İzmir Marşına Küfreden Ebubekir Öztürk Payitaht Abdülhamid Kadrosundan Çıkarıldı!

EFE UYSAL

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051
EFE UYSAL yeni bir haber konusu açtı

İzmir Marşına Küfreden Ebubekir Öztürk Payitaht Abdülhamid Kadrosundan Çıkarıldı!

202331.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

Kolpaçino serisinde canlandırdığı Ganyotçu karakteriyle tanınan şuan Payitaht Abdülhamid dizisinde rol alan Ebubekir Öztürk'ün İzmir Marşı'na küfür ettiği video, sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

Video üzerine büyük tepki alan Ebubekir Öztürk anlaşmalı olduğu Payitaht Abdülhamid dizisinin de yapım şirketi Es Film, sözleşmenin iptal edildiğini ve oyuncunun TRT 1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamit adlı diziden çıkarıldığını bildirdi.

Tepkiler üzerine oyuncunun anlaşmalı olduğu yapım şirketi Es Film, sözleşmenin iptal edildiğini ve oyuncunun Payitaht Abdülhamid adlı diziden çıkarıldığını bildirdi. Oyuncu Ebubekir Öztürk ise sessizliği koruyor.

İşte o tepki çeken video:

Orijinal formatta oku

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sadece bunun için demiyorum, ortamlarda ne kadar Osmanlıcı varsa alayı Atatürk düşmanı ve alayı reisçi aynı zamanda. (%1 istisna hariç) Eskiden Osmanlıyı çok severdim ama artık benim için Karahanlılardan, Selçuklulardan ya da Göktürklerden farklı bir anlam taşımıyorlar, ecdada saygı duyuyoruz ama o kadar. Vallahi bunlar yüzünden Osmanlı'dan soğuduk. Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim.

Ayrıca TRT devletin kanalı olmasına ve halkın vergileriyle ayakta kalmasına rağmen resmen Neo Osmanlıcı ve AKP ideolojili diziler çekiyor. Diriliş olsun, diğer Osmanlı dizileri olsun, Abdülhamit olmasın hepsi aynı ideolojiden. İçlerinde bir tane bile cumhuriyetle ilgili dizi yok. Böyle hareketler toplumu bölmekten başka bir işe yaramaz. Nasıl ki laiklik adı altında yapılan din düşmanlığı bir kesimi laiklikten soğuttu, eğer Osmanlı adı altında akp propagandası ve Neo Osmanlı propagandası yapmaya devam ederlerse, Osmanlıcı adı altında Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı yapmaya devam ederlerse aynı şekilde Osmanlı'dan git gide soğumaya başlayanlar da olacaktır, halbuki ne gerek var?

Son düzenleme:

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
Allahtan Kolpaçino'yu izlemedim hiç bunlara tek kuruş katkım olmadı.Bu adam zaten kim ki haberlerde sanatçı diye ismi geçiyor.Sanatçı olmak bu kadar basit değil.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Sen hem türklerin marşına küfür edeceksin hemde türkiyenin ekmeğini yiyeceksin erdoğanı tuttuğunu sanıyorsun ama erdoğanında marşına küfür ediyorsun farkındamısın evet atatürkü sevmeyende olabilir ama burada atatürk konu değil sen bizim marşımıza küfür ediyorsun ha istiklal marşına küfür etsin ha buna yada bayrağımıza yada gençliğe hitabeye fark yok :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

türkiye cumhuriyeti kimliği olan herkesin marşıdır bunlar türkiye içinde başka bir ülke daha inşaa edildide bizimmi haberimiz yok direk sınır dışı edin ayoll gitsin gevurların ekmeğini yesin o_Oo_Oo_O

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,608
Puanı
860
Abi bu İzmir Marşına neden bir öfke var? Hadi desem CHP kullanıyor bunu ama adamların bir kez mitingde kullandığını ben görmedim. Çıkıp bu bizim resmi parti marşımız gibi bir şey de demediler. E peki neden bu öfke? Ben daha dombıra ile dalga geçen birini görmedim. Ki bana göre ikisi de bizim için önemli şeyler.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Bu arkadaşın yaptığı hoş birşey değil tamam eyvallah da sen İzmir Marşını abartırsan, İstiklal Marşının bile önüne koyarsan doğanın kanunları gereği etki tepkiyi doğurur ve böyle reaksiyonlar gelişebilir. Her zaman söylerim benim tek marşım vardır o da İstiklal Marşı.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Pelikancılar İzmir Marşı'nın hikayesini bilmiyorlar ki. Yandaş Sabah gazetesi okuyup A Haber izleyince tarihten siyasetten bihaber olmaları doğal tabii ki. :)

Gerçi Atatürk'ü hatırlatan her şeyden nefret ediyorlar...

Atatürk, İngiliz ve Fransızlar başta olmak üzere İşgalçi güçleri hezimete uğratıp içerde de şeriatı kaldırarak çağdaş-laik bir devlet kurdu. Bugün Irak, İran, Suriye değilsek yatıp kalkıp dua edin, nankörlük yapmayın.

Reisiniz daha Salih Müslim'e laf anlatamıyor, açıp okuyun Atatürk kimleri dize getirmiş. Cahillik başa bela yeminle. :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Kolpaçino denen filmimsiyi hiç sevmem zaten, oyuncusu da şaşırtmadı. Layığını bulmuş.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
İzmir Marşı'nın hikayesi? LOL :A
Çalıntı bir marşın davasını güdüyorlar ya cahillik paçalardan akıyor :A

Buyrun orjinalini dinleyin de kültürlenin;

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Benim internetim Yılmaz Özdil gibi çapsızların hezeyanlarına harcanmayacak kadar kıymetli. Size sağdan soldan arak marşlarla mutluluklar, bize milli şairimizin yazdığı İstiklâl Marşı yeter :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Atatürk'ü hatırlatan her şeye kuduz zombi gibi saldıranların bu olayda da yine hakareti meşru kılmaya çalışmalarına şaşmamak gerekir, bir de işi sağlama almak için ne bu konuda ne de herhangi bir yerde hiç kıyas bahsi açılmamış milli marşımız ile izmir marşını kıyaslama gafletleri yok mu.. :)

Hayır, ben de saygı duymak ve hatta koruyup kollamak istiyorum onların sahiplendiği diğer değerleri, ama böyle yaptıkları sürece, böyle kışkırtıcı ve kutuplaştırıcı hareketlerde bulundukları sürece benim de nefretim kat kat artıyor onlarla paralel.

Ne kadar Atatürk düşmanı ve karşıtı varsa, Kudurun, kuduz köpekler gibi Kudurun. Bu arada, milletin sonuna kadar Atatürk'ün izinde yürüyecek olmasını, Osmanlı'nın sonsuza kadar yok olmuş ve bir daha geri gelmeyecek olmasını, hilafeti, saltanatı ve ümmetçiliğin elhamdurillah tuz buz ettiğimizi ve tarih sahnesinden silinmiş olduklarını kabul edin artık.

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Meselenin aslını paylaşınca da; yok ben Sözcü okumam, Hürriyet okumam.... Bu gazeteler yandaş işadamlarının oluşturduğu havuz parasıyla alınan Sabah'tan daha mı güvensiz? :)

Ulan İzmir'de ninelerimize tecavüz ediyorlardı, Yunanlar her tarafı yakıp yıkıyorlardı. Atatürk Anadolu'dan insanları örgütleyerek Afyonkarahisar'dan itibaren diriliş mücadelesi başlatarak Yunanları denize döktü. Buna mı karşı çıkıyorsunuz, vicdansızlar.

İnsanı yeminle kızdırıyorsunuz, nasıl vicdansız adamlarsınız bilemiyorum.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Dün de dediğim gibi her marşın altında bir destan yatıyor sözlerini değiştirip söylemeyi anlarım da marşa küfür etmenin hiçbir şekilde savunulacak yanı yok..

O küfrü edip sonuna ekleyince eline ne geçti yani? Söylenen marş Yunan marşı mı? O küfür ettiğin dağlar atalarımızın kanlarıyla sulanmış topraklar, kendi topraklarına mı küfür ediyorsun? Bu ne rezilliktir.

Milletin değerlerine, milletin tarihine kimsenin küfür etmeye, hakaret etmeye hakkı yok. Yapımcıları tebrik ederim. :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,585
Puanı
1,061
Kolpaçino denen filmimsiyi hiç sevmem zaten, oyuncusu da şaşırtmadı. Layığını bulmuş.

Benim internetim Yılmaz Özdil gibi çapsızların hezeyanlarına harcanmayacak kadar kıymetli. Size sağdan soldan arak marşlarla mutluluklar, bize milli şairimizin yazdığı İstiklâl Marşı yeter :)

Atatürk'ü hatırlatan her şeye kuduz zombi gibi saldıranların bu olayda da yine hakareti meşru kılmaya çalışmalarına şaşmamak gerekir, bir de işi sağlama almak için ne bu konuda ne de herhangi bir yerde hiç kıyas bahsi açılmamış milli marşımız ile izmir marşını kıyaslama gafletleri yok mu.. :)

Hayır, ben de saygı duymak ve hatta koruyup kollamak istiyorum onların sahiplendiği diğer değerleri, ama böyle yaptıkları sürece, böyle kışkırtıcı ve kutuplaştırıcı hareketlerde bulundukları sürece benim de nefretim kat kat artıyor onlarla paralel.

Ne kadar Atatürk düşmanı ve karşıtı varsa, Kudurun, kuduz köpekler gibi Kudurun. Bu arada, milletin sonuna kadar Atatürk'ün izinde yürüyecek olmasını, Osmanlı'nın sonsuza kadar yok olmuş ve bir daha geri gelmeyecek olmasını, hilafeti, saltanatı ve ümmetçiliğin elhamdurillah tuz buz ettiğimizi ve tarih sahnesinden silinmiş olduklarını kabul edin artık.

Dün de dediğim gibi her marşın altında bir destan yatıyor sözlerini değiştirip söylemeyi anlarım da marşa küfür etmenin hiçbir şekilde savunulacak yanı yok..

O küfrü edip sonuna ekleyince eline ne geçti yani? Söylenen marş Yunan marşı mı? O küfür ettiğin dağlar atalarımızın kanlarıyla sulanmış topraklar, kendi topraklarına mı küfür ediyorsun? Bu ne rezilliktir.

Milletin değerlerine, milletin tarihine kimsenin küfür etmeye, hakaret etmeye hakkı yok. Yapımcıları tebrik ederim. :)

Çok sevdiğin yunanlılara doğru itelesek keşke seni..
Doğucuğum hilafet için Allah ın emri demişsin, Allah ın emri olsa kaldırılmaz neticede Allah ın gücü yeter her şeye bu sahnedeki gibi:A araya reklamı da sıkıştırdım fark-ı ben:A neyse @Çiğdem- de izlememiştir daha spoiler olsun:A @cookies @vadikızı @Bully @destere