Yaşam Almanya'da Pazar Günü Heryerin Kapalı Olması

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Evet doğru okudunuz. Almanya'da Pazar günleri heryer kapalıdır. Alışveriş merkezleri, süpermarketler, şirketler, ofisler, eğlence merkezleri, hastaneler, kurumsal yerler dahil olmak üzere düşünebileceğiniz heryer...

Sadece hastanelerin acil bölümü ve polis merkezleri açıktır. Ve eğer Almanya'da yaşıyorsanız Pazar günü %90 evde kalmaya mahkumsunuz. Bu da çok can sıkıcı bir durumdur.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,484
Puanı
1,060
Neden böyle bi saçmalığa maruz bırakılıyorsunuz,ilk defa duydum

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Almanya'dayken bize farklı gelen şeylerden biriydi ama restorant tarzı yerler açık neyseki. Meşhur dondurmalarindan yemiştim süslenen ama hepsini yiyememiştim :A
İsveç'te artık noel günleri bile açık heryer :F

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Almanya'dayken bize farklı gelen şeylerden biriydi ama restorant tarzı yerler açık neyseki. Meşhur dondurmalarindan yemiştim süslenen ama hepsini yiyememiştim :A
İsveç'te artık noel günleri bile açık heryer :F
Restoranlar temel ihtiyaç olduğu için açık, yoksa onuda kapatırlar. :A

Bizde öyle değil işte. Millet hemen mesai yapıp dinlenmek istiyor. Çok sıkılıyorum ya, birçok insan da bu durumdan rahatsız. :(

Noel'de 1 hafta heryer kapalı. Isveç'te de aynısıdır diye düşündüm. İsveç'e mi gitsem? :A

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Aaa AVMler falan bile kapalıysa özellikle kışın çok kötüdür ya. Hayat durmuş gibi. :D

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Sinemalar nasıl oluyor? AVM'lerde değil herhalde sizin sinemalar?
Sinemalar genelde tren istasyonlarının yakınında olur. Ama onlar da kapalı olmak zorunda maalesef. Eğer Pazar günü işyerini açarsan ve bunu polis öğrenirse mahkemelerde sürünürsün. Kanunlar çok sıkı olduğu için kimse açmaya cesaret edemiyor.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sinemalar genelde tren istasyonlarının yakınında olur. Ama onlar da kapalı olmak zorunda maalesef. Eğer Pazar günü işyerini açarsan ve bunu polis öğrenirse mahkemelerde sürünürsün. Kanunlar çok sıkı olduğu için kimse açmaya cesaret edemiyor.
Yok artık çok saçmaymış. :D

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Her şeyi anladım ama sinemaların dahi kapalı olmasını ben de saçma buldum. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamak gibi bir şey bu. Geçmiş olsun. :A @kerem

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Her şeyi anladım ama sinemaların dahi kapalı olmasını ben de saçma buldum. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamak gibi bir şey bu. Geçmiş olsun. :A @kerem
Sırf cinnet geçiren nazilerin ve sağcıların bu günde kolayca sokakta toplanıp mültecileri protesto edebilmesi için ayarlanmış diye söylentiler var. Eyvallah.
:A

kerem

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Niye gecmis olsun:D ne kadar güzel resmen otur evinde dinlen diyorlar. 7/24 calisip kendini bitirmenin anlami yok :)
Evet ama "Arbeitlosig" isen berbat bir duruma dönüşebilir. Sen uzun süredir burda yaşadığın için alıştın da benim gibi 3 yıldır burda olanlar çok şikayet ediyor. :)