2015 Oscar En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Tahminleri | Toronto Sonrası

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Oscar döneminin önemli noktalarından biri olan Toronto Film Festivali bu ayın başında yapıldı ve tahminler biraz uzamış olsa da Toronto sonrasında oluşan tabloyu değerlendirmeye devam ediyoruz.

Son tahmin konumuz ise en iyi yardımcı kadın oyuncu kategorisine ait. En iyi yönetmenlik ve diğer konulardaki tahminler ise bir sonraki yazı dizisinde olacak.

Kaçıranlar ve yeniden göz atmak isteyenler için önceki tahmin konuları:

2015 Oscar En İyi Film Tahminleri | Toronto Sonrası

2015 Oscar En İyi Erkek Oyuncu Tahminleri | Toronto Sonrası

2015 Oscar En İyi Kadın Oyuncu Tahminleri | Toronto Sonrası

2015 Oscar En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Tahminleri | Toronto Sonrası

Kategoriye genel olarak bir bakacak olursak geçen yıl Lupita Nyong'o zaferini izlediğimiz bu kategori bu yıl biraz boş gözüküyor. Bunun anlamı da sürpriz isimler yarışa dahil olabilir. En güçlüden en güçsüze doğru adayları inceleyecek olursak:

Patricia Arquette | Boyhood
Oscar'ın favorilerinden olan Boyhood'un en iddialı olduğu kategorilerden biri bu kategori. On iki yıl boyunca aynı filmde performans göstermesi elbette kampanyası için önemli bir artı. Kategorinin erken favorisi olarak öne çıktı fakat başta da dediğim gibi zayıf bir kategori olduğundan iddialı bir aday bir anda ortaya çıkarak kategoride liderliği bile ele geçirebilir.

thumbnail_1411849530.jpg

Laura Dern | Wild
Kategorinin öne çıkan isimlerinden biri de Wild'ın yıldızı Laura Dern. Geçtiğimiz yıl babası Bruce Dern Oscar adaylık sayısını ikiye çıkarmıştı, bu yıl ikinci adaylığı alma sırası kendisinde gibi gözüküyor. Ödülü zorlayabilir mi bilinmez ama adaylığı şimdilik güvende.

thumbnail_1411849700.jpg

Emma Stone | Birdman
Pek çok oyuncusu iddialı konumda olan Birdman'in iddialı yıldızlarından biri de Emma Stone. Son yılların gözde oyuncularından biri olan Emma Stone kariyerinin ilk adaylığını kazanabilir

thumbnail_1411849782.jpg

Keira Knightley | The Imitation Game
The Imitation Game'in erken favorilerden birine dönüşmesi Keira Knightley'nin işini kolaylaştırdı. Eğer film genel anlamda ciddi düşüşe geçmezse (arkasında Weinstein desteği varken bu düşük ihtimal) dokuz yıl sonra ikinci Oscar adaylığını alabilir.

Emily Blunt | Into the Woods

Henüz görücüye çıkmayan Into the Woods'un kampanyası Meryl Streep üzerinden yürütülecek gibi gözükse de filmin beğenilmesi halinde diğer oyuncular da kolaylıkla adaylık kazanabilir. Son yılların gözde oyuncularından biri olan Emily Blunt ilk adaylığını alabilir.

Anna Kendrick | Into the Woods
Emily Blunt ile benzer bir durumda. Filmde hangisi daha çok beğenilirse o yarışta öne çıkacak doğal olarak. Emily Blunt'tan farkı beş yıl önce kazandığı bir adaylık bulunması. İkinci adaylığı kazanabilir mi film gösterildikten sonra anlayabileceğiz.

Jessica Chastain | Interstellar
Bu yıl pek çok iddialı filmde yer alan Jessica Chastain'in Interstellar ile iddialı olacağı söyleniyor. Fakat Christopher Nolan filmlerinin oyuncu adaylığı çıkarmada korkutucu bir başarısızlığı söz konusu. Bugüne kadar sadece Heath Ledger efsaneleşen Joker performansıyla aday oldu ve o adaylığı ödüle çevirdi. Bu ödülde de bildiğiniz gibi Heath Ledger'ın ani ölümününde ister istemez bir etkisi olmuş olabilir. Belki de Chastain bu korkunç istatistiği bozan kişi olarak anılacak...

Kristen Stewart | Still Alice
Bugüne kadar Razzie ödüllerinde (yılın en kötüleri) görmeye alıştığımız Kristen Stewart şaşırtıcı bir şekilde prestijli işlerde yer almaya başladı. Julianne Moore'a Oscar getirmeye aday olan Still Alice filmindeki performansı çok beğenilmişken bir anda Oscar adayı olarak görebiliriz kendisini.

Vanessa Redgrave | Foxcatcher
1978'de bu kategoride Oscar kazanan oyuncunun bugüne kadar toplam 6 adaylığı var, fakat hiçbiri son 20 yıl içinde değil. Foxcatcher'ın erkekleri daha önplanda olduğu için adı daha az anılsa da iddialı filmlerden sürpriz isimler adaylık kazanabiliyor. Belki de bir sürpriz yapıp aday olur.

Carmen Ejogo | Selma
Yılın iddialı filmlerinden biri olacağı söylenen fakat daha görücüye çıkmayan Selma'dan adaylık koparabilecek isimlerden biri olarak da Carmen Ejogo görülüyor. Fazla tanınmayan oyuncunun gerçekten iddialı olup olmayacağını film çıktıktan sonra göreceğiz.

Özetle sıralamam şu şekilde:
  1. Patricia Arquette | Boyhood
  2. Laura Dern | Wild
  3. Emma Stone | Birdman
  4. Keira Knightley | The Imitation Game
  5. Emily Blunt | Into the Woods
Yedekler:
  • Anna Kendrick | Into the Woods
  • Jessica Chastain | Interstellar
  • Kristen Stewart | Still Alice
  • Vanessa Redgrave | Foxcatcher
  • Carmen Ejogo | Selma
Kolayca üstlere tırmanabilecek fakat şimdilik adı biraz daha uzakta olanlar:
  • Viola Davis | Get on Up
  • Katherina Waterson | Inherent Vice
  • Reese Witherspoon | Inherent Vice
  • Naomi Watts | Birdman
  • Marion Bailey | Mr. Turner
  • Doroth Atkins | Mr. Turner
  • Marisa Tomei | Love is Strange

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
inanamıyorum.:eek: Kristen Stewart listede var. Hem Emma hem Kristen bu yıl gözüm arkada kalmayacak.:Z Onlar olmasada Keira bile yeter. Umarım Kristen kazanır adaylık. Buna bile menun kacağım. Fİlmi çok merak ettim.:Z

Çok sevindim yaaaa.:oley:

Son düzenleme:

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bu kategori hep mi böyle zayıf olmak zorunda? :(

1- Laura Dern:
2- Jessica Chastain: Interstellar'dan oyuncu adaylığının çıkması şaşırtıcı olur. Ama bir çok filmde rol almasından da yararlanarak ödüle oynayabilir gibi.
3- Meryl Streep: Yapacak bir şey yok. :(
4- Patricia Arquette: Emekten ötürü adaylığı cepte gibi geliyor bana.
5- Emma Stone / Keira Knightley: Güzel kategorisinden adaylık alabilirler.:D Eskiden Knightley güzel derdim ama artık Stone daha güzel geliyor. :D Oyunculuğu da eminim ki daha iyidir Knigtley'den.

Bu kategoride destekleyeceğim bir isim yok henüz. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu kategori hep mi böyle zayıf olmak zorunda? :(

1- Laura Dern:
2- Jessica Chastain: Interstellar'dan oyuncu adaylığının çıkması şaşırtıcı olur. Ama bir çok filmde rol almasından da yararlanarak ödüle oynayabilir gibi.
3- Meryl Streep: Yapacak bir şey yok. :(
4- Patricia Arquette: Emekten ötürü adaylığı cepte gibi geliyor bana.
5- Emma Stone / Keira Knightley: Güzel kategorisinden adaylık alabilirler.:D Eskiden Knightley güzel derdim ama artık Stone daha güzel geliyor. :D Oyunculuğu da eminim ki daha iyidir Knigtley'den.

Bu kategoride destekleyeceğim bir isim yok henüz. :D
Meryl Streep'i yazdığın iyi olmuş. Gelen son açıklamaya göre Emily Blunt ana kategoride yarışacakmış, Meryl Streep yardımcı kategoride olacakmış. :)

Jessica Chastain bence düşük ihtimal ya. Son fragmanda da ortalarda yok, bence Interstellar'ı teknik kategori adaylığına boğarlar ama buradan adaylık çıkmaz. Ana kategoride şansı daha yüksek. :)

Bu arada benim kişisel isteğim tabii ki Emma Stone'un kazanması. :):)

Patricia Arqutte şu an favori ve ben de ilk sıraya koydum ama kendisini pek sevemeyeceğim muhtemelen. Şu sıralar kendisine Boardwalk Empire'da gıcık olmakla meşgulüm. :(

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Meryl Streep'i yazdığın iyi olmuş. Gelen son açıklamaya göre Emily Blunt ana kategoride yarışacakmış, Meryl Streep yardımcı kategoride olacakmış. :)

Jessica Chastain bence düşük ihtimal ya. Son fragmanda da ortalarda yok, bence Interstellar'ı teknik kategori adaylığına boğarlar ama buradan adaylık çıkmaz. Ana kategoride şansı daha yüksek. :)

Bu arada benim kişisel isteğim tabii ki Emma Stone'un kazanması. :):)

Patricia Arqutte şu an favori ve ben de ilk sıraya koydum ama kendisini pek sevemeyeceğim muhtemelen. Şu sıralar kendisine Boardwalk Empire'da gıcık olmakla meşgulüm. :(
Açıkçası bu kategori bu yıl o kadar boş ki, Meryl Streep'e ödülü verip sallayacaklarmış gibi geliyor bana. :D

Haklısın. Bence de Interstellar'dan oyunculuk adayı çıkması büyük bir şok olur. :)

Kişisel. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Açıkçası bu kategori bu yıl o kadar boş ki, Meryl Streep'e ödülü verip sallayacaklarmış gibi geliyor bana. :D

Haklısın. Bence de Interstellar'dan oyunculuk adayı çıkması büyük bir şok olur. :)

Kişisel. :A
Bu sene aslında yine çok fazla iddialı film var ama oyunculuk kategorilerinden bazıları boş kaldı gibi. Galiba hep bir karakter etrafında toplanan filmler çok bu sene. :)

Tabii izlemek de lazım belki o kadar da boş değildir ama kağıt üzerinde zayıf olduğu doğru. :):)

Meryl Streep'e vermezler herhalde ama buradan aday adayı olursa adaylığı kesin gibi. :):)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bu sene aslında yine çok fazla iddialı film var ama oyunculuk kategorilerinden bazıları boş kaldı gibi. Galiba hep bir karakter etrafında toplanan filmler çok bu sene. :)

Tabii izlemek de lazım belki o kadar da boş değildir ama kağıt üzerinde zayıf olduğu doğru. :):)

Meryl Streep'e vermezler herhalde ama buradan aday adayı olursa adaylığı kesin gibi. :):)
Buradan derken yardımcı kadın oyuncudan mı? Zaten kesin değil mi? (b)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,742
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Buradan derken yardımcı kadın oyuncudan mı? Zaten kesin değil mi? (b)
Gelen açıklama öyle ama son anda bir geçiş olma ihtimali var çok düşük de olsa. :)

Bu arada Julianne Moore'da Maps to the Stars ile bu kategoriye geçecek galiba. Her ne kadar film için kampanya yapılmayacak olsa da o filmdeki performansı baya iyiymiş ve bu kategoriyi biraz zorlaştırabilir. :)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu', 'En İyi Kadın Oyuncu' kategorisine göre daha önde geldi bana. Emma Stone, Keira Knightley, Emily Blunt, Anna Kendrick ve Kristen Stewart gibi öne çıkan isimler aday. En azından benim gözüme çarpanlar bunlar. :)