2016 YGS-LYS Sınav Takvimi

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
ygs-lys-750x320.jpg

2016 yılı YGS-LYS sınav takvimini yayınladı.

YGS Başvuru Tarihleri:

6 Ocak ile 20 Ocak arasında başvurular alınacaktır.

YGS Sınav Tarihi:

13 Mart 2016

YGS Sonuç Açıklama Tarihi:

25 Mart 2016'da sonuçlar açıklanacak.

2015-lys-basvurulari-basladi--lys-2015e-son-basvuru-ne-zaman.jpg

LYS Başvuru Tarihleri:

1-14 Nisan 2016'da başvurular başlayacak.

LYS SINAV TAKVİMİ

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)-4 Sosyal Bilimler:18 Haziran 2016

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)-1 Matematik: 19 Haziran 2016

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)-5 Yabancı Dil: 25 Haziran 2016

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)-2 Fen Bilimleri: 25 Haziran 2016

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)-3 Edebiyat-Coğrafya : 26 Haziran 2016

LYS Sonuçları Tarihi

Sonuçlar 18 Temmuz 2016'da açıklanacak.

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ben seni unutmuşum. :D Hayırlısı olsun.

@Tolstoyevski senide unutmuşuz. :)

Bu arada LYS-3'de bi sıkıntı var sanırım tarih listesinde. :) Bu yıl da işimiz zor gibi, millet harıl harıl kasıyor, aylarca foruma girmeyenler var günde 8-10 saat çalışıyorlar heralde. Bunların olduğu yarışta biz derede boğuluruz gibi. :)

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Bu arada LYS-3'de bi sıkıntı var sanırım tarih listesinde. :) Bu yıl da işimiz zor gibi, millet harıl harıl kasıyor, aylarca foruma girmeyenler var günde 8-10 saat çalışıyorlar heralde. Bunların olduğu yarışta biz derede boğuluruz gibi. :)
Sağol düzelttim hemen. :D

Geçn yıl ciddi zordu. Nüfus fazla 2.5 Milyon kişi sınava giriyor yaklaşık 1.Milyondan fazla kontenjan var. Ee haliyle kalan ortalama 1 Milyonu elemek için YGS'yi zor yapıyorlar.

O yüzden çok çalış bence. Çok zor olacak. :D

Cenation

Favori Üye
Reaksiyon puanı
248
Puanı
454

Zor filan olmayacak Harun'a bakma. :)

Bir temelin varsa sıkı,disiplinli ortalama bir çalışmayla İstanbul SBF'yi kazanırsın. :)

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Zor filan olmayacak Harun'a bakma. :)

Bir temelin varsa sıkı,disiplinli ortalama bir çalışmayla İstanbul SBF'yi kazanırsın. :)
Geçen yıl zordu bunu sende biliyorsun. Hatta her yıl net ortalamalarına bakıliyor. Gecen yıl her dersin net ortalaması düşüktü. :)@beyazsoy da demişti hatta.

Tabi bu sene ne olur bilinmez ama ÖSYM artık elemek icin elinden geleni yapıyor yine zor olabilir. :)

Cenation

Favori Üye
Reaksiyon puanı
248
Puanı
454
Geçen yıl zordu bunu sende biliyorsun. Hatta her yıl net ortalamalarına bakıliyor. Gecen yıl her dersin net ortalaması düşüktü. :)@beyazsoy da demişti hatta.

Tabi bu sene ne olur bilinmez ama ÖSYM artık elemek icin elinden geleni yapıyor yine zor olabilir. :)

YGS'nin zorluğu soruların kalitesinden kaynaklanmıyor.Uzunluğundan kaynaklanıyor.Türkçe kısmı adamlar uzun olsun diye saçmalamıştı.Edebiyat sınavında böyle bir şey yoktu.Son olarak YGS'yi Türkçesini dahil etmezsek öyle oha çok zor bir sınavdı denilemez.LYS'de zor filan değildi hemşehrim çalışan yapardı o sınavları.Ben saçma taktiklerime rağmen çok iyi bir sonuç çıkarmıştım.

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
YGS'nin zorluğu soruların kalitesinden kaynaklanmıyor.Uzunluğundan kaynaklanıyor.Türkçe kısmı adamlar uzun olsun diye saçmalamıştı.Edebiyat sınavında böyle bir şey yoktu.Son olarak YGS'yi Türkçesini dahil etmezsek öyle oha çok zor bir sınavdı denilemez.LYS'de zor filan değildi hemşehrim çalışan yapardı o sınavları.Ben saçma taktiklerime rağmen çok iyi bir sonuç çıkarmıştım.
LYS demedim zaten YGS sınavıni dedim mesajlarda. :)

Her neyse tabi çalışan her zaman yapar oda ayrı mesele. Seni çalışmalar nasıl gidiyor? :D

Cenation

Favori Üye
Reaksiyon puanı
248
Puanı
454
LYS demedim zaten YGS sınavıni dedim mesajlarda. :)

Her neyse tabi çalışan her zaman yapar oda ayrı mesele. Seni çalışmalar nasıl gidiyor? :D

Ben iki sınavı da yorumladım. :)

Çalışmalarım Allah'a şükür iyi gidiyor.15 Aralık gibi YGS konuları bitmiş olacak.Ondan sonra LYS çalışması+YGS Denemesi şeklinde gidecek.

Ben de seni sorayım hayat nasıl gidiyor? :)

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Ben iki sınavı da yorumladım. :)

Çalışmalarım Allah'a şükür iyi gidiyor.15 Aralık gibi YGS konuları bitmiş olacak.Ondan sonra LYS çalışması+YGS Denemesi şeklinde gidecek.

Ben de seni sorayım hayat nasıl gidiyor? :)
Benim de iyi gidiyor. Dersler o kadar zor değil tabi çalışıyorum derslere. Lise gibi çalışılmadan geçilmiyor. :)

Onun dışında memnunum bölümden ve sınıftaki arkadaşlardan. :) Şuan sıkıntım yok. :)

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bunun ALES'i YDS'si falan nerede. :D

Bu sene hiçbir ÖSYM sınavına girmem herhalde. Hobi olarak YDS'ye girerdim de çok pahalı ve çok uzaklara gönderiyorlar sınav için. :):)

Jonsnow

Favori Üye
Reaksiyon puanı
653
Puanı
155