4-8-15-16-23-42 SAYILARI GERÇEKTEN DE BİR ŞEYLER İFADE EDİYOR!

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
"Lost" dizisinde sık sık rastlanan bu sayıların ilginç yönleri: *Marsel Russo'nun genetik ayna teorisini açıklamak için kullandığı sayı dizisi, lost'da geçen esrarengiz numaralar ile aynıymış; 4 8 15 16 23 42.. Teori, özetle herkesin bir ikizi vardır ancak olasılık değerleri nedeniyle kişi asla ikizi ile karşılaşamaz diyor. Numaraları da şu şekilde kullanıyor:

4: Russo'ya göre dünyadaki her insan 4 farklı insan ile birbiriyle bağlantılı. Yani, teoride, kendiniz ile 4 farklı insan üzerinden tanışma şansınız var. Örneğin; kardeşinizin patronunun komşusunun yeğeni sizin ikizinizi tanıyor.
8: Dünya'da günümüzde bulunan kıta sayısını temsil ediyor. İkiziniz ile 8 kıtadan birinde karşılaşma ihtimaliniz var.
15: İkiziniz ile karşılaşma ihtimaliniz 4,815,162,342'de 15'tir diyor russo. Yani %0,000000004'ten bile düşük bir ihtimal.
16: Aynı anda ikizi ile karşılaşabilecek maksimum kişi sayısı 16'dır. (Lost karakterleri de 16 adet.)
23: Doğa ana, sizle aynı genetik haritaya sahip bir yeni insan dünyaya getirmek için 23 yıl bekler, diyor. Yani ikizler aynı yaşta değil, aralarında 23 yaş fark olacaktır anlamına geliyor bu.
42: sizin ve ikizinizin aynı anda hayatta yaşayabileceği maksimum yıldır, diyor. Bu biraz şaşırtmacalı. Ben 23 yaşında iken ikizim doğmuş olabilir, ancak o 42 yaşına geldiğinde ben 65 yaşında öleceğim anlamına gelmiyor. Mümkün, ama böyle olacak diye öngörmüyor teori. Benim ikizim 15 yaşında ölebilir ve çember başa dönebilir.

3e6cad042d54f98966e1c752766bbfb3.jpg

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Bu sayılar benim de kafamı az kurcalamamisti.
Ya şey o şişman çocuk bu sayıları kullanarak oyun oynamıştı ve para kazanmisti değil mi? Hatta o paranın kendisine uğursuzluk getirdiğini söylüyordu?
Yanlış mı hatırlıyorum.

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
8: Dünya'da günümüzde bulunan kıta sayısını temsil ediyor. İkiziniz ile 8 kıtadan birinde karşılaşma ihtimaliniz var.

Vay canina ben 9'uncu kitada karsilasmayi düsünüyordum :A :F

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Boş işler ilgi alanıma girer genelde ama bu fazla boş iş çıktı.:F

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Boş işler ilgi alanıma girer genelde ama bu fazla boş iş çıktı.:F
LOST sağ olsun milyonlarca insan teorisyen olduk çıktık. :(
Bu sayılar benim de kafamı az kurcalamamisti.
Ya şey o şişman çocuk bu sayıları kullanarak oyun oynamıştı ve para kazanmisti değil mi? Hatta o paranın kendisine uğursuzluk getirdiğini söylüyordu?
Yanlış mı hatırlıyorum.
Bu sayıların ne olduğu, neden uğursuzluk getirdiği dizide ortaya çıkmış mıydı? Anam 6 sezon izledim ne izledim bilmiyorum. :F @denizz19 @Tolstoyevski

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Bu sayıların ne olduğu, neden uğursuzluk getirdiği dizide ortaya çıkmış mıydı? Anam 6 sezon izledim ne izledim bilmiyorum. :F @denizz19 @Tolstoyevski
Pek hatırlamıyorum aslında karakterleri bile unuttum neredeyse :F ama o düğmeye basma ile ilgili bir şeydi sanırım. O diğerlerinin başındaki adam ile alakalı idi galiba. Hatta bir mağara içinde de yazılıydı o numaralar :A Biliyorum boş konuşuyorum şu an :F

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Ayrıntıyı tam hatırlamıyorum ama bu sayıların toplamı 108 ediyordu yani Desmond Hume'un her 108 dakikada bir düğmeye basma olayı. Gerçi bu 108 mevzusu bu sayılar sayesinde olmuş olabilir, o da var. :A

Ayrıntıyı tam hatırlamıyorum ama bu sayıların toplamı 108 ediyordu yani Desmond Hume'un her 108 dakikada bir düğmeye basma olayı. Gerçi bu 108 mevzusu bu sayılar sayesinde olmuş olabilir, o da var. :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Pek hatırlamıyorum aslında karakterleri bile unuttum neredeyse :F ama o düğmeye basma ile ilgili bir şeydi sanırım. O diğerlerinin başındaki adam ile alakalı idi galiba. Hatta bir mağara içinde de yazılıydı o numaralar :A Biliyorum boş konuşuyorum şu an :F

Ama bu düğmeye basma olayının fos olduğu daha sonra ortaya çıkmıştı sanki. :A

Peki şişman herife neden uğursuzluk geliyor. :F

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061

Üff sus saçmalama öyle bir şey yok :A

Ama bu düğmeye basma olayının fos olduğu daha sonra ortaya çıkmıştı sanki. :A

Peki şişman herife neden uğursuzluk geliyor. :F
Tavuk dükkanı vardı onun. Öncesinde çok para kazandığında insanların öldüğünü gördü paranın uğursuz olduğunu sandı :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Üff sus saçmalama öyle bir şey yok :A

Tavuk dükkanı vardı onun. Öncesinde çok para kazandığında insanların öldüğünü gördü paranın uğursuz olduğunu sandı :A
Diziyi 5 yıl sonra baştan izleyeceğim, anlamadım ben. İlk sezonları TOTAL'di anlaşılıyordu da 4.5. sezon falan değişti. :A