Bakanlık'tan 'Çitos Efe' Kararı!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Aserat yeni bir haber konusu açtı

Bakanlık'tan 'Çitos Efe' Kararı!

resized_aba7e-b9b8e3e2citosefecocuktanalhaberi06agustos2017_998025839570_1920x1080.jpg

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sosyal medyadaki videolarıyla ünlenen ve Show TV'deki Çocuktan Al Haberi yarışmasında da yer alan Efe Koçyiğit için harekete geçti.

'Çitos Efe' lakabıyla da tanınan Koçyiğit'in yaşına göre çok fazla kilolu olması, her görüntüsünde yemek yemesi veya yemekten bahsetmesi ve sürekli dans ettirilmesi nedeniyle başlatılan kampanyada çocuk istismarı olduğunu vurgulayan birçok şikayet yapıldı.

Şikayetler üzerine bir kurul oluşturan bakanlık, bu kurulda reklam filmleri, dizi ve eğlence programlarındaki çocukların durumunu inceleyecek ve ailelerle görüşecek. Çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti verilerek ekonomik anlamda sömürülmeleri önlenecek.

Kurulun aileyi özellikle obezite konusunda uyarmasının ardından baba Şahin Koçyiğit ise çocuklarının kilolarını normale indirmeye çalıştıklarını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:
“Aile Bakanlığı’nın bizimle ilgili bu girişimini gereksiz buluyoruz. Çünkü biz çocuğuyla çok ilgilenen bir aileyiz. Hem psikolojisini, hem fiziksel sağlığını kontrol altında tutmaya çalışıyoruz. Bu nedenle bakanlık asıl sokakta zorla dilendirilen çocuklarla ilgilense daha mutlu oluruz, hatta destekleriz. Ama tabii ki bilmediğimiz bir nokta varsa da görüşürüz. Erzurum’a döndükten sonra bakanlıktan uzmanlarla görüşeceğiz. Eksik kaldığımız yerler varsa tamamlarız.”
Orijinal formatta oku

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Bu nedenle bakanlık asıl sokakta zorla dilendirilen çocuklarla ilgilense daha mutlu oluruz, hatta destekleriz.
Hayır, Bakanlık hem sokaklardaki çocuklarla hem de o programdaki çocuklarla ilgilenmeli. Programı her izlediğimde sinirlerim tepeme çıkıyor, yazık, o çocuklar büyüyecek.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Bizim evde bu program büyük bir hayranlıkla izlendiği için arada denk geliyorum bana göre çok itici bir çocuk. Sağlık müdahalesini de doğru buluyorum çocuğun yarısından fazlası yağdan oluşuyor. Bana kalsa çocukları istismar eden bu ve bunun gibi programların kaldırılması lazım.

Bu arada Show da son günlerde hiç gündemden düşmüyor. Rüya'daki ensest cezası, Kalp Atışı'nın başına gelenler ve şimdi de bu. :A @mrt-06

haklılar ama çocuk cidden çok şirin. :D
Şirin görmesek inanacağız. :A

xBUGRAx

Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
Bizim evde bu program büyük bir hayranlıkla izlendiği için arada denk geliyorum bana göre çok itici bir çocuk. Sağlık müdahalesini de doğru buluyorum çocuğun yarısından fazlası yağdan oluşuyor. Bana kalsa çocukları istismar eden bu ve bunun gibi programların kaldırılması lazım.

Bu arada Show da son günlerde hiç gündemden düşmüyor. Rüya'daki ensest cezası, Kalp Atışı'nın başına gelenler ve şimdi de bu. :A @mrt-06

Şirin görmesek inanacağız. :A

Aynısını yazacaktım 3 vukuat. :A

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Bu programda aşırı derecede çocuk istismarı yapıldığını düşünüyorum. Sarışın kız bunun kadar gündeme gelmedi ama ailesinin konuyu saptırma çabaları da gözden kaçmıyor :)

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Bu çocuğa bakacaklarına 8 yaşında taciz edilip öldürülen çocuklara biraz ağırlık versinler. Uyarı levhaları asılsın. Birşeyler yapılsın. Bu çocuk da az bişey boğazını tutsun yani .Ailesi ne halta yarıyor.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bende bu çocuğu medya oyuncağı yapanlara sinir oluyorum. Daha idealist bi hayat belirlemeliler çocuklarına.:(

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Kötü amaçla başlamadı ama sonrası çocuk üzerinden prime dönüştü. Hoş da olmadı bence.

Jonsnow

Favori Üye
Reaksiyon puanı
653
Puanı
155
Çocuk üzerinden prim falan yani çok saçma hiç çocuk oyuncu da olmasın o zaman. Sanki çocuğa kötü şeyler yaptırıyorlar dans ettiriyorlar en fazla bunun nesi istismar ben anlamıyorum.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Yok artık ne çocuk istismarı? Yıllardır yayınlanan bir format bu, sadece Türkiye'de değil aynı format Dünya'da da yayınlanıyor.. Ekranları zaten katil programları kapladı alternatif programları da böyle karalıyorlar..

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Yok artık ne çocuk istismarı? Yıllardır yayınlanan bir format bu, sadece Türkiye'de değil aynı format Dünya'da da yayınlanıyor.. Ekranları zaten katil programları kapladı alternatif programları da böyle karalıyorlar..
Ben de bunun bir nevi çocuk istismarı oluğunu düşünüyorum. Eskiden de vardı ama o zamanlar yarışmanın formatı "çocukların masum cevapları"ydı. En son programa ünlüler katılmaya başlayınca iyice çocukların kullanıldığı, reyting getirecek kalıplara sokulduğu bir formata büründü. Beş yaşındaki bir çocuğun 10 sene önce gündemden düşmüş bir şarkıcının şarkılarını bilmesi normal mi? Başta RTÜK ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere yetkililer buna engel olmalı.

Jonsnow

Favori Üye
Reaksiyon puanı
653
Puanı
155
Ben de bunun bir nevi çocuk istismarı oluğunu düşünüyorum. Eskiden de vardı ama o zamanlar yarışmanın formatı "çocukların masum cevapları"ydı. En son programa ünlüler katılmaya başlayınca iyice çocukların kullanıldığı, reyting getirecek kalıplara sokulduğu bir formata büründü. Beş yaşındaki bir çocuğun 10 sene önce gündemden düşmüş bir şarkıcının şarkılarını bilmesi normal mi? Başta RTÜK ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere yetkililer buna engel olmalı.
Şarkı ezberletmek çocuk istismarı mı?

Ya bu ülke annesi tecavüz edilen küçük Emrah'ı gördü yapmayın. Yakın örnek Anne diye dizi olmaması lazım, Öyle Bir Geçer Zaman Ki'yi söylemeye gerek yok Osman'ın yaşadıkları en büyük istismar olması lazım. Yasaklayarak bir şeyler olmaz setlere psikologlar yerleştirilmesi lazım onların onayları lazım ama bir çocuk şarkı ezberleyip dans ediyor diye istismar ediliyor demek çok ağır

Son düzenleme:

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Çocuğun sağlıksız olan bedeninden dolayı ailenin cebine nakit giriyorsa bu istismardır. İki kere iki dört :) Bakanlık yerinde br uyarı yapmış. Bizimkiler izliyor arada denk geliyorum. Ne zaman görsem çocuk yemekten ya da hayvanlar aleminden bahsediyor. Hayvanlardan bahsederken bile "aslan ceylanı yemiş, panter zebrayı ısırmış" gibi şeyler söylüyor :) Obeziteyle mücadele edilmesi gerekirken çocuk yaşta birisinin sağlıksız olan bedenini meşrulaştırması kabul edilemez. Gerçi çocuk napsın anne babası cahildir.

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,310
Puanı
561
Çocuklar üzerinden para kazanmaya çalışılan bir program formatı bana göre ama bu programın komik olmadığı anlamına gelmez. Çocukların cevaplarını ağzımız açık izliyoruz :)