Ömer'in Çekimleri Sona Erdi! | Star TV

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,083
Puanı
1,061
20240503_125852.jpg

Star TV'nin iki sezondur ekrana gelen dizisi Ömer'in çekimleri sona erdi.

OGM Pictures'ın yapımcılığını üstlendiği, Selahattin Paşalı, Gökçe Bahadır, Barış Falay, Merve Dizdar, Onur Bilge, Gamze Karaduman, Gülçin Kültür Şahin, Muharrem Türkseven, Melike Güner, Serpil Gül ve Zerrin Sümer'in başrollerini paylaştığı, 9 Ocak 2023'te ekran yolculuğuna başlayan yapımın ekibi, dün gece itibariyle "paydos" dedi.

Ömer, final bölümüyle Pazartesi 20.00'de Star'da!

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,528
Puanı
280
Oooo ateş etmiş konuşan kişi. Ekip içinden biri mi bu?

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
258
Puanı
74
Bu güzel ekibe ve ÖmGam'a veda ediyor olmak benim için gerçekten çok üzücü 😢

Ama haberin altındaki yorumda da dendiği gibi
"iş bilmez" senaristin senaryosuyla daha da rezil bir hâl alacağına final yapmasını tercih ediyor hem oyuncular hem de izleyici.

Yönetmen Cem Karcı'nın veda konuşmasında üstü kapalı bir şekilde yeni senarist Deniz Madanoğlu'na laf gönderdiği çok açık. Sitem dolu bir veda konuşması olmuş.

Ömer dizisinin dünyasını oluşturan, ÖmGam'ı bu denli etkileyici kılan Gülizar Irmak'la yapım şirketi arasında ne oldu, ne yaşandı bilmiyoruz ama Gülizar Hanım'ın kendi isteğiyle ayrılmadığı Instagram hesabındaki veda paylaşımından belliydi...

Dizinin sezon sonunu göremeden final yapmasının sebebi yeni gelen senarist maalesef...

Bu saatten sonra ne desek boş..

Ömer ekibi ve tüm oyuncular ; emekleriniz için sonsuz teşekkürler..

Gökçe Bahadır ve Selahattin Paşalı ; hissettirdiğiniz tüm o güzel duygular için sonsuz teşekkürler..

ÖmGam'ı her daim 1. sezondaki hâliyle hatırlayacağım 🌹❤

• Beğendim
Reactions: Mehmet Can

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
410
Puanı
104
konusmayi begendim.
yonetmenin kendine dair dedigi kesimde dikkatimi ceken laflari- diziyi 20 bolum ertesinde birakmadan devam etmeyi istemis olmasi. << ozellikle hosuma gitti bu dedigim kesit.

cekimlerini - izledigim bolume dek begenmis ve ara ara basliginda da ovgu dolu kelimelerle takdir etmistim. ozellikle omgam sahneleri cekim tarzi ve gecisler olarak etkileyici yansitildi.

ayni yonetmen ve basrol ikiliyi yeniden bi proje de gormeyi cok isterim.

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
258
Puanı
74
amatör gibi davranmış. yarın senaristle başka projede çalışma ihtimalin olabilir. büyük laf söylememek lazım.
Cem Karcı'nın ileride, hanımefendinin senaristi olduğunu gördüğü herhangi bir projeyi kabul edeceğini düşünmüyorum.

Videodaki kendi deyimiyle büyü "bozuluyor" çünkü.

Reaksiyon puanı
134
Puanı
44
Cem Karcı'nın ileride, hanımefendinin senaristi olduğunu gördüğü herhangi bir projeyi kabul edeceğini düşünmüyorum.

Videodaki kendi deyimiyle büyü "bozuluyor" çünkü.
ortaya para konulunca çok rahat kabul eder. dizi-film sektöründe romantik takılınmaz.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
63,258
Puanı
1,060
Senarist değişmeseydi 3. sezon garantiydi. OGM kendi ayağına sıktı beter olsunlar.

• Aynen
Reactions: SafNac

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
258
Puanı
74
Senarist değişmeseydi 3. sezon garantiydi. OGM kendi ayağına sıktı beter olsunlar.
%100 katılıyorum 👏🏻👏🏻👏🏻

Ki son bölümlerde de reytingleri hep artış gösteriyordu.

Mayıs başındaki erken finalin sebebi bence senaristin yapım şirketine "Yazacak bir şey bulamıyorum. Erken bitirelim" demesi. Bunu kanıtlayamam ama içime doğan bu...

Çünkü her hafta yukarı yönlü yeşil ok olan reytingler mayıs başındaki erken finale sebep olamaz. Bence tek sebep yeni senaristin dar bakış açısı ve vizyonsuzluğu...

Screenshot_20240503_150021_Instagram.jpg

Son düzenleme:

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,528
Puanı
280
%100 katılıyorum 👏🏻👏🏻👏🏻

Ki son bölümlerde de reytingleri hep artış gösteriyordu.

Mayıs başındaki erken finalin sebebi bence senaristin yapım şirketine "Yazacak bir şey bulamıyorum. Erken bitirelim" demesi. Bunu kanıtlayamam ama içime doğan bu...

Çünkü her hafta yukarı yönlü yeşil ok olan reytingler mayıs başındaki erken finale sebep olamaz. Bence tek sebep yeni senaristin dar bakış açısı ve vizyonsuzluğu...

Ekli dosyayı görüntüle 126620
@Dante ile 29 ile 37 arasındaki senaryo fikirleri ile nasıl birbirimize düştüğümüzü hatırlıyorum. Bizim ki tâbi sadece tahmin. Ama biz bile bu kadar hikaye çıkarabiliyorsak, senarist nasıl çıkaramıyor enteresan. Ya bu işi yapmasın o zaman yada hangi dalda iyi yazıyor ise bundan sonra orada yazsın. (Komedi,Polisiye, Aksiyon) Zira bunu yazamadığı bir gerçek.

• Aynen

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,324
Puanı
264
Cem Karcı çok doğru söylemiş. Deniz Madanoğlu dizinin katili oldu resmen. Hikaye, karakterler ana aksenden kaydı. 3. Sezon potansiyeli olan iş 2. Sezon sonunu ite kaka gördü. İyi ki bırakmışım. Muhteşem oyunculuklar kaldı aklımda. 👍

• Aynen

SafNac

Üye
Reaksiyon puanı
258
Puanı
74
@Dante ile 29 ile 37 arasındaki senaryo fikirleri ile nasıl birbirimize düştüğümüzü hatırlıyorum. Bizim ki tâbi sadece tahmin. Ama biz bile bu kadar hikaye çıkarabiliyorsak, senarist nasıl çıkaramıyor enteresan. Ya bu işi yapmasın o zaman yada hangi dalda iyi yazıyor ise bundan sonra orada yazsın. (Komedi,Polisiye, Aksiyon) Zira bunu yazamadığı bir gerçek.

Deniz Madanoğlu Ömer'e 32. Bölümde, muhtemelen OGM'nin ricasıyla apar topar geldi ve bence Gülizar Irmak'ın oluşturduğu o dünyayı özümseyemeden bu işe girişmiş oldu. Kalemi bana göre iyi olmadığı için dizi bambaşka bir hâl aldı. Günden güne kötüleşen gidişata oyuncular bile sitem etmeye başladı.

* Sonuç: Ömer Mayıs başında erken final yaptı

Buna benzer bir durum Masumlar Apartmanı'nda da olmuştu. Deniz Madanoğlu ilk sezon kitaba bağlı bir işleyiş ile diziyi yürütmüş, ancak ikinci sezon senaryoyu kitaptan uzaklaşarak yazmıştı.

* Sonuç: Masumlar Apartmanı hızla reyting ve seyirci kaybetti. Mayıs ayında erken final yaptı

Çöp Adam dizisine 14. bölümde dahil oldu.

* Sonuç: Çöp Adam Ekim ayında 30. bölümüyle final yaptı

Yorumu sizlere bırakıyorum.

@Hobbit @Dante @Mehmet Can
@Angelica @Aserat @serhatt @soo

Son düzenleme:
  • Okudum
Reactions: Hobbit