Aserat'tan Sezonun En İyileri | 4. Aserat TV Ödülleri - Part II (2017-2018)

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
2017-2018 sezonunun en iyileriyle bugün de karşınızda olmaya devam ediyorum. Sırada komedi dallarındaki ödüller var.

EN İYİ DİZİ (KOMEDİ)
1522866474.7495.jpg

Adaylar:

• Aslan Ailem | TRT 1
  • Bizim Hikaye | FOX
  • Jet Sosyete | Star TV
  • Klavye Delikanlıları | Show TV
  • Şevkat Yerimdar | FOX
Aslan Ailem devamını getirememiş olsam da başarılı kadrosu ve derli toplu hikayesiyle sezonun dikkat çeken komedilerindendi. Bizim Hikaye'nin uyarlandığı diziyi izlemediğim için kıyaslama yapamam ama sempatik karakterleri ve ilk bölümlerdeki (sonradan bozmuş olsa da) keyifli senaryosuyla takdiri hak eden bir yapım. Klavye Delikanlıları ise kaliteli ama yanlış ortamın kurbanı olan dizilerden. 60 dakika olarak bir dijital platformda yayınlansa şu an kendisinden daha farklı bahsediyor olabilirdik. Ama her bölümü 2 saat yapınca dizinin temposu düşüyor, böyle olunca da reyting denizi çabuk bitiyor. Kendisi hakkındaki ön yargılarımı boşa çıkaran Şevkat Yerimdar da başarılı kadrosu ve senaryosuyla yaza boşuna damga vurmadığını kanıtladı.

Ancak favorim uzun süredir belli. Ekranlara damga vuran iki komedi dizisinden sonra ne yapacağı merak konusuydu Gülse Birsel'in. Geçen yaz hem film, hem dizi müjdesi verdi. Önce Aile Arasında ile gişeyi domine etti, sonra da elit kesimi ti'ye aldığı Jet Sosyete ile kendisine neden hayran olduğumuzu bir kez daha bizlere hatırlattı. Her ne kadar ilk fragmandan sonra bir linç havası alıp gitse de yorumların dikkate alınması ve karakterlerin oturmasından sonra hem o negatif hava dağılmaya başlandı, hem de kendine sadık bir kitle oluşturdu. Gelecek sezon değerinin çok daha iyi bilineceğine inanıyorum. Mizah kalitesinin Recep İvedik seviyesinde olduğu bir ülke için bile fazla gerçi.

KAZANAN: Jet Sosyete / İkinci: Bizim Hikaye
  • 2017: Familya
  • 2016: Baba Candır
  • 2015: Ulan İstanbul

EN İYİ ERKEK OYUNCU (KOMEDİ)
ver-elini-ask.jpg
Sevkat-Yerimdar-haber-resim-c1b53a01-3fae-4326-a56c-b3595b0c9b62-mpositioned-640x360.jpg

Adaylar:
  • Ali İl | Ver Elini Aşk
  • Çağlar Çorumlu | Jet Sosyete
  • Özgürcan Çevik | Şevkat Yerimdar
  • Uraz Kaygılaroğlu | Klavye Delikanlıları
Şevkat Yerimdar ön yargılarımı ters çıkarmayı başaran dizilerden olduysa bunda aslan payı oyuncu kadrosuna ve başta Özgürcan Çevik'e ait. Hali hazırda yıllar boyunca skeçlerden ve filmlerden alışık olmanın verdiği rahatlıkla karakteri tekrar başarılı bir şekilde canlandırmakta sorun yaşamazken hem dışarıdan çok kolay şekilde Recep İvedik kırması gibi algılanabilecek bir karakteri sempatik hale getirmeyi başardı, hem de komedi zamanlaması sayesinde diziyi sırtlamayı başardı. Madem bu kadar övdüm, bu başarıyı es geçmek olmaz diyerek ödülünü kendisine takdim edelim.

KAZANAN: Özgürcan Çevik / İkinci: Uraz Kaygılaroğlu
  • 2017: Uraz Kaygılaroğlu | Baba Candır
  • 2016: Uraz Kaygılaroğlu | Baba Candır
  • 2015: Buğra Gülsoy | Aşk Yeniden

EN İYİ KADIN OYUNCU (KOMEDİ)
5bfe8441c03c0e1f98fe9628.jpg

Adaylar:
  • Başak Parlak | Şevkat Yerimdar
  • Binnur Kaya | Bu Sayılmaz
  • Gülse Birsel | Jet Sosyete
  • Vildan Atasever | Klavye Delikanlıları
Gülse Birsel'i zaten senarist olarak çok seviyorduk ama oyunculuk olarak pek bir iddiasını görememiştik daha önce. Kendisi de bu konuda yetersiz olduğunu düşündüğünden midir bilinmez, iki dizisinde de kendine sıradan roller yazdı ve işi ustalara bıraktı. Fakat Jet Sosyete'de en "aykırı" karakteri kendisine yazdı, üstelik onun dengesini tutturmak da çok önemliydi. Biraz daha aşırıya kaçsa nefretlik biri olabilirdi. Ama o Gizem'e daha çok ısındıkça iyice coştu ve kısa zamanda dizinin taşıyıcısı haline geldi. Belki her karakter için başka isimler düşünülebilir ama Gülse Birsel'siz bir Gizem imkansız.

Bu arada Binnur Kaya için de özel bir parantez açmak istiyorum. Kadrosunun yarattığı beklentiyi bir güzel berbat eden Bu Sayılmaz'ı adeta tek başına taşıdı. Daha önceki dizilerinde de böyle bir başarısı vardı ama olmamış bir yapımı adam etmek çok daha zordu.

KAZANAN: Gülse Birsel / İkinci: Binnur Kaya
  • 2017: Zeynep Çamcı | Seviyor Sevmiyor
  • 2016: Elçin Sangu | Kiralık Aşk
  • 2015: Binnur Kaya | Aramızda Kalsın

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (KOMEDİ)
bizim-hikaye-27-2.jpg

Adaylar:
  • Ali Barkın | Klavye Delikanlıları
  • Bartu Küçükçağlayan | Jet Sosyete
  • Eser Eyüboğlu | Şevkat Yerimdar
  • Reha Özcan | Bizim Hikaye
Bizim Hikaye'nin olmazsa olmazlarından biri de ailenin sorumsuz babası Fikri'ydi. Tembel, bencil, çocuklarını önemsemeyen ve normalde etrafımızda olmasını istemeyeceğimiz bir karaktere sempati duyduysak bu başarıda en büyük pay Reha Özcan'a ait. Yıllardır birçok dizide olmasına rağmen çok çok tanınan bir isim değildi ama bu dizi sayesinde daha geniş kitlelere ulaşmayı başardı. Senaryo da ona geniş alan sağlayınca önüne gelen pasları gole çevirmesi zor olmadı. İşte deneyimli olmak böyle bir şey.

KAZANAN: Reha Özcan / İkinci: Bartu Küçükçağlayan
  • 2017: Yiğit Kirazcı | Seviyor Sevmiyor
  • 2016: Onur Büyüktopçu | Kiralık Aşk
  • 2015: Toygan Avanoğlu | Güzel Köylü
https://www.fox.com.tr/Bizim-Hikaye/ekstra-video/21212/Fikri-Ismet-i-alip-dinlemeye-karar-verirse

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (KOMEDİ)
jet-sosyete-kiyafetleri-2.jpg

Adaylar:
  • Deniz Cengiz | Jet Sosyete
  • Evrim Doğan | Bizim Hikaye
  • Hasibe Eren | Jet Sosyete
  • Pelin Orhuner | Şevkat Yerimdar
Burada kazananı seçerken biraz zorlandığımı itiraf etmeliyim. İkisi de ilk kez izlediğim isimlerdi. Evrim Doğan'ı Bizim Hikaye'ye kadar herhangi bir yapımda izleyememiştim ama hem TV'de, hem tiyatroda adından söz ettiren bir isimdi. Şeyma olarak izledikten sonra bu övgülerin boşuna olmadığını gördüm. Öte yandan Deniz Cengiz ise herkes için yeni bir yüzdü. Youtube'daki videolarından sonra Gülse Birsel'in radarına girerek Jet Sosyete'de kendine yer bulmuştu. Videoları da izledikten sonra kendisinin komedi konusunda sandığımızdan daha fazlası olduğunu fark etmek zor değil. Üstelik 1-2 ufak sahnesinde dramda bile başarılı olduğunu gösterdi. Arkasına aldığı BKM desteğinin de etkisiyle Gupse Özay gibi haklı bir çıkış yapacağı kesin.

KAZANAN: Deniz Cengiz / İkinci: Evrim Doğan
  • 2017: Sezer Avcı | Familya
  • 2016: Esin Gündoğdu | Aşk Yeniden
  • 2015: Zeynep Kankonde | Ulan İstanbul

// Yarın: En İyi Senaryo, Yönetmen, Genç Oyuncu, Konuk Oyuncu, Toplu Performans, Çift, Jenerik ve diğer ödüller //

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Emeğine sağlık @Aserat başarılı liste hazırlamışsın jet sosyete,bizim hikaye dizileri çıkış sağlayanlar.Birsel,Reha Özcan,Deniz Cengiz iyi oyuncular.Deniz Cengiz Yalan Dünya da oynayan Nurhayatı andırıyor:D

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Bizim Hikayeyi izlemeyip bu kez adaletli oylar dağıttığın için tebrikler. Güzel olmuş :A
Bizim Hikaye'nin ilk 8 bölümünü izlemiştim sonradan arada denk geldiğim zamanlar da oldu. İzlemesem zaten ne işi olsun burada. :A
Emeğine sağlık @Aserat başarılı liste hazırlamışsın jet sosyete,bizim hikaye dizileri çıkış sağlayanlar.Birsel,Reha Özcan,Deniz Cengiz iyi oyuncular.Deniz Cengiz Yalan Dünya da oynayan Nurhayatı andırıyor:D
Teşekkürler. :D

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,600
Puanı
1,061
Her defasında daha rezil liste olamaz diyorum ama kendini geliştirip daha rezilini sunuyor bu kaknem:( konuya kalp atanlarin kalbi çıksın.ss

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,164
Puanı
1,060
@Aserat emeğine sağlık çok güzel olmuş yine Deniz Cengiz instagramdada videolarına baktım gerçekten inanılmaz derece başarılı bir kız ya:D

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,933
Puanı
1,060
Başarılı bi liste olmuş,eline sağlık

Hakedenler kazanmış :D

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Bir ara Kırgın Çiçekleri de izle belki Best of Aserat yaparsın :A
O kadar boş zamanım yok üzgünüm. 13'ü okuyup yorumlarsan belki. :A
@Aserat emeğine sağlık çok güzel olmuş yine Deniz Cengiz instagramdada videolarına baktım gerçekten inanılmaz derece başarılı bir kız ya:D
Başarılı bi liste olmuş,eline sağlık

Hakedenler kazanmış :D
Teşekkürler. :D
Her defasında daha rezil liste olamaz diyorum ama kendini geliştirip daha rezilini sunuyor bu kaknem:( konuya kalp atanlarin kalbi çıksın.ss
Tam olarak ne bekliyorsun bir anlasam. :A

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061
Adaylara bakınca kesin Jet Sosyete'yi seçer dedim ruhum temizmiş :A Şeyma hanımcığım gönüllerin birincisidir aksi iddia edilemez :D

Yine de eline sağlık uğramışsın :D @Aserat

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Tamam sağlık olsun başka projelerim de olacak onları okursun artık. :A
İlginç birisin gerçekten. Hayır belki seveceksin izlemeden niye ön yargılı davranıyorsun anlamıyorum sizleri ben. Bu dizi 113 bölüm sürdü neden izlendi düşün bakalım. İlk bölümü bütün forum beğenmişti neredeyse üstelik Kara Ekmek dizisini izleyen sen bunu hayli hayli beğenmen lazım :D

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
İlginç birisin gerçekten. Hayır belki seveceksin izlemeden niye ön yargılı davranıyorsun anlamıyorum sizleri ben. Bu dizi 113 bölüm sürdü neden izlendi düşün bakalım. İlk bölümü bütün forum beğenmişti neredeyse üstelik Kara Ekmek dizisini izleyen sen bunu hayli hayli beğenmen lazım :D
İşte 113 bölüm x 2.5 saat olması da ayrı mesele. İnternetten uzun dizileri izleyemiyorum 60-70 dakika bile uzun geliyor. Hem Kara Ekmek'i de sonradan bırakmıştım. Zaten sevecek olsam izlerdim bugüne kadar. :A