Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

Özkök: İslamcılar İnsanları Camilerden Uzaklaştırıyor

Bu konu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Harunnn60 tarafından 9 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. Harunnn60

Harunnn60 Süper Moderatör
    Süper Mod.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, 'İslam' adı altında yürütülen düşmanlaştırıcı siyaset yüzünden birçok İslam ülkesinde camiye gidenlerin sayılarının azaldığını ve deizmin yükseldiği görüşünü dile getirdi. İşte o yazı!

Yazının devamı için: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar...-insanlari-camilerden-uzaklastiriyor-40703872

Şunlar da ilginizi çekebilir:

• Harika Harika x 3
    • Aynen Aynen x 1
  2. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Benim için pek değişiklik olmadı, cumadan cumaya gidiyordum zaten. :A

• Güldürdün Güldürdün x 1
  3. Yiğitt

Yiğitt Süper Moderatör
    Süper Mod. Co-Admin

Benlik sıkıntı yok. :A

4. pompy

pompy Favori Üye
    Favori Üye

hatta bodrumun camileri hasar gördü ağaca bağladılar camiyi bende gidiyordum bayramdan bayrama ama gezi parkı eyleminden sonra soğudum @DarkLegenD

• Güldürdün Güldürdün x 2
  5. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Ağacı, camiye bağlamışlardır bence. :A

6. pompy

pompy Favori Üye
    Favori Üye

bende bayramdan bayrama giderdimde bende soğudum evin dibinde gaz bombası patlayınca urfalı bir kızı vurulmaktan kurtardım eski üniversitemden çıkarken @DarkLegenD

• Güldürdün Güldürdün x 2
  7. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Sen ne aksiyonlar atlatmışsın öyle, geçmiş olsun. :eek:

8. pompy

pompy Favori Üye
    Favori Üye

iki defa ben o kızı kurtarmasam o üniversite saldırıya uğruyabilir okmeydanı yani yanında beşiktaş yanında ümraniye ve galata gitmişti bedavadan bankada gitmişti o zaman dershanesi vardı onlarda giderdi o zaman o olaylar başlamadan hazırlıksız yakalanabilirdik belki 15 temmuz erken olabilirdi o kızı orda kurtarmasam işi yapan orda polisti @DarkLegenD

9. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Senin hayatın tam bir TV dizisi gibi. :A

10. pompy

pompy Favori Üye
    Favori Üye

eski üniversitem okmeydanındaydı

11. papuleoo

papuleoo Well-Known Member

Aslında şahıs olmasını istediğini söylüyor ama bir şekilde lafı başka kişilere atarak kendi düşüncesini kanıtlamak ve doğruluğunu ispat etmeye kalkıyor.

İslam dinini değiştirip var olan kuralları bozup Ilımlı İslamı ortaya çıkarmaya çalışan Küresel güçler ve onların kuklaları her kimse unutmasınlar onların planları varsa Allah'ında bir planı vardır, Allah plan kuranların en hayırlısıdır. Ne yapsalar ne etseler boş İslamı bitiremeyecekler ha onlarda bunu anladıkları için 'Ilımlı İslamiyet' diye saçma sapan bir şey geliştirdiler ve olmasını istedikleri gibi halkı kandırıyorlar. Bunu bazen bir liderle (ajan) bazen de bir patlama ile yapmaya çalışıyorlar. Tabi burada kısmen başarılı oluyorlar. Sosyal çevreme ve sosyal medyaya bakıyorum adamlar İslamiyet diye dinde olmayan şeyleri savunuyor. Sen Müslümansan kendi dininde olmayanı savunmayacaksın. İnananlardan daha fazla inanmayan ve imanı tam olan insanlarında olması çok güzel.

• Harika Harika x 3
    • Beğendim Beğendim x 1
  12. Harunnn60

Harunnn60 Süper Moderatör
    Süper Mod.

Bence doğru bir yorum yapmış. Dinimizi kendi emelleri için kullanan bir çok kişi var. Ayrıca Kul ile Allah arasına kimse giremez. :)

13. Forumdash

Forumdash Kendi Modu
    Favori Üye

Her din kendi içinde sorgulanıyor, sorgulayanlar çıkıyor. Bu demek değildir ki başka dinlere yöneliyor:/

• Aynen Aynen x 1
  14. Polat Şaşmaz

Polat Şaşmaz Favori Üye
    Favori Üye

Allah şahittir ki istediğinizi alamayacaksınız.

• Beğendim Beğendim x 1
  15. yatutarsa

yatutarsa Esaslı hoyrat sevişmelerden anlar bendeki kalp
    Favori Üye

Bir insan İslamcılar yüzünden İslam'dan soğuyorsa suçlusu İslamcılar değil zayıf imanıdır. Sinir oluyorum şu "X'çiler yüzünden X'ten soğuyorum" laflarına.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Aynen Aynen x 1
    • Harika Harika x 1
  16. Tolstoyevski

Tolstoyevski Favori Üye
    Favori Üye

Dinin ilk döneminde insanlar kitaba kanuna bakarak değil Müslümanlara, sahabeye bakarak müslüman oldu ya da olmadı. Keza diğer dinlerde de durum böyle. Ayrıca sen ona iman dersin başkaları öğrenilmiş beyin yıkama der çocukluktan bu yana. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye boşuna dememişler. Bir sistem asırlarca bug veriyorsa insanlar üzerinde, sadece o insanları suçlamaya da ben gıcık oluyorum. Komunizm onca girişimlere rağmen daima sınıfta kalmıştır, bunda sorunu Komunizmin kendisinde değil de sadece onu uygulayanlarda görmek eksik görmekten öte değil.

Gerçekten şu iman zayıflığı safsatasını savunmuş olmana şaşırdım açıkçası. İnsanlar mekanik canlılar değil ki çevresinden etkilenmesin, çevresi sayesinde sorgulama korkusunu yenemesin,  sorguladıkça fikirleri zamanla değişmesin.

• Beğendim Beğendim x 1
  17. yatutarsa

yatutarsa Esaslı hoyrat sevişmelerden anlar bendeki kalp
    Favori Üye

Ben teknokratik yönetimi savunuyorum. Türkiye'de 70'lerde denenmiş birkaç teknokrat hükümet işi elini yüzüne bulaştırdı diye savunmaktan vazgeçmiyorum çünkü bence suçlu olan teknokrasi değil o hükümetteki bireylerdi. Diğer konularda da böyle düşünüyorum. Son zamanlarda çok duyduğumuz "Atatürkçüler yüzünden Atatürk'ten soğudum" lafına da aynı ölçüde sinir olurum mesela. Birine Atatürk'ü sevdirecek veya sevdirmeyecek şey Atatürk'ün kendisi olmalı, Atatürkçülerin yaptıkları değil. İslam'da da aynı şekilde: Biri İslam'dan soğuyacaksa bunun sebebi İslamcılar olamaz, olmamalı. Ben sorgulamaktan çekinmem, sorgulamak güzeldir. Ben de İslamcılar yüzünden çok şeyi sorguladım.

• Beğendim Beğendim x 2
  18. Arslan Bey

Arslan Bey Emekli
    Emekli

"İslamcılar" ifadesi ayrıştırma ifadesidir. "İslamcılık" da, ideolojik bir görüş değildir. İslam insanları yakınlaştırır, ayrıştırmaz.

• Beğendim Beğendim x 2
  19. xemrexxx

xemrexxx Favori Üye
    Favori Üye

islamcılardan ziyade müslümanlardan dolayı denebilir toplumda müslümanım diyer öne çıkanlar hep uçkuruna düşkün ya da paragöz- kutuplaştırıcı insanlar:)))

Sayfayı Paylaş