Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

Yaşam 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçiminden Sonra Olanlar l Güncel

Bu konu 'Favori Sözlük' forumundadır ve BesaleT tarafından 12 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

1. BesaleT

BesaleT Emekli
    Emekli

1. Seçimden önce "işten çıkarma olmayacak" sözlerine rağmen, satılan Erzurum Şeker Fabrikası işçilerinin seçimden hemen sonra işlerine son verildi... (24 Haziran Erzurum RTE % 72.3)
    2. Dolar 12 Temmuz 2018'de 4.98'i gördü.
    3. Ergenekon ve Balyoz hakimi fetöcü Ömer Diken serbest bırakıldı.
    4. Yeni kabine açıklandı. *Hazine ve Maliye Bakanı ---> Berat Albayrak (Damat), *Kültür ve Turizm Bakanı ---> Mehmet Ersoy (ETS Tur sahibi), *Milli Eğitim Bakanı ---> Ziya Selçuk (Maya Okulları sahibi), *Sağlık Bakanı ---> Fahrettin Koca (Medipol Hastanesi sahibi)
    5. AKP ve MHP desteğiyle HDP meclis başkanvekilliği ve idari amirliği alırken İYİ Parti'ye meclis başkanvekilliği  verilmedi. [​IMG]
    6. Eski bakan Fatma Betül Sayan Kaya'nın kardeşinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı olması. Böylece Fatma Betül Sayan'ın ailesine desteği şaşıracak cinsten.[​IMG]
    7. 1993’ten bu yana ilk defa faiz dışı denge açığı verildi.[​IMG]
    8. 24 canın yitirildiği Çorlu tren kazası için verilen araştırma önerisi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.
    9. İyi Parti'nin "Fetö'nün siyasi ayağı araştırılsın" önergesi yine AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Şunlar da ilginizi çekebilir:

#1 BesaleT, 12 Temmuz 2018
    Last edited: 24 Temmuz 2018
    • Beğendim Beğendim x 2
    • Harika Harika x 1
  2. Afet Güçverir

Emekli

Özellikle seçim sonuçlarında şeker fabrikalarının satıldığı illere baktım, AKP açık ara yapmış. Müstahak valla hiç üzülmedim ben zaten şeker kullanmıyorum. :):)

"Seçimden önce "işten çıkarma olmayacak" sözlerine rağmen, satılan Erzurum Şeker Fabrikası işçilerinin seçimden hemen sonra işlerine son verildi... (24 Haziran Erzurum RTE % 72.3)"

• Beğendim Beğendim x 2
  3. xemrexxx

xemrexxx Favori Üye
    Favori Üye

Beter olsunlar

• Harika Harika x 1
  4. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Her geçen gün daha da beter olsunlar.

• Harika Harika x 1
  5. batuhankaralar

batuhankaralar FF Premium+
    Favori Üye

Az önce rahatlamak için açmıştım dejavu olmuş :A :A

• Güldürdün Güldürdün x 1
  6. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Seçim öncesi gaza gelmek için, seçim günü ise zaferi kutlamak için dinlerdim şimdi stres atmak için dinliyorum. İlaç gibi her derde deva.

7. papuleoo

papuleoo Well-Known Member

Ya devlete zarar veren Şeker Fabrikalarının kapatılması neden sorun oluyor ben bunu anlamıyorum. Zarar getiren kurumlar işlevini yitirir doğanın kanunu budur. Tabi bu demek değildir ki oradaki insanların işsiz bırakılması. Alacaksın başka iş vereceksin onun dışında kaldırılması son derece mantıklı.

Damat konusuna bende katılıyorum. Dolar ve Euro bu kadar yüksekken getirilmesi son derece yanlış. Umarım biz yanlış yorum yapıyoruz da dolar düşer. Diyecek başka bir şey bulamıyorum çünkü son derece yanlış bir karar gibi duruyor.

8. Afet Güçverir

Emekli

Şeker fabriklarının hepsi birlikte zararı karşılıyordu, bu mantıkla zarar eden her şey kapanacaksa devletin elinde bir şey kalmaz. Mesela zamanında Tekel, Türk Telekom gibi dev şirketleri de sattılar, ne oldu? Araplar Türk Telekom'a verdiği paranın kat ve katını kazandı. Önemli olan zarar edeni satmak değil işlevsel hale getirmek ayrıca şeker fabrikalarının stratejik önemi de var, yurt dışı menşeli şeker şurubu mu yemek istiyorsun? Bırak zarar etsin de en azından millet ne yediğini bilsin. Şimdi Amerikan şirketinden ülkeye şeker şurubu getittiriliyor ve bunun zararı kanıtlı.

Ulu önder Atatürk'ün bir sözü vardır, şekeri Gürbüz Çocuklar projesi olarak nitelendirir; “Şeker fabrikalarının sayısı yirmiye çıkmaz ve şekeri ekmek kadar kolay alınır hale getiremezsek, gürbüz çocuklara hasret kalacağız.” 1937

Bir hayret ettiğim nokta da şu, sen çalışanın emekçinin yanında olacağına iyi ki kapanmış diyorsun, kim iş bulsun işsiz kalanlara. Çizgi filmde mi yaşıyoruz biz gerçek hayat bu. Benim mantığım ve vicdanım anlamıyor açıkcası bunu.

• Beğendim Beğendim x 2
    • Harika Harika x 1
  9. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Atatürk'ün bir sözünü "al bak ne demiş" diyerek kime yazdığının farkında mısın? Ahahahahahaha

• Güldürdün Güldürdün x 2
  10. sokak sanati

sokak sanati Emekli
    Emekli ♪♪ MusicSurvivor 7.Sezon Şampiyonu ♪♪

Birde 18 bin kişi ihraç edilmişti

11. xemrexxx

xemrexxx Favori Üye
    Favori Üye

• Okudum Okudum x 1
  12. Çiğdem-

Çiğdem- Moderatör
    Moderatör

13. papuleoo

papuleoo Well-Known Member

Devlet Şeker Fabrikalarından kar edemiyorsa tabi ki kapatılacak. Öyle zararına çalıştırmaya hiçbir devlet izin vermez. Biraz adil yorum yapmalıyız. Zaten bende söyledim işçiler kesinlikle devletin başka alanlarında istihdam edilmeli öyle işten atılmakla çözüm olmaz.

Türk Telekom'un zamanına Kanada'ya neden satıldığını ve kimin döneminde sayıldığını yazmıştım :) yani benimde hiç ana hiç desteklemediğim bir olaydı üstelik öyle zararda etmiyordu :) neyse şimdi konumuz Türk Telekom olmadığı için ana konudan uzaklaşmak istemiyorum.

Şeker Fabrikalarından sonra şeker karşılamak için ithale bende karşıyım en azından ABD'den ve AB alınmasına şiddetle karşıyım. Özelleştirme ile bu iş çözülebilir.

Bak şimdi bana tarihi konuşturma! Cumhuriyet Döneminde nelerin açılıp nelerin kapatıldığını anlatmak istemiyorum onun için bu konuda beni hiç kışkırtma! Şekermiş peh.

14. Afet Güçverir

Emekli

Ben de sana diyorum ki tüm şeker fabrikalarının çalışması zarar edenlerin zararını kapatıyordu bunu DİSK rapor olarak yayınladı. CHP araştırma raporu hazırladı ortada zarar etme diye bir şey söz konusu değil. Amerika istedi sattılar bu kadar basit. :) Hem dışardan ithale karşıyım de hem de kapatıldı ohh iyi oldu de. Olacak iş mi? O zaman Beştepe'yi de kapatın her ay milyonlarca lira gidiyor. Devlet insanını düşünecek sana ithal şeker şurubu içirmeyecek gerekirse zarar edecek. :)

İşte bu yüzden Atatürk'ten paylaşım yapıyorum sormuştun ya, arkadaş kışkırıyormuş. :) @DarklegenD Ulan inadına ATATÜRK diyeceğim demeye de devam, sizden mi korkacam.

Niye karıştır mıyım? Tekel de zarar ediyor diye satıldı, Türk Telekom da, aynı şey şeker fabrikalarına yapıldı. Her fırsatta yerli ve milli de, milli varlıkların satılmasını alkışla. :)

Geçen sen hayvancılığa, tarıma da gereksiz demiştin şimdi şekere de gerek yok diyorsun, her şeyi ithal hale getirdiler ben bir Türk vatandaşı olarak içim sızlıyor!

• Beğendim Beğendim x 1
  15. Afet Güçverir

Emekli

• Beğendim Beğendim x 1
  16. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Babacım kudururlar zaten her türlü. Atatürk'e alternatif olarak bilim ve eğitim kelimelerini de sevmezler. Ama eğitimin yanına din kelimesini koyma, koyarsan o zaman coşarlar. Sadece eğitim de. 'Mantık' de, 'akıl' de bunları da sevmezler.

Ayrıca sen niye hâlâ uğraşıyorsun?

• Aynen Aynen x 1
  17. Afet Güçverir

Emekli

Bilmiyorum neden uğraşıyorum inan ben de bilmiyorum artık. :(

• Güldürdün Güldürdün x 1
  18. BesaleT

BesaleT Emekli
    Emekli

Sorun ne biliyor musun? Kısa ve net olarak. Özelleştirilen şeker fabrikalarının çoğu kar eden fabrikalar, zarar eden, çalıştırılmayan 4 fabrikadan sadece birinin özelleştirildiği bir saçmalık var. Ayrıntı için okuyabilirsin.
    http://www.dogrulukpayi.com/bulten/ozellestirilen-seker-fabrikalari-zarar-mi-ediyor

19. Afet Güçverir

Emekli

Ya bu arkadaş geçen tarım ve hayvancılağa da gerek yok diyordu. Yerli ve millilik bu işte biz Cehapeliler anlamıyoruz. :D

20. BesaleT

BesaleT Emekli
    Emekli

Cehape milleti yallah batıya Akape milleti yallah arabistana. :D

• Harika Harika x 1

Sayfayı Paylaş