Çığlık 12.Bölüm

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
lik.jpg

Wes Craven
'in Scream adlı sinemasından uyarlanan ÇIĞLIK dizisinin ;
1.Bölüm 2.Bölüm 3.Bölüm 4.bölüm 5.bölüm 6.bölüm 7.bölüm 8.bölüm 9.bölüm 10.bölüm(Sezon Finali) ve 11.bölüm 'ünü okumak için tıklayınız!!!​

ÖZET: Ali Ozan amirin Gözdeyi vurmasının ardından tam 3 yıl geçmiştir.Herkes dağılmış ve kendilerine yeni birilerini bulmuşlardır,Çiğdem kitap yazmaya başından geçen olayları anlatmaya başlamış,. Selim ,İpek denen güzel bir kızla evlenmiş,Çiğdem ise halen tek başına yaşamaktadır.Alper kendine güzel bir kız arkadaşı edinmiş,Enver ise yeni işinde Yiğit diye birisiyle çok iyi arkadaş olmuş ,Can halen Enis ile takılmaya devam etmiş,Harun ise komadan çıkmış ve yurt dışına gitmiş ve orada Erhan adında birisiyle çok samimi arkadaş olmuşlar.Ceyda ise Enver ile beraber takılmaya başlamışlar.

Tamda herşey yoluna girmişken Çiğdem'in imza günü ve aynı zamanda Katil'in ölümünün yıl dönümünde yapılan kutlamalarda sahnenin ortasına atılan kurban ile katil olayları yeniden alevlenmiştir .
Sıradaki soru ise şimdiki katil kimdir?​

12.BÖLÜM YENİ BÖLÜM!!
Kutlama alanındaki herkes çığlıklar atarak sağa sola kaçışmaya başlamıştır ,Çiğdem ise içeriye​
maskeli katilin eşyalarının segileneceği odaya doğru yönelir.Odaya girdiğinde içeride katille alakalı en ufak birşeyin olmaması Çiğdem'i büyük bir paniğe sürüklemiştir.
-Çiğdem Eyvahlar olsun!!,diyerek sesli olarak bağırır.​
Telefonunu çıkarıp hemen Selim'i aramak ister fakat bir türlü ulaşamamaktadır,Harun ise bir köşeye​
durmuş kaçışan insanları seyretmektedir.
600px-Scream3_30.jpg
Ali Ozan amir elinde silahıyla heryerde Maskeli Katil'i aramaktadır fakat hiçbir ize rastlamamıştır.Yavaşça adımını atıp ilerlerken çığlıklar duyar ve sesin geldiği yöne doğru adımlarını hızlandırır.oraya gittiğinde bir kişinin daha karnı deşilmiş ve organlarının dışarı çıkarılmış halini görür,Ve derhal polis arkadaşlarını çağırır.
127217.jpg
Polislerin gelmesiyle birlikte kutlama alanındaki herkes önce teker teker sorguya alınır ve daha sonra katil'in bulunamaması sebebiyle herkes serbest bırakılarak evlerine gönderilir.
------
Aradan 1 hafta geçmiştir...​
Geçen 1 hafta aranın ardından Alper sevgilisi Aysun'la buluşabilmek için onu arar ve ulaşır beraber dışarıya hava almaya çıkarlar,Epey bir süre dolaştıktan sonra Alper yorularak bir yerde birşeyler içmeyi teklif eder,Aysun ile beraber otururlar,Tam oturdukları sırada yanlarına Harun ve Erhan'da gelmektedir ,Harun gelir gelmez Aysun'a göz kırpar ve aynı şekilde Aysun'da başıyla selam verir. Harun oturmadan önce lavobaya gideceğini söyleyerek oradan ayrılır,Tam bu sırada Aysun'da Alpere dönerek;
-Canım ben bir makyaj tazeleyeyim diyerekten Alper'in yanından kalkar.
scream-3-1.jpg
Çiğdem evinde yalnız başına otururken birden telefonu çalar ,Çiğdem telefonuna baktığında numaranın gözükmediğini fark eder ve içini bir korku sarar.
-Çiğdem : Alo buyrun?
Maskeli Katil: Nasılsın bebeğim arka kapını kilitlemeyi unutmuşsun,yanına gelmemi istermisin?
Çiğdem telefon elinde hızla koşarak evinin arka kapısına doğru ilerler kapıya baktığında kapının kilitli olduğunu görür ,
-Çiğdem : Seni pis hayvan ne istiyorsun benden buyur gel bekliyorum,seni,der demez yukarı kata koşar ve eline çekmeceden bulduğu bir tür silahı alır.Hızlıca aşağıya iner ve kapıya doğru yavaş adımlarla ilerler.Tam kapıya yaklaştığında kapının çalınmasıyla ,Çiğdem'i büyük bir korku sarar.
Kapıya yaklaşır ve silahını doğrultur,Hızlıca kapıyı açar ve silahı doğrulttuğunda karşısında Selim'i bulur.
Alper'in saatine baktığında ikisininde neredeyse yarımsaattir ortalıklarda olmaması sinirlenmesine yol​
açmıştır,
-Alper: nerede kaldı bunlar?,derken o sırada Harun ve Aysun aynı anda içeriye girerler ve yerlerine otururlar,Tam bu sırada Alper'in aklına Enis'in doğum günü gelmiştir .Söze girerek;
-Alper : Arkadaşlar Enis'e güzel bir doğum günü süprizi yapalım herşey benim evimde olsun,der,fakat
-Harun: Ooo süper fikirmiş ama ısrar istemem benim evimde olacak,diyerekten sert bir bakış atar,Bu sözlerden sonra Harun ve Aysun tekrar lavobaya gitmek için kalkarlar,Bütün bunlar Alper'in canını sıkmıştır,kısa süre sonrada masadan kalkıp gitmiştir..Aysun ile Harun geri döndüklerinde Alper'imasada bulamamışlardır,Aysun'un aramalarına rağmen Alper telefonunu açmamıştır ,ve gün öyle böyle akşam olmuştur.​
Çiğdem ise o çok sevdiği adamı karşısında görünce silahı hızlıca indirir ve afedersin ,diyerek onu​
içeriye davet eder.Selim içeriye geçer az oturur oturmaz çok geçmeden İpek tarafından aranır ve eve gitmek zorunda kalır,hızlıca ayağa kalkar ve Çiğdem'e güzel bir göz kırptıkdan sonra birde iyi bir bakış atarak evden ayrılır.Çiğdem ise tekrardan kanepe uzanır ve hayallere dalar,Tam bu sırada telefonu çalar,gene arayan kişinin numarası gözükmemektedir.Çiğdem büyük bir tedirginlikle telefonunu açar;
-Çiğdem: Aloo?
-Harun: Nasılsın Çiğdoşko
-Çiğdem: (Önce sesi tanıyamaz) Sen kimsin ?
-Harun: Aaa çiğdem sende iyicene bunadın canım galiba ,ben Harun ,sana şey dicektim Enis'in doğum günü yaklaşmış ve partiyi benim evde düzenlemeye karar verdik senide aramızda görmek hiçte fena olmaz ,tam 2 gün sonra benim evde unutma,der ve direkt kapatır
Çiğdem afallayarak telefonu kapatır ve heceleyerek; ha,ha harun mu? ,der demez salondaki kanepeye oturur , kendi başına düşüncelere dalar ve kendi kendine yok hayır o olmaz heralde yanlıkşık oldu heralde,der pekde üzerinde durmaz .
Herşey yolunda gidiyordu iki günde olaysız sakin ve sessiz bir biçimde geçip gitmişti.Nihayet Enis'in doğum günü gelip çatmıştı,hazırlıklar Harun'un evinde sürüp giderken konuklarda yavaş yavaş gelmeye başlamıştı.
Herkes önceden gelicekti,Enis ise sonradan dedikleri saate gelicekti böylece sürpriz yapailiceklerdi.Harun birden bire ortaya atıldı ayağa kalktı ve çok uğraştım arkadaşlar Enis'in buraya gelmesi için ,sürekli bir bahane uydurdu bana ama en sonunda ikna ettim,diyerek yerine oturdu .Herşey hazırdı bir tek Enis'in zili çalması bekleniyordu ,Harun saatine bakti ve arkadaşlarına dönerek;
-Harun: Şimdi ben ışıkları söndüreceğim sen Alper kapıya bakacaksın bende üzerimi değiştirmeye gidicem,der ve ışıkları söndürüp üst kata çıkar.
Alper kapının dibinde zilin çalmasını beklediği sırada istediği gibi kapı tam 3 kere tıklatılır,Alper eliyle yanındaki Çiğdem'e sus işareti yapar,Alper kapıyı açmak için kapının koluna uzanır,Çiğdem ise elini lambanın düğmesinde gezdirir .Alper hem kapıyı açar ve
-iyi ki doğdun E-n-i-s,derken karşısında maskeli katil'i görür ,Katil elinde bıçağıyla içeri girerken Alper ve Çiğdem ise çığlıklar atarak kaçışmaya çalışır.
9khsbd2jn3m8j23s.jpg
---------2 gün 3 saat önce -------

Tuvalette olan Aysun telefonu ile erkekler tuvaletinde olan Harun'u aramaktadır.Telefona cevap veren Harun uzun bir süre Aysun ile konuştuktan sonra gülerek telefonunu cebine koymuştur.
Telefonda geçen konuşmalardan bir kaçı;
Harun: Çiğdem'in evinin yakın olması tamamen tesadüf, böyle bir plan kurmak istesem üstesinden gelemezdim.Artık herşey kontrolüm altında diyerek ,telefonu kahkaha atarak kapatır.
Scream-neve-campbell-27153370-400-171.jpg

SON

Oyuncular ;
Can = @kvp-medya
Çiğdem= @Çiğdem-
Alper= @cookies
Harun = @Harunnn60
Selim = @destere
Enis= @gözlemci
Yiğit = @Yiğitt
Erhan = @MelankoliK
Ali Ozan = @pompy
Enver= @EnveR
İpek ?
Aysun ?
Ceyda ?

Arkadaşlar gene çoğunuzu etiketledim fakat okumayı düşünmeyenler lütfen belirtsin !!

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,376
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Rtürke iyi gönderme olmuş geçen bölümde kitabi okuyan kişi katil olmuş tu vadiyede iyi gönderme olmuş

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
@Çiğdem- @destere ve ben en masumlariyiz bizi hep eziyolar meluneler :(

Sevgiliminde Allah belasini versin @Harunnn60 la hem sevgilidir hemde katillik isleri yapiyolardir :(
@gözlemci guzel olmus senaryo ama bn malmiyim surekli ayni anda tuvalete gidiyolar bisey demiyorum [emoji53]

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
@Çiğdem- @destere ve ben en masumlariyiz bizi hep eziyolar meluneler :(

Sevgiliminde Allah belasini versin @Harunnn60 la hem sevgilidir hemde katillik isleri yapiyolardir :(
@gözlemci guzel olmus senaryo ama bn malmiyim surekli ayni anda tuvalete gidiyolar bisey demiyorum [emoji53]
Kızdın ve kalktın yahu :) Ayrıca ben beğenmedim bu bölümü :( berbat bence :Tama haftaya daha ayrıntılı yazıcam birde açıklamama gerek yok sanırım katil senin sevgilin ve harun beraber iş yapıyorlar sende dahil olabilirisn bu tür şeylere belkide çiğdemi kurtarmaya çalışabilirsinde ne yaapcan ben bile bilmiyorum :)

@aserat54 seni untumuşum :) bakarsan sevinirim

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Kızdın ve kalktın yahu :) Ayrıca ben beğenmedim bu bölümü :( berbat bence :Tama haftaya daha ayrıntılı yazıcam birde açıklamama gerek yok sanırım katil senin sevgilin ve harun beraber iş yapıyorlar sende dahil olabilirisn bu tür şeylere belkide çiğdemi kurtarmaya çalışabilirsinde ne yaapcan ben bile bilmiyorum :)
Aa tabi @Çiğdem- i kurtarcam bu @Harunnn60 ve sevgilim bide flört falan ediyorlardir bn sevgilisiz kalsamda olur :T:

Ben olaydim kabinlere dalardim nerde bunlar diye

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
@Çiğdem- in yazdığı kitaptan etkilenip bunları yapan katil Vadiyi seyreden çocuklar suikast düzenlendi
Evet @pompy doğru yere bastın harun bunlardan etkilenmedi ayrıca çidemin popüler olması da zoruna gitti :)
Dalardim ben :(
@Çiğdem- dayan seni kurtarcam inşallah @Harunnn60 ve sevgilim denilen spastikten bekle sen ve @destere nin düğününu kendi ellerimle yapcam ;)
:D haftaya hangi dolaba dinmek istersen dönme dolaba bile bindiririm sizleri :A

Gerçekten deniyorum moralim bozukken olmuyor bu bölüm çöp yani öyle diyim :(

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Evet @pompy doğru yere bastın harun bunlardan etkilenmedi ayrıca çidemin popüler olması da zoruna gitti :)

:D haftaya hangi dolaba dinmek istersen dönme dolaba bile bindiririm sizleri :A

Gerçekten deniyorum moralim bozukken olmuyor bu bölüm çöp yani öyle diyim :(

Katille ortak olmayim ben be katili bn ortaya çıkartiyim hatta hatta.
Katille bi yere binmem ben beni falan deşer ama daha katil oldugunu bilmiyorum ben senaryoda ogrenmeden önce o isi yapabiliriz :A

Bende pek begenmedim ama toparlarsin insallah ;)

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Katille ortak olmayim ben be katili bn ortaya çıkartiyim hatta hatta.
Katille bi yere binmem ben beni falan deşer ama daha katil oldugunu bilmiyorum ben senaryoda ogrenmeden önce o isi yapabiliriz :A

Bende pek begenmedim ama toparlarsin insallah ;)
Evet beğenilmedi sil baştan yapalım :X ben yeniden yazayım yarın sizde onu okuyun bunuda kaldıralım :A

Ayrıca farklı hayatlar tanıtım birazdan gelicek bakalım naısl olucak :)

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Evet beğenilmedi sil baştan yapalım :X ben yeniden yazayım yarın sizde onu okuyun bunuda kaldıralım :A

Ayrıca farklı hayatlar tanıtım birazdan gelicek bakalım naısl olucak :)
Nasil sil bastan ? Kim silcekki bu konuyu hem forumdan konu siliniyormu :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
aaaa @Harunnn60 ve aysun katiller bu sefer :eek::eek::eek::eek:
@cookies ve ben iyiki doğdun enis derken maskeli katilin geliyor olması ve kaçıyor olmamız komik olmuş aslında :kiki::kiki::kiki:
@gözlemci şuuu pissss fotoları koyma midem alt üst oldu yine yemek yiyemiyorum sonra:ppp:

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
@cookies ve ben iyiki doğdun enis derken maskeli katilin geliyor olması ve kaçıyor olmamız komik olmuş aslında :kiki::kiki::kiki:
@gözlemci şuuu pissss fotoları koyma midem alt üst oldu yine yemek yiyemiyorum sonra:ppp:
Ah ah Çiğdem kız buldum o da katil çıktı :(
Insallah bende Katillere yardim etmem yada basta ederim sonra sizi oldurcekken engellerim :( :(

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Nasil sil bastan ? Kim silcekki bu konuyu hem forumdan konu siliniyormu :)
Bal gibide silinir hemide :A
Aaa neresi komik kapıyı açarken iyiki doğdun diyorsunuz açtığında tam olarak katil çıkıyor :kiki::kiki: