89. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
La la Land la la Land la la Land la la la Land :Z La la Land'tan gol haberi mi var la la la Land :Z

Müthiş bir sevinç içersindeyim, sabah ilk kalktığımda ilk başta inanamadım, sonra sevinçten evi turladım evet ulan! :Z Gerçekten müthiş bir haz duydum, en iyi filmi alamaması bir yana, fenerbahçe misali anons skandalına imza atmış olması zaten zayıf olan bedenimi daha da zayıflattı yağ erinesinden :Z

Abi sen kalk 14 dalda aday ol, rekor kır ama en iyi film ödülünü alama, evet gerçekten tarihe geçtiğine hemfikiriz artık. :) La La Land la la Land la la Land la la Land :Z

Sen kalk 14 dalda aday ol, 6'sını anca alabil. Akademi bey diyeceksiniz! :A

Yine de günün hayal kırıkları yok değil. Mesela en iyi yönetmen ödülünü Mel amca hak ediyordu, en iyi kadın oyuncu ödülünü Emma Stone hak etmiyordu. Ama ne diyelim, sağlık olsun. Biz adamlardan Big Five beklerken adamlar Big Dad aldı, 5'te sıfır çekselerdi ne gülerdim ama :A

Moonlight'i ilk izlediğim sıralar bu alacağına LLL alsın demiştim, adaylıklardan önceydi tabi. Zamanla fikrim değişti, La la Land dünyanın en en antipatik filmi oldu benim gözümde, ne kadar rezil olsa o kadar sevinirim öyle bir nefret nefret ne kelime abartı :Z la la la Land, seniii en iyi film yaptırmayacağız! :A la la Land la la Land :Zkeşke 3-4 ödülle kalsaydı, en iyi yönetmen ve kadın oyuncu ödülleri içimde ukte kalacak ama olsun, yetmez ama evet! :Z

Müthiş bir sevinç, mutluluk içerisindeyim. Sınav dönemim olduğu için bu bana ekstradan bir doping, motivasyon verdi. Huşu içinde önüme bakabilirim artık, evet gereğinden fazla abartılı bir şekilde taktım şu filme durumun saçmalığını biliyorum ama ne yapayım biz de böyle küçük şeylerden mutluluk duyuyoruz :A

Adaylıklardan sonra oscarı bırakmayı düşünüyordum, son anda gönlümü kazandılar. Yine eskisi gibi olmaz ama iddialı filmleri aradan çıkarmaya çalışırım, la la land :Z

Moonlight'e gelirsek, kesinlikle hak etmedi lakin La La Land'ın 14 adaylık aldığı bir ortamda pek de eleştiriye müstahak bir film değil, benim gönlüm Nocturnal Animals, Arrival yahut Hacksaw Ridge'den yanaydı. Hell ol High Water alsaydı da çok sevinirdim ama olsun, kısmet Bursa'dan gol haberiymiş. :Z

1L2WNj.jpg

Son düzenleme:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,597
Puanı
860
Bu seneki ödüller ve adaylıklar çok saçmaydı. Moonlight nedir abi? Ödül verilecek film miydi o? Filmin tek güzel yani Ali'nin performansıydı.

La La Land ise aşırı overrated bir film. Öyle ahım şahım bir konusu yok. Teknik dallarda hak ettiler ancak ödülü.

Ödüllerde bence Hacksaw Ridge'nin hakkı yendi. Mel Gibson ve En İyi filmi hak ediyorlardı.

Görsel efektte ise neden Doctor Strange alamadı çok merak ediyorum? Jungle Book'ta ki görsel efekt neydi? CGI ile ayıyı oynatmak. Doctor'da ise adamın aklını alıyordu efektler.

Salesman'ın kazanması hiç şaşırtıcı olmadı. Film iyi olabilir ancak sırf Trump'a tepki olsun diye vermiş de olabilirler.

Çok saçma ve boş bir ödül töreni oldu çok...

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu seneki ödüller ve adaylıklar çok saçmaydı. Moonlight nedir abi? Ödül verilecek film miydi o? Filmin tek güzel yani Ali'nin performansıydı.

La La Land ise aşırı overrated bir film. Öyle ahım şahım bir konusu yok. Teknik dallarda hak ettiler ancak ödülü.

Ödüllerde bence Hacksaw Ridge'nin hakkı yendi. Mel Gibson ve En İyi filmi hak ediyorlardı.

Görsel efektte ise neden Doctor Strange alamadı çok merak ediyorum? Jungle Book'ta ki görsel efekt neydi? CGI ile ayıyı oynatmak. Doctor'da ise adamın aklını alıyordu efektler.

Salesman'ın kazanması hiç şaşırtıcı olmadı. Film iyi olabilir ancak sırf Trump'a tepki olsun diye vermiş de olabilirler.

Çok saçma ve boş bir ödül töreni oldu çok...

Geçen seneki Spotlight skandalından sonra artık şaşmamak gerek, ödüller kaliteden ziyade siyasi ölçütlere bağlı olarak veriliyor. Argo' da öyleydi gerçi, 2010 yıllarda ödülü hak eden sadece The Artist ve Birdman oldu, gerisi teferruat.

La la Land Ovarrated tanımına yeni bir soluk getirdi, bence gelmiş geçmiş en büyük Ovarrated film, o ayrı. Ama bu Ovarratedlığı aşmasına gereğinden fazla aldığı adaylıkların etkisi var. Çok fazla şişirildi, çok fazla pohpolandı sonuç olarak bir taraf göklere çıkarırken öteki tarafın nefretini kazandı, IMdB'de 1 ayda bu denli düşmesi, 1 yağmuruna tutulması tesadüf değil. En iyi yönetmen ödülü de popülizmin kurbanı oldu ama ne diyelim buna da şükür, bence Mel Gibson kat kat üstündü yönetmenlikte, yine de Whiplash'ın yönetmeni ödülü aldığı için problem yok. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Geçen seneki Spotlight skandalından sonra artık şaşmamak gerek, ödüller kaliteden ziyade siyasi ölçütlere bağlı olarak veriliyor. Argo' da öyleydi gerçi, 2010 yıllarda ödülü hak eden sadece The Artist ve Birdman oldu, gerisi teferruat.

La la Land Ovarrated tanımına yeni bir soluk getirdi, bence gelmiş geçmiş en büyük Ovarrated film, o ayrı. Ama bu Ovarratedlığı aşmasına gereğinden fazla aldığı adaylıkların etkisi var. Çok fazla şişirildi, çok fazla pohpolandı sonuç olarak bir taraf göklere çıkarırken öteki tarafın nefretini kazandı, IMdB'de 1 ayda bu denli düşmesi, 1 yağmuruna tutulması tesadüf değil. En iyi yönetmen ödülü de popülizmin kurbanı oldu ama ne diyelim buna da şükür, bence Mel Gibson kat kat üstündü yönetmenlikte, yine de Whiplash'ın yönetmeni ödülü aldığı için problem yok. :)
O kadar çok overrated dendi ki underrated duruma düştü nerdeyse. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Moonlight tamamen Trump ve geçen seneki #OscarsSoWhite muhabbetinden oy toplamadıysa başka bir şey bilmiyorum. Söz konusu olayın videosunu izledikten sonra daha ayrıntılı bir yorum yazarım.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Evet o daha çok uyuyor tabii de Moonlight'ın Oscar aldığı dünyada La La Land de köşesinden underrated sayılır artık. :D

LLL nin 14 adaylık aldığı dünyada Recep İvedik en iyi YABANCI film ödülünü almadığı sürece kolay kolay onun tahtını sarsabilecek bir film yok gibi overlikte. :) keşke 6 yerine 2-3 dalda verselerdi müzik gibi ama buna da şükretmek gerek, Mad Max bile 6 dalda ödül almış nedir yani. Biz 10-12 dalda alır diye düşünürken bu sonuç, yetmez ama evet dedirtti. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
LLL nin 14 adaylık aldığı dünyada Recep İvedik en iyi YABANCI film ödülünü almadığı sürece kolay kolay onun tahtını sarsabilecek bir film yok gibi overlikte. :) keşke 6 yerine 2-3 dalda verselerdi müzik gibi ama buna da şükretmek gerek, Mad Max bile 6 dalda ödül almış nedir yani. Biz 10-12 dalda alır diye düşünürken bu sonuç, yetmez ama evet dedirtti. :D
Durumu o kadar abarttın ki bir kalkıp göbek atmadığın kaldı. Yani LLL'yi sevmemen normal ama bu kadar da büyütülmez bir durum. :)

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Bu seneki ödül töreni kesinlikle çok kötü ve rezaletti.

En iyi film ödülünün Moonlight'a verilmesi ayrı saçmalık, yanlış anons yapılıp önce La La Land'e verilip, ardından geri alınması ayrı saçmalık ve rezalet bana göre. La La Land, Hacksaw Ridge, Manchester By The Sea gibi filmler dururken, Moonlight'ın en iyi film ödülünü alması bana göre kabul edilemez. Buradan şunu anlıyoruz ki Dünya üzerinde siyasetten etkilenmeyen ödül töreni yok.

Onun dışında görsel efekt ödülünü Doctor Strange almalıydı. Filmdeki efektler baş döndürücü seviyedeydi ve çok başarılıydı. Jungle Book'un kesinlikle üstündeydi.

The Salesman'in ödül almasının altında da tamamen siyasal etkenler yatıyor bana göre. Bu da bir başka rezalet oldu.

Verilmiş en doğru ödüller ise en iyi kadın oyuncu ödülü, en iyi erkek oyuncu, en iyi yönetmen, en iyi animasyon filmi, en iyi özgün şarkı kategorilerinde verilen ödüller oldu.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Durumu o kadar abarttın ki bir kalkıp göbek atmadığın kaldı. Yani LLL'yi sevmemen normal ama bu kadar da büyütülmez bir durum. :)

Haklısın çok abarttım ama etki tepki herhalde, çok fazla şişirilince haliyle patlaması insanda mutluluk yarattı. Yoksa 6 ödül de hiç kötü değil, lâkin 14 adaylık alan bir film için en iyi filmi alamaması hem de yanlış anons skandalı, keyfime keyif kattı. :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
@Sherlock Trump, rüzgarı The Salesman'ın tarafına çekmiş olabilir ancak The Salesman kötü film değil. Oscar gecesi boyunca yarışan tüm filmlerden de daha iyi filmdi bence.

Oscar zaten politik. LLL'nin almamış olması çok iyi bir sürpriz oldu. 4-5 senedir takip ediyorum ama böylesi bir sürprizle karşılaşmamıştım. :D Bu bir şaka değil. :A

Son olarak ne demiş Hitchcock "senaryo, senaryo, senaryo" :D

Yhaa o son bakış çok iyi değil miydi? :hearteyes:
C5pgg5_WcAE1wR0.jpg

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@Sherlock Trump, rüzgarı The Salesman'ın tarafına çekmiş olabilir ancak The Salesman kötü film değil. Oscar gecesi boyunca yarışan tüm filmlerden de daha iyi filmdi bence.

Oscar zaten politik. LLL'nin almamış olması çok iyi bir sürpriz oldu. 4-5 senedir takip ediyorum ama böylesi bir sürprizle karşılaşmamıştım. :D Bu bir şaka değil. :A

Son olarak ne demiş Hitchcock "senaryo, senaryo, senaryo" :D

Yhaa o son bakış çok iyi değil miydi? :hearteyes:
C5pgg5_WcAE1wR0.jpg
Herkesi anladım da sendeki bu La La Land düşmanlğı nereden geldi, Moonlight'tan daha çok sevmemiş miydin? :(

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Herkesi anladım da sendeki bu La La Land düşmanlğı nereden geldi, Moonlight'tan daha çok sevmemiş miydin? :(

Evet daha çok sevdim ama her ikisinin de birbirine çok üstün bir tarafı yoktu. İncelersek eğer; oyunculuklarda Moonlight > LLL (açık ara bence çünkü LLL burada zayıftı.) ; yönetmenlik LLL > Moonlight (burada her ikisi de başarılıydı) senaryo her ikisinde de zayıftı.

Aslında LLL düşmanlığım yok ama LLL'nin sevenleri aşırı sevdiği için ve yukarıda da bahsettiğim sürpriz olayı açısında LLL'nin kazanamamasına sevindim. :D Paylaştığım şeyler şaka amaçlı. Çünkü gerçekten rezalet bir şey yaşandı ama bir taraftan da komik. :A

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Facia yahu. Moonlight ne? Zenci bir homoseksüelin filmini yapalım, yürürüz demişler ve başardılar şaka gibi. İlk önce La La Land'in söylenme rezilliği mi desem, şaka gibiydi.

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
Moonlight için sevindim, geçen konusunu öğrendim bi sayfada baya dikkatimi çekti. :D
Zootopia'ya tebrikler. :Z

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aklıma geldikçe sinir oluyorum. Boyhood bile Oscar kazanamamışken Moonlight kazandı. Niye? Çünkü eşcinsel ve zenci.

10 sene sonra sıkı Oscar takipçileri dışında kimse Moonlight diye bir filmin olduğundan haberdar bile olmayacak.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
törendeki yanlışlığa töreni düzenleyenler sebep olmuş warren amcayla faye teyzenin hiç bir suçu yok hatta warren amcamız çokda dikkatli davranmış zarfta niye emma stone yazılı diye çevresine mal mal bakıp emin olmak için faye teyzeye uzatıyor zarfı teyzemiz çıkarımda bulunarak emma varsa lay lay lom en iyi fim ödülünü almıştır diye keşif yapıp la la land diye açıklıyor aslında ikiside kabahatli değil kabahat töreni düzenleyenlerde :)

ama karışıklığa hem sevindim hem üzüldüm? sevindim nedeni ise iki haketmeyen film la la land ve moonlight ( la la land dan daha beterdi :) ) filmine imza atanlar tam bir sevinç yaşayamadı hayal kırıklığına uğradılar onların üzüntüsü benim sevincimdir :) ( keşke emma üzülenler arasında olmasaydı neyse o kendi ödülünü aldı nasıl olsa :) )

karışıklığın asıl yararı trump a oldu? trump pezosu akşamki eleştirilerle bugün gündeme oturacaktı ama tören sonundaki fiyasko herşeyin önüne geçti trump da rahat bir nefes aldı bazen şans kötülerden yanadır :)

dün akşamki törende en çok beklediğim olay emma stone un oscar heykelciğini kucakladığında yaşadığı sevinci görmekti ve tamda sıra ona gelmişken şrfsz digitürk beni bundan mahrum etti? tüm küfürlerimi digitürk ün sahibine ve proğramın yayınında yapımında emeği geçenlere yolluyorum:)

akşamki karışıklık neden ve nasıl olmuş BBC den açıklamalarla sizi başbaşa bırakıp sayfayı terkedeyim :)

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-39100930

Yok siz izlemeyince La La Land coştu. Gerek yok.:):)

En iyi kadın Emma Stone teşekkür be muhteşem.:Z
emma yı izleyecektim onu kaçırdım yayın gitti :) ama siz rezil olmuşsunuz bir tarafınıza kına yakın artık :)

@destere neredesin ya bunu görmen lazımdı :A
twitter dan emma stone u baştan sona izledimde öyle kendime geldim törendeki kart karmaşası harika olmuş ya o kısımları canlı izleyemedim ama tekrarını bir kaç kere izledim nerdeyse lay lay lom un tüm ekibi teşekür konuşması yapıyor adamlarda sonra jeton düşüyor :)

cookie ödül almadı ama senin viola baskülü bu sefer yine kaptı oscar ı ama haketmişti filmin bir kaç yerinde parlamıştı kadın :)

yazına harikayı basacaktım @Tolstoyevski ama emma ya laf attığın için beğenmekle yetindim orda batırmışsın:) güzel yorumuna sinek kaçmış :)

Ödül kazananların tam listesi ilk sayfada güncellendi.
akşam yaşadığınız hayal kırıklığı benim mutluluğuma dönüştü her sene böyle olur umarım :)
keşke en iyi filmi gerçekten hakeden bir film alsaydı lay lay lom alamadı ama alan moonlight tam bir fiyaskoydu :)

Son düzenleme: