2015 PGA Film Adayları Açıklandı!

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Oscar'a giden yolda en önemli ödüllerden biri olan PGA (Yapımcılar Birliği Ödülleri) adayları açıklandı.

Listede Boyhood, Birdman, The Imitation Game gibi favorilerin yanı sıra American Sniper, Foxcatcher, Gone Girl, Nightcrawler gibi yarıştaki yerinden emin olunamayan filmler de dahil olurken en dikkat çekici gelişme ise iki kadın yönetmen filmleri Unbroken ve Selma'nın dışlanması oldu.

İşte PGA adayları:

En İyi Film
American Sniper
Birdman
Boyhood
Foxcatcher
Gone Girl
Nightcrawler
The Grand Budapest Hotel
The Imitation Game
The Theory of Everything
Whiplash

En İyi Animasyon
Big Hero 6
How to Train Your Dragon 2
The Book of Life
The Boxtrolls
The Lego Movie

En İyi Mini Dizi / TV Filmi
American Horror Story: Freak Show
Fargo
Sherlock
The Normal Heart
The Roosevelts: An Intimate History

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,183
Puanı
1,061
Oscar'da En İyi Film ödülünü alma ihtimali konuşulan Selma'nın olmaması gerçekten de şok etti diyebilirim. Filmin büyük olmasa da bir darbe aldığı kesin. Yine de farklılıklar olabiliyor, bu yüzden ilk 10'da kalacağını düşünmüyorum.

American Sniper, Gone Girl ve Nightcrawler iddialarını her geçen gün arttırırken diğer yapımlar da sürpriz olmadı.

Ben Oscar'daki En İyi Film listesinin:
Birdman - Boyhood - Foxcatcher - Grand Budapest Hotel - Imitation Game - Nightcrawler - Selma - Theory of Everything - Unbroken - Whiplash 10'lusundan oluşacağını düşünüyorum. Hadi hayırlısı. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Oscar'da En İyi Film ödülünü alma ihtimali konuşulan Selma'nın olmaması gerçekten de şok etti diyebilirim. Filmin büyük olmasa da bir darbe aldığı kesin. Yine de farklılıklar olabiliyor, bu yüzden ilk 10'da kalacağını düşünmüyorum.

American Sniper, Gone Girl ve Nightcrawler iddialarını her geçen gün arttırırken diğer yapımlar da sürpriz olmadı.

Ben Oscar'daki En İyi Film listesinin:
Birdman - Boyhood - Foxcatcher - Grand Budapest Hotel - Imitation Game - Nightcrawler - Selma - Theory of Everything - Unbroken - Whiplash 10'lusundan oluşacağını düşünüyorum. Hadi hayırlısı. :)
Selma'yı gereksiz yere çok abarttık galiba. Tamam eleştirmenler çok beğendi ama hiç öyle en iyi film alması yönünde ciddi bir destek almadı hiçbir yerden. Bu saatten sonra aday olamasa bile çok şaşırmamak lazım. Nightcrawler, Whiplash, Grand Budapest Hotel daha güçlü konuma geldi Selma'dan. :):)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,183
Puanı
1,061
Selma'yı gereksiz yere çok abarttık galiba. Tamam eleştirmenler çok beğendi ama hiç öyle en iyi film alması yönünde ciddi bir destek almadı hiçbir yerden. Bu saatten sonra aday olamasa bile çok şaşırmamak lazım. Nightcrawler, Whiplash, Grand Budapest Hotel daha güçlü konuma geldi Selma'dan. :):)
Bence biraz abartıyorsun bu konuda. Ödüllerde aradığını bulamasa da Amerika için öyle önemli bir zamanda vizyona girdi ki, bu da hemen filmin önüne açtı. Ki Akademi manşet olmayı seviyor. O kadar şey yaptı, bunu da yapabilir gibi geliyor bana. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bence biraz abartıyorsun bu konuda. Ödüllerde aradığını bulamasa da Amerika için öyle önemli bir zamanda vizyona girdi ki, bu da hemen filmin önüne açtı. Ki Akademi manşet olmayı seviyor. O kadar şey yaptı, bunu da yapabilir gibi geliyor bana. :)
O dönemde pek çok film vizyona giriyor, o kadar da dev bir avantaj sayılmaz. Into the Woods, American Sniper, Big Eyes vs ile aynı zamanda vizyona girdi? :)

Evet konusundan dolayı avantajlıydı belki ama geçen yıl 12 Years a Slave kazanmışken iki yıl üst üste aynı tonda film çok geldi herhalde. :)

Bence en iyi filmi alma ihtimali kalmadı. Zaten son yıllarda PGA adayı olamayıp ödülü alan hiç bir film yok.

Şu an için en iyi film yarışı:

%85 Boyhood
%8 Birdman
%6 The Imitation Game
%1 Mucize :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Adaylar mükemmel Selma'yı daha izlemeden nefret ettim geçen senenin 12 YAS'ı olmaya çalışıyorlar.Unbroken ise baştan fos olduğu belliydi Jolie'nin yönetmenlik başarı(sız)sı ortada.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,183
Puanı
1,061
O dönemde pek çok film vizyona giriyor, o kadar da dev bir avantaj sayılmaz. Into the Woods, American Sniper, Big Eyes vs ile aynı zamanda vizyona girdi? :)

Evet konusundan dolayı avantajlıydı belki ama geçen yıl 12 Years a Slave kazanmışken iki yıl üst üste aynı tonda film çok geldi herhalde. :)

Bence en iyi filmi alma ihtimali kalmadı. Zaten son yıllarda PGA adayı olamayıp ödülü alan hiç bir film yok.

Şu an için en iyi film yarışı:

%85 Boyhood
%8 Birdman
%6 The Imitation Game
%1 Mucize :)
Ben ödülü alacağını düşünmüyorum, ama illa ki aday olacaktır. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Adaylar mükemmel Selma'yı daha izlemeden nefret ettim geçen senenin 12 YAS'ı olmaya çalışıyorlar.Unbroken ise baştan fos olduğu belliydi Jolie'nin yönetmenlik başarı(sız)sı ortada.
Unbroken'ın en başından beri başarısız olmasını istiyorum. Bir de filmi çok beğenip pişman olursam diye de düşünmüyor değilim. :D

Ben ödülü alacağını düşünmüyorum, ama illa ki aday olacaktır. :)
Adaylığı da tehlikeli artık. Gittiği yol Inside Llewyn Davis'in yolu. Yine de emin olmak için WGA ve DGA adaylarını da bekleyelim. WGA adaylığını kesin alır (alsın da bir zahmet) ama DGA adaylığı belirleyici olabilir. Orayı da kaçırırsa ciddi bir dışlama var demektir. :):)

Ekleme: Tam yazıyı gönderirken hatırladım WGA adaylığı da alamayacak senarist WGA üyesi olmadığı için. Selma meslek gruplarından sıfır çekecek. (SAG'den de sıfır çekmişti zaten.) DGA adaylığı gelmezse Selma'nın adaylık şansı ciddi oranda azalır. :):)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Unbroken'ın en başından beri başarısız olmasını istiyorum. Bir de filmi çok beğenip pişman olursam diye de düşünmüyor değilim. :D

Adaylığı da tehlikeli artık. Gittiği yol Inside Llewyn Davis'in yolu. Yine de emin olmak için WGA ve DGA adaylarını da bekleyelim. WGA adaylığını kesin alır (alsın da bir zahmet) ama DGA adaylığı belirleyici olabilir. Orayı da kaçırırsa ciddi bir dışlama var demektir. :):)

Ekleme: Tam yazıyı gönderirken hatırladım WGA adaylığı da alamayacak senarist WGA üyesi olmadığı için. Selma meslek gruplarından sıfır çekecek. (SAG'den de sıfır çekmişti zaten.) DGA adaylığı gelmezse Selma'nın adaylık şansı ciddi oranda azalır. :):)
Ben de başarısız olsun istiyorum.Hem Coen'leri pek sevmem hem oyuncu kadrosu falan bana baya antipatik geldi.:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
listede izlediğim film sayısı dört, bunlardan boyhood haricindekiler haketmiş listeye girmeyi

bundan sonraki hedefim nightcrawler ile american sniper olacak

aslında bu listede interstellar niye yok ? orası anlaşılamadı daha onuda izleyemedik

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
listede izlediğim film sayısı dört, bunlardan boyhood haricindekiler haketmiş listeye girmeyi

bundan sonraki hedefim nightcrawler ile american sniper olacak

aslında bu listede interstellar niye yok ? orası anlaşılamadı daha onuda izleyemedik
Çoğu izleyici favorisi gibi ödüllerden dışlananlardan olacak anlaşılan. :)
Kendisiyle mi yönetmenliğiyle mi? :) Angelina Jolie bana da antipatik geliyor nedense.
Kendisiyle. Yönetmenliğini bilmem daha önce izlemedim, belki de beğenirim belli olmaz. :):)

Bu arada Selma'nın PGA adaylığını kaçırmasında oylayıcılara screener gönderilmemesi de etkiliymiş. Paramount bu sene hem Interstellar hem de Selma için Akademi dışında pek bir yere screener göndermemiş. Tabii hala Selma için kötü bir haber adaylığın kaçması ama adaylığın tehlikede olması durumu pek yok gibi. :):)

Son düzenleme:

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Selma'nın adaylığı kaçırması şaşırtıcı ama ben de sevindim. Ödülü alma şansı zaten zordu ama adaylığı kesin görüyordum. Şimdi o da tehlikeye girdi.

American Sniper'ın yarışta olmasını istemem. Zaten ödüle oynayamaz da adaylık almasını da istemiyorum.

Unbroken da şaşırttı. Sezon başlamadan önce ödülü alacağını düşünüyordum ama iyi çıkmadı. :( Fakat nedense hala adaylık için yarışan filmler arasında. Bu kadar darbeye rağmen ayakta. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Selma'nın adaylığı kaçırması şaşırtıcı ama ben de sevindim. Ödülü alma şansı zaten zordu ama adaylığı kesin görüyordum. Şimdi o da tehlikeye girdi.

American Sniper'ın yarışta olmasını istemem. Zaten ödüle oynayamaz da adaylık almasını da istemiyorum.

Unbroken da şaşırttı. Sezon başlamadan önce ödülü alacağını düşünüyordum ama iyi çıkmadı. :( Fakat nedense hala adaylık için yarışan filmler arasında. Bu kadar darbeye rağmen ayakta. :D
Hala yarışta olmasının sebebi iyi şişirilmiş olmasından kaynaklanıyor. Bir kere favoriler arasına girince tamamen adının silinmesi kolay değil. :):)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,183
Puanı
1,061
Screener meselesini daha demin söyleyecekken hemen öğrenmişsin @OzaN. Bence biraz daha çabalarsa Selma ödülü alabilir gibi. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,812
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Screener meselesini daha demin söyleyecekken hemen öğrenmişsin @OzaN. Bence biraz daha çabalarsa Selma ödülü alabilir gibi. :)
Yok sanmıyorum bence ödül iddiası hala az. Screener göndermedilerse bile mutlaka gösterimler yapılmıştır. Eğer ödülü alacak kadar beğenilseydi screener gönderilmemesine rağmen aday olabilirdi. Tabii Inside Llewyn Davis muammelesi göreceği yorumu biraz hatalı olabilir. Galiba adaylığı yine pek zorlanmadan alacak. Fakat yarış çok karıştı Nightcrawler ve American Sniper'ın çok güçlenmesi iki tane iddialı filmin yarış dışı kalmak zorunda olduğu anlamına geliyor. Bir de tabii tamamen yabana atılmayacak Unbroken var. Selma da arada kaynarsa şaşırmamak lazım. :):)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
True Tedectif 'in olamyışı ile sarstı beni ödüller. Değişikmiş.