Ahmet Çalık Galatasaray'da!

MasacRE

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
12wcw0l96878j1v8w5xj6trfvq.jpg

Galatasaray uzun süredir peşinde olduğu Ahmet Çalık için Gençlerbirliği ile 2.5 milyon euro'ya anlaşmaya vardı. Başarılı stoper ile 4.5 yıllık sözleşme imzalanacak.

2011 yılından beri Gençlerbirliği'nin A takımında forma giyen oyuncu 118 maça çıkıp 4 gol kaydetti. 22 yaşındaki savunma oyuncusu A Milli Takım ile de 7 maça çıktı.

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Oyuncuyu bilmem ama millet o paraya süper oyuncular transfer ediyor ama bizim Galatasaray para saçıyor. En kısa zamanda Fikret Orman gibi bir başkan gelmeli.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Allah bizi başkanlarla sınıyor bu belli. Önce Adnan Polat, sonra Ünal Aysal dedik büyük başkan dedik o da son 2 yıl perişan etti üstüne bu adam. Ne buluyorsunuz bu yerli oyuncularda anlam veremiyorum aklım almıyor. Zamanında yabancı sınırı var diye en çok canı yanan takım bizdik sınır kalktı bizim çöp yönetim inatla çöp yerli oyunculara para veriyor, inatla. Bu işte menejer oyunu yoksa ben de bir şey bilmiyorum. Koskoca Galatasaray yabancı uzun boylu ayağı düzgün bir stoper bulamıyorsa o scout ekibini kapatsınlar o zaman. Victor Hugo mis gibi adamdı çok mu zordu tüm şartları zorlayıp o adamı almak. Bonservise 2 oyuncuya 6 milyon Euro para harcayabildin demek ki imkanın da var.

Sezonun ikinci yarısı adına umutlu olabilmem için 1 stoper, 1 forvet ve 1 sağ bek daha alınması lazım. Sabri'yle, Semih'le, Ahmet'le Eren'le olmaz bu işler. Poldi kalacaksa eğer alternatif forvet alınsa da olur. Bakalım gelişmeleri merakla takip ediyor olacağım.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Serdar Aziz 4.5 milyon, 2.5 da bu etti 7 milyon. 7 milyon euroya stoperin kralını getirirsin ama sorsan mali durumlar falan.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Beğendiğim bir stoper değil ama yanına Ujfalusi gibi savunmaya liderlik yapabilecek bir oyuncu bulurlarsa olabilitesi var.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Şu transfer neden yapıldı? Amaç neydi? Gerçekten anlamıyorum.

Evet, stoper ihtiyacımız vardı. Ama ihtiyacımız olan stoper kesinlikle Ahmet Çalık değildi. Yabancı sınırlaması varken bu transferde ısrar edilse ve yapılsa anlayabilirdim. Ama yabancı sınırlaması yokken, Ahmet Çalık gibi bir isimde bu kadar ısrar edip 2.5 milyon Euro gibi bir para vermek... Bunun mantıklı bir açıklaması yok. Yazın Serdar Aziz'e 4.5 milyon Euro vermişlerdi. Sonuç ortada. Scout ekibinin bu paralara bulabileceği bir adam yok mu yurt dışında? En basitinden V. Hugo ile ilgileniliyordu. Ahmet Çalık'ta bu kadar ısrar etmek yerine o transferde ısrar edilmiş olsa V. Hugo'da alınabilirdi diye düşünüyorum.

Kısacası bu yönetim bu takımın başından gitmedikçe güzel günler beklemek çok zor...

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Bu transferin yanlış olduğu maliyetinden ortada bu kadarda olmaz yönetim hatalarına bir yenisini daha ekledi hakikaten bıktık:)

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Ünal Aysal gibi başkanın gitmesine sevinmiştik ulan, işte o gün resmen sonumuzu hazırladık meğersem ne kadar da büyük adammış kıymetini bilemedik.
İçimizdeki anti Aysalcılar kına yaksın oturma organlarına :A Bunlara müstehak :A