FX American Horror Story - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
635888004038286896-29834581_ahs2.jpg

FX'in antoloji dizisi American Horror Story'nin yeni sezonu geçtiğimiz akşam başladı.

Her sezon farklı mekanlarda, farklı karakterlerle aynı oyuncularla geçen diziye önceki sezonları izlememiş olanlar da başlayabilirler.

Diziyle ilgili bölüm yorumlarını sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

American-Horror-Story.jpg
American-Horror-Story-Freak-Show.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x1

Dizinin önceki sezonlarını izlemek istediğim halde bir türlü izleyememiştim. Konular vs farklı olduğundan direkt bu sezondan başlayım dedim. :)

Maalesef diziden beklediğimi bulamadım. Ortamı çok karamsardı ve her ne kadar ilgi çekici olsa da beni sıktı.

Sarah Paulson'un canlandırdığı karakter(ler) şüphesiz en ilgi çekiciydi. Onlar üzerinden daha yoğunlaşıp gitseler biraz daha olumlu bakabilirdim ama diğer karakterlerin sahneler epey sıkıcıydı. :(

Sezonu komple izlemeyi düşünüyordum ama ikinci bölüme kalmayacağım çok yüksek ihtimalle. Bu arada imdb'de bölümün nasıl 9.9 aldığını da anlamadım. :eek:

5/10

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,440
Puanı
1,061
4x1

Dizinin önceki sezonlarını izlemek istediğim halde bir türlü izleyememiştim. Konular vs farklı olduğundan direkt bu sezondan başlayım dedim. :)

Maalesef diziden beklediğimi bulamadım. Ortamı çok karamsardı ve her ne kadar ilgi çekici olsa da beni sıktı.

Sarah Paulson'un canlandırdığı karakter(ler) şüphesiz en ilgi çekiciydi. Onlar üzerinden daha yoğunlaşıp gitseler biraz daha olumlu bakabilirdim ama diğer karakterlerin sahneler epey sıkıcıydı. :(

Sezonu komple izlemeyi düşünüyordum ama ikinci bölüme kalmayacağım çok yüksek ihtimalle. Bu arada imdb'de bölümün nasıl 9.9 aldığını da anlamadım. :eek:

5/10
senden başka izleyen var mı :F

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Konuyu açman iyi oldu ama gene tek tabanca takılıcam :(

@OzaN senin kesin korku türüyle sorunun var:F 5 nasıl verilir :eek:

by tapatalk

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Konuyu açman iyi oldu ama gene tek tabanca takılıcam :(

@OzaN senin kesin korku türüyle sorunun var:F 5 nasıl verilir :eek:

by tapatalk
Korkuyla alakası yok ki dizinin bence. :D

İzleyen çıkardır belki ya popüler dizi sonuçta. @Çiğdem-'lik dizi aslında. Benim sevmediklerime o bayılıyor. Aynı şekilde @xemrexxx de olabilir. Zaten Glee'nin yapımcısıymış aynı zamanda Ryan Murphy. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

İzleyen çıkardır belki ya popüler dizi sonuçta. @Çiğdem-'lik dizi aslında. Benim sevmediklerime o bayılıyor. Aynı şekilde @xemrexxx de olabilir. Zaten Glee'nin yapımcısıymış aynı zamanda Ryan Murphy. :D
Evet ryan yaapımcı da ergenik iş olursa @xemrexxx bakar yada tanıdık yüzü bulamamiştir :A

by tapatalk

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

ayy yokk bu diziden birşey anlamadım benn oyuncularda bir garip tuhaflık var gibi hiç bulaşmıyım ben buna :kiki::kiki::kiki:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dün gece izlemiştim:X

S04B01 izledim

Ryan yine karakterleri döktürmüş :X Ryan'ın en çok sevdiğim yönü gerçek engellileri dizide oynatması:) Bu diziye de doldurmuş. Mesela;
Hintli kız. DÜnyanın en küçük kızıymış gerçekten :X Şu kolları gelişmeyen adam (ondan biraz şüpheliyim ama bence gerçek)Birde şu belden altı olmayan kadın.İleriki bölümlerde bu karakterlerin altına inecektir yine :X

Uzun boylu kadınların ucube olarak görülmesini yadırgadım.Oysa günümüzde o kadar çok kadın var ki:X Palyaço olayı çok klişeydi.Sarmıyor beni :X Birde şu parmaklari birleşik olan karakter. Onu cinsel yönde kullanması çok gereksizdi. Hatta parmak olayı çok gereksizdi. Jenerikte 3 bacaklı vardı keşke öyle bişey olsaydı.

Çift başlı kızı oynayan Sarah Paulson'u tebrik ederim:) Gerçekten güzel iş çıkarmişlar. Efektte biraz sorun var gibi ama her iki karakteride çok güzel canlandırmiş.Saf olan kafa sempatimi kazandı:X

Frances Conroy yine asaletiyle endamını gösterdi:X Jesica Lange ile olan sahnesi yine kalitenin zirvesiydi:X

Jesica karakterinin özü son 4 sezondur hem aynı alt metinli çevrilmiş sanki:X Belki ilk 2 sezonda pek değildi ama 3.sezonda şahane performans gösterince 4.sezonda da devam niteliği gibi sanki:X

@OzaN bence 2-3 bölüm daha izle seversin :X Bu bölüm 1 saatti prömiyer oldugu için heralde ama normalde 40-45 dk oluyor:X

Bölüme puanım 8.5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S04B02 izledim

Dizi bi harika gidiyor. Karaktelerin bazılarının "ucube"likleri sıradan gelse de dizi kendi içinde düzeneğini oturtmuş.

Sarh Paulsonîn canlandırdıgı siyam ikizleri gittikçe sevmeye başladım. Kadının sesi de güzelmiş. Umarım Ryan amcamız #Glee'nin son sezonuna konuk eder.

Jimmy hatalı planı masumu aldı dicem ama meep'in ne biçim özelliği var. Ciciv kafası koparıyor. İğrençti o sahne. Yine de üzüldük Jimmy gibi.

Palyaço karakterine bi türlü ısınamadım ama o kova bebek oğlanla yapacaği işleri şimdiden merak ettim.

Bölüme puanım 8/10 olsun.

Sanırım yine tekim.Beğendiğim bölümlerde yorumlarım artık. Maksat konu öksüz kalmasın.

@OzaN yeni bölüm başlamadan 2.bölümede şans vereydin iyiydi.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
AHS Hotel için ayrı konu açılsa iyi olur yada bu konunu adı değiştirilip genel yorum konusu olsa iyi olur @OzaN :X:X

AHS Hotel 5x1
American-Horror-Story-Hotel.jpg

Hediyeler gelince bir izleyeyim dedim nasıl olsa her sezonu farklı oluyor o yüzden diziye baştan başlamak yerine yeni sezonuna başlamak daha mantıklı. Zaten bana gelen hediyelerde Hotel hediyeleriydi. :X

Öncelikle otel harika olmuş harika. :DO çekimler beni çok etkiledi cidden ayrıca okuduğum kadarıyla otel gerçek değil bazı yerleri stüdyo o yüzden baya emek verilmiş. Kısacası oteli beğendim. :ok:

Lady Gaga'ya gelince açıkçası iyi buldum ben sırıtmamış dizide. :D Zaten tip olarak ve sosyal yaşantısı absürt ve çılgınlıklarla dolu olduğu için diziye en uygun isimdi bence.:F

Diğer oyuncularda iyiydi. :D Sarah Paulson ve Katy Bathes diziyi sırtlamış. :D Genellikle kadınlar öndeydi. :D

Şimdilik bir kaç yeri anlamadım ama zamanla anlarım umarım ilk bölüm kadar akıcı olur dizi.. Kısacası memnun kaldım ben.:ok:

Hem korku-gerilim tarzında dizim yoktu o yüzden bu diziyi kaçırmamak gerek.:F

8.7

Şimdi gelelim yıkama-yağlama bölümüne. :A

@destere Bir bak derim en kötü ilk bölümüne bak. :A Sana uygun bir dizi gibi memnun olacağın sahneler var. :A
08-lady-gaga-gifs-ahs.w529.h352.jpg

@sokak sanati Dizi arıyordun sanırım sana da öneririm bir bak bakalım. :F Lady Gaga'yı sevmiyorum dememiştin sanırım Nötrüm demiştin. :X

@GunesinOglu Dizi arıyordun sende bir bak bence ama sana uygun mudur bilemedim ama bir bak istersen. :X

@mrt-06 Valla fantastik izliyorsun genelde ama korku türüne de yabancı değilsin sanırım. :X Bir bak istersen. :X

@GreatOttoman Dizi bakıyordun bir bak bakalım boş geçme. :A

@Titanium Sen izliyordun zaten. :D

13.bölümde bitecek konu zaten yani sizin için mini dizi olur arkadaşlar.:X

ayy yokk bu diziden birşey anlamadım benn oyuncularda bir garip tuhaflık var gibi hiç bulaşmıyım ben buna :kiki::kiki::kiki:
Sana da uygun bir dizi gibi ama bilemedim şimdi. :F:F

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
AHS Hotel için ayrı konu açılsa iyi olur yada bu konunu adı değiştirilip genel yorum konusu olsa iyi olur @OzaN :X:X

AHS Hotel 5x1
American-Horror-Story-Hotel.jpg

Hediyeler gelince bir izleyeyim dedim nasıl olsa her sezonu farklı oluyor o yüzden diziye baştan başlamak yerine yeni sezonuna başlamak daha mantıklı. Zaten bana gelen hediyelerde Hotel hediyeleriydi. :X

Öncelikle otel harika olmuş harika. :DO çekimler beni çok etkiledi cidden ayrıca okuduğum kadarıyla otel gerçek değil bazı yerleri stüdyo o yüzden baya emek verilmiş. Kısacası oteli beğendim. :ok:

Lady Gaga'ya gelince açıkçası iyi buldum ben sırıtmamış dizide. :D Zaten tip olarak ve sosyal yaşantısı absürt ve çılgınlıklarla dolu olduğu için diziye en uygun isimdi bence.:F

Diğer oyuncularda iyiydi. :D Sarah Paulson ve Katy Bathes diziyi sırtlamış. :D Genellikle kadınlar öndeydi. :D

Şimdilik bir kaç yeri anlamadım ama zamanla anlarım umarım ilk bölüm kadar akıcı olur dizi.. Kısacası memnun kaldım ben.:ok:

Hem korku-gerilim tarzında dizim yoktu o yüzden bu diziyi kaçırmamak gerek.:F

8.7

Şimdi gelelim yıkama-yağlama bölümüne. :A

@destere Bir bak derim en kötü ilk bölümüne bak. :A Sana uygun bir dizi gibi memnun olacağın sahneler var. :A
08-lady-gaga-gifs-ahs.w529.h352.jpg

@sokak sanati Dizi arıyordun sanırım sana da öneririm bir bak bakalım. :F Lady Gaga'yı sevmiyorum dememiştin sanırım Nötrüm demiştin. :X

@GunesinOglu Dizi arıyordun sende bir bak bence ama sana uygun mudur bilemedim ama bir bak istersen. :X

@mrt-06 Valla fantastik izliyorsun genelde ama korku türüne de yabancı değilsin sanırım. :X Bir bak istersen. :X

@GreatOttoman Dizi bakıyordun bir bak bakalım boş geçme. :A

@Titanium Sen izliyordun zaten. :D

13.bölümde bitecek konu zaten yani sizin için mini dizi olur arkadaşlar.:X

Sana da uygun bir dizi gibi ama bilemedim şimdi. :F:F
sahne harika duruyor keşke o güzelim yerleri boyamasalardı :) internet problemi var uygun zamanda bakarım :)