BAFTA 2015'in Kazananları Belli Oldu!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
BAFTA 2015'in Kazananları Belli Oldu!

bafta-award_1rxq.1920-150x150.jpg

Geçtiğimiz akşam 69. kez düzenlenen BAFTA Ödülleri'nin sahipleri belli oldu.

İngiltere Akademisi tarafından dağıtılan ödüllerin galibi ise teknik dallarda elde ettiği 4 zaferle 'Mad Max: Fury Road' ve yönetmen ile erkek oyuncu başta olmak üzere 4 ödül kazanan 'The Revenant' oldu. Ana dallarda Mark Rylance ve Kate Winslet sürpriz ödüllerle Oscar yolunda ivme kazanırken Alejandro G. Inarritu, Leonardo DiCaprio ve Brie Larson elde ettikleri zaferlerle 28 Şubat gecesi eli boş dönmeyeceklerini bir kez daha garantiledi.

Yarışın favorilerinden olarak görülen 'Carol' sıfır çekerken 'En İyi Film' dalında 'The Revenant'ın kazanmasıyla birlikte işler iyice karıştı. 'The Big Short'un PGA'dan, 'Spotlight'ın ise Altın Küre ve SAG'den ödülle dönmesi ile birlikte yarışın bu üç film arasında geçtiği bir kez daha kanıtlanmış oldu.

İşte kazananlar:
  • En İyi Film: The Revenant
  • En İyi İngiliz Filmi: Brooklyn
  • En İyi Yönetmen: Alejandro Gonzalez Inarritu (The Revenant)
  • En İyi Erkek Oyuncu: Leonardo DiCaprio (The Revenant)
  • En İyi Kadın Oyuncu: Brie Larson (Room)
  • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mark Rylance (Bridge of Spies)
  • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Kate Winslet (Steve Jobs)
  • En İyi Özgün Senaryo: Tom McCarthy & Josh Singer (Spotlight)
  • En İyi Uyarlama Senaryo: Adam McKay & Charles Randolph (The Big Short)
  • En İyi Kurgu: Margaret Sixel (Mad Max: Fury Road)
  • En İyi Görüntü Yönetimi: Emmanuel Lubezki (The Revenant)
  • En İyi Prodüksiyon Tasarımı: Colin Gibson & Lisa Thompson (Mad Max: Fury Road)
  • En İyi Özgün Müzik: Ennio Morricone (The Hateful Eight)
  • En İyi Kostüm Tasarımı: Jenny Beavan (Mad Max: Fury Road)
  • En İyi Makyaj & Saç Tasarımı: Mad Max: Fury Road
  • En İyi Görsel Efekt: Star Wars: The Force Awakens
  • En İyi Ses: The Revenant
  • BAFTA Yükselen Yıldız Ödülü: John Boyega
  • En İyi Animasyon: Inside Out
  • Yabancı Dilde En İyi Film: Wild Tales (2014 yapımı olmasına rağmen İngiltere'de 2015'te vizyona girdi)
  • En İyi İlk Film: Naji Abu Nowar & Rupert Lloyd (Theeb)
  • En İyi Belgesel: Amy
  • En İyi Kısa Film: Operator
  • En İyi Kısa Animasyon: Edmond
  • Akademi Bağlılık Ödülü: Sidney Poitier
  • Britanya Sinemasına Katkı Ödülü: Angels Costumes
Bu konuyu orijinal haber formatında görüntüle

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ödülleri genel olarak cok beğendim. En iyi kadın dışında ana ödüllerin hepsi çok yerinde.:D
Mad Max'in şişirildigi kurgu ve makyaj gibi kategorileri sevmedim. Kurgu özellikle çok yanlış gitmiş. Kostüm olarakta çok daha iyiler ve sanatsallar var. Yazık olmuş.
Uyarlama senaryo ve orjinal senaryoda isabetli olmuş.

Kısaca BAFTA'yı sevdim.:X

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Revenant attı gol oldu. :) Oscar yarışında öne geçtiler, tahmin ettiğim gibi Inarritu yine ödülleri toplayacak gibi.

Mark Rylance için sevindim.

Brie Larson için sevindim. (Her ne kadar her ödülü toplamasına alışsak da. :))

Mad Max Fury Road son yılların en overrated filmi herhalde. En iyi kurguymuş. :):)

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Ödülleri genel olarak cok beğendim. En iyi kadın dışında ana ödüllerin hepsi çok yerinde.:D
Mad Max'in şişirildigi kurgu ve makyaj gibi kategorileri sevmedim. Kurgu özellikle çok yanlış gitmiş. Kostüm olarakta çok daha iyiler ve sanatsallar var. Yazık olmuş.
Uyarlama senaryo ve orjinal senaryoda isabetli olmuş.

Kısaca BAFTA'yı sevdim.:X
Kate Winslet tahmin ettiğim gibi BAFTA'yı da almış, belki Oscar'da da bir sürpriz olur ve Leo'yla Kate geceye damgasını vurur; ne dersin? :X

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Bu sürprizi beğenmeyen ölsün.:bhr: Süper Ötesi okur ce gecenin en cool hareketi olur.:D Umarim olur.
Gerçi yine de Oscar'ı Alicia Vikander alacak gibi. Çünkü Altın Küre ve BAFTA'da (Danish Girl ile ana, Ex Machina ile yardımcı) "lead" olarak yarışıyordu, Rooney Mara ile Jennifer Jason Leigh de atak yapamayınca Kate geri kalan ödülleri topladı; ama Oscar'da kategori çakallığı yapıldığı için büyük ihtimalle böyle bir şey olmaz ve gece boyunca çekilen fotoğraflarla idare ederiz herhalde. :(

Yine de Mara ya da Leigh artık önemli bir tehdit değil, yani Kate'in yolu biraz da olsa açıldı. :X

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Come on. :D Filmi izledin sen de Kate'in pek bir numarası yoktu. Alicia harikalığı varken nesini beğenelim o sürprizin. Hem onun zaten Oscar'ı var. :):)
Bizim asıl isteğimiz Leo ve Kate'in aynı gece Oscar alıp biz Titanic hayranlarını zevkten dört köşe etmesi, yoksa Alicia ile bir sorunumuz yok. :X

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bizim asıl isteğimiz Leo ve Kate'in aynı gece Oscar alıp biz Titanic hayranlarını zevkten dört köşe etmesi, yoksa Alicia ile bir sorunumuz yok. :X
Ya ben de Titanic'e bayılıyorum ama aynı gecede olmaları yeter. Aynı gecede Altın Küre, BAFTA da kazandılar. Oscar fazla lüks, gereksiz. :D

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Ya ben de Titanic'e bayılıyorum ama aynı gecede olmaları yeter. Aynı gecede Altın Küre, BAFTA da kazandılar. Oscar fazla lüks, gereksiz. :D
Alicia'nın önüne daha bir sürü rol gelir, belki bundan çok daha iyileriyle Oscar alma imkanı varken hem de. Ama bu fırsat sadece bir kere olur. :X

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Alicia'nın önüne daha bir sürü rol gelir, belki bundan çok daha iyileriyle Oscar alma imkanı varken hem de. Ama bu fırsat sadece bir kere olur. :X

Kate'in performansı iyi olsa tamam da Oscarlık hiçbir şeyi yoktu. Geçen seneki Patricia vakası gibi bir şey olmuş olur. Birlikte yeni bir filmde oynayıp ikinci Oscarlarını o filmle alsınlar. :D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

Alicia muhteşem oynamış kesinlikle haketti ama Titanic ile hayran kaldığımız ikiliyi Oscarda tekrar bir arada görsek güzel olur.:D
Gerçekten Alicia daha çok genç. Daha bir çok rol gelir Oscarlık.:D

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Kate'in performansı iyi olsa tamam da Oscarlık hiçbir şeyi yoktu. Geçen seneki Patricia vakası gibi bir şey olmuş olur. Birlikte yeni bir filmde oynayıp ikinci Oscarlarını o filmle alsınlar. :D
Zamanında Revolutionary Road'da oynamışlardı, o zaman neden akıllarına gelmedi peki? Bence aynı projede tekrar rol almaları için biraz daha yaşlanmaları lazım, gerçi olsa da hiç itiraz etmem. :X

Dediğim gibi Alicia kazanırsa da üzülmem, ama Akademi'nin zamanında çok daha hatalı kararlar aldığını düşünürsek Kate'e 2. Oscar gelmesi pek büyük bir şey sayılmaz, bir de kadın ödül aldıktan sonra Oscar radarına 7 sene sonra anca girebildi; düşün artık. :X

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ödül törenlerini zaten hiçbir zaman ciddiye almazdım, böyle sonuçları gördükçe artık tamamen soğudum. Oscar bile önemli değil, elin takım elbiseli adamları ile süslü kadınlarının toplanıp bir heykelcik için yarıştığı batılı eğlencesi. Gelip geçici dünya meşgaleleri...
Ne vasat bir yılı geride bırakmışız ama, The Revenant'ın ya da Big Short'un en iyi film dalında kıran kırana yarıştığı bir yıldan ne beklenir ki.