89. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
oscar-goes-to.jpg

Sinema dünyasının en prestijli ödülü olan 89'uncu Oscar (Akademi) Ödülleri bu gece sabaha karşı sahiplerini buldu.

Ödül töreninde kazananlar bu yıl da fav10.net'den canlı olarak aktarıldı.

Ünlü komedyen Jimmy Kimmel'in sunuculuğunu yaptığı törende, aday olduğu 13 kategori ve 14 adaylıktan 6 tanesini kazanan La La Land tahminlerden daha az olsa da zirvede yer aldı. Moonlight aday olduğu 8 kategoriden ''En İyi Film'' dahil 3 tanesini kazanmayı başardı. Ödül töreninin son anında bir kriz de yaşandı. En İyi Film Ödülü ilk önce La La Land olarak açıklandı. Ekip, Oscar’ı aldığı sırada bir karışıklık olduğu söylendi ve La La Land ekibi sahnedeyken ödülün asıl sahibinin Moonlight olduğu açıklandı.

La Land filminin yönetmeni Damien Chazelle'in Oscar alan en genç yönetmen olarak tarihe geçtiği gecede, ''En İyi Erkek Oyuncu'' ödülü Manchester by the Sea’deki performansıyla Casey Affleck'in, ''En İyi Kadın Oyuncu'' ödülünü ise La La Land'teki rolüyle Emma Stone'un oldu.

''En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu'' ödülü Mahershala Ali‘ye giderken, ''En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu'' ödülünü Viola Davis kaptı. Fantastik filmler olarak Arrival filmi ''En İyi Ses Kurgusu'', Fantastic Beasts filmi ''En İyi Kostüm'', The Jungle Book filmi ''En İyi Görsel Efekt'', Suicide Squad ise ''En İyi Makyaj'' ödüllerini aldı.

İşte ödül kazananların tam listesi:

En İyi Film - Moonlight
En İyi Kadın Oyuncu - Emma Stone (La La Land)
En İyi Erkek Oyuncu - Casey Affleck (Manchester by the Sea)
En İyi Özgün Senaryo - Manchester by the Sea
En İyi Uyarlama Senaryo - Moonlight
En İyi Yönetmen - Damien Chazelle (La La Land)
En İyi Yabancı Film - The Salesman
En İyi Kısa Film - Sing
En İyi Animasyon Filmi - Zootopia
En İyi Kısa Animasyon - Piper
En İyi Prodüksiyon Tasarımı - La La Land
En İyi Orijinal Müzik - La La Land
En İyi Özgün Şarkı - City of Stars (La La Land)
En İyi Kurgu - Hacksaw Ridge
En İyi Görsel Efekt - The Jungle Book
En İyi Sinematografi - La La Land
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu - Mahershala Ali (Moonlight)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu - Viola Davis (Fences)
En İyi Saç Makyaj - Suicide Squad
En İyi Kostüm Tasarımı - Fantastic Beasts and Where to Find Them
En İyi Belgesel Film - O.J.: Made in America
En İyi Ses Kurgusu - Arrival
En İyi Ses Miksajı - Hacksaw Ridge

Son düzenleme:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Baya geç saatte ama izlemeye çalışacağım. Uykuya yenik düşmezsek iyidir :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
En İyi Yabancı Film'de en iddialı film olan The Salesman'in altyazısı düşmüş. Şimdi izleyip kapanışı onunla yapacağım. İzlemek isteyenler, buyursunlar:

biraz sağda solda dedikodu yapıp bende başlayayım bir filme :) bodrum masalı izledim harika bir bölümdü epey yıprandı gözlerim izlerken araya dedikodu şart :) @dosimosi @bully evren faryalının eltisi çıktı bu bölümde :) bu da izlemeyenlere spoiler olsun :)

@dosimosi @bully yatacak yer bulamazsınız inşallah evinize meteor düşsün :)

bak beddua edince etiket oluyor normal etiket olmuyor demekki kabahat bende değil forum bizi kötü yola sürüklüyor :)

biraz sağda solda dedikodu yapıp bende başlayayım bir filme :) bodrum masalı izledim harika bir bölümdü epey yıprandı gözlerim izlerken araya dedikodu şart :) @dosimosi @bully evren faryalının eltisi çıktı bu bölümde :) bu da izlemeyenlere spoiler olsun :)

@dosimosi @bully yatacak yer bulamazsınız inşallah evinize meteor düşsün :)

bak beddua edince etiket oluyor normal etiket olmuyor demekki kabahat bende değil forum bizi kötü yola sürüklüyor :)
yine olmadılanet olsun :)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
biraz sağda solda dedikodu yapıp bende başlayayım bir filme :) bodrum masalı izledim harika bir bölümdü epey yıprandı gözlerim izlerken araya dedikodu şart :) @dosimosi @Bully evren faryalının eltisi çıktı bu bölümde :) bu da izlemeyenlere spoiler olsun :)

@dosimosi @Bully yatacak yer bulamazsınız inşallah evinize meteor düşsün :)

yine olmadılanet olsun :)
geldi etiket hemde 2 kere

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
biraz sağda solda dedikodu yapıp bende başlayayım bir filme :) bodrum masalı izledim harika bir bölümdü epey yıprandı gözlerim izlerken araya dedikodu şart :) @dosimosi @Bully evren faryalının eltisi çıktı bu bölümde :) bu da izlemeyenlere spoiler olsun :)
Asgar Ferhadi imzalı mutlaka izlenmesi gereken bir film. Muhtemelen bu gece 'En İyi Yabancı Film' ödülünü alacak. Sağda solda çene çalacağına bence de izlemelisin. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
geldi etiket hemde 2 kere
ne güzel beddualarımda ulaşmıştır inşallah :)

Asgar Ferhadi imzalı mutlaka izlenmesi gereken bir film. Muhtemelen bu gece 'En İyi Yabancı Film' ödülünü alacak. Sağda solda çene çalacağına bence de izlemelisin. :)
olmaz dedikodu yapıp enerji toplamam lazım :)
hanı millet nerde erkenden uykuyamı daldılar hadi @ozan ı biliyoruz her oscarda erken uyuyup 04 te kalkar diğerleri nere kayboldu :)
@sokak sanati gel la iki çift filmin belini kıralım :)

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059

hanı millet nerde erkenden uykuyamı daldılar hadi @OzaN ı biliyoruz her oscarda erken uyuyup 04 te kalkar diğerleri nere kayboldu :)
Benim bir an önce izleyip kırmızı halıda Emma Stone'umun süzülüşüne şahit olmam lazım. :)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060

hanı millet nerde erkenden uykuyamı daldılar hadi @OzaN ı biliyoruz her oscarda erken uyuyup 04 te kalkar diğerleri nere kayboldu :)
ben diziyi biraktim :A
gececi olmayacam bugun yarin erken kalkacam iş günümde uzun.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Yarın stajın ilk günü ama bu sinema sevgisine engel değil. Gün içinde uykusuz kalacak olsam da son 3 yıldır olduğu gibi töreni yine izleyeceğim. Şimdi uyuyup 4.30 da uyanıp damlarım buraya. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Benim bir an önce izleyip kırmızı halıda Emma Stone'umun süzülüşüne şahit olmam lazım. :)
hangi kanalda izleyeceğiz törenleri adres vermemişsin :)

Yarın stajın ilk günü ama bu sinema sevgisine engel değil. Gün içinde uykusuz kalacak olsam da son 3 yıldır olduğu gibi töreni yine izleyeceğim. Şimdi uyuyup 4.30 da uyanıp damlarım buraya. :A
inşallah saatin bozuktur alarm sabah 09 da çalar :)
ben saat alarmı kullanmıyorum @Doğu yu 04 e ayarladım tam 04 te burdan bana seslenecek :)

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
hangi kanalda izleyeceğiz törenleri adres vermemişsin :)

inşallah saatin bozuktur alarm sabah 09 da çalar :)
ben saat alarmı kullanmıyorum @Doğu yu 04 e ayarladım tam 04 te burdan bana seslenecek :)
Çok erken başlıyor ya ben o saatte oyunda olurum :A 6-7 gibi olsa seslenirdim :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Çok erken başlıyor ya ben o saatte oyunda olurum :A 6-7 gibi olsa seslenirdim :A
06 da seslensende olur hatta seslenme 06 da sayfaya uğra en seksi ödüller o saattte dağıtılıyor :) büyük ihtimalle emma stone o saatte ödül alacak 06 - 07 arası :)