Diğer Bates Motel 5. Sezon Yorumları

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Usta yönetmen Alfred Hitchcock'un unutulmaz filmi Sapık (Psycho)'ın öncesini anlatan Bates Motel'de yeni sezon vakti...

Özellikle ilk sezonlarıyla birçok ödül organizasyonları tarafından aday gösterilen dizi, 5. sezonuyla ekranlara veda edecek.

Dizi önceki dört sezonda olduğu gibi yine 10 bölümden oluşuyor.

Başrollerinde Vera Farmiga, Freddie Highmore ve Olivia Cooke gibi isimleri barındıran Bates Motel'in final sezonuyla ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

batesmotel0002.jpg

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x1

Güzel bir sezon açılışı oldu.

Kadroyu korumaları güzel olmuş. Özellikle de Norma'yı. Yoksa sayko Norman tek başına çekilmezdi. :)

Dylan ve Emma evli, çocuklu ve mutlu. Caleb uğursuzu yırtık çoraptan çıkan baş parmak gibi. :)

Norman, Madeleine adlı sarışın hatunu gözüne kestirdi . Sıradaki kişi de Rihanna olur umarım, çok bekletmesin bizi. :)
7/10

@destere @Harunnn60 @yatutarsa @vadikızı

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,096
Puanı
1,060
5x1

Güzel bir sezon açılışı oldu.

Kadroyu korumaları güzel olmuş. Özellikle de Norma'yı. Yoksa sayko Norman tek başına çekilmezdi. :)

Dylan ve Emma evli, çocuklu ve mutlu. Caleb uğursuzu yırtık çoraptan çıkan baş parmak gibi. :)

Norman, Madeleine adlı sarışın hatunu gözüne kestirdi . Sıradaki kişi de Rihanna olur umarım, çok bekletmesin bizi. :)
7/10

@destere @Harunnn60 @yatutarsa @vadikızı

Abimm çok tşk ederim etiket için izlediğimi unutmamışsın maalesef ben 4.sezonda kalmıştım inşallah izlemeye çalışacağım :(

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Yuh bu ne ara 5 sezon oldu... En son kaçıncı bölümü izledim hiç hatırlamıyorum. :(

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
5x1. Bölüm

bölüm başları biraz sıkıcı olsada sonu harikaydı
norman ın iç dünyasında yaşadığı çatışmanın annesiyle yaşadığı diyaloğlar şeklinde yansıtılması güzel bir fikir olmuş.. kendikendine konuşturtmaktansa karşısında biri varmış gibi sohbet etmesi güzel, heleki sohbet ettiği kişi norma ise dahada güzel :)
norman ergeni birini daha öteki dünyaya postaladı ama bu seferki sebepsiz değilmiş :) ergeni öldürmesi için alex cezaevinden adam tutmuş ama işe yaramadı tabi :)
emma nın nurtopu gibi tombiş bir kızı olmuş kutluyoruz emma ve dylan ı , caleb her ne kadar iyi niyetli davransada emma nın onu evden kovmasını mantıklı buluyorum geçmişi sakat birinden hayır gelmez :)

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x2

Güzel bir bölümdü yine.

Koskoca Şerifi bulaşıkcı yapmışlar. Bu sinirle birine dalacağı belliydi, ama iyi sopa yedi. :) Gerçi yediği dayağı avantaja çevirme yolunu da buldu. Bir an önce şartlı tahliye falan olursa Norman'ın vay haline. :)

Norman annesine benzeyen kadınları gözüne kestiriyor. Madeleine'in hali tavrı da tıpkı Norma Bates. Kocası Madeleine'i aldatıyor, koca yürekli Norman bu duruma kayıtsız kalmayıp şevkat gösterecektir. :A

Caleb andavalına fena halde gıcık oluyordum, umarım ölmüştür. :)
7/10

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x3

Önceki bölümlerin altında biraz durgun geçti.

Alex kaçmayı başardı ama çok şansız bir şekilde vuruldu. Gönlümüzden geçen bir an önce Norman'ı bulup intikamını alması tabi ki. :)

En güzel sahne Norman ve Madeleine'in orman gezisini göstermediler. Buradan senarist ve yönetmeni kınıyorum. :(

Caleb bu sefer de ölmediyse yuh artık diyeceğim. :)
7/10

@destere

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x4

Güzel bir bölümdü.

Madeleine çok sevimliydi umarım ölmez diyeceğim ama bir sonraki bölümde Rihanna geleceği için Norma saykosundan kurtuluş yok gibi. :(
7.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
5x4

Güzel bir bölümdü.

Madeleine çok sevimliydi umarım ölmez diyeceğim ama bir sonraki bölümde Rihanna geleceği için Norma saykosundan kurtuluş yok gibi. :(
7.5/10
bu hafta içinde tüketirim bunu daha bu bölüme gelmediğim için spoiler ı açmadım :)

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x5

İşler bayağı karıştı. Sezonun şimdiye kadarki en güzel bölümüydü.

Riri bölüme teşrif ettiler. :) @sokak sanati

Rihanna ve donuk oyunculuğuna merhaba. :) Madeleine'in kocası Sam ile de işi pişiriyorlarmış. Olay ilginç bir hal almaya başladı. :D

Dylan sonunda ağzındaki baklayı çıkardı ve Emma'ya, annesini Norman'ın öldürebileceğini açıkladı.

Riri, noterin parasını çaldıktan sonra yolu Bates Motel'e düştü. Buyursun gelsin, Norma tam kafayı bulmuşken kurtuluşu yok. :)
8.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
5x2. Bölüm

idare eder bölümdüde yalnız çok fazla norman sahnesi var dizide? biraz çeşitliliği arttırmaları lazım :)
sakallı tavukla norman ergeni bayağı güzel anlaşıyor :)
şerif yediği dayakla norman a biraz daha yaklaşma imkanı sağladı ,
caleb in norman tarafından diskalifiye edilişine şahit olan sakalı tavuğun tavrı komikti :) yeni kurbanlardan biride madeliene adlı sarışın kadın olacak sanırım :)

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x6

Yine harika bir bölümdü. :)

Senaristler Rihanna'yı öldürmeye kıyamamışlar. Sayelerinde iyi ters köşe olduk. :)
8.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
5x3. Bölüm

harika bir bölümdü :)
herkesmi kafayı sıyırır nasıl iştir :)

sakallı tavuk aile dramından kendisine malzeme çıkarıp yazar olmaya niyetlendi :)
caleb karşıdakinin norman olduğunu bile bile norma olarak kabul edip sohbet edebiliyor normal bir durummuş gibi? hadi ordan kurtulmak için yapıyor diyelim ama öyle değil rüya hariç bazen gerçekten karşıdakini norma olarak görüyordu :)
şerif romeronun hikayesi bir başka drammı desek komedimi desek tam karar veremedim :) sen o kadar engeli aş gel bir ergenin kurşunuyla yere yıkıl :)
son sahnede harikaydı norman ın kendi içinde yaşadığı çatışma günyüzüne çıktı, norman iken affediyor, norma iken kurşun sıkıyor:) taaki sakallı tavuk arabayla calebin işine son verene kadar kovalamaca devam ediyordu :) güzel bir sahneydi

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x7

Geneli itibariye durgun bir bölümdü ama sonu dehşetül vahşet. :)

Norman'ın içinde nasıl bir iblis, nasıl bir şeytan varsa her geçen bölüm kendini aşıyor. Bir ara Dylan ile Norma'nın kişiliğine bürünüp konuşmaya başladı. :)

Bize göstermediler ama Allah'ın delisi Dr.Edwards'ı da öldürmüş. :)

Freddie Highmore kendini aştı, yok mu bu çocuğa Altın Küre ya da Emmy verecek olan? :(

Son sahneye tepkim. :)

5LkPaL.png
8/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
5x5

İşler bayağı karıştı. Sezonun şimdiye kadarki en güzel bölümüydü.

Riri bölüme teşrif ettiler. :) @sokak sanati

Rihanna ve donuk oyunculuğuna merhaba. :) Madeleine'in kocası Sam ile de işi pişiriyorlarmış. Olay ilginç bir hal almaya başladı. :D

Dylan sonunda ağzındaki baklayı çıkardı ve Emma'ya, annesini Norman'ın öldürebileceğini açıkladı.

Riri, noterin parasını çaldıktan sonra yolu Bates Motel'e düştü. Buyursun gelsin, Norma tam kafayı bulmuşken kurtuluşu yok. :)
8.5/10

İlk 4 sezonu izlemedim. Çok yabancı kalırım.:(

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x8

Finale 2 bölüm kala güzel bir bölüm izledik.

Norman, Madeleine'e aşığım deyip Sam cinayetinin sorumluluğunu bu yüzden aldım dese de, en sonunda şükür ki kuyu bulundu. :)

Dylan'ın bu kadar mal olduğunu bilmezdim. Şerif'e yardımcı olacağı yerde Norman'a avukat tutmayı tercih etti. Norman hepinizi öldürse yeridir. :)

Alex için üzüldüm, mutlu mesut bir yuvası vardı. Norma'lı sahne duygulandırdı. :(
8.5/10