Diğer Bates Motel 5. Sezon Yorumları

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x9

Kaldı 1 bölüm. Güzel bölümdü yine.

Madeleine, Dylan'a söylediklerinde haklıydı. Hem Dylan hem de Norma, Norman'ın yaptıklarını az çok bilmelerine rağmen seyirci kaldılar.

Alex, Norman'ı cesurca bir hamleyle ele geçirdi. Norma'nın gömülü olduğu yerde de eğer polislere yaklanmasa Norman'ın icabına bakacaktır.

Umarım final bölümünde Norman yaptıklarının cezasını bulur. :)
8.5/10

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x10 (Final)

Bates Motel'in yazarlarının içine The Last Man On Earth'ün yazarları kaçmış. Final bölümüyle beş sezondur izlediğim dizinin içine etmişler.

Dylan ve Norman'ın sevgi pıtırcığı hallerine sinirlenmemek elde değil. Daha düne kadar Dylan, annesine Norman için dikkatli ol diyordu. Hatta olaysız daha mutlu bir hayat yaşamak için kasabadan bile uzaklaştı. Böylesine aklı başında adam, karısı ve çocuğunu bırakıp olacakları bile bile Motel'e Norman'ın yanına gitti. Haber versene arkadaş polise. Memleket yansa zaten yolda izde bir tane polis yok. Her şey olup bitmişken kapıda bitti 4-5 polis arabası.

Hadi birden kardeşini çok sevdiğini farzedelim. Yine şerife haber vermesi gerekiyordu. Ne oldu şimdi hep ölüp gitti. Böyle saçma bir git görmedim. İşin tek güzel yanı Norman'ın ölmüş olması tabii. Alex için de başımız sağolsun.
6/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
5x1
Dylan ve Emma, evli-mutlu-çocuklu bir şekilde yaşıyor, Allah bozmasın. :-) Caleb gelip duygu sömürüsü yaptı resmen.
Norman ve Norma'nın sahneleri çok çok güzeldi. Norman hala işlediği cinayetlerle yüzleşemiyor.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
5x5
@xBUGRAx sen Riri'yi izlemiş miydin burada? :D
Anlaşılan bardakiler Norman'ı, ara sıra kadın kıyafetleri giyip fantezi yapan bir adam sanıyorlar. Adamın tuvalette öpmeye çalıştığı sahne güldürdü. :D
Dylan da Norman da sakladıkları şeyleri söylediler ilgililere ama ikisi de geç kaldılar, haliyle ikisi de sert tepki gördü.
Rihanna pek olmamı. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
5x6
Uzun zamandır beklediğimiz dönüm noktasına geldik. Norman sonunda yarattığı Norma hayaliyle yüzleşti ve Norman olarak ilk cinayetini işledi. Norma'yla yüzleşme sahnesi çok güzeldi. Sanırım ilerleyen bölümlerde böyle Norma hedef gösterecek, Norman da öldürecek.
Sam çok kötü öldü.
9/10

xBUGRAx

Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
5x5
@xBUGRAx sen Riri'yi izlemiş miydin burada? :D
Anlaşılan bardakiler Norman'ı, ara sıra kadın kıyafetleri giyip fantezi yapan bir adam sanıyorlar. Adamın tuvalette öpmeye çalıştığı sahne güldürdü. :D
Dylan da Norman da sakladıkları şeyleri söylediler ilgililere ama ikisi de geç kaldılar, haliyle ikisi de sert tepki gördü.
Rihanna pek olmamı. :D

Yok takip etmeyi bıraktıktan sonra oynadı ama duymuştum. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
5x10 (Final)
Çok aksattığım bu güzel diziyi son üç günde 16 bölüm izleyerek bitirdim. Yeri bende her zaman ayrı kalacak çok kaliteli ve underrated bir diziydi.
Karakterlerini oya işler gibi işledi ve tatmin edici bir sonla bitti dizi.
Sanırım beni diziye en çok bağlayan şeylerden biri çekimlerin güzelliğiydi. Motel, ev ve kasaba çok güzel çekilmişti. Bir bölümde hiç olay olmasın sırf çevre için izlenir. Tabii sadece çekimler de değil, başrol oyuncuları olağanüstü bir performans gösterdiler. Norman da Norma da çok gerçekçi bir şekilde canlandırıldı. Bir anne ve oğlu arasındaki bağın en güçlü ve yoğun halini gördük bu dizide.
Son sezon özelinde eksi yönlerinden bahsedecek olursak:
Son sezon çok büyük mantık hatalarıyla doluydu. Bu hatalar o kadar çok yapıldı ki en sonunda sorgulamayı bıraktım. Romero'nun kaçması, günlerce saklanması, Şerif'in ofisinden Norman'ı kaçırabilmesi, Norman'ın bir şekilde eve dönüp bir gün boyunca rahat rahat takılması hatta motele müşteri kaydı yapması gerçekçi değildi maalesef.
Norman'ı hiç sevmiyordum, ölümüne de üzülmedim tabii ama abisinin kollarında ölmesi duygusaldı.
Dylan, bu sezon sevgimi kazandı. En son Emma ve kızıyla birlikte mutlu bir hayata yelken açtılar, sevindim.