2017 İstanbul Kırmızısı - Film Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
2013280-896328841.jpg

İstanbul Kırmızısı (2017)

Tür: Aşk, Dram
Yönetmen & Senaryo: Ferzan Özpetek (Özpetek'in aynı adlı romanından)

Oyuncular:
Halit Ergenç
Tuba Büyüküstün
Mehmet Günsür
Nejat İşler
Zerrin Tekindor

IMDb Sayfası

Konu:
Uzun yıllar yurt dışında yaşayan yazar-editör Orhan Şahin (Halit Ergenç), ünlü yönetmen Deniz Soysal'ın (Nejat İşler) ilk kitabı üzerinde çalışmak için İstanbul'a gelir. Deniz, zenginliğinin son demlerindeki ailesiyle birlikte bir yalıda yaşamaktadır. Orhan daha ilk günden kendisini Deniz'in karmaşık ilişkileri, esrarengiz arkadaşları ve aile bireylerinin ortasında bulur.

Fragman:

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Köyde yaşamaktan izleyemediğim bir film. Aslında şu sıralar gitme planı yapıyordum ama zor gibi. Filmin de beğeneni az ama yine de izlemek istiyorum. Artık yaza kısmetse.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Geçtiğimiz haftalarda izlemiştim açıkcası öylesine gidip izlenecek bir film değil, dikkatle izlemek gerekiyor filmin sonunda
Orhan'ın boğaza atlamasıyla
film bitince "Höööö" oldum sadece ben değil salondaki herkes öyle oldu. :A Daha sonradan düşününce sonunu anladım ya da belki de anlamamışımdır ama en mantıklısı buydu;

Orhan ile Deniz aynı kişiler ya da Orhan'ın yazacağı kitap için kurduğu bir dünyadı orası ama ikisinin aynı olması bana daha mantıklı geldi çünkü Orhan uzun zamandır yurt dışındaydı ablasıyla konuştuğu sahnede uzun zamandır gelmediğini anne ve babamızın ölümünü görmediğini söyledi, o Deniz diye tasvir ettiği kişi aslında kendi hayatıydı diye düşnüüyorum.

Onun dışında oyunculuklar harikaydı kadro zaten baştan aşağı yıkılıyor, filmde çekimler de muazzamdı, güzel kareler yakaldım çoğu sahnede, tam böyle kartpostal olacak cinsten. :)

Filme puanım; 8/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Filmin sonunu okumasaydık iyiydi neyse izlemeyecektim zaten iyi oldu.:))

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Film saçmaydı gittige pisman oldum yahu .ss hicbiseyi baglayamadilar hele tubisin her erkeğe yanaşması iticiydi .ss

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
Dikkat etmemişim kusura bakma. :( Şimdi spoiyiye aldım. .ss
Mesela Mom'ın yorum konusunda spoiler koymadan konuşuyoruz ama film yorumlarında sıkıntı olabiliyor. Gerçi ben izlemiştim orası ayrı. :A

Film saçmaydı gittige pisman oldum yahu .ss hicbiseyi baglayamadilar hele tubisin her erkeğe yanaşması iticiydi .ss
Her erkeğe yanaşma gibi bir durum yoktu. Sadece Orhan'a yakın davrandı ama sonradan evli olduğunu gördük.

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Mesela Mom'ın yorum konusunda spoiler koymadan konuşuyoruz ama film yorumlarında sıkıntı olabiliyor. Gerçi ben izlemiştim orası ayrı. :A

Her erkeğe yanaşma gibi bir durum yoktu. Sadece Orhan'a yakın davrandı ama sonradan evli olduğunu gördük.
Bana filmi savunma lütfen o nasıl bi filmdi uyuyacaktım nerdeyse bari sonunu bağlasalardı :A
Once Nejatla samimilerdi dudak dudağa öpüştüler sonra Halitle yakındı bide bakıyoruz kocası var @Çiğdem- bir tane bulamazken bunda 3 belki daha fazla var :A