Ödül Sezonunun Merakla Beklenen Filmi Moonlight'ın İlk Fragmanı Yayınlandı

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Danger UA! yeni bir haber konusu açtı

Ödül Sezonunun Merakla Beklenen Filmi Moonlight'ın İlk Fragmanı Yayınlandı

MV5BNzQxNTIyODAxMV5BMl5BanBnXkFtZTgwNzQyMDA3OTE@._V1_SY1000_CR006741000_AL_.jpg

Genç yönetmen Barry Jenkins'in 2. uzun metrajlı filmi Moonlight bu yılki ödül sezonunun oldukça iddialı filmlerinden birisi. Özellikle Telluride Film Festivali'nden çok iyi yorumlar alan Moonlight, bir anda favori filmler arasına girdi.

Filmde hayatının çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik olmak üzere üç dönemi anlatılacak olan Afro-Amerikan bir karakterin, uyuşturucu bataklığından kurtulup aşık olmasını ve hayatının değişmesi anlatılıyor. Filmin başrollerinde Mahershala Ali, Naomie Harris ve Janelle Monae yer alıyor.

Moonlight filmi ilk olarak 2 Eylül'de Telluride Film Festivali'nde gösterildi. Önümüzdeki bir ay içerisinde Toronto, New York ve Londra festivallerinde gösterilecek olan filmin Amerika'daki vizyon tarihi 21 Ekim. Türkiye'de ise ne zaman vizyona gireceği bilinmiyor.

[embed]
Orijinal formatta oku

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ya aslında ben bu filmin fragmanını hiç ilgi çekici bulmadım. Oscar'a aday olmayacağını bilsem izlemeyeceğim tarzda bir film ama inanılmaz övgüler aldı. İnanması zor ama şu an Metacritic puanı 100.

Oscar'da en iyi film adayı olması neredeyse kesin, şu noktadan sonra. Umarım filmin kendisi gerçekten iyidir de ödül aldıkça saç baş yolacağım tarzdan bir şey çıkmaz. :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
En son Kore yapımı bir eşcinsel konulu film izleyip ağlatmıştı. :) Bu filmin de konusu güzel fakat fragman hoşuma gitmedi nedense.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Ya aslında ben bu filmin fragmanını hiç ilgi çekici bulmadım. Oscar'a aday olmayacağını bilsem izlemeyeceğim tarzda bir film ama inanılmaz övgüler aldı. İnanması zor ama şu an Metacritic puanı 100.

Oscar'da en iyi film adayı olması neredeyse kesin, şu noktadan sonra. Umarım filmin kendisi gerçekten iyidir de ödül aldıkça saç baş yolacağım tarzdan bir şey çıkmaz. :)
Boyhood'un da 100. Sanırım bu hayatın 3 dönemini iyi işleyen filmler çok seviliyor eleştirmenler tarafından. Boyhood ile böyle bir ortak noktası var.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Boyhood'un da 100. Sanırım bu hayatın 3 dönemini iyi işleyen filmler çok seviliyor eleştirmenler tarafından. Boyhood ile böyle bir ortak noktası var.
Boyhood ile benzer noktaları var cidden ama tesadüf olarak görüyorum. Bu tarz bir sürü film çekiliyor ve çok kötü eleştiri alanları da oluyor. :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Tam tersine bence tam Oscar'a aday olabilecek bir film. Hem siyahi hem gay. Bir filmle iki taş. :D Özellikle bu sene siyahilerden aday mutlaka çıkacaktır. 3 film iddialı: Moonlight, Fences ve The Birth of a Nation. TBN'deki tecavüz olayı ne? Aydınlatır mısın beni? @OzaN

Neyse sonuç olarak bu üç filmden en az biri En İyi Film'e aday olacaktır. Şu anda önde olan Moonlight. Anladığım kadarıyla TBN'nin aday olma ihtimali sıfıra yakın.

Film için tek sıkıntı "gerçekçi olmaması" olabilir. Ama bunun da olmayacağını öpüşme sahnesinde çocuğun eliyle kumları sıkmasından anlaşılabilir. Ben umutluyum bu filmden.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam tersine bence tam Oscar'a aday olabilecek bir film. Hem siyahi hem gay. Bir filmle iki taş. :D Özellikle bu sene siyahilerden aday mutlaka çıkacaktır. 3 film iddialı: Moonlight, Fences ve The Birth of a Nation. TBN'deki tecavüz olayı ne? Aydınlatır mısın beni? @OzaN

Neyse sonuç olarak bu üç filmden en az biri En İyi Film'e aday olacaktır. Şu anda önde olan Moonlight. Anladığım kadarıyla TBN'nin aday olma ihtimali sıfıra yakın.

Film için tek sıkıntı "gerçekçi olmaması" olabilir. Ama bunun da olmayacağını öpüşme sahnesinde çocuğun eliyle kumları sıkmasından anlaşılabilir. Ben umutluyum bu filmden.
Nate Parker zamanında arkadaşlarıyla birlikte bir kıza tecavüz etmişler. Bu davada yargılanmış falan ama şimdi o kızın olaydan sonra intihar ettiğini açıkladı abisi ve olay yeniden, daha güçlü şekilde gündeme geldi.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Nate Parker zamanında arkadaşlarıyla birlikte bir kıza tecavüz etmişler. Bu davada yargılanmış falan ama şimdi o kızın olaydan sonra intihar ettiğini açıkladı abisi ve olay yeniden, daha güçlü şekilde gündeme geldi.
Polanski'ye Oscar verirken iyiydi. :) Gerçi The Birth Of A Nation filminin iyi olduğunu da düşünmüyorum. Klasik zenci filmi olur. Her sene çıkan filmlerden yani.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060

Kötüymüş. :( Yargılanmış mı Nate Parker?

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kötüymüş. :( Yargılanmış mı Nate Parker?
Yargılanmış ve suçsuz bulunmuş da suçsuz olmadığı ortada.

Polanski'ye Oscar verirken iyiydi. :) Gerçi The Birth Of A Nation filminin iyi olduğunu da düşünmüyorum. Klasik zenci filmi olur. Her sene çıkan filmlerden yani.
Polanski büyük yönetmen sanatını görmezden gelememişlerdir, yani Pianist'tekini hakkını vermeleri lazımdı. Belki Nate Parker için de aynısı olur ama Nate Parker'ın Polanski kadar güçlü bir isim olmadığı aşikar.

Bir de Pianist çıktığı dönem Polanski'nin tecavüz ettiği söylenen kız destekleyici açıklamalar falan yapmış. Tuhaf şeyler dönmüş olabilir o olayda. Burada ise kız direkt intihar etmiş.