Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

Arabistan'da Kadınlar İlk Kez Stadyuma Girdi

Bu konu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Tolstoyevski tarafından 13 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. Tolstoyevski

Tolstoyevski Favori Üye
    Favori Üye

Suudi Arabistan'da laiklik açılımı adım adım hayata geçiriliyor.

Suudi Arabistan radikal İslam'ın en yoğun yaşandığı ülkelerden biriydi. Kraliyet uyguladığı bu baskıcı rejim, Veliaht Prens Selman'ın reformları ile yumuşayarak "ılımlı İslam"a dönüştü.

İLK KEZ STADYUMA GİRDİLER
    Suudi Arabistan'da, sosyal reform hamlesi kapsamında kadınlar ilk kez bir futbol maçını stadyumda canlı canlı izledi. Cuma akşamı TSİ 20:00'de başlayan Al Ahli-Al Batin maçı başkent Riyad'daki Kral Fahd Stadyumu'nda oynandı.
    Kadın taraftarlar maç öncesi yeni oluşturulan "kadınlara mahsus" girişlerde kuyruklar oluşturdu. Stadyuma giren kadın taraftarlar büyük bir mutluluk ve heyecan yaşarken, bol bol fotoğraf çekinip sosyal medya paylaşımları yaptılar.

Kaynak: ensonhaber

Şunlar da ilginizi çekebilir:

• Beğendim Beğendim x 1
    • Güldürdün Güldürdün x 1
    • Harika Harika x 1
  2. S.G.A.T.

S.G.A.T. Moderatör
    Moderatör Fikir Adamı

Egitim konusunda da gelisimler bekliyoruz. Suudi Arabistan'daki bu olumlu gelismeler Müslüman Dünyasinin tamamini iyi yönde etkileyecektir.

• Beğendim Beğendim x 1
  3. Tolstoyevski

Tolstoyevski Favori Üye
    Favori Üye

Asırlardır yönetilen karanlık şeriat uygulamalarından sonra bir çırpıda aydınlığa ulaşmalarını beklemek yanlış olur. Adım adım insanca pek insanca yaşama doğru geçecekler, şeriatı adım adım yok edecekler Allahın izniyle. İran'da da kıpırdamalar var, kutlu günler yakındır orası için de inşallah.. Şeriata karşı savaş insanlığın günümüzdeki en önemli savaşı olmalıdır. Arabistan da artık uyandı, güzel bir eğitim sistemi ve devlet gücüyle güzel şeyler olabilir. Keşke her ortadoğu ülkesine bir Atatürk gelseydi, büyük adam olduğunu her geçen gün tekrar tekrar anlıyoruz adam 100 sene önceden kendi çabalarıyla bu çöl toprakları ekip biçip gül bahçesi haline getirmiş.

Artık şeriat isteyenlere Yallah Arabistan'a değil de Yallah Afganistan'a demek zorunda kalacağız. :) Yakın gelecekte oralara da laiklik getirilmesi en büyük temennim oranın halkının sağlığı için. 2050'ye kadar dünyada tek bir şeriat ülkesi olmaması, insanların vicdan özgürlüğünün olması ve inandıkları dine, Allah'a devlet zoruyla ve kanunların getirdiği baskılarla değil, kendi vicdan ve irade özgürlükleri ile inançlarını yaşamaları temennim. Zira devletin ibadet için baskı ve ceza uygulaması insanların Allah için değil de devletten korktuğu için ibadet etmesine yol açıyor.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Harika Harika x 1
  4. papuleoo

papuleoo Well-Known Member

"Ilımlı İslam" boşuna demiyorum dini değiştiremeyenler dini yumuşatmaya çalışıyor diye. Dini nasıl yumuşatmayı düşünüyorlar? Bu okul kitabı mı yoksa bir tez mi ki değiştirilsin? Dini değiştirmektense kendini değiştirmek neden daha zor geliyor insanlara? Çünkü Dinin emirlerini yapmaktan tabiri caizse aciz insanlar sırf kendilerini daha iyi ve daha rahat edebilmek için dini değiştirmek isteyen sözde demokratik gerçekte sömürgeci devletlere ayak uydurarak yine sözde ILIMLI İSLAM diye bir safsata ortaya attılar ve kendileri çalıp kendileri oynuyor.

• Olmamış Olmamış x 3
  5. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Onlar için güzel haber ama bundan ayrı olarak bana komik geliyor böyle şeyler.

6. xemrexxx

xemrexxx Favori Üye
    Favori Üye

bu gelişme karşısında batı şok olmuştur kara kara düşünüyordur kesin:A

Sayfayı Paylaş