Çukur - 22. Bölüm Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Dizi çok silahlanınca sevmiyorum :X AVukatın kaçırdıgını mı demek istiyorsun? 22'den sonra izledim :X Avukat oğlan Beyfendiyi kaçırmış filan satranç oynuyor :X
Aaa evet Avukatın kaçırdığını biliyorsan söylememde sakınca yok :A

Ama o kaçıran adamı Kemale benzettim ya hain çıkıcak yada o sahne için kullamışlar :F İçerde de böyle vakalar olmuştu başka adamınız yok gibi :A

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
İlk sahnelerde Yamaç, Beyefendi'nin adamlarına toplu katliam yaptı resmen. Normalde yapmazdı, illa ki bir yol bulunabilirdi. Silah sesleri akıl seslerini üstelemeye başladı.
Vartolu'nun düştüğü durumu ayrıca sevmedim. Hem bizim bildiğimiz Vartolu, Elvis'in mekanına Yamaç'a destek için 2 kişi gitmezdi, 1 kamyon adamla gelirdi, havasını da atardı. Yeni karakterler oluştururken esaslarda boşluklar oluşmaya başladı.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Hhaha Aaa bak Beyefendiyi alan maskeli adam Kemal ayoll :F Ben Yamaçlar oyun edip Vartoludan aldı diye öyle sanıp izlemiştim bir süre :A :A :A @S.G.A.T. @MasacRE- @xemrexxx @Sherlock

Hain çıkabilir :eek::eek::eek:
qG0aZR.png
Ben o an dikkat etmedim de arkadaş dedi Kemal var orada gözlerinden tanıdım diye. Sonra baktık Yamaç'ın falan haberi yok o ihtimali kaldırdık :A Baykal'ı alan da Nazım olduğuna göre Kemal değildir o, sanmıyorum hain olacağını. Büyük ihtimal o oyuncuyu oynatmışlar orada senin de dediğin gibi başkasına para vermemek için ne de olsa maskeyle tanınmaz diye :F

Son düzenleme:

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Bölüm güzeldi hoştu da o çatışma sahnesi neydi öyle başta. Baya oldu bittiye getirilmiş ve kötü efektler kullanılmış. Amatörden hallice resmen. Dizi çatışma sahnelerini önemsemiyor hikayeye önem veriyor, bunu görüyorduk zaten bu sahneyle iyice uçmuşlar. :A

Onun dışında Elvis oldukça ilginç bir karakter. Yamaç'la olan sahneleri, elini parçaladıktan sonraki tepkileri falan baya iyiydi. Saygın Soysal tam bu rollerin adamı güzel canlandırmış. Kolay kolay da ölmeyecektir güçlü bir figür olarak girdi olaya. Adam daha konuşurken tüm aileyi ele geçirdi resmen, ne çeşit bir manyaksa artık. :A Konuşma tarzı da hoşuma gitti o manyaklığı iyi vermiş.

Bu bölüm en ilgi çekici kısım Aliço kısmıydı. Çok iyiydi. Flashbackler, Laz'la arasındaki geçmiş yaşananlar falan baya iyiydi. Laz'ı yakaladı son kısımda ve kayıplara karışmış, Sneak Peak'de gördüğümüz kadaryırla. Bakalım nereye gidecek, merak ettim. Aliço askerken de normal değilmiş bunu gördük. Demek ki yaşadığı tramva çok daha öncesine dayanıyor. Aliço karakteri dizinin en gizemli karakteri olmaya devam ediyor ve ilgi çekiciliğini koruyor. Yavaştan onun geçmişine girilmesi de iyi olmuş.

Son sahnede ise Emrah ordaydı. Sneak Peak'te de Yamaç'ı başka yerde gösterdiklerine göre yüksek ihtimal Emrah ordaki kaosu durdurmuştur. Emrah'ın da artık lafta kalmaktan öteye gitmesi olaya bir şekilde ya polis gücüyle ya da sivil olarak dahil olması gerekir. Emrah Vartolu sahnesi Medet'in bu nasıl polis demesi güldürdü bu arada. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Ben o an dikkat etmedim de arkadaş dedi Kemal var orada gözlerimden tanıdım diye. Sonra baktık Yamaç'ın falan haberi yok o ihtimali kaldırdık :A Baykal'ı alan da Nazım olduğuna göre Kemal değildir o, sanmıyorum hain olacağını. Büyük ihtimal o oyuncuyu oynatmışlar orada senin de dediğin gibi başkasına para vermemek için ne de olsa maskeyle tanınmaz diye :F
Onu ben de izlerken fark ettim dedim Yamaç'lar mı aldırmış ne olmuş bu Kemal'in gözler diye. :A Son kısma kadar değil de Nazım'ın satranç masasına oturmasını gördükten sonra belliydi onun aldığı. Nazım da ilginç şeyler yapmaya başladı. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Onu ben de izlerken fark ettim dedim Yamaç'lar mı aldırmış ne olmuş bu Kemal'in gözler diye. :A Son kısma kadar değil de Nazım'ın satranç masasına oturmasını gördükten sonra belliydi onun aldığı. Nazım da ilginç şeyler yapmaya başladı. :A
Nazım yürek yemiş ya o hareketler neydi öyle :A Yalnız böyle dalga geçmeye devam ederse sıkıntı büyük, hemen hallet geç yerine işte illa bir mallık yapıp öldürtecek kendini :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Nazım yürek yemiş ya o hareketler neydi öyle :A Yalnız böyle dalga geçmeye devam ederse sıkıntı büyük, hemen hallet geç yerine işte illa bir mallık yapıp öldürtecek kendini :A
Aynen la herkes bir atar gider yapıyor dalga geçiyor adamla. Beyefendi ya kurtulup sağlam kıyım yapacak bunlara ya da tarihin en dandik lafta kalan büyük kötü adamı olarak tarihe geçip tokat manyağı olup ölecek. :A Bunun sonu nereye gidecek merak ediyorum doğrusu. :A

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bu dizinin çatışma sahneleri neden böyle? Bölümün başında Yamaçların kıyım yaptığı sahne buram buram efekt kokuyordu. :A

Çatışma sahnelerinin kalitesizliği dışında güzel bölümdü, Elvis karakterini sevdim. Saygın Soysal iyi oynamış. Toygar Işıklı'nın da karaktere yaptığı müzik baya iyiydi, gerilimi hissettirdi. Böyle manyak ve ne yapacağı belli olmayan karakterleri seviyorum. Umarım uzun ömürlü bir karakter olur, çünkü dizide güçlü kötü karaktere ihtiyaç var.

Son sahnede muhtemelen Emrah devreye girip, Yamaçları kurtaracaktır. Onun da artık kendini hissettirmesi gerekiyor, izleyicilerden gelen yoğun tepkilerden dolayı karakteri geri plana attılar sanırım. Yoksa diziye girişiyle falan baya etkili bir karakter olacak gibiydi. Umarım bundan sonra olur, çünkü dizinin polisiye tarafı hala eksik.

Bunların dışında dizide geçmişini en çok merak ettiğim karakter Aliço'ydu. Sonunda onunda geçmişini ve yaşadıklarını izlemeye başladık. Laz'ı plan yapıp yakalaması falan güzeldi, muhtemelen şimdi onunla yüzleşirken iyice öğreniriz geçmişini. Rıza Kocaoğlu'nun Ezel'deki Temmuz karakterinden sonra canlandırdığı en gizemli karakter bence Aliço karakteri.

Son olarak eklemek istiyorum, Beyefendi karakteri lütfen böyle ölmesin. Bu karakteri ilk bölümden itibaren çok güçlüymüş gibi yansıttılar bize. Ancak adamın geldiği son nokta ortada. Şamar oğlanına döndü adam iyice, gelen geçen dövüyor. :A Gücünü hiçbir şekilde hissettiremeyen bir karakter olarak kaldı. Umarım Avukat Nazım'ın elinden kurtulup sağlam bir kıyım yapar. Ayrıca Çukur'u neden bu kadar çok istediğini, İdris'le ne alıp veremediği var hala öğrenemedik. Onun da hikayesini görelim, kıyımını yapsın, gücünü hissettirsin. Öyle ayrılsın aramızdan.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Aynen la herkes bir atar gider yapıyor dalga geçiyor adamla. Beyefendi ya kurtulup sağlam kıyım yapacak bunlara ya da tarihin en dandik lafta kalan büyük kötü adamı olarak tarihe geçip tokat manyağı olup ölecek. :A Bunun sonu nereye gidecek merak ediyorum doğrusu. :A

Adamı önce Yamaçlar dövdü, sonra Vartolu ve Medet dövdü en son Avukat Nazım'ın adamları dövdü. Daha doğrusu kendi adamları da diyebiliriz. Kendine gelip kıyım yapsın diye bekliyoruz bakalım. :A @MasacRE-

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ben o an dikkat etmedim de arkadaş dedi Kemal var orada gözlerinden tanıdım diye. Sonra baktık Yamaç'ın falan haberi yok o ihtimali kaldırdık :A Baykal'ı alan da Nazım olduğuna göre Kemal değildir o, sanmıyorum hain olacağını. Büyük ihtimal o oyuncuyu oynatmışlar orada senin de dediğin gibi başkasına para vermemek için ne de olsa maskeyle tanınmaz diye :F

Adamın gözünün altında morluk duruyor zaten :F Aaa haklı olabilirsiniz @Forumdash Pinti bir kanal patronu :A İçerde de Mestan öldüğünde Sarpı taşıyan Minik ti :F

Oyuncularına fazladan iş yaptırabiliyorlar figuran parası vermemek için :A Ama gıcık Kemal hain çıkar inş :Z

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Adamın gözünün altında morluk duruyor zaten :F Aaa haklı olabilirsiniz @Forumdash Pinti bir kanal patronu :A İçerde de Mestan öldüğünde Sarpı taşıyan Minik ti :F

Oyuncularına fazladan iş yaptırabiliyorlar figuran parası vermemek için :A Ama gıcık Kemal hain çıkar inş :Z

Kemal hain çıkmaz, çıkmamalı. :A