorumu yayınlayacağım. Buraya da yayınlayınca yapacağım yorumu. :A
Beğendin mi onu söyle. :A Ben de şimdi izledim film daha iyi olmuş sinemadan 7.5'dan 8 yapıyorum notumu. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: http://izleryazar.com/batman-v-superman-dawn-of-justice-2016/

Beklediğimden daha iyi çıkan, iyi bir seyirlikti. Ben Affleck iyi Batman olmuş, Jesse Eisenberg kendisi için iyi bir adım atsa da insanlık için pek bir şey vaat etmemiş yani kendisi için farklı ama genel bağlamda çok da iyi olmayan bir performans, Jeremy Irons çok kötü Alfred olmuş.

Aksiyon sevmeyen ben Batman ve Superman arasındaki aksiyon sahnesinden gerçekten keyif aldım. Yönetmen o sahnede iyi iş çıkarmış. (Yönetmeni nefret ettiğim Zack Snyder :A)

Yerin dibine sokulduğu kadar kötü olmayan, aksine iyi olan bir film. Bence izleyin. :)

6.5/10

Son düzenleme:

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Açıkçası benim çok da beklediğim bir film değildi. 3 saatlik sürümü bekledim izledim ve beklediğimden de bir fazlasını bulamadım. Çünkü ben bu tarz filmleri çok ciddiye alamıyorum açıkçası. Aşırı mantıksız geliyor bana. Her şeyiyle klişe olur bu tarz filmler. Açıkçası efsane yönetmen Nolan'ın üçlemesi bile her ne kadar çok iyi olsa da Nolan'ın en kötü filmleri.

İzlerken ara ara sıkılsam da yine de seyir açısından başarılıydı. Ben Affleck müthişti ama pek ön planda değildi. Didinerek geldi buralara adam ve o berbat dönemlerden sonra artık hem oynayacağı hem de yöneteceği filmlerini merak ettiğim bir adam haline geldi. Henry Cavill de zaten Superman olarak kendini kabul ettirmiş birisi. Onun dışında tüm oyuncular vasat filme bir artısı yok. Jeremy Irons gerçekten kötü bir Alfred'ti. Ama asıl berbat olan Jesse Eisenberg'ti. Fragmanlardan belliydi zaten. Aşırı itici olmuş ve bu karakterden değildi. Berbat oynamış daha da bir şey demek istemiyorum.

Aksiyon sahneleri güzeldi zaten artık böyle devasa bütçeli filmlerde bunlardan bahsetmeye bile gerek yok. Sadece şunu belirteyim, Man Of Steel'de o kadar aksiyon bombardımanı vardı ki başım gözüm ağrımıştı resmen. Bu filmde dozunda tutmayı becerebilmiş en azından Zack Snyder.

Benim için hayal kırıklığı olmadı ama iyi film değil.

6/10

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Lex Luthor normalde son derece sert ciddi bir villain. Filmdeki ise Alexander Luthor yani Lex Luthor'un oğlu. Niye böyle bir tercih yaptılar ben de anlamadım. Luthor çok sırıtıyor filmde anlamsız bir vıcıklık katıyor filme. Jesse Eisenberg ne istediyseler yapmaya çalışmış bence onda sorun yok ama karakterde büyük sorun var, bildiğin Joker olmuş adam.

Alfred'da bana göre Nolan'ın Alfred'ından kat kat iyi. :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Şükür sonunda izledim.

Filmi o kadar kötülemişlerdi ki heves kaçtı ve filmin sonuyla alakalı spoiler da yemiştim. Öyle yada böyle bu akşam izleyecek bişeyler ararken 1 aydır beklettiğim filmi izledim. 3 saatlik versiyonu indirmişim hiç farkında değildim. Oha dedim süreyi görunce:X

Filmi izlerken biraz sıkıldım. (Başlarında)
Kötülüğün başlangıcı filan bence hiç iyi anlatılmamişti. Özellikle çöl sahneleri filan. Baya sıkıcıydı.

Sonra Süperman'in yargılanma sahnesinden sonra herşey şahaneydi. Süperman ve Batman'in önce kavga edip edip sonra barişmasına saçmalık diyenler var ama adamlar gerçek kötünün kim olduğunu bilmiyorlardı(Batman bilmiyordu). Süperman de geri zekalılık yapıp Batman'i itip kakıp güç gösteri yapacağına olayı anlatsaydı mal(!) Süpermani ipe bağlayıp etrafında döndürüp kolon kırdıracak gücü nerden buldun bee Batman:F çok saçma sahneydi.Batman annesini kurtaramadı(martha adında bir kadını) bari bunu kurtarayım kafasındaydı.

Filmin en mantıklı sahnesi kesinlikle. Batman ve Süperman'in karşılaşip Batman'in:"sen kanıyormusun" diye sorup kavga ettiği sırada Süperman'den tek damla kan akmamasıydı:F

Süperman'in öleceğine kim inanır? Kriptonlu silah olmadıkça. Adam güneş enerjisiyle iyileşiyor zaten. Canavar gece bağrını deldi o kadar:A

Tabuta Süperman logosu filan çok kıyakmiş. Bruce neden cenaze masraflarını karşıladiğini sakladı? Devlet neden ödemedi? Ulan adam sizi korumak için öldü asagsadag:F

Wonder Woman harika bişeydi. Kesinlikle filmini heycanla bekliyorum.

Ben Afflack resmen döktürmüştü. Ben cok yakıştırdım. C.Bale'den sonra nasıl olur diye boşuna gündem oluşturdunuz der gibiydi. Harika oynamiş. Yeni Batman serisini bekliyorum.

Flash ve Aquaman'i de göstermeleri güzel olmuş. Onların da filmleri çıkacak nasılsa. Diğer filmler için heycan vermeyi unutmamişlar.

Lex Luthor'ı oynayan zat-ı muhteremi pek sevmem. Çünkü çok hızlı konuşuyor. Alt yazıyı okuyamadım kaç kere:F Aynı dili konuşanlar onu nasıl anlıyor:F

Bu arada gelmiş geçmiş en kötü Alfred budur heralde:F Ulan Bruce gelmiş 40'a saçları kırarmiş abisi gibi Alfred mi olur laan :X Sen büyüttün bu adamı git yaşlan emekli ol tabutunu kirala, mezarlık bakmaya git bee:F:F

7.5/10

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Şükür sonunda izledim.

Filmi o kadar kötülemişlerdi ki heves kaçtı ve filmin sonuyla alakalı spoiler da yemiştim. Öyle yada böyle bu akşam izleyecek bişeyler ararken 1 aydır beklettiğim filmi izledim. 3 saatlik versiyonu indirmişim hiç farkında değildim. Oha dedim süreyi görunce:X

Filmi izlerken biraz sıkıldım. (Başlarında)
Kötülüğün başlangıcı filan bence hiç iyi anlatılmamişti. Özellikle çöl sahneleri filan. Baya sıkıcıydı.

Sonra Süperman'in yargılanma sahnesinden sonra herşey şahaneydi. Süperman ve Batman'in önce kavga edip edip sonra barişmasına saçmalık diyenler var ama adamlar gerçek kötünün kim olduğunu bilmiyorlardı(Batman bilmiyordu). Süperman de geri zekalılık yapıp Batman'i itip kakıp güç gösteri yapacağına olayı anlatsaydı mal(!) Süpermani ipe bağlayıp etrafında döndürüp kolon kırdıracak gücü nerden buldun bee Batman:F çok saçma sahneydi.Batman annesini kurtaramadı(martha adında bir kadını) bari bunu kurtarayım kafasındaydı.

Filmin en mantıklı sahnesi kesinlikle. Batman ve Süperman'in karşılaşip Batman'in:"sen kanıyormusun" diye sorup kavga ettiği sırada Süperman'den tek damla kan akmamasıydı:F

Süperman'in öleceğine kim inanır? Kriptonlu silah olmadıkça. Adam güneş enerjisiyle iyileşiyor zaten. Canavar gece bağrını deldi o kadar:A

Tabuta Süperman logosu filan çok kıyakmiş. Bruce neden cenaze masraflarını karşıladiğini sakladı? Devlet neden ödemedi? Ulan adam sizi korumak için öldü asagsadag:F

Wonder Woman harika bişeydi. Kesinlikle filmini heycanla bekliyorum.

Ben Afflack resmen döktürmüştü. Ben cok yakıştırdım. C.Bale'den sonra nasıl olur diye boşuna gündem oluşturdunuz der gibiydi. Harika oynamiş. Yeni Batman serisini bekliyorum.

Flash ve Aquaman'i de göstermeleri güzel olmuş. Onların da filmleri çıkacak nasılsa. Diğer filmler için heycan vermeyi unutmamişlar.

Lex Luthor'ı oynayan zat-ı muhteremi pek sevmem. Çünkü çok hızlı konuşuyor. Alt yazıyı okuyamadım kaç kere:F Aynı dili konuşanlar onu nasıl anlıyor:F

Bu arada gelmiş geçmiş en kötü Alfred budur heralde:F Ulan Bruce gelmiş 40'a saçları kırarmiş abisi gibi Alfred mi olur laan :X Sen büyüttün bu adamı git yaşlan emekli ol tabutunu kirala, mezarlık bakmaya git bee:F:F

7.5/10
Superman'i kaldırıp sallandırmada çok bir şey yok ya en azından Batman için. :A

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
@HeisenBerg Martha saçmalığına ne diyorsun?
Batman, Superman "Martha" demeden önce onun bırak tanrıyı insan bile olamadığını söylüyordu. İşte tam o an Superman'in de bir anneye sahip olduğunu ve insancıl özelliklere sahip olduğunu anladı. Bir aile üyesini kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi bildiğinden yardım etmeyi seçti. Buraya kadar lafım yok pek ama bu olaydan sonra saniyeler içinde kanka olmaları çok saçmaydı. Batman mesafeli bir şekilde iki kelam edip gidecekti. Zaten bu olay interneti salladı ya, çok fazla meme (miim) çıktı. :A

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Hiç beklediğim gibi değildi, izlerken sıkıldım zaman zaman. Senaryo olarak ta aksiyon olarak ta beklentimin çok altında kaldı. Affleck reyiz iyiydi, adam zaten karizma Batman kostümüyle tavan yapmış karizması ama Bale reyiz daha iyiydi bence. Tabi 2 film arasındaki kalite yönünden böyle diyorum. Affleck reyiz Nolan'ın üçlemesinde olsaydı üfff düşünemiyorum bile müthiş ötesi olurdu.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,589
Puanı
860
Film çok güzel başladı. Zaten Superman'e zıtım. Aşırı gaza gelmişim. Batman abimiz de aynı benim gibi düşünmüş ve bilenmiş ona. Ağzını yüzünü patlatmış kız "Martha!" dedi ve vurmadı lan ona!

Film bende orada bitti. Bu kadar saçma bir olay mı olur ya? Ulan benim annemin adı Ayşe. Her 5 anneden birinin adıdır be o. O zaman ben kimseye vuramam.

O saçmalığı çıkarırsak filmde sevdiğim iki şey Wonder Woman ve müzikleriydi. Başka güzel bir yanı da yoktu bana göre. Ayrıca film çok karanlık olmuş ya. Utanmasalar gündüz sahneleri bile kararmış olacaktı.

6/10

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,502
Puanı
1,061
İlk 1 saatini şimdi izledim sonra ki 2 saatini yarına bıraktım. İlk 1 saati beklendiği gibi geçti. Karakterlerin birbirleri arasında ki ilişkiler falan. Ama Lois Lane'yi oynayan oyuncuyu beğenmedim. Yaşlı teyzeyi koymuşlar :D İlerleyen sahneler önemli.