Ana Haberlerin Akıbeti Belli Oldu!

xBUGRAx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
xBUGRAx yeni bir haber konusu açtı

Ana Haberlerin Akıbeti Belli Oldu!

903370_oeecd.jpg

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım ana haber bültenlerinin reyting listeden çıkarılması gerektiğini açıklamıştı.

RTÜK, dün Ankara'da televizyon kanaları yöneticileri ile toplantı yaptı. RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya, olumsuz haber örnekleri göstererek ana haber bültenlerinin ölçümlerden çıkarılmasını istediklerini açıkladı. TRT yöneticileri de dahil tüm televizyon yöneticileri ise buna karşı çıktı.

“Haber bültenlerini reyting ölçümlerinden çıkarırsanız, patronlar haberden vazgeçer, haber birimlerinde çalışanlar işsiz kalır. Haber ajanslarında çalışanlar da işsiz kalır. Haberden vazgeçemeyiz. Haber değeri taşıyan her şey bizim için önceliklidir.” açıklamasında bulundular. RTÜK'ün çocuklar olumsuz etkileniyor karşı cevabına ise “Haberin hedef kitlesi çocuklar değildir.” itirazı geldi.

Toplantı haber bültenlerine özen gösterilmesi ricasıyla sona erdi.
Orijinal formatta oku

Son düzenleme:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Olmayacak işti zaten, ben Show TV'nin haber anlayışını beğenmiyorum. 7'ye 10 kala başlıyor, 7'ye kadar siyaset. Geri kalan 40-45 dk ölüm, kalım, cinayet haberleri. Tabi onlar da hayatın bir parçası ama bir de haber aralarına az sonra diyerek bunların reklamını yapıyor. Kanal D, Star TV, FOX TV ve ATV bu konuda çok ölçülü..

xBUGRAx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
Olmayacak işti zaten, ben Show TV'nin haber anlayışını beğenmiyorum. 7'ye 10 kala başlıyor, 7'ye kadar siyaset. Geri kalan 40-45 dk ölüm, kalım, cinayet haberleri. Tabi onlar da hayatın bir parçası ama bir de haber aralarına az sonra diyerek bunların reklamını yapıyor. Kanal D, Star TV, FOX TV ve ATV bu konuda çok ölçülü..

Fotoğrafta gönderme yaptım. :A Bir badireyi daha atlattık. :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Show yine kudurttu çekemeyenleri, meyve veren ağaç taşlanırrrr. :A

İyi olmuş bir an korktum. :eek:

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Show tv capslere konu olmak için elinden geleni yapıyor :F nerde abuk sabuk haber video SHow haberde :F

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Zaten ulusal kanallardaki tüm yapımlar ölçülürken haberlerin olmaması saçma olacaktı. RTÜK bunlarla uğraşacağına çocuk kanallarının reytinglerden çıkması için uğraşsın.
Ben Show'u seviyorum aslında sıkıcı siyasetten daha ilgi çekici. :A

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Show tv haber formatini cok degistirdi son zamanlar. Öglen cinayet çözen programlarin devami gibi bir sey oldu. Bir sorun yasanirsa direkt kanallar uzerinden gidilmeli.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
RTÜK beni şaşırttı açklamalarıyla:X Domino etkisini açıklama olarak cuk oturtmuşlar:X Ama hala diyorum ki ayrı ölçülüp, ayrı yayınlansınlar.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Umarım bu tepkiyi, Müge Anlı ve türevlerinin yaptıkları programlara da gösteriyorsundur. :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Show bir haberi vermeden önce Show Ana Haber Facebook sayfasında anket başlattık bülten biterken sonucu açıklayacağız oylarınızı bekliyoruz dediler. :F Aştınız artık. :A @mrt-06 @Yiğitt @sokak sanati @xemrexxx
Hiç saygı falan kalmamış bunlarda, izleyiciye saygıları falan yok. Yakında hiçbir oyuncu gitmeyecek buraya, ortada kalacaklar iyice. 3 dizileri var, biri vasat altı. Biri bi yeni 10 aldı, diğeri de 7 reytingle 3 alıyor diğer grupta. :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Hiç saygı falan kalmamış bunlarda, izleyiciye saygıları falan yok. Yakında hiçbir oyuncu gitmeyecek buraya, ortada kalacaklar iyice. 3 dizileri var, biri vasat altı. Biri bi yeni 10 aldı, diğeri de 7 reytingle 3 alıyor diğer grupta. :A
Yıllardır Kanal D'de 11.5 reyting mi gördün de konuşuyorsun. :F

Az işle büyük iş çıkarıyoruz kudur bütün projelerimiz izleniyor çok şükür az ama öz. :Z