eTV 10x10 - 10. Bölüm | Yeni Bölüm

Thequeer

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
Gerçekten çok şaşırdım çok güzel formatlar denenmiş, keşke devam etseydi de katılabilseydim dediklerim oldu :(
Bana göre de en başarılısı şüphesiz, Music Survivor.
Ellerine sağlık @Aserat çok güzel bir inceleme olmuş :)

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,829
Puanı
1,060
Öncelikle emeğine sağlık @Aserat harika bir analiz olmuş hepside başarılı itiraflar programı hariç kusura bakma sevemem onu :D @Dosi En iyi ben seçerim başta olmak üzere Ms Yürüyen Ölüler Yıldızlar yarışıyor Benim albümüm Bu şarkı benim Dizi savaşları hepsi çok güzel programlardı bu programları yapan @mrt-06 özledim atacanımm:( @Dosi @Çiğdem- @GunesinOglu @batuhankaralar @xemrexxx @denizz19 @MayısKralı hepinize çok teşekkürler eğlenmemize ve iyi vakit geçirmemize sebep olduğunuz için:D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
aaa tam forumdan çıkıcaktım şuan şans eseri gördüm konuyu etiket niye yapmadın @Aserat (b) öncelikle süper bir konu olmuş emeğine sağlık listeyi çok güzel bir şekilde hazırlamışsın :Z

son yılı sancılıda olsa MS gibi yıldızlar yarışıyorda foruma gerçekten büyük renk kattı @xemrexxx cengoya tepki olarak başlatmıştı :A :A :A @MayısKralı @denizz19 emekleride çok fazla göz ardı edilmez :bhr:

@Ahmed itirafları güzel götürüyor kesinlikle MS ile birlikte forumun en önemli taşlarından biride itiraflar revan döneminden beridir biliyorum aksini söyleyemem :bhr:

dizi savaşlarıda başka güzel bir yarışma @batuhankaralar ın ortada bıraktıklarından ama :A format sahibi olarak onada tşşk @Aserat son sezonu çok başarılı götürdü Sözcük Oyunu da baya ilgi gördü heyecan kattı :bhr:

Şarkı yarışmaları MS yokluğunda farklı formatlar foruma lazım iyiki benim albümümü yapmışım diyorum yoksa belkide şarkı yarışmasız devam edicekti forum o dönem ms de durmuştu :( ve @mrt-06 ın o şarkı benimde çok güzel bir farklı şarkı formatı :Z atacanın 3 projesi falan listede zaten yürüyen ölülerin 2.sezonuda bekleniyor :bhr: @GunesinOglu da hep forumda kurucu format üyesi olarak şarkı yarışmalarında hep gönlmüzde yer edinicek :bhr:

ve ek olarak dizi çiftleri yarışmasıda güzeldi @sokak sanati na yine ordada kaybetsemde :A onunda 2.sezonu falan devam edilebilir bir format bence :A

aa son olarak sohbet programlarıda baya ilgi görmüş çok kişi tarafından yapılmıştı kurucu olarak forumca ile bunu yaygınlaştıran @Harunnn60 da tşşkler :bhr:

ve yılmadan bıkmadan Halkın Polisi @pompy sanada kocaman tebrikler foruma geldim geleli var bizide gömer :A

Nerdeyse unutuyordum Çığlık ve @gözlemci de hep forumda aklımda yer edinicek proje olucak :A

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
10x10-d.jpg

Önceki Bölümler
10x10'un 10. bölümü başlıyor. Bu hafta öncekilerden daha farklı bir konuya değiniyor ve Fav10'un senaryo bölümüne damga vuran 10 yapımı ele alıyoruz.

10) Sözcük Oyunu (Aserat / 11 Temmuz - 5 Eylül 2017)
SÖZCÜK OYUNU - Yakında.png

Sözcük Oyunu geçtiğimiz yaz benim sunumum ve mrt-06'nın galibiyetiyle ekrana gelmişti. Adından da belli olduğu gibi Kelime Oyunu'nun forum versiyonu olan yarışmada her bölüm iki yarışmacıya 10'ar soru soruluyor ve kazanan isim hafta finaline ve şansı yaver giderse tur finali ve büyük finaline çıkma imkanı yakalıyordu.

9) Kazanmak İçin 25 Saniye (mrt-06 / 1 Haziran 2013 - 29 Ağustos 2014)
6Xdom3.png

mrt-06'nın sunumuyla ekrana gelen Kazanmak İçin 25 Saniye, forumun nadir bilgi yarışmalarından biri olarak yayınlandığı dönemde büyük ilgi gördü. Genel kültür, siyaset, tarih gibi konulardan 7 sorunun sorulduğu yapımda 4 yarışmacı arasından her bölüm biri eleniyor ve 4. bölümün sonunda en çok puanı alan isim şampiyonluk ünvanını alıyordu.

8) En İyi Ben Seçerim (Dosi / 8 Nisan - 5 Mayıs 2017)
bild1-jpg.54872

Farklı formatıyla dizi ve müzik yarışmalarının arasından sıyrılan En İyi Ben Seçerim de bu yılın en dikkat çeken yapımlarından biriydi. Dosi'nin sunumuyla ekrana gelen yapımda TV, sinema, müzik gibi alanlarda verilen konsepte uygun sahneler seçiliyor ve ilk 3 haftanın oylama ve sonuçları birlikte gerçekleştiriliyordu. İlk sezonun kazananı ise Bully olmuştu.

7) Dizi Savaşları (Aserat / 14 Haziran 2016 - 9 Temmuz 2017)
DİZİ SAVAŞLARI - 4. Sezon.png

2015'te batuhankaralar'ın sunumuyla başlayan, her hafta yarışmacıların seçtiği dizilerden sahneleri yarıştırdığı Dizi Dizi Fav10, yarım kalmasının ardından benim tarafımdan devralınmış ancak ömrü pek uzun olmamış; ertesi yıl Dizi Savaşları olarak geri dönmüş ve sırasıyla Kuzey Güney, Aşk Yeniden ve son olarak geçen yaz İçerde'nin galibiyetleriyle sonuçlanmıştı.

6) Yürüyen Ölüler (mrt-06 / 2 Haziran - 20 Eylül 2017)
OLPlYD.png

Forumda dizi tutturmak zordur. Yarışmalar kadar ilgi görmemesi veya hevesin tükenmesi gibi nedenlerle çoğu dizi pek uzun ömürlü olamamıştır. Ancak The Walking Dead'in uyarlaması olan Yürüyen Ölüler geçtiğimiz yaz bu algıyı kırıp 20 bölüm boyunca reyting rekorları kırmayı ve kendine büyük bir izleyici kitlesi edinmeyi başardı, 3. sezonuyla gelecek yaz geri dönmeye hazırlanıyor.

5) Bu Şarkı Benim (mrt-06 / 24 Ocak - 17 Mart 2017)
1gq8ED.png

mrt-06'nın listemizdeki 3. projesi de yine bu yıl içinde bizlerle buluşan Bu Şarkı Benim. Diğer müzik yarışmalarına göre farklı bir formata sahip olan yapımda her hafta yarışmacılar verilen konsepte uygun şarkıları kapabilmek için zamana karşı yarışıyordu. Başarılı sunum ve eğlenceli içeriğiyle kısa zamanda Fav10'un ilgiyle takip edilen projelerinden biri oldu.

4) Yıldızlar Yarışıyor (xemrexxx, MayısKralı & denizz19 / 26 Temmuz 2015 - 9 Ekim 2017)
stars-horz-jpg.46863

MusicSurvivor'ın beklenmeyen başarısından sonra xemrexxx, benzeri bir format olan Yıldızlar Yarışıyor ile izleyici karşısına çıktı. Bu sefer şarkılar değil oyuncular yarışıyor ve geçen haftaların sonunda ayakta kalmayı başaran isim şampiyonluğa ulaşıyordu. 7 sezon boyunca çok sunucu ve olay atlattı ama öyle veya böyle Fav10'un en başarılı yarışmaları arasına ismini yazdırdı.

3) Benim Albümüm (Çiğdem- / 30 Mart - 27 Ekim 2016)
Y4Nv4Z.gif

Birazdan daha detaylı bahsedeceğimiz MusicSurvivor'ın yarışmalara olan katkısı uzun zaman boyunca etkisini sürdürmeye devam etti/ediyor. İşte Çiğdem de geçtiğimiz yıl başlattığı Benim Albümüm'le hem başarılı bir işe imza attı, hem de MS'nin yokluğunda aranan boşluğu hakkıyla doldurdu. Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda 3. sezonu geride bırakan yapımın 4. sezonu da kapıda.

2) FavoriForumum İtirafları (RevaN, mrt-06 & Ahmed / 18 Mart 2013 - günümüz)
N1b0EN.png

Bu aralar Ahmed tarafından İtiraf Ediyoruz olarak ekrana gelen FavoriForumum İtirafları'nın geçmişi çok daha öncelere dayanıyor. İlk olarak 2013'te RevaN'ın başlattığı ve uzun bir süre onun sunumuyla izlediğimiz, verdiği aranın ardından denizz19 ve mrt-06'nın devraldığı yapımda 4 yıl boyunca birçok şey değişse de yarattığı sansasyon asla bitmedi.

1) MusicSurvivor (GunesinOglu & Çiğdem- / 23 Aralık 2014 - günümüz)
MUSICSURVIVOR-7.SEZON-2.png

Ve başlamasının üstünden yıllar geçmesine rağmen etkisi hala dinmeyen, gerçek bir fenomen. Eğer MusicSurvivor'ın yarışma & senaryo bölümünün hareketlenmesi adına yaptığı büyük katkılar olmasaydı, yine en az onun kadar kaliteli yapımlardan mahrum kalırdık. MS şimdilerde 7. sezonuyla tüm forumu ortak bir çatıda bir araya getiren sıcak bir yuva olarak bizlerle buluşmaya devam ediyor.

11. BÖLÜM | 30 Ekim Pazartesi 20.00 | Türk televizyonlarının en sevilen 10 fantastik dizisi

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Emeğine sağlık çok iyi yarışmalar çıktı forumda bence de.

Ancak Fikir Cambazı ve Lacivert gibi dizileri almaman tamamen fiyasko :A o yüzden beğeniye çeviriyorum :D

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Harika olmuş bu bölüm. :D Ellerine sağlık. :D
Burda olduğum sürece ve Revan-Atacan gibi asıl sahiplerinden birisi geri istemedikçe bu formatı devam etdirmeyi çok isterim. Forumun backstage'ni bizim programla taşıyoruz tüm forumun dikkatine. :D
Music Survivor zaten efsane. :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
aaa tam forumdan çıkıcaktım şuan şans eseri gördüm konuyu etiket niye yapmadın @Aserat (b) öncelikle süper bir konu olmuş emeğine sağlık listeyi çok güzel bir şekilde hazırlamışsın :Z

son yılı sancılıda olsa MS gibi yıldızlar yarışıyorda foruma gerçekten büyük renk kattı @xemrexxx cengoya tepki olarak başlatmıştı :A :A :A @MayısKralı @denizz19 emekleride çok fazla göz ardı edilmez :bhr:

@Ahmed itirafları güzel götürüyor kesinlikle MS ile birlikte forumun en önemli taşlarından biride itiraflar revan döneminden beridir biliyorum aksini söyleyemem :bhr:

dizi savaşlarıda başka güzel bir yarışma @batuhankaralar ın ortada bıraktıklarından ama :A format sahibi olarak onada tşşk @Aserat son sezonu çok başarılı götürdü Sözcük Oyunu da baya ilgi gördü heyecan kattı :bhr:

Şarkı yarışmaları MS yokluğunda farklı formatlar foruma lazım iyiki benim albümümü yapmışım diyorum yoksa belkide şarkı yarışmasız devam edicekti forum o dönem ms de durmuştu :( ve @mrt-06 ın o şarkı benimde çok güzel bir farklı şarkı formatı :Z atacanın 3 projesi falan listede zaten yürüyen ölülerin 2.sezonuda bekleniyor :bhr: @GunesinOglu da hep forumda kurucu format üyesi olarak şarkı yarışmalarında hep gönlmüzde yer edinicek :bhr:

ve ek olarak dizi çiftleri yarışmasıda güzeldi @sokak sanati na yine ordada kaybetsemde :A onunda 2.sezonu falan devam edilebilir bir format bence :A

aa son olarak sohbet programlarıda baya ilgi görmüş çok kişi tarafından yapılmıştı kurucu olarak forumca ile bunu yaygınlaştıran @Harunnn60 da tşşkler :bhr:

ve yılmadan bıkmadan Halkın Polisi @pompy sanada kocaman tebrikler foruma geldim geleli var bizide gömer :A

Nerdeyse unutuyordum Çığlık ve @gözlemci de hep forumda aklımda yer edinicek proje olucak :A
yorumlarıma katılıyorum ekleyecek söz bırakmamışım kendime zaten :A :A :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Harika olmuş bu bölüm. :D Ellerine sağlık. :D
Burda olduğum sürece ve Revan-Atacan gibi asıl sahiplerinden birisi geri istemedikçe bu formatı devam etdirmeyi çok isterim. Forumun backstage'ni bizim programla taşıyoruz tüm forumun dikkatine. :D
Music Survivor zaten efsane. :D
@Aserat emeğine sağlık çok güzel bir analiz olmuş yine :D itiraf programı hariç hepsi çok severek takip ettim başta @Dosi zeyimm olmak üzere @denizz19 @GunesinOglu @mrt-06 @MayısKralı @Ahmed @Çiğdem- hepinize çok teşekkürler ediyorum:D
Gerçekten çok şaşırdım çok güzel formatlar denenmiş, keşke devam etseydi de katılabilseydim dediklerim oldu :(
Bana göre de en başarılısı şüphesiz, Music Survivor.
Ellerine sağlık @Aserat çok güzel bir inceleme olmuş :)
Teşekkürler. :D
Emeğine sağlık çok iyi yarışmalar çıktı forumda bence de.

Ancak Fikir Cambazı ve Lacivert gibi dizileri almaman tamamen fiyasko :A o yüzden beğeniye çeviriyorum :D
Ben de Fikir Cambazı'na verdiğin emekleri görmezden gelip beğeni atarım o zaman. :A

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Ellerine saglik guzel arastirma olmus :D @Aserat
Hep yenilerden gitmissin biraz eskilere de baksaydin. :D

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
@Aserat bu haftaki 10x10 konusu harika olmuş ayrıca listede oldukça başarılı yarışmalar ile yapımlar bulunuyor.yapimlarla yarışmaların hepsi de oldukça keyifli.emegine sağlık keyifli bir konu olmuş:)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi