Bahçeli: ''FOX TV Gözden Geçirilmeli!''

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,134
Puanı
1,060
MHP'den destek görmedi değil. Kurultay üyelerinden oy alınıyor, öyle seçiliyor. En çok kimin delegesi var peki partide? Devlet Bahçeli'nin. Ki zaten adaylar Sinan Oğan da ihraç edildi, Meral Akşener de. MHP'de tek güç Bahçeli yani. Partide ihraçlar gerçekleşmeseydi eğer, Meral Akşener ya da Sinan Oğan başkan seçilebilirdi.

Bu arada not düşeyim; son kurultayda tek başına aday olup, seçildi. Bu koşullar altında MHP'de herhangi birinin genel başkan seçilmesi imkansız. Genel başkan adayı sadece kendisi oluyor, kendisi seçiliyor. Sadece kendi adamları var partide, sadece kendi destekçileri.

Bahçeli giderse eğer, işte o zaman değişebilir düzen. Sinan Oğan (ki şu anda bile hazır durumda) ya da Meral Akşener (İyi Parti bu ayrılıklar yüzünden kurulmuştu) geçebilir. Tabi ki, şu koşullar altında çok ama çok zor.

İşte o ihraçlar yüzünden Meral akşener seçilemedi ya ihraç edilenler Meral Akşeneri destekliyordu Bahçeli o yüzden ihraç etti hepsini o yüzden Bahçelinin delegesi çoktu
karalttığım kısımda dediğin bu yüzden oldu işte Bahçeli kendine kim karşı çıktı ise ihraç
etti partiden kendini destekleyenler kalınca tekrar başkan seçilmesi kaçınılmaz oldu
Giderse ne olur valla ben yinede Meral hanım gelmez diyorum İyi parti kesin mecliste olacak

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İşte o ihraçlar yüzünden Meral akşener seçilemedi ya ihraç edilenler Meral Akşeneri destekliyordu Bahçeli o yüzden ihraç etti hepsini o yüzden Bahçelinin delegesi çoktu
karalttığım kısımda dediğin bu yüzden oldu işte Bahçeli kendine kim karşı çıktı ise ihraç
etti partiden kendini destekleyenler kalınca tekrar başkan seçilmesi kaçınılmaz oldu
Giderse ne olur valla ben yinede Meral hanım gelmez diyorum İyi parti kesin mecliste olacak
Olabilir, o şart oluşsun, ne olacağını o zaman görürüz. Milliyetçi bir izlenim bırakmak istemezse, devam eder her koşulda. Yok görüşünü desteklemeye devam ederse, geri döner. Bu çizgide karar verir. Şimdi olmayan bir şeyin üzerine konuşmak doğru değil.

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Hemen açıklıyım sen ben seçmen önemli değil burada konuştuğumuz medya dikkat edersen, benim de senin de belli bir görüşümüz var elbette tamamen tarafsız olamayız ama medya tarafsız olmalı, şu bir gerçek ki medyanın %95'i şuan hükümet kontrolünde sabah akşam muhalefeti kötülüyorlar, yalansa yalan de. A Haber'i izleyen biri muhalefeti sevebilir mi? İşte yalamaktan kastım bu.

Ben sana diyorum ki mertçe ben bir CHP'li olarak kamuda türban serbestliğini doğru buldum hükümeti destekledim diyorum ve benim gibi çok CHP'li var, Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP STK'larında, il/ilçe örgütlerinde, gençlik kollarında türbanlı vatandaşlar da artık yer alıyor ama bunu A Haber veya benzeri medyayı izleyen "yalayan" kanallara bakan atıyorum @takas bilmiyor, yorumlarında tüm CHP'liler din düşmanı diyor, Kılıçdaroğlu gibi bir insanı terörist, din düşmanı olarak görüyor.

İşte yandaşlık yalaka medya bu, medya tarafsız değil.Fatih Portakal da bir insan elbette görüşü var ama bir A Haber, 24 TV, Akit TV vs. kadar da bir görüşün yalakası değil,ben her gün Portakal'ı izliyorum birçok kez hükümetin uygulamalarını övdü ama kötü uygulamaları da eleştirdi. Demek istediğim bu umarım ifade edebilmişimdir....

Biz insanız tabiki farklı görüşlerimiz olacaktır ondan şüphe etmiyorum. Lakin yalama, yalaka, havuz medyası gibi tabirler nedense AKP ve onu destekleyen medya kuruluşları için yapılıyor. Neden bir görüşü benimseyen Fox TV, Halk TV veya AKP'yi eleştiren diğer kanallar yalaka olmuyor. Yalakanın kelime anlamı AKP'yi övmek değil diye biliyorum.

Eleştirmek ayrı bir şey körü körüne rkştirmk ayrı bir şey. Doğru olan şeyler tabiki övülecek aynı şekilde yanlışlar eleştirilecek ama bunu tek taraflı yapınca sıkıntı oluyor ki en büyük sıkıntı da budur. Kalkıp ben bazı uygulamalarını övdüm demekle de olmuyor. Önce niyetimiz iyi olmalı. Misal Türkiye şu alanda iyi, Türkiye şu alanda en iyiler arasında, işsizlik düştü gibi konularda bizde yedik, hırsız gibi yorumlarda görüyoruz. Ha biz bunu görmüyor muyuz? Görüyorum ama söylemeye gerek duymuyoruz. Belki sen her zaman yapıyorsun veya hiç yapmıyorsun ama yapanlara da ses çıkarmıyorsan, göz yumuyorsan onlardan hiçbir farkın olmaz.

Bazen insan sevdiği için, doğru bildiği bir şeyi savunur @takas da doğru bildiği için savunuyor. Eğer körü körüne bağlı olsa AKP'nin Hdp ile olan Kürt açılımına destek verirdi. Ki vermedi. Adam öyle körü körüne bağlı değil.

Türban yasağı devam etsin diyen kişi şuan Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin kendisidir. Hatta savcılığa dilekçe dahi vermiştir. Adam içki içer ama camiye gider. (içip içmemesi beni ilgilendirmez) Sonra da hak, hukuktan bahseder. Bize de bunlar yanlış geliyor. Kalkıp bunları öven Fatih gibi habercilere yalama mı diyelim? Ya da ne diyelim sen söyle.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Biz insanız tabiki farklı görüşlerimiz olacaktır ondan şüphe etmiyorum. Lakin yalama, yalaka, havuz medyası gibi tabirler nedense AKP ve onu destekleyen medya kuruluşları için yapılıyor. Neden bir görüşü benimseyen Fox TV, Halk TV veya AKP'yi eleştiren diğer kanallar yalaka olmuyor. Yalakanın kelime anlamı AKP'yi övmek değil diye biliyorum.

Eleştirmek ayrı bir şey körü körüne rkştirmk ayrı bir şey. Doğru olan şeyler tabiki övülecek aynı şekilde yanlışlar eleştirilecek ama bunu tek taraflı yapınca sıkıntı oluyor ki en büyük sıkıntı da budur. Kalkıp ben bazı uygulamalarını övdüm demekle de olmuyor. Önce niyetimiz iyi olmalı. Misal Türkiye şu alanda iyi, Türkiye şu alanda en iyiler arasında, işsizlik düştü gibi konularda bizde yedik, hırsız gibi yorumlarda görüyoruz. Ha biz bunu görmüyor muyuz? Görüyorum ama söylemeye gerek duymuyoruz. Belki sen her zaman yapıyorsun veya hiç yapmıyorsun ama yapanlara da ses çıkarmıyorsan, göz yumuyorsan onlardan hiçbir farkın olmaz.

Bazen insan sevdiği için, doğru bildiği bir şeyi savunur @takas da doğru bildiği için savunuyor. Eğer körü körüne bağlı olsa AKP'nin Hdp ile olan Kürt açılımına destek verirdi. Ki vermedi. Adam öyle körü körüne bağlı değil.

Türban yasağı devam etsin diyen kişi şuan Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin kendisidir. Hatta savcılığa dilekçe dahi vermiştir. Adam içki içer ama camiye gider. (içip içmemesi beni ilgilendirmez) Sonra da hak, hukuktan bahseder. Bize de bunlar yanlış geliyor. Kalkıp bunları öven Fatih gibi habercilere yalama mı diyelim? Ya da ne diyelim sen söyle.
Muharrem İnce konusunda şunu demiştim daha önce insanların fikirleri bakış açıları zamanla değişemez mi? Mesela çözüm süreci demişsin oradan ele alalım 1 sene farkla Erdoğan'ın siyasi yaklaşımları 180 derece değişti, çözüm zamanı daha kürt seçmene çiçek atan sözler söylüyordu şimdi milliyetçilik üzerinden gidiyor, yani görüşleri. söylemleri, siyasi bakış açısı görünürde değişmiş. Peki Erdoğan değişebiliyor da Muharrem İnce değişemez mi?

Muharrem İnce ne diyor? İster evde, ister kamuda, ister dışarda türbanını tak. Kimse karışmayacak diye söz veriyor artık bunun üzerine geçmişi açmanın bir manası var mı cidden? O zaman ki konjüktör onu gerektiriyordu doğru demiyorum zaten türban konusunda fikrimi söyledim sana ama o zamanki düşünce oydu şimdi dediğim gibi CHP örgütlerinde, teşkilatlarında bile artık türbanlı vatandaşlar var, bu da CHP'nin genel algısındaki değişimi gösteriyor mesela hala CHP'ye türban karşıtı demenle İnce'ye bunu demen aynı manasız söylem olur, kimsenin türbana karşıt olduğu yok o günler eskide kaldı. Adamın annesi, kız kardeşi de türbanlı mesela.

İçki içer içmez bizim ona yorum yapmamız doğru değil bence, o kişinin özel yaşamı. Ben de ara sıra içiyorum, Cuma'ya da gidiyorum, Bu benim yaşam tarzım, bence bu konu üzerinden birini eleştirmek mantıksız.

Medya konusunda üstteki mesajımı tekrarlamayacağım ekleme yaparsam mesaj çok uzar, belki okumazsın fazla uzarsa o yüzden onu daha sonra ayrı konuşuruz. :D

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Muharrem İnce konusunda şunu demiştim daha önce insanların fikirleri bakış açıları zamanla değişemez mi? Mesela çözüm süreci demişsin oradan ele alalım 1 sene farkla Erdoğan'ın siyasi yaklaşımları 180 derece değişti, çözüm zamanı daha kürt seçmene çiçek atan sözler söylüyordu şimdi milliyetçilik üzerinden gidiyor, yani görüşleri. söylemleri, siyasi bakış açısı görünürde değişmiş. Peki Erdoğan değişebiliyor da Muharrem İnce değişemez mi?

Muharrem İnce ne diyor? İster evde, ister kamuda, ister dışarda türbanını tak. Kimse karışmayacak diye söz veriyor artık bunun üzerine geçmişi açmanın bir manası var mı cidden? O zaman ki konjüktör onu gerektiriyordu doğru demiyorum zaten türban konusunda fikrimi söyledim sana ama o zamanki düşünce oydu şimdi dediğim gibi CHP örgütlerinde, teşkilatlarında bile artık türbanlı vatandaşlar var, bu da CHP'nin genel algısındaki değişimi gösteriyor mesela hala CHP'ye türban karşıtı demenle İnce'ye bunu demen aynı manasız söylem olur, kimsenin türbana karşıt olduğu yok o günler eskide kaldı. Adamın annesi, kız kardeşi de türbanlı mesela.

İçki içer içmez bizim ona yorum yapmamız doğru değil bence, o kişinin özel yaşamı. Ben de ara sıra içiyorum, Cuma'ya da gidiyorum, Bu benim yaşam tarzım, bence bu konu üzerinden birini eleştirmek mantıksız.

Medya konusunda üstteki mesajımı tekrarlamayacağım ekleme yaparsam mesaj çok uzar, belki okumazsın fazla uzarsa o yüzden onu daha sonra ayrı konuşuruz. :D
Ne de güzel demişsin işte bak :) demek ki neymiş insanlar hata yapabilir veya eskiye oranla hatalarını düzeltebilir öyle değil mi? Peki Erdoğan fetö bizi kandırdı biz bunu geç anladık, HDP ile barış sürecinde yanlış yaptık dediğinde neden bu kadar adaletli yaklaşmıyorsun/uz. 'Yavaş git reis ümmet yetişemiyor' diye dalga geçmelerinizi unutmadık. Tüm dünya seni kandırdı unutmadık gibi söylemleriniz de var. Zaten böyle kendi kendinizi ele veriyorsunuz.

Zaten benimde her zaman söylediğim şeyler. İnsanlar değişebilir. Zamanında @Polat Şaşmaz ın üzerine o kadar geldiler ki adamı cileden çıkardılar. Nedeni ise zamanında Fetö liderini övmesiydi. Peki neden bu adam geçmişi ile yargılanıyor? Ben her zaman geçmişi değil şu anki söylemlerine bakarım dediğimde neden eleştirildim? Veya sen neden bizi savunmadın? Onun için geçin bu işleri işinize geldimi amenna işinize gelmedi mi No dersiniz.

Uzun yaz canım ne olacak. Beni tanıyan herkes uzun yorumları okuduğumu biliyor. Hatta uzun uzun yaz ben okumaktan sıkılmam. Hatta haz bile alırım :)

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,634
Puanı
1,060
Yarın barajın altında kaldığını öğrenince kendini gözden geçirmen gerekecek dedecim. :)