25 Eylül IKYB Referandumu

Referandum Olursa Türkiye'nin Tavrı Ne Olur? Ne Yapabilir?

• Ankara Antlaşmasından doğan şartları derhal kullanmalı.

Oy: 2 66.7%
  • Ekonomik Ambargo yapılmalı, Sınırlar kapatılıp ticaret kesilmeli.

Oy: 1 33.3%
  • Sabrımızı Test Etmeyin, Bıçak Kemiğe Dayandı +999

Oy: 0 0.0%
  • Bilmiyorum, Fikrim Yok.

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
25 Eylül-de bir referandum yapılacak ve her şey oldu bitti ye getirilmek isteniyor. Özellikle Türkmenlerin barındığı Kerkük ve Musul'da referandum yapılacak buda büyük sıkıntı yapıyor bölge için. Bölge ülkelerden bu referanduma sadece İsrail destek verirken, ABD, İngiltere ve Avrupa ise referandumun şimdi yapılmasını istemiyor. ( İşid daha bitmedi mücadeleye zarar verebilir diyorlar.)

Türkiye, Irak ve İran ise bu konuda en sert tutumu gösteren ülkeler. Bunlara hitaben Rusya ve Çin desteği alınırsa bir kırılmada yaşanılabilir.

Bugün ve dün yapılan mecliste AKP, CHP VE MHP tezkereye destek verdi. Tezkereye destek vermeyen ise bildiğiniz gibi HDP oldu.

Referandum yapılırsa Türkiye'nin tavrı ne olacak merak ediliyor.
_95490847_irakharita_edited-1.jpg

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Türkiye (tabii ki) askeri seçenek de dahil olmak üzere her şeyini kullanarak sınırında bağımsız bir Kürt devleti kurulmasına engel olmalıdır ve olacaktır.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,474
Puanı
1,061
askeri operasyon seçeneği işe yaramaz küçük enişte arkasına putin ve trump abilerini almazsa:))) ışid denen bir grup öfkeli genç bile 5-6 yılda zor defedildi, yıllardır devlet gibi örgütlenen bir özerk yönetimi alt etmek o kadar kolay değil