2014 22 Jump Street / Liseli Polisler 2 | Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
2294449.jpg

Liseli Polisler 2 - 22 Jump Street (2014)

Türü: Aksiyon, Komedi, Suç
Yönetmen: Phil Lord, Christopher Miller
Senaryo: Michael Bacall (screenplay), Oren Uziel (screenplay), Rodney Rothman (screenplay), Michael Bacall (story), Jonah Hill (story), Patrick Hasburgh (television series "21 Jump Street"), Stephen J. Cannell (television series "21 Jump Street")

Oyuncular:
Jonah Hill
Channing Tatum
Peter Stormare
Wyatt Russell
Amber Stevens

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Lisede yürüttükleri başarılı operasyonun ardından bir kez daha bir araya gelen polis memurları Schmidt (Jonah Hill) ve Jenko (Channing Tatum) aynı gizli görev tanımıyla bu kez üniversite yollarını tutar. Yerel bir üniversiteye kayıt olan ikilinin aralarındaki ilişki de son görevlerinden bu yana ilerlemiştir. Ancak Jenko, okulun futbol takımında ruh eşini bulduğunda, Schmidt ise bir tiyatro topluluğuna üye olduğunda hem görev hem de partnerlikleri bir kez daha sorgulamaya başlarlar. Bu süreç bir nevi büyüme sancılarından geçtikleri, olgunlaşıp birlikte başarıp başaramayacaklarını test edecekleri bir sınava dönüşür.

İki genç polisin maceralarına odaklanan serinin ikinci filminin de başrollerinde bir kez daha Channing Tatum ve Jonah Hill bulunurken yönetmen koltuğunda Phil Lord ve Chris Miller'ı görüyoruz.

Filmin Fragmanı

2294449.jpg

Liseli Polisler 2 - 22 Jump Street (2014)

Türü: Aksiyon, Komedi, Suç
Yönetmen: Phil Lord, Christopher Miller
Senaryo: Michael Bacall (screenplay), Oren Uziel (screenplay), Rodney Rothman (screenplay), Michael Bacall (story), Jonah Hill (story), Patrick Hasburgh (television series "21 Jump Street"), Stephen J. Cannell (television series "21 Jump Street")

Oyuncular:
Jonah Hill
Channing Tatum
Peter Stormare
Wyatt Russell
Amber Stevens

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Lisede yürüttükleri başarılı operasyonun ardından bir kez daha bir araya gelen polis memurları Schmidt (Jonah Hill) ve Jenko (Channing Tatum) aynı gizli görev tanımıyla bu kez üniversite yollarını tutar. Yerel bir üniversiteye kayıt olan ikilinin aralarındaki ilişki de son görevlerinden bu yana ilerlemiştir. Ancak Jenko, okulun futbol takımında ruh eşini bulduğunda, Schmidt ise bir tiyatro topluluğuna üye olduğunda hem görev hem de partnerlikleri bir kez daha sorgulamaya başlarlar. Bu süreç bir nevi büyüme sancılarından geçtikleri, olgunlaşıp birlikte başarıp başaramayacaklarını test edecekleri bir sınava dönüşür.

İki genç polisin maceralarına odaklanan serinin ikinci filminin de başrollerinde bir kez daha Channing Tatum ve Jonah Hill bulunurken yönetmen koltuğunda Phil Lord ve Chris Miller'ı görüyoruz.

Filmin Fragmanı

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Filmi birkaç gün önce izlemiştim ve yorumlamıştım. O yorumumu bu konuya geçireyim.

'21 Jump Street'i önceden izlemiştim ve '22 Jump Street' için beklemeye koyulmuştum. En sonunda izledim ve beklediğime değdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Doğrusu bir tık üstüne koymuşlar.

Bundan iki yıl önce çıkan '21 Jump Street'i beğenmiştim, bunu da beğendim. Bazı sahnelerde kahkaha attığım oldu. Burada Jonah Hill'den çok, Channing Tatum çok iyi performans sergilemiş. Daha bir ön plana çıkıyor yani. Hele son sahne çok komikti. Güldürme konusunda Jonah Hill öne çıkıyor, performans bakımından Channing Tatum.

8.5/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
İlk filmden de iyi olmuş çok eğlenceliydi son sahnesine kadar kahkaha attıran yerler oldu.

Özellikle Channing Tatum oyunculuğunun üstüne koyarak gidiyor bu kadar iyi performans beklemiyordum.Jonah Hill zaten iyi.

7.5/10

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,772
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aylar önce izleyip bir türlü yorum yapamadıklarımdandı. Sözde uzun yorum yapmak için erteledim ama kısa bir yorumla geçmek durumundayım. :(

En az ilk film kadar iyiydi. Bence Grand Budapest Hotel ve diğer ödüllük komediler dışındaki en iyi komediydi bu yıl. Bol bol güldürdüler yine ikili. :D Tavsiye edilir (eğer izlemediyseniz ilkini de tabii)

Bu arada en sonundan bahsetmemek olmaz. Afiş hazırlama olayı acayip eğlenceli olmuş bayıldım. :D

7/10