Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

Şamil Tayyar "Ayasofya İbadete Açılsın!"

Bu konu 'Güncel Haberler' forumundadır ve mrt-06 tarafından 7 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. mrt-06

mrt-06 Admin
    Admin

ABD başkanı Trump'un Kudüs çıkışından sonra tepkiler hız kesmeden devam ediyor. AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar da bu konuda dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Sosyal medya hesabından Kudüs hamlesine karşı inceldiği yerden kopsun diyerek Ayasofya ibadete açılsın dedi. İşte o tweet;

“Madem öyle. İnceldiği yerden kopsun. Ayasofya ibadete açılsın. Şiddete bulaşmadıkça ABD'nin Kudüs kararına gösterilen Ayasofya talebi gibi her türlü tepki, karar verici siyaset kurumunun caydırıcılık gücünü besler."

Şunlar da ilginizi çekebilir:

2. Polat Şaşmaz

Polat Şaşmaz Favori Üye
    Favori Üye

3. papuleoo

papuleoo Well-Known Member

"Sakın kınamayın, çünkü; kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz" Hz. Muhammed (Sav)

İşin artık kınama zamanı geçti. Ayasofya halen neden camiye çevrilmiyor anlamış değilim. Madem Abd ambargoyu delen Reza Zarrab’ı yargılıyorsa Türkiye'de terör örgütü olarak gördüğü Ypg'ye silah satan Amerikalı generali İncirlikten alıp yargılasın. Hatta İncirlikteki üstü kapatılsın ve oradaki yetkili bütün subayları ypg ile işbirliği yaptığı için yargılasın. Bakalım Amerika ne yapabilecek? İşin artık diplomatik tarafı kalmadı.

Hulusi Akar'ın da dediği gibi, "Yurtta sulh, cihanda sulh!  Saçmalığı bitti... Artık yurtta gözü olana, cihanı dar etme vaktidir." dişe diş, göze göze zamanı geldi de geçiyor.

Müslüman alemine artık yeni bir Selahaddin Eyyubi lazım. Zamanında General Allenby'e meydan okunsa bu gün Kudüs halen Türkiye ve Müslümanların olurdu.

4. Tolstoyevski

Tolstoyevski Favori Üye
    Favori Üye

Hulusi ne zaman Mustafa Kemal Atatürk'ün " Yurtta sulh cihanda sulh " sözüne saçmalık demiş, hayırdır? Sizin de dediğiniz gibi bazı kırmızı noktalar vardır, o noktalardan biri Atatürk ve getirdiği laik cumhuriyettir. Bunun aksine hareket edenlere karşı asla sempati duymayız ve destek vermeyiz. Bizim gözümüzde İstanbul hükümeti kadar destek görürler.

5. papuleoo

Yurtta sulh, cihanda sulh zamanında çok muhteşem bir politikaydı. Konumuz şimdi o değil. Günümüz şartlarında kalkıp sessiz olmak, kaybetmek demektir. Konu burada Atatürk'e hakaret falan değil.

Keşke bu kadar ince ayrıntılar yerine sende konu ile ilgili birkaç kelime yazsan.

Artık kavga etmek için yer alıyorsunuz gibi duruyor. Bizim artık kavga değil, bir olmamız lazım, tek olmamız gerekir.

6. xemrexxx

xemrexxx Favori Üye
    Favori Üye

fetönün gülü konuşmuş tüm fetöcüler destekleyecektir eminim ki :A

7. Tolstoyevski

Tolstoyevski Favori Üye
    Favori Üye

Valla kimse kusura bakmasın ülkede birleştirici, ülkenin her kesimine hitap eden bir lider olmadıktan sonra o birleşme olayı havada bulut olarak kalır. Dış siyasette güçlü bir politika isteniyorsa öncelik iç siyasetin ve ülke huzurun sağlam olmasından geçer. İç siyaset iskelettir, dış siyaset dış görünüm yani beden. İskelet sağlam olmazsa beden zayıf kalır.

Sizin birleşmekten kastınız herkesin sizin düşüncenize, siyasi görüşünüze biat etmesidir. Hele hele daha birkaç gün önce ülkenin %25 gibi çok büyük bir kesminin oyunu almış bir siyasi parti liderine hakaretler eden tarafsız bir cumhurbaşkanı olduğu düşünüldüğünde, o bahsettiğin "tek olmamız lazım" meselesinin ütopik olduğu ortaya çıkıyor.

Kimse kusura bakmasın ben ne ümmetçi politikayı, ne şeriatı ne hilafeti ne Arapperverliği içte dışta savunmam. Hele bu Hükümetten soğutucu politikasından sonra asla. Ne zaman ki seküler demokratik cumhuriyet prensibiyle hareket ederler, o zaman eyvallah.

• Beğendim Beğendim x 1
  8. mrt-06

mrt-06 Admin
    Admin

Araştırdım internette Hulisi Akar'ın böyle bir sözüne rastlamadım. Ne zaman ve nerede demiş?

9. papuleoo

Türkiye'nin iç siyaseti hiçbir zaman düzelmez. Misal Kürt sorunu, işsizlik... Say say bitmez. Şimdi biz içte bir olmasak bile dışa karşı şuan Meclisteki bütün partilerin yaptığı ortak bir bildiri gibi biz vatandaşlar da bir olabiliriz. Olmamızda lazım.

Konu sadece Arapseverlik veya Kudüs değil. ABD bütün kollardan Türkiye'ye saldırıyor. Bunu görmemek için kör olmak gerekir. Evet belki Arap sever değilsin ona sözüm yok peki sence Trump’un yaptığı doğru mu? Ona karşı bir tepkin var mı? Gerçekten çok merak ediyorum. İnanan veya inanmayan kim olursa olsun her canlıda bir nebze vicdan vardır. Vicdanın ne söylüyor bu konuda?

10. papuleoo

Hulusi Akar 2016'da söyledi. Lakin şuan bende baktım. Linklerde altta 'Eksik' diye çıkarmışlar.

[​IMG][​IMG]

11. Tolstoyevski

Tolstoyevski Favori Üye
    Favori Üye

Ben zaten görüşümü dün ya da bu sabah tam hatırlamıyorum, ilan edildi konusunda söyledim. Trump hakkında vicdan azabı duyması gereken varsa o ben değil sizlersiniz. Sizden kastım sen değil, sen belki Trump u desteklemedin orasını bilemem ama sizin tayfa Trump seçildiğinde bi göbek atmadığı kalmıştı. Ne oldu? Her zamanki gibi kandırıldılar değil mi? :)

Ben Hilary'nin seçilmesini destekliyordum, eğer o seçilseysi böyle bir şey olmazdı ama Trump daha seçilmeden,  enkaz bırakmadan gitmeyeceğini gösterdi.

Dünya barışı için Kudüs üç büyük dine ev sahipliği yapan tarafsız bir bölge olmalı. Hepimiz biliyoruz ki ne X ne Y ne de Z ye kalmaz, kaldı sanırlar ama sadece savaşı erkene çekmiş olurlar ve olan ölecek milyonlarca insana olur, sonra hoop silbaştan yeniden tarafsızlık anlaşması, ardından onlarca yıl sonra yine böyle olaylar, yine savaş, yine... Çukur döngüden ibaret işte. Bu hayata bir kere geliyoruz, ben sıkıldım açıkcssı bu çamur çukurundan. Giderek apolitik, tek dünya devleti anlayışında bir düşünceye doğru gidiyorum dünyanın durumunu gördükçe.

Neyse, neticede eğer Avrupa ve Hristiyan lobisi ile İslam ülkeleri bu konuda Amerikaya sözde değil özde karşı duruş sergilerlerse, Trump ile sınırlı kalacağını düşünüyorum bu olayın. Asla bu hükümetin zamanında olduğu gibi İsrailci, Amerikancı olmadım. Ama Avrupaya karşı sempatimin olmadığını da söyleyemem. Bana kalsa Avrupa Birleşik Devletleri çatısı altında tüm Avrupa devletleri birleşmeli ve eyalet konumuna geçmeliler. Amerikanın dünya sömürgesi ve gücü anca bu yolla biter.

• Beğendim Beğendim x 1
  12. papuleoo

Öncelikle benim hakkımda Ön yargılı yaklaşmadığın teşekkür ederim. Trump başkan seçilirken söylediklerim bu konuda var. Linklerde konunun içinde.

http://fav10.net/forum/index.php?threads/274184/

Siyasetten biraz anlayan kişi Trump ve Barışı yan yana getiremez. Çünkü bu adam savaşın bir diğer adı, şekil bulmuş hali.

Kesinlikle lafla olmamalı. Zaten bu konuda Ayasofya ve İncirlik kapatılmalı ve İncirlikteki Abd yetkilileri Ypg'ye silah verme suçuyla yargılanması gerektiğini söyledim. Bence öyle de olmalı. Öyle kınama ile yol alınmaz.

Bu tedbirleri sadece biz değil İran, Ürdün, Kısmen Suriye ve Mısır ile diğer bütün Müslüman ülkeler beraber yapmalı. Hatta Hristiyanlarda buna destek olmalı ama benim pek umudum yok maalesef. Bu konuda yine en iyi Türkiye duruyor.

• Beğendim Beğendim x 1

Sayfayı Paylaş