sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2016 Altın Küre Ödülleri Sonuçları - Kazananları

proxy-150x150.jpg

Sinema ve televizyonda yılın en iyilerinin ödüllendirildiği 73. Altın Küre Ödülleri bu gece sabaha karşı sahiplerini buldu.

Ödül töreninde kazananlar bu yıl da fav10.net'den canlı olarak aktarıldı.

En iyi film ödülü The Revenant’ın olurken, en iyi erkek oyuncu ödülünü Oscar’ı bu sene alması için duacı olduğumuz Leonardo DiCaprio kucakladı.

Inside Out, en iyi animasyon ve Son of Saul en iyi yabancı film seçildi. Cecil B. DeMille Onur Ödülü ise 2 Altın Küre ödüllü Denzel Washington'a verildi.

Televizyonda ilgi çeken yapım Mr. Robot oldu. USA Network'ün sevilen dizisi, en iyi drama dizisi kategorisinde Game of Thrones, Narcos, Empire ve Outlander gibi güçlü rakipleri geçerek ödülü kapmayı başardı.

Yedi sezon sonunda son verilen "Mad Men" dizisinin başrol oyuncusu Jon Hamm, drama dalında En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi oldu. Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülü ise 'Empire' dizisindeki rolüyle Taraji P. Henson'a gitti.

Buyurun kazananların tam listesi:

SİNEMA

En İyi Drama Filmi

The Revenant

En İyi Müzikal ya da Komedi Filmi

The Martian

En İyi Animasyon Film

Inside Out

En İyi Yabancı Film

Son of Saul

Drama Filminde En İyi Kadın Oyuncu

Brie Larson, Room

Drama Filminde En İyi Erkek Oyuncu

Leonardo DiCaprio, The Revenant

Müzikal ya da Komedi Filminde En İyi Kadın Oyuncu

Jennifer Lawrence, Joy

Müzikal ya da Komedi Filminde En İyi Erkek Oyuncu

Matt Damon, The Martian

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kate Winslet, Steve Jobs

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Sylvester Stallone, Creed

En İyi Yönetmen

Alejandro Iñárritu, The Revenant

En İyi Senaryo

Aaron Sorkin, Steve Jobs

En İyi Film Müziği

Ennio Morricone, The Hateful Eight

En İyi Orijinal Şarkı

“Writing’s on the Wall” Spectre

TELEVİZYON

En İyi Drama Dizisi

Mr. Robot

En İyi Müzikal ya da Komedi Dizisi

Mozart in the Jungle

En İyi Mini Dizi ya da TV Filmi

Wolf Hall

Mini Dizi ya da TV Filminde En İyi Kadın Oyuncu

Lady Gaga, American Horror Story: Hotel

Mini Dizi ya da TV Filminde En İyi Erkek Oyuncu

Oscar Isaac, Show Me a Hero

Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu

Taraji P. Henson

Drama Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu

Jon Hamm, Mad Men

Müzikal ya da Komedi Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu

Rachel Bloom, Crazy Ex Girlfriend

Müzikal ya da Komedi Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu

Gael Garcia Bernal, Mozart in the Jungle

Dizi, Mini Dizi ya da TV Filminde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Maura Tierney, The Affair

Dizi, Mini Dizi ya da TV Filminde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Christian Slater, Mr. Robot

Bu konuyu orijinal haber formatında görüntüle

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Geçen yılki The Affair faciasını tekrar yaşamamak dileğiyle herkesi bizimle birlikte canlı olarak izleyip, yorumlamaya davet ediyoruz. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
en iyi tv dizisinde
outlander , got, empire bu üçünden biri kazanırsa mutlu olurum ama outlander kazanırsa dünyalar benim olur umarım outlander alırda @sürgünüm ve @OzaN üç gün foruma giremez üzüntüden :)
en iyi kadın oyuncuda catriona balfe veya taraji p. hanson kazanır inşallah da @xemrexxx nin violası baskülünü koyacak sandalye bile bulamaz umarım :)

en iyi erkek oyuncuda john hamm ilk favorim sonra liev schreiber ve bob odenkirk

en iyi tv dizisi komedi
orange is the new black kazansın

komedi en iyi erkek ve kadın oyuncuda desteklediğim kimse yok izlediğim dizilerden adayda yok ? :)

en iyi kısa tv disizi tek favorim FARGO

mini dizi kadın kirsten dunst fargo
mini erkek patrick wilson fargo

filmleri izlemediğim için yorum yok ..

@Harunnn60 senin gagada burdaymış ? :)

@Danger UA! @Çiğdem- @turkuazz gece ödül törenine sizde davetlisiniz bir yere kaçmayın :)

@Tolstoyevski ödül töreninde dizilerle ilgilenmediğini biliyorum ama filmler de var? senide bekleriz mutlaka :)

Son düzenleme:

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
en iyi tv dizisinde
outlander , got, empire bu üçünden biri kazanırsa mutlu olurum ama outlander kazanırsa dünyalar benim olur umarım outlander alırda @sürgünüm ve @OzaN üç gün foruma giremez üzüntüden :)
en iyi kadın oyuncuda catriona balfe veya taraji p. hanson kazanır inşallah da @xemrexxx nin violası baskülünü koyacak sandalye bile bulamaz umarım :)

en iyi erkek oyuncuda john hamm ilk favorim sonra liev schreiber ve bob odenkirk

en iyi tv dizisi komedi

komedi en iyi erkek ve kadın oyuncuda desteklediğim kimse yok izlediğim dizilerden adayda yok ? :)

@Danger UA! @Çiğdem- @turkuazz gece ödül törenine sizde davetlisiniz bir yere kaçmayın :)
@OzaN'ın hafta içi foruma girdiği yok, Allah yazdıysa bozsun olan bana olur. :))

Viola Davis - How to Get Away with Murder kazanırsa olacakları sen düşün? İşin bi de bu tarafı var. :) @xemrexxx

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@vadikızı gece uykusuz kalabiliyorsan sende davetlisin :)

@OzaN'ın hafta içi foruma girdiği yok, Allah yazdıysa bozsun olan bana olur. :))

Viola Davis - How to Get Away with Murder kazanırsa olacakları sen düşün? İşin bi de bu tarafı var. :) @xemrexxx

ben en fazla yarım gün girmem foruma violanın seçilmesi büyük hata olur ama işte dünyada bir sürü hatalı kararlar alınıyor onlardan biri olmuş olur :) fazlada üzüntümü uzatmam yani :)

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
bende mecburen onu destekliyorum artık benim adaylarım olmadığına göre bari izlediğim dizideki olsun diye kirsten e destek vereceğiz alternatifsizlik kötü şey :))
Kimse senin Rachel Keller ve Cristin Milioti'unu bir yere aday göstermemiş, anlamıyorlar bu işten değil mi? :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Kimse senin Rachel Keller ve Cristin Milioti'unu bir yere aday göstermemiş, anlamıyorlar bu işten değil mi? :)

anlamıyorlar işte:) anlasalar zaten altın kürede oscar törenleri kadar değerli olurdu? ama her yıl böyle bir kaç olmadık seçim yaptıkları için oscar ın gölgesinde kalmaya devam edecekler :)

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
anlamıyorlar işte:) anlasalar zaten altın kürede oscar törenleri kadar değerli olurdu? ama her yıl böyle bir kaç olmadık seçim yaptıkları için oscar ın gölgesinde kalmaya devam edecekler :)
Ruth Wilson'u seçtiklerinde toz kondurmuyordun ya, şimdi mi kötü oldu? :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
adamlar birde en iyi erkek oyuncuda fargodan lou yu aday göstermişler lou ya sıra gelene kadar en azından 4 erkek oyuncu lou yu cebinden çıkarır:) fargodan erkek oyuncu seçimine bakınca zaten kadın oyuncu seçimlerindeki hatayı çok net anlamak mümkün @sürgünüm ? :)

Ruth Wilson'u seçtiklerinde toz kondurmuyordun ya, şimdi mi kötü oldu? :)
ruth wilsonla doğruyu yakalamışlardı :) bozuk saat gibiler 24 saatte bir doğruyu gösterebiliyorlar :)

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
adamlar birde en iyi erkek oyuncuda fargodan lou yu aday göstermişler lou ya sıra gelene kadar en azından 4 erkek oyuncu lou yu cebinden çıkarır:) fargodan erkek oyuncu seçimine bakınca zaten kadın oyuncu seçimlerindeki hatayı çok net anlamak mümkün @sürgünüm ? :)

ruth wilsonla doğruyu yakalamışlardı :) bozuk saat gibiler 24 saatte bir doğruyu gösterebiliyorlar :)
Mini Dizi de erkek oyuncu seçimine hata olabilir ama kadın oyuncu seçimi Kirsten Dunst ile 10 numara. Eminim bu sezon bütün ödülleri toplayacak. :) En İyi Erkek Oyuncu (Drama) en beğendim kategori oldu. Kim alırsa alsın sevineceğim. :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
en iyi tv dizisinde

en iyi tv dizisi komedi

@Tolstoyevski ödül töreninde dizilerle ilgilenmediğini biliyorum ama filmler de var? senide bekleriz mutlaka :)
aaa empire dışında izlediğim hiçbirşey yok hiç uykumu bölemem vlla ben jensen ackles için belki izlemeye çalısırdım en iyi oyuncu seçilmiş süpernaturaldan onu kaçırdığıma üzülüyorum :F:F:F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Mini Dizi de erkek oyuncu seçimine hata olabilir ama kadın oyuncu seçimi Kirsten Dunst ile 10 numara. Eminim bu sezon bütün ödülleri toplayacak. :) En İyi Erkek Oyuncu (Drama) en beğendim kategori oldu. Kim alırsa alsın sevineceğim. :)

hem kadın oyuncuda hem erkek oyuncuda hata var:) aslında diziyi seyretmeden jeneriğe bakmışlar ilk önce kimin ismi varsa ilk çıkan kadın ismini en iyi kadın oyuncuya ilk çıkan erkek isminide en iyi erkek oyuncuya aday yapmışlar :) izleselerdi eminim ikiside değişirdi :)

aaa empire dışında izlediğim hiçbirşey yok hiç uykumu bölemem vlla ben jensen ackles için belki izlemeye çalısırdım en iyi oyuncu seçilmiş süpernaturaldan onu kaçırdığıma üzülüyorum :F:F:F

the shannara dan will le alanon sunucu olarak görev yapacakmış törende :) eminim onlar için izlersin töreni :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
hem kadın oyuncuda hem erkek oyuncuda hata var:) aslında diziyi seyretmeden jeneriğe bakmışlar ilk önce kimin ismi varsa ilk çıkan kadın ismini en iyi kadın oyuncuya ilk çıkan erkek isminide en iyi erkek oyuncuya aday yapmışlar :) izleselerdi eminim ikiside değişirdi :)

the shannara dan will le alanon sunucu olarak görev yapacakmış törende :) eminim onlar için izlersin töreni :)
aaaa iyimiş ama ben 1 gibi yatarım galiba ama gece lavaboya falan kalkarsam 4 gibi falan belki bir göz atarım buraya :F:F:F

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059

Fargo'nun ikinci sezonu çok beğenildi bu adaylıklar normal yani. Ayrıca adaylar adaylıklarını kendileri belirliyorlar. ''Ben şu dalda şu eserimle, oyunculuğumla, dizimle adayım” tadında bildiriyorlar adaylıklarını. Daha sonra, belli bir tarihte bu üyelere açıklanıyor ve belli bir süre boyunca her üyenin kapalı oylama yoluyla oyu alınıyor. Uzun lafın kısası Rachel Keller'dan malzeme çıkmazdı neyi göstereceklerdi, ben şurada çok iyi seviştim mi? :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Tam sınav haftasına denk geldi yoksa Ricky Gervais kaçmazdı. :(