90. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
benim film yorumumdada öyle övdüğümü hatırlamıyorum ama gidişata bakınca bir an şeftali veya dunkirk alır diye bayağı ürktüm o yüzden bu sonuç beni sevindirdi :)
Çölde su bulmuş gibi sevindin nedense:F @Çiğdem- neden öyle oldun? Filmi sahiplendin :F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Heyyy uyandırayım gunaydın :F ben sevmedim o filmi... Zoofiliye bile bağladım filmi düşün:F sadece izlettirdi.

Vallaha dunkirk kazansa iyiydi. C.nolan filmleri guzel oluyor. Dunkirk begenmesem bile sonraki filmi için vaad ederdim.
ikimizde 6 puan vermişiz filme ben mutluyum sonuçtan sen hayal kırıklığı yaşıyorsun bu tezatlığın sebebi ne olaki acaba :)

Çölde su bulmuş gibi sevindin nedense:F @Çiğdem- neden öyle oldun? Filmi sahiplendin :F
@Çiğdem- de bizim gibi 6 puan vermiş o yüzden 6 puan vasat üstü demektir beşi geçmiş film yani oscarı haketmiş :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Yok bee bu sefer siyahi mesaj veya eşcinsellikle alakalı gitmedi ki ödül. Shape of'da onlar merkezde değildi, sadece laf arasında geçiyordu. Eşcinselliğe verseler Call Me'ye siyahiliğe verseler Get Out'a verirlerdi.
Tamam da filmin içerisinde mesaj olarak vardı o siyahi tema. Eşcinsellik de vardı. İkisi de bir şekilde en önemli yan karakterlere yedirildi filmde. Bu arada Get Out en iyi orjinal senaryo aldı teması sayesinde. Call me de uyarlama aldı yani. Ötesi var mı?

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Yok bee bu sefer siyahi mesaj veya eşcinsellikle alakalı gitmedi bence ödül. Shape of'da onlar merkezde değildi, sadece laf arasında geçiyordu. Eşcinselliğe verseler Call Me'ye siyahiliğe verseler Get Out'a verirlerdi.

Merkezinde değildi ama hepsinden biraz biraz vardı. Sadece Call Me’ye verseler sadece eşcinsellik mesajı veren bir filme gitmiş olacaktı ödül, Get Out’a verseler sadece siyahilik mesajı veren bir filme vermiş olacaklardı. The Shape of Water’a vererek hepsini tatmin etmiş oldular. :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
ikimizde 6 puan vermişiz filme ben mutluyum sonuçtan sen hayal kırıklığı yaşıyorsun bu tezatlığın sebebi ne olaki acaba :)
Dedim ya zoofili diye. Filmi sevmedim ama izlettirdi. 5te versem billboard ile arada fark yok. Bilboarda da 8 verdim sanıeım? En yuksek punım mother olması lazım. Mothera mı sevineyim?

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
La birine 6 birine 8 vermişsin madem aynı görüyorsun niye arada 2 puan fark var? :A
sebebini sana söyledim:) diğer iki ismin(şeftali ile dunkirk ) kazanmaması beni sevindirdi aslında kazanan o kadar önemli değil :))

Dedim ya zoofili diye. Filmi sevmedim ama izlettirdi. 5te versem billboard ile arada fark yok. Bilboarda da 8 verdim sanıeım? En yuksek punım mother olması lazım. Mothera mı sevineyim?
mother olsa sonuna kadar mothercıydım ama yoktu:) o zaman en büyük shape of :))

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Seneye Oscar filmlerini izledikten sonra töreni izleyip izlememe durumunu düşüneceğim. Temalar ve filmlerin içeriği bu yönde giderse töreni izlemem gibi duruyor. Yazık günah hakkı yenilen filmlere. Ve sürekli aynı klişe mesajları verenler baydınız artık. Bi bitin lütfen. Siyahi toplumsal mesaj ve eş cinsel toplumsal mesaj vermeyi bırakın artık yeter. Kaliteye bakın ve işinizi yapın. Hollywood hepten sıva civa yeri olmuş. Son yıllarda bu durum doruklara çıktı. Bakalım düzelecek mi yoksa daha mı kötü olacak, göreceğiz.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
sebebini sana söyledim:) diğer iki ismin(şeftali ile dunkirk ) kazanmaması beni sevindirdi aslında kazanan o kadar önemli değil :))

mother olsa sonuna kadar mothercıydım ama yoktu:) o zaman en büyük shape of :))
Seneye adaylar belli olunca etkinlik yapalım. 20 filmi boşa izledim. 20de1 sevindim resmen:(

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Seneye adaylar belli olunca etkinlik yapalım. 20 filmi boşa izledim. 20de1 sevindim resmen:(
ama bir zararını görmedik en azından fikrimiz oldu tüm filmler hakkında :)
ama adaylar açıklandıktan sonra izlesekte ben jenifer ı yine izlerdim :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Kendi iç sorunlarını dunyaya maal edıyorlar. Sonra mesaj vermeye calişiyorlar. Billboardda kadının sacı kesik ve maskulen tarzıyla lezbıyen olsaydı. Fikmde ölen kız siyahi melez bi kız olsaydı ödülleri alırdı:F @destere @Çiğdem- @MasacRE- neyse etkınlığımız guzeldi. Seneye yine yaparsak adaylar acıklanınca olsun :X

ama bir zararını görmedik en azından fikrimiz oldu tüm filmler hakkında :)
ama adaylar açıklandıktan sonra izlesekte ben jenifer ı yine izlerdim :)
Yok etkinlikten yana yakınmadım guzel vakit gecırdık ama ödule ulşamayan hamster gibi hissediyorum kendimi:F

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Kendi iç sorunlarını dunyaya maal edıyorlar. Sonra mesaj vermeye calişiyorlar. Billboardda kadının sacı kesik ve maskulen tarzıyla lezbıyen olsaydı. Fikmde ölen kız siyahi melez bi kız olsaydı ödülleri alırdı:F @destere @Çiğdem- @MasacRE- neyse etkınlığımız guzeldi. Seneye yine yaparsak adaylar acıklanınca olsun :X

Altına imzamı atmak istiyorum...

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
En İyi Film'in Shape of Water'a verilmesi ne demek ya? Töreni izlememekle ne kadar doğru bir karar verdiğimi bir kez daha anladım. Geçen sene Moonlight, şimdi de ödül almak için çorbaya dönmüş film. Eşcinsel, siyahi, engelli karakter derken Oscar jürisi de bu yemi yuttu, afiyet olsun. Bunlar yüzünden olan da La La Land ve Three Billboards gibi güzelim filmlere oluyor iki senedir.

Frances McDormand, Allison Janney ve Sam Rockwell'e kocaman tebrikler. :Z

Gecenin ikinci skandal kararı da 3 Billboards ve Lady Bird dururken klasik ırkçılık temasından beslenen sıradanlar sıradanı Get Out'a ödül verilmesi. En İyi Film'i de verirler diye korktum neyse ki o kadar abartmadılar. Ama CMBYN uyarlama senaryo ödülünü hak etti tebrikler. :)

Coco'nun aldığı tüm ödüller helal hoş olsun. Animasyon zaten cepteydi ama şarkı için de ayrı sevindim. :Z

Baby Driver en azından kurgu ödülü alabilirdi, yazık oldu.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
CMBYN bir tane ödül almış. Bu LGBT lobisi de bir şeyi beceremedi)) En iyi filmi almamasına sevindim ama müziği alır diye bekliyordum.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Geçen yıl Moonlight bu yıl The Shape of Water, yine taktım kafaya zor unuturum. Beni fitil ediyorsun Akademi. Overrated filmleri ödüle boğmaktan vazgeçeceğiniz günleri görmek dileğiyle. 3 Billboards sen gönlümüzün kazananısın, underratedın kralısın. Genel seyirci seni top 250 de yukarılarda tutarak ödülünü sabit tutacaktır. Kafan dik olsun yiğit film. :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Three Billboards'da Shape of Water gibi çıplak bir kaç sahne olsa bence şuan kazanan Three Billboards olurdu. Mesela tecavüz sahnesi gösterilse vs. Çünkü akademi çıplaklık seviyor. Yoksa kelime arasında geçen bir kaç siyahi tartışması ve lgbt propagandası pek yeterli değil oscar kazanması için.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Three Billboards'da Shape of Water gibi çıplak bir kaç sahne olsa bence şuan kazanan Three Billboards olurdu. Mesela tecavüz sahnesi gösterilse vs. Çünkü akademi çıplaklık seviyor. Yoksa kelime arasında geçen bir kaç siyahi tartışması ve lgbt propagandası pek yeterli değil oscar kazanması için.
İşin asıl boyutu bence politik ve biraz da yapılan kampanyayla alakalı. Aynı yapım şirketinden çıkmış bu iki film. Akademi de çok meraklı böyle süslü püslü filmlere. Çok pohpohlandı tüm sezon boyunca. Hele bir de Amerika dışından bir yönetmen yapmışsa bol bol ödüle boğuyorlar. Alfonso Cuaron, Alejandro G. Innaritu falan ödüle boğuldu geçmiş yıllarda. Gravity Birdman falan hak ediyordu gerçi. Ama bu seneki biraz zorlamaydı. Aslında o kadar adaylıktan sonra daha fazla ödüle boğarlar diye düşünmüştüm, beklediğimden az ödül aldı. Herkes en iyi filmde favori Three Billboards dese de Shape of Water'a vereceklerini bekliyordum. Geçen yılki Moonlight'tan sonra artık normal karşılıyorum. Mesaj verme kaygısı gütmeyen gerçekten başyapıt olduğu için, kaliteli olduğu için en iyi film ödülünü hak eden filmler almalı ödülü. Birdman son 7 8 yıl içerisinde buna en iyi örnek denilebilir. Three Billboards da o örnekler içerisindeki 2010'lu yıllardaki başı çeker. Sağlık olsun o bizim gönüllerimizin şampiyonu. :)

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Geçen yıl Moonlight bu yıl The Shape of Water, yine taktım kafaya zor unuturum. Beni fitil ediyorsun Akademi. Overrated filmleri ödüle boğmaktan vazgeçeceğiniz günleri görmek dileğiyle. 3 Billboards sen gönlümüzün kazananısın, underratedın kralısın. Genel seyirci seni top 250 de yukarılarda tutarak ödülünü sabit tutacaktır. Kafan dik olsun yiğit film. :)
Böyle coşunca gaza getiriyorsun insanın Los Angeles'a uçup Akademi'nin ağzını burnunu kırası geliyor. Bir daha tören izlemezsin olur biter. :A