Barcelona Mucizesi!

EFE UYSAL

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051
IMG_20170309_010607.jpg

UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Barcelona tarihi bir geri dönüşe imza atarak çeyrek finale adını yazdırdı. 4-0 kaybettiği ilk maçın rövanşında PSG'yi sahasında 90+5. dakikada Sergi Roberto'nun golüyle 6-1 mağlup eden Barcelona tur atlayan taraf oldu.

Şampiyonlar Ligi 2. tur rövanş maçında Barcelona, sahasında PSG'yi 6-1 mağlup etti ve toplamda 6-5'lik skorla çeyrek finale yükseldi. Barcelona, Şampiyonlar Ligi tarihinde ilk maçını dört farklı kaybedip turu geçen ilk takım oldu.

Milli yıldızımız Arda Turan karşılaşmaya 65. Dakikada oyuna girdi, bu tarihi maçta formasını terletti.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,114
Puanı
1,061
Unutulmayacak bir maç oldu. İmkansız değildi ama golü yedikten sonra bitti bu maç demiştim. Son dakikalara 3 gol sığdı. İşler son saniyeye kadar şanslı gitti. Futbol şöleni gibiydi. Paris maç boyunca bir varlık gösteremedi, 6-1 gibi tarihi fark yedi.

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Çok ilginç bir maç oldu maçta 88. Dakika'dan sonra 3 gol atılması inanılmaz oldu

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
"İmkansız diye bir şey yoktur" sözünün tanımısın sen Barcelona... Futbol para değil bir tutkudur. Arap sermayesiyle kurulan takımlar yallah Arabistan'a. :)

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Bu gece bizim gecemiz kazandıktan sonra evi havaya uçurdum :D

Yalnız şöyle birşey oldu maç 3_0 di link buldum açtım işte izliyorum maçı ben açtıktan 2 dk sonra gol yedik Barça yoruldu olmadı tutmadı. 85.dakika da dedim ki ben açtım 1 gol yedik takım her geçen saniye kötüye gidiyor oynamıyor bilgisayarı kapattım. İçeri gittim ben kapattıktan 2 dk sonra Barcelona 2 gol buldu uzatmada da tur atladı.

Cidden var üstümde bir paratonerlik :A Neye elimi alsam elimde patlıyor :)

1 aydır bu maçı bekliyordum

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Var mı böyle bir şey diye sormak geliyor içimden ama sonra başrole bakınca boş ver diyorum. Ne maçtı be? Barcelona sonuna kadar hak etti.

Spor tahminine 6-1 yazacaktım ama sonra abartma dedim kendime [emoji17] ama 3-1 diyerek gerçekten abartmışım [emoji17]

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Akıl almaz bir maçtı ya. Bir çok duyguyu yaşattılar şu 90 dakika içerisinde. Maçın teknik analizinden ziyade konuşulması gereken şey Barca oyuncularının onlarca tarihi başarıya rağmen ortaya karakter koyup bu maça verdiği reaksiyondu. İlk yarıda ve maçın en az 60 dakikasında inanılmaz yoğun bir hırsla pres yaptılar.

Maçın tek kale oynanacağını biliyordum ama bu kadar yoğun bir pres olacağının düşünmemiştim, saygı duydum tekrardan bu takıma. Çünkü maç içinde mental olarak bu kadar güçlü kalıp son 7 8 dakikada böyle bir dönüş yapabilmek inanılmaz bir şey. Bunu şu an piyasada yapabilecek tek takımdı Barca ve yaptı da. Gol yedikten sonraki düşüş 10 15 dakika oyunda hiç varlık gösterememek ama o aradaki Ter Stegen'in sağlam duruşu takdire şayan. Di Maria kazmalığı da biraz yardım etti tabi. Her şeyin bittiği düşünüldüğü anda bile 70'e 80'e kadar 1 gol atsak bir umut var dedim hep. Neymar'ın muazzam frikiği sonrası çok geç dedim ama değilmiş. Hele son golden sonra şok oldum resmen değişik bir gülümseme oluştu suratımda. :)

Maçın kahramanı net şekilde Neymar'dır. Hayatının maçını oynadı adam. Genelde Messi'nin yaptığı işlerdir böyle iş bitirici şeyleri yapmak. Bu maçta Neymar sazı eline alıp işi bitirdi son 8 dakikada. Maç boyu çok zorladı ama bir türlü o verimi veremedi. Önce muazzam bir frikik, üstüne sorumluluk alıp Messi'den penaltıyı alıp golü atmak. Üstüne maç içinde yaşanan o kadar şeye rağmen böyle sağlam kalıp 90+5'te herkesin vuracağını sandığı bir pozisyonda öyle bir pas vermek nasıl bir soğukkanlılık öyle. Neymar bu performansla bu yılki kötü oyununa rağmen bu maçtan sonra kredisi çok arttı bende. Messi bırakınca güveneceğim biri konumuna geldi o derece yani.

Geçen yılki Atletico faciasından sonra 2. turda elensek kafayı yerdim heralde. Böyle bir galibiyetle tur atlamak ise moralimi inanılmaz yükseltti, bu yılki futbola bakışımı değiştirdi. Artık bu dakikadan sonra kim gelirse gelsin böyle bir dönüşten sonra Barca bu kupayı alır bu sene. Nasıl ki bu turu 4-0'dan sonra bile geçeceğini inanarak hissetiğim gibi bunu da hissediyorum. Bakalım daha neler neler göreceğiz. Belki de bir Madrid-Barca finali kim bilir? :)

Son düzenleme:

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Söz konusu Barcelona olunca böyle mucizeler bile normalmiş gibi geliyor. Bu büyük zaferden sonra bence kupanın 1 numaralı favorisi Barcelona'dır.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Helal olsun ne denilebilir ki. Barcelona bu geri dönüşün gazıyla kupayı alır.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Tarihi bir maç oldu gerçekten. Tebrik ederiz Barca'yı ama bu maçla aldığı gazı Real veya Bayern söndürür o kupa Barca'ya kalmaz :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Tarihi bir maç oldu gerçekten. Tebrik ederiz Barca'yı ama bu maçla aldığı gazı Real veya Bayern söndürür o kupa Barca'ya kalmaz :A
Buna sadece gülerim işte. Bu sene bu turdan sonra Barca'nın kupayı hala Real veya Bayern'den birine kaptıracağına mı inanıyorsunuz, çok komikmiş bu fıkra. :A

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
Penaltilarin ikiside penalti değildi. Parisin yediği golleri bizim Volkan yemezdi tuhaf goller yedi