Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Finalin adı R.Madrid- Bayern München. İki takım da makine gibi oynuyor :A O değil de dün Barça'yı ne tokatladılar ama :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Tipik Arsenal topçusu bence Benzema ama ne hikmetse kaç senedir Realde oynuyor torpilli :A Aguero muazzam olur :D

Andre Gomesi bence siz boşuna almışsınız hiç olumlu katkısını göremedim şuana kadar Deniş Suarez de birkaç maç iyiydi Arda desek normal yeri kanat İniesta yaslandı Rakiticte hiç eskisi gibi değiller çok yumuşaklar :D
Valla hepsi 20 30m üstü 5 oyuncu saydın ama hiç biri bir Veratti katkısı veremiyor resmen. Koca Barca ne hale düşmüş orta sahada ya. :A Neyse biz en iyisi Veratti'yi alalım da bu işi çözelim. :A

Son düzenleme:

EFE UYSAL

Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051
Valla hepsi 20 30m üstü 5 oyuncu saydı ama hiç biri bir Veratti katkısı veremiyor resmen. Koca Barca ne hale düşmüş orta sahada ya. :A Neyse biz en iyisi Veratti'yi alalım da bu işi çözelim. :A
Verrattiyi alırsanız çuk oturur size ama gelirmi bilinmez :A

Arda haftaya sizi kurtaracak adamın Ronaldodan çok golü var :A :F :F

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Tipik Arsenal topçusu bence Benzema ama ne hikmetse kaç senedir Realde oynuyor torpilli :A Aguero muazzam olur :D

Andre Gomesi bence siz boşuna almışsınız hiç olumlu katkısını göremedim şuana kadar Deniş Suarez de birkaç maç iyiydi Arda desek normal yeri kanat İniesta yaslandı Rakiticte hiç eskisi gibi değiller çok yumuşaklar :D
Benzama bir Gonzalo Higuain değil golcülükte ama Real'in oyun sistemine de cuk oturuyor. Yahu adamlar bilmiyorlar mı Benzema ile Higuain'i de, birini tutup ötekini gönderdiler? :) Çünkü Benzema dünya üzerinde defanslara en iyi baskıyı yapan birkaç oyuncudan biri. Ronaldo da onun yarattığı boşluklardan faydalanıyor işte. :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Eskiden Xavi ve Iniesta gibi ayaklar, rakipleri kendilerinden çok koşup savaşsa bile paslaşarak o duvarı aşıyorlardı. Malum Xavi emekli oldu, Iniesta'da yaşlanınca temposunu kaybetti.

Örnek de şu: Napoli orta sahası bu akşam Real'e çok bastı. Çok fazla koşup mücadele ettiler ama Real'in klas ayakları zorlanmadan sonuca gitmeyi başardılar. Daha da fazla atabilirdiler.

Koşu rakamları şöyle: arada 10 km. fark var.

C4vReReW8AAEt3s.jpg
Aaah ah özledim o günleri gerçek tiki takayı. Rakiplere top göstermez pasla ağlatırdık adamları resmen. Şimdi sorumluluk almaktan çekinen Andre Gomeslere Rakiticlere kaldık. Takımın pres gücü de düşmüş yıpranmışlar. Hiç bir preste düzgün top kapamıyorlar aynı Galatasaray'a dönmüşler. Çok ağır oldu bu ama dünki maçta o kadar ağırdı sonuçta. :A O sertliği sağlayacak transfer lazım kadrodaki oyunculardan hiç biri o ayarda değil gibi.

Bu örnekte de olduğu gibi sadece mücadele yetmiyor hiç bir zaman. Sonuca gidebilmek hücum kalitesini sağlayabilmek lazım. PSG dün bunu da sağladı müthiş şekilde.

EFE UYSAL

Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051
Benzama bir Gonzalo Higuain değil golcülükte ama Real'in oyun sitemine de cuk oturuyor. Yahu adamlar bilmiyorlar mı Benzema ile Higuain'i de, birini tutup ötekini gönderdiler? :) Çünkü Benzema dünya üzerinde defanslara en iyi baskıyı yapan birkaç oyuncudan biri. Ronaldo da onun yarattığı boşluklardan faydalanıyor işte. :)
Ben nedense çok beğenmiyorum Benzemayı yerine Aguero gelirse büyük zevk alırız oyundan :D Baleda iyileşti haftaya forma giyebilir :A Defansı yıpratması önemli gerçekten ama o fizikle bir zahmet yapıversin :A

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Aaah ah özledim o günleri gerçek tiki takayı. Rakiplere top göstermez pasla ağlatırdık adamları resmen. Şimdi sorumluluk almaktan çekinen Andre Gomeslere Rakiticlere kaldık. Takımın pres gücü de düşmüş yıpranmışlar. Hiç bir preste düzgün top kapamıyorlar aynı Galatasaray'a dönmüşler. Çok ağır oldu bu ama dünki maçta o kadar ağırdı sonuçta. :A O sertliği sağlayacak transfer lazım kadrodaki oyunculardan hiç biri o ayarda değil gibi.

Bu örnekte de olduğu gibi sadece mücadele yetmiyor hiç bir zaman. Sonuca gidebilmek hücum kalitesini sağlayabilmek lazım. PSG dün bunu da sağladı müthiş şekilde.
Daniel Alves ve Abidal gibi bekler ve Puyol gibi futbol tarihinin en iyi savunmacısı vardı. Umtiti hızlı olsa n'olucak Puyol'un tek bacağı etmez. Kalede geriye gidiş var, Neymar çok formsuz, taraftarla da problem yaşıyor. Hiç 250 milyon Euro'luk topçu gibi oynamıyor. Messi'nin de Copa America'dan beri bir düşüş içerisinde olduğu aşikar.

Ben nedense çok beğenmiyorum Benzemayı yerine Aguero gelirse büyük zevk alırız oyundan :D Baleda iyileşti haftaya forma giyebilir :A Defansı yıpratması önemli gerçekten ama o fizikle bir zahmet yapıversin :A
Rakip savunmacıları çıkartmıyor. İlerde top tutabiliyor (bizim Cenk'in tek top tutamadığını göz önüne getir) yılda 25-30 gol atıyor daha ne? Öyle kolay harcanacak adam değil. Aguero değil de, Lewandowski yerine daha çok yakışır orası ayrı... :)

Son düzenleme:

EFE UYSAL

Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051
Daniel Alves ve Abidal gibi bekler ve Puyol gibi futbol tarihinin en iyi savunmacısı vardı. Umtiti hızlı olsa n'olucak Puyol'un tek bacağı etmez. Kalede geriye gidiş var, Neymar çok formsuz, taraftarla da problem yaşıyor. Hiç 250 milyon Euro'luk topçu gibi oynamıyor. Messi'nin de Copa America'dan beri bir düşüş içerisinde olduğu aşikar.

Rakip savunmacıları çıkartmıyor. İlerde top tutabiliyor (bizim Cenk'in tek top tutamadığını göz önüne getir) yılda 25-30 gol atıyor daha ne? Öyle kolay harcanacak adam değil. Aguero değil de, Lewandowski yerine daha çok yakışır orası ayrı... :)
O özelliği avantaj evet golde atıyor :X Yarın biz Cenkle napacağız onu düşünüyorum yine pozisyon harcıcak.ss Aboubakarı aramayız inş. Lewandowskinin tarzı Benzemaya yakın oda olur :X

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860

Jordi Alba ve Pique harici şuan defansta o saydıkların ayarında topçu yok zaten. O kadro bambaşkaydı ya özlememek elde değil. MSN'de de çatlak var. Gerçi Messi bu sene bence yine iyi oynuyordu, çok mükemmel maçlar da çıkardı, oynadığı maç ve skora etkisi geçen yıla göre çok yukardaydı. Bu maçta tanıyamadım hiç, ne olduğunu kestiremiyorum. Neymar ise 2014/2015 haricinde Barca'da iyi oynadığı ve bunu genele yaydığı bir yıl yok resmen. Bu yıl da iyi oynayamıyor. Bakalım son söz olarak ikinci maçta bir şeyler diyecekler mi merak ediyorum. Keşke o mucize olsa ya daha 2. turda Barca'nın elenmesine tahammül edemem ben. :)

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
O özelliği avantaj evet golde atıyor :X Yarın biz Cenkle napacağız onu düşünüyorum yine pozisyon harcıcak.ss Aboubakarı aramayız inş. Lewandowskinin tarzı Benzemaya yakın oda olur :X
Yarın Cenk'in son maçı olur bence. Malum nur yüzlü Aboubakar cezalı. :)

Real Madrid gibi takımlarda pivot satraforun olması oynadığı sistemin gerekliliğidir. Barcelona'ya Aguero daha iyi oturur mesela. Sonuçta Suarez gelene kadar Messi ileri üçlünün ortasında oynuyordu. Ayrıca Aguero tiki takaya daha yatkın.

Benzema'nın kafa ile atacağı goller dışında her duran topa savunmadan çıkardığı topları da unutmamak lazım. Modern futbolda artık bekler bile uzun futbolculardan yana tercih ediliyor. Dün geceki PSG'li sağ bek 1.91'lik Thomas Meunier'i hatırlayalım.

EFE UYSAL

Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051
Yarın Cenk'in son maçı olur bence. Malum nur yüzlü Aboubakar cezalı. :)

Real Madrid gibi takımlarda pivot satraforun olması oynadığı sistemin gerekliliğidir. Barcelona'ya Aguero daha iyi oturur mesela. Sonuçta Suarez gelene kadar Messi ileri üçlünün ortasında oynuyordu. Ayrıca Aguero tiki takaya daha yatkın.

Benzema'nın kafa ile atacağı goller dışında her duran topa savunmadan çıkardığı topları da unutmamak lazım. Modern futbolda artık bekler bile uzun futbolculardan yana tercih ediliyor. Dün geceki PSG'li sağ bek 1.91'lik Thomas Meunier'i hatırlayalım.
Bu kadar oynaması bile büyük şans Cenkin boş topçu :D

Aubemeyang Real Madride iyi olmazmı müthiş kontratak yapılır :D

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Bu kadar oynaması bile büyük şans Cenkin boş topçu :D

Aubemeyang Real Madride iyi olmazmı müthiş kontratak yapılır :D
Real yönetimi alacak olsa da dün geceki Benfica maçından sonra vazgeçmiştir. Dün gece kaçırdığı gollerle saç baş yoldurdu. Geneli itibariyle de girdiği gol pozisyonuna rağmen attığı gol sayısı çok az. Real'de de mekanın sahibi Ronaldo. :) Topların %90'ı onunla buluşuyor, Bale bile sesini çıkaramıyor. Aubemeyang olmaz bence. Şundan emin ol, Real dünyanın en zengin kulübü, inanacağı bir forvet olsa bugün parayı basıp alır. Benzema'nın gençlik yıllarını sömürdüler, 1-2 yıl içerisinde değişikliğe giderler zaten.

İlk adayı da benden duymuş ol, Porto'nun yeni cevheri Andre Silva.

Demiştim, Real şık bir mağazanın vitrini diye. Yani yeni ürünler sunmak lazım. Silva da genç ve yakışıklı, en az 3-5 milyon forma satar dünya genelinde. :)

Çıkmadan şunu da yazayım, spor (her türlüsü) forumda konuşmayı en sevdiğim şey. Millet karı gibi (kötü bir kelime, resmen kadınlar aşağılanıyor) dizi izliyor, sohbet edecek adam yok. Bu gece iyi sohbet ettik, sağolasınız. :) @MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Real yönetimi alacak olsa da dün geceki Benfica maçından sonra vazgeçmiştir. Dün gece kaçırdığı gollerle saç baş yoldurdu. Geneli itibariyle de girdiği gol pozisyonuna rağmen attığı gol sayısı çok az. Real'de de mekanın sahibi Ronaldo. :) Topların %90'ı onunla buluşuyor, Bale bile sesini çıkaramıyor. Aubemeyang olmaz bence. Şundan emin ol, Real dünyanın en zengin kulübü, inanacağı bir forvet olsa bugün parayı basıp alır. Benzema'nın gençlik yıllarını sömürdüler, 1-2 yıl içerisinde değişikliğe giderler zaten.

Demiştim, Real şık bir mağazanın vitrini diye. Yani yeni ürünler sunmak lazım. Silva da genç ve yakışıklı, en az 3-5 milyon forma satar dünya genelinde. :)

Çıkmadan şunu da yazayım, spor (her türlüsü) forumda konuşmayı en sevdiğim şey. Millet karı gibi (kötü bir kelime, resmen kadınlar aşağılanıyor) dizi izliyor, sohber edecek adam yok. Bu gece iyi sohbet ettik, sağolasınız. :) @MEnes
Ben de özlemişim spor konuşmayı, zaten foruma da ne zamandır uğramıyordum iyi geldi. Sen de saol abi. :)

EFE UYSAL

Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051

Çıkmadan şunu da yazayım, spor (her türlüsü) forumda konuşmayı en sevdiğim şey. Millet karı gibi (kötü bir kelime, resmen kadınlar aşağılanıyor) dizi izliyor, sohbet edecek adam yok. Bu gece iyi sohbet ettik, sağolasınız. :) @MEnes
Andre silva gelecek vaadedrn bir isim Reale ışık olabilir :X Aubameyen da baya genç bence bitiriciliğini geliştirebilir :X Sen iste her gün konuşalım abi baya iyi geliyor bize :X
Ben de özlemişim spor konuşmayı, zaten foruma da ne zamandır uğramıyordum iyi geldi. Sen de saol abi. :)
Tenisteki hezimetten yeni çıktık tabi :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Andre silva gelecek vaadedrn bir isim Reale ışık olabilir :X Aubameyen da baya genç bence bitiriciliğini geliştirebilir :X Sen iste her gün konuşalım abi baya iyi geliyor bize :X

Tenisteki hezimetten yeni çıktık tabi :)
He ya kendime zor geldim o maçtan sonra sinirlerim alt üst oldu. :) Federer 18 yaptı resmen, biz 17'ye 15 olsun da yetişmemiz rahatlasın diyorduk ne hallere düştük. Rekor çok zora girdi çook. :)

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Casemiro harika atmış cidden. İzleyemedim hiç bir maçı bu hafta.

EFE UYSAL

Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051
He ya kendime zor geldim o maçtan sonra sinirlerim alt üst oldu. :) Federer 18 yaptı resmen, biz 17'ye 15 olsun da yetişmemiz rahatlasın diyorduk ne hallere düştük. Rekor çok zora girdi çook. :)
Nadalın Federere karşı en kötü maçlarından biriydi en azından final setine taşıdı serviste kırdı ama sonrasını çok kötü oynadı ve ceza kesildi :) Federer yakında bırakır zaten bizim koskoca en az 4 senemiz var yetişiriz bence önümüzdeki Roland Garros kritik :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Nadalın Federere karşı en kötü maçlarından biriydi en azından final setine taşıdı serviste kırdı ama sonrasını çok kötü oynadı ve ceza kesildi :) Federer yakında bırakır zaten bizim koskoca en az 4 senemiz var yetişiriz bence önümüzdeki Roland Garros kritik :)
Kesinlikle Nadal'ın evinde kazanıp tarihe geçip 10 yapan tek tenisçi olması lazım. Sakatlık veya form düşüklüğüne tahammülümüz yok hiç bir şekilde. :)