eTV 10x10 - 9. Bölüm | Yeni Bölüm

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,744
Puanı
1,061
10x10-d.jpg

Önceki Bölümler
10x10'un yeni bölümünden herkese merhaba. Malumunuz ekrandan birçok dizi gelip geçiyor. Bazıları sezonlar boyunca ekranda kalırken bazıları birkaç bölüm sonra final yapmak zorunda kalıyor. Geçtiğimiz günlerde Sevda'nın Bahçesi'nin de 4. bölümde sona ereceği haberi gelince Türk televizyonlarının en kısa süren 10 dizisini incelemek şart oldu.

Not: En az 2 bölüm yayınlanan ve son yıllar içinde ekrana gelen diziler dahil edilmiştir.

10) Son Yaz: Balkanlar 1912 (4 bölüm / 25 Eylül - 16 Ekim 2012)
C0DPHwWWEAE4yrw.jpg

Aşk-ı Memnu ve Adını Feriha Koydum ile Türkiye'nin en ünlü oyuncularından biri haline gelen Hazal Kaya önceki dizisi devam ederken transfer olduğu Son Yaz: Balkanlar 1912'yle büyük hayal kırıklığı yaşadı. Başrollerinde Tardu Flordun, Tuğçe Kazaz ve Furkan Palalı'nın da yer aldığı, sezonun en iddialı projelerinden biri olan yapımın ömrü sadece 4 bölüm sürdü.

9) Racon: Ailem İçin (4 bölüm / 10-31 Mart 2015)
racon-ailem-icin.jpg

Bir yandan Mehmet Aslantuğ, Sarp Akkaya, Sezin Akbaşoğulları ve Tomris İncer gibi deneyimli oyuncular, diğer yanda Hande Doğandemir, Seçkin Özdemir, Barış Arduç gibi genç izleyicilerin sevdiği isimler derken Racon: Ailem İçin'in bu kadar büyük bir hüsran yaratacağını kimse tahmin etti. Büyük ekranlara 'merhaba' dediği ekranlara 4. bölümden sonra veda etmek zorunda kaldı.

8) Bana Artık Hicran De (4 bölüm / 14 Eylül - 12 Ekim 2014)
700x194157_hicran_1.jpg

Bana Artık Hicran De, Aslı Enver, Buğra Gülsoy, Alican Yücesoy, Şebnem Hassanisoughi, Tamer Levent gibi isimleri bir araya getiren başarılı kadrosu ve özenli senaryosuna rağmen ne yazık ki 4 bölüm yayınlanabildi. Tabii bunda düşük reytinglerden ziyade Kanal D'nin o dönem çok fazla yeni dizi sipariş etmesi etkili olmuştu. Keşke biraz daha izleyebilseydik bu hikayeyi.

7) İkisini de Sevdim (3 bölüm / 27 Nisan - 11 Mayıs 2017)
ikisini-de-sevdim-2.jpg

Listemizin en güncel yapımlarından biri olmasına rağmen İkisini de Sevdim'in adını hatırlayan herhangi birini bulmak çok zor. 2017'de olmamıza rağmen çağı yakalamayan Erler Film'in hala Yeşilçam'a sırtını dayaması, yetenekten yoksun başrol oyuncusu, berbat çekimleri ve rezil ötesi senaryosuyla 3 bölüm yayınlanmış olması mucizeydi.

6) Bu Sayılmaz (3 bölüm / 9-23 Ağustos 2017)
Bu-Sayilmaz-cover-photo-602896f0-e94a-4186-a13f-0f6756c50dcd-mpositioned-640x360.jpg

Yıllar sonra ekranlara dönen Binnur Kaya'nın yanı sıra Mustafa Üstündağ ve Settar Tanrıöğen'in başını çektiği harika kadrosuyla bir rüzgar gibi gelip geçti Bu Sayılmaz. Özellikle yabancı komedi dizilerinde çok rastlanan canlı çekim yöntemi ilk bölümden sonra yalan oldu, Binnur Kaya'nın eşsiz yeteneği bile tek başına bir yere kadar idare etti.

5) Altınsoylar (3 bölüm / 5-19 Kasım 2016)
altinsoylar1jpgnlcjrXYH.jpg

Yine kadrosuyla çok heyecan veren, ama aynı heyecanı reytinglere taşıyamayan bir yapım. Bennu Yıldırımlar, Şebnem Bozoklu, Cihat Tamer gibi oyuncular bile Altınsoylar'ı izlettirmeye yetmedi. 6. bölümde final yapacağı açıklanmasına rağmen 3. bölümde yayından kaldırıldı. Yazın stoktaki bölümlerin yayınlanacağı söylenmesine rağmen o bölümleri asla göremedik.

4) Ezra (2 bölüm / 23-30 Aralık 2014)
55eaf006f018fbb8f8a0508e.jpg

Yine niye ekrana çıktığını bile anlamadığımız bir dizi daha. Best Model'den fırlamış başrol oyuncuları, anlamsız konu ve senaryosuyla Show TV'nin 2. bölümden sonra yayından kaldırdığı Ezra, geldiği gibi aramızdan ayrılan yapımlardan biri oldu. Peki ya akıllarda ne kaldı? Koca bir hiç.

3) Altındağlı (2 bölüm / 2-9 Aralık 2013)
altindagli.jpg

The Sopranos gibi birçok ödül kazanmış bir yabancı diziyi uyarlamak herkesin harcı değil. Ama bir dönem Uğur Yücel'le gündeme gelen uyarlamayı Şafak Sezer'le gerçekleştirmek saçmalık değil de nedir? Zaten uyarlama fikri bile çoğu izleyici için mantıksız görünürken başrole onu koymak filmlerinden bile daha komikti. Neyse ki ekranda fazla yer işgal etmeyip 2 bölümde sonlandı.

2) Acil Servis (2 bölüm / 3-10 Şubat 2015)
acil-servis-dizisi-show-tv.jpg

Listenin ilk 4'ünü Show TV dizilerinin oluşturması bir zamanlar yokluk içindeki kanalın dizi seçimleri konusunda ne kadar saçmalayabildiğini gözler önüne seriyor. Neyse ki o zamanlardan eser yok şimdi. Doktorlar'ın izinden gitmeye çalışan ancak 2 bölümün ardından kayıplara karışan Acil Servis, apar topar Acil Aşk Aranıyor isimli bir romantik komediye dizisine dönerek bir ilke imza atmıştı.

1) Kurtlar Vadisi Terör (2 bölüm / 8 Şubat - 18 Ekim 2007)
MV5BOGY0NDYxM2MtZjMxMC00ZmU3LWExMzgtMzU3NzBiMWUwYThkXkEyXkFqcGdeQXVyNjUwOTk3NDM@._V1_.jpg

Listedeki diğer dizilerin aksine düşük reytingler yüzünden sona ermemişti Kurtlar Vadisi Terör. Yayına başlamadan önce de izleyicilerin tepki gösterdiği dizinin ilk bölümü yayınlandıktan sonra RTÜK tarafından yayından kaldırılmasına karar verilmişti. Sonrasında yasaklı bir bölümle son kez ekrana gelen yapım böylece Türk televizyonlarının en kısa süren yapımlarından biri oldu.

10. BÖLÜM | 23 Ekim Pazartesi 20.00 | Fav10 senaryo bölümüne damga vuran 10 yapım

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,196
Puanı
860
liste oldukça iyi ama bir önceki haftaya oranla düşük kalmış,Ezra dizisi liste içinden oldukça iyi:) emeğine sağlık @Aserat iyi bir hafta olmuş:)

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,664
Puanı
1,060
The sopranos konusunda katılıyorum sana o diziyi nasıl uyarlayamadılar anlamadım
ya Kurtlar Vadisi Terörün önünü kesmeselerdi eğer pusu kısmı olmazdı ne güzel efsane
olmaya devam ederlerdi :(
Acil servis neden tutmadı hiç anlamadım sonraki değişime gitmeleride hiç iyi olmamıştı
iyiki bitirdiler ya diğer dizileri izlemedim ama ezra güzeldi ya

@Aserat emeğine sağlık çok güzel olmuş yine:D

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,744
Puanı
1,061
liste oldukça iyi ama bir önceki haftaya oranla düşük kalmış,Ezra dizisi liste içinden oldukça iyi:) emeğine sağlık @Aserat iyi bir hafta olmuş:)
The sopranos konusunda katılıyorum sana o diziyi nasıl uyarlayamadılar anlamadım
ya Kurtlar Vadisi Terörün önünü kesmeselerdi eğer pusu kısmı olmazdı ne güzel efsane
olmaya devam ederlerdi :(
Acil servis neden tutmadı hiç anlamadım sonraki değişime gitmeleride hiç iyi olmamıştı
iyiki bitirdiler ya diğer dizileri izlemedim ama ezra güzeldi ya

@Aserat emeğine sağlık çok güzel olmuş yine:D
Teşekkürler. :D

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,518
Puanı
860
Bence ilk sıradaki hariç diğerleri gerçekten kaldırılmayı hak etmişti. Aralarında bir tek Racon'a üzülmüştüm.

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Son Yaz Balkanlar'ı merakla bekliyordum ancak ilk bölümünü yurtta kaldığım için canlı izleyemediğim için çok üzüldüğümü bilirim sonrasında da reytingini görünce büyük üzüntü duymuştum. Çok iyi bir proje olabilirdi.

Ezra dizisine büyük haksızlık yapıldığını düşünüyorum bu gün bile.

Emeğine sağlık @Aserat :D

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,744
Puanı
1,061
Son Yaz Balkanlar'ı merakla bekliyordum ancak ilk bölümünü yurtta kaldığım için canlı izleyemediğim için çok üzüldüğümü bilirim sonrasında da reytingini görünce büyük üzüntü duymuştum. Çok iyi bir proje olabilirdi.

Ezra dizisine büyük haksızlık yapıldığını düşünüyorum bu gün bile.

Emeğine sağlık @Aserat :D
Teşekkürler. :D

Aslında gelecek bölüm sezon finali yaparım diyordum ama altın yumurtlayan tavuğu nadasa çekmenin anlamı yok biraz daha devam etsin. :A

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,350
Puanı
1,061
İkisini de Sevdim, Ezra ve Altındağlı'yı sağlam gömmüşsün. Özellikle ilkinde güldüm. :D Güzel bölüm olmuş. Bunun büyük umutlarla vizyona girip gişede çakılan film versiyonunu da bekleriz. :D @Aserat

Son düzenleme:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,744
Puanı
1,061
İkisini de Sevdim, Ezra ve Altındağlı'yı sağlam gömmüşsün. Özellikle ilkinde güldüm. :D Güzel bölüm olmuş. Bunun gişede büyük umutlarla ilgili gişede çakılan film versiyonunu da bekleriz. :D @Aserat
Gömülmeyi hak ediyorlardı ben de kayıtsız kalmak istemedim. :A

Yorum, kalp ve öneri için teşekkürler. :D

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
Öncelikle yine çok güzel bir inceleme olmuş @Aserat ellerine sağlık. Kurtlar Vadisi Terörü bilmiyordum. Neyse darısı başına eğer tekrar başlarsa diyelim :A

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
KV dışında hiçbirinin adını bile duymadım :A
Ayrıca yorumlarında güzel dalga geçmişsin, hoşuma gitti :D
Özellikle burası @mrt-06 olsaydı dedirtiyor insana :A
Listenin ilk 4'ünü Show TV dizilerinin oluşturması bir zamanlar yokluk içindeki kanalın dizi seçimleri konusunda ne kadar saçmalayabildiğini