Çukur - 48. Bölüm Yorumları | 2. Sezon 15. Bölüm

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Di mi yoldaşım, hem okumaktan yazmaktan zarar gelmez ki kimseye. :A
Yazmayı pek sevmesem de okumak güzeldir :A Yazdıkların için de şunu diyeyim. 2. sezondaki hataları saçmalıkları güzel özetlemişsin. Tek tek bölümlere, sahnelere bakılsa çok daha fazlası da çıkar da yazdıkların zaten fazlasıyla anlatıyor dizinin durumunu. Son bölüm iyiydi ama bir heyecan getirdiler diziye. Yalnız hiç ortaları yok adamların, sezon boyunca bomboş bir dizi izletip tek bölüme yığmışlar yine her şeyi, 3 hafta ara var diye. İlk sezonun sonları da öyle olmuştu. Sonlara doğru dizi düşüşe geçmişken sezon finaliyle yeni bir heyecan getirmişlerdi. Devamı da hayal kırıklığı oldu ama işte :D

Sen Yamaç'ı vuran kişi için ne diyorsun? İlk uzun yazıda içeriden biri değildir demişsin ama sonraki yazında belirtmişsin Yamaç'ın yüz ifadesini falan. Zaten vurulduktan sonra neden neden diye hayal kırıklığıyla sorması da hain birinin olduğunu gösteriyor. Yüzünü görmedi Ersoy sandığı için öyle diyenler olmuş ama sanmıyorum ben. Gördü yüzünü ve Ersoy'dan gelecek ihanette de o kadar hayal kırıklığına uğramaz. Kimse artık ihanet eden sağlam bir sebep yaratmışlardır umarım, sırf birkaç haftalık bir gizem yaratmak için bir karakteri harcamamalılar.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Yazmayı pek sevmesem de okumak güzeldir :A Yazdıkların için de şunu diyeyim. 2. sezondaki hataları saçmalıkları güzel özetlemişsin. Tek tek bölümlere, sahnelere bakılsa çok daha fazlası da çıkar da yazdıkların zaten fazlasıyla anlatıyor dizinin durumunu. Son bölüm iyiydi ama bir heyecan getirdiler diziye. Yalnız hiç ortaları yok adamların, sezon boyunca bomboş bir dizi izletip tek bölüme yığmışlar yine her şeyi, 3 hafta ara var diye. İlk sezonun sonları da öyle olmuştu. Sonlara doğru dizi düşüşe geçmişken sezon finaliyle yeni bir heyecan getirmişlerdi. Devamı da hayal kırıklığı oldu ama işte :D

Sen Yamaç'ı vuran kişi için ne diyorsun? İlk uzun yazıda içeriden biri değildir demişsin ama sonraki yazında belirtmişsin Yamaç'ın yüz ifadesini falan. Zaten vurulduktan sonra neden neden diye hayal kırıklığıyla sorması da hain birinin olduğunu gösteriyor. Yüzünü görmedi Ersoy sandığı için öyle diyenler olmuş ama sanmıyorum ben. Gördü yüzünü ve Ersoy'dan gelecek ihanette de o kadar hayal kırıklığına uğramaz. Kimse artık ihanet eden sağlam bir sebep yaratmışlardır umarım, sırf birkaç haftalık bir gizem yaratmak için bir karakteri harcamamalılar.
Aynen ilk başta yüzünü görmedi diye düşündüm ama dikkatli bakınca yüzünü gördüğü anlaşılıyor. Kesinlikle basit bir gizem yaratıp altı boş anlamsız bir iş yapmalarını kaldıramam. Çukur'da ilk defa böyle bir gizem oluştu bunun altından sağlam kalkmalılar. Gerçek bir ters köşe olmalı bu kısımda. Medet falan olmasın yani kaldıramamam. :A

Aliço teorisi var o konuda. Valla Aliço'dan öyle bir şey asla beklemiyorum ama ortada dahi düzeyinde bir karakter var, her ne kadar saf gösterilse de. Ki karakterin ailesine geçmişine hala tam girmediler. Bu sezon ara ara bahsedildi annesinden ailesinden. Sezonun ilk bölümlerinde Yamaç hastanede seni komutanını araştırdım bulamadım falan dedi. Yani karaktere dair gizem hala ortada. Eğer olay çok uzun süreli bir master plana dayanırsa Aliço'nun en başından beri bir planı ortaya çıkarsa falan inanılmaz bir ters köşe olabilir. Veya Çeto ile bir bağı çıkarsa, Aliço onların çöpünde çikolata bulmuş falan. Ki Yamaç o tepkiyi Aliço'ya gerçekten verir yani, o hayal kırıklığı gerçekten mantıklı olur. Ama yine de o konuda boşluklar var tabi. Aliço bu işi yapacak konuma nasıl gelecek o merak konusu. Veya o konunun mantığı anca Aliço'nun en baştan beri bir amaç uğruna burda olmasıyla açıklanır.

Daha önce de söyledim, kesinlikle Çeto'nun konuştuğu kişiyle tetiği çeken kişi aynı değil. Çeto o kişiyle sabah konuşuyor ailenin kafasını karıştır diyor. O da Ersoy'un telefonunu alıp Yamaç'a bu planı kuruyor. Ama o kişi tetiği çeken kişi değil, planı kuran kişi. O sahneyi dikkatli izleyince zaten Çeto'dan ve Mahsun'un konuşmalarından anladığımız onlardan güçlü biri. Yani diziye Kuzular'dan güçlü bir karakter gelecek. Büyük bir oyuncu girecek. Bekleyelim bakalım, bu sezon ilk defa Çukur'u bu halde gördük şaşırtıcı gerçekten. :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Yamaç vurulduktan sonra tövbe edip bu işleri bırakmış :F Aliçonun kıyafetlerini giyip çöpcülüğe başlamış :A :A :A @Forumdash @kerem @xemrexxx @sokak sanati @MEnes @MasacRE- @ömer karataş @cookies @Sherlock @turkuazz @serhatt
161a9ba7e84.png