Çöpçüler Kralı (1977) Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
0253997.jpg

Çöpçüler Kralı (1977)

Türü: Komedi, Romantik
Yönetmen: Zeki Ökten

Oyuncular:
Kemal Sunal
Şener Şen
Ayşen Gruda
İhsan Yüce
Türker Tekin

IMDb Sayfası

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Daha önce ekranlarda kaç kere görüp denk geldik tabi ama geçip de baştan sona oturup hiç izlememiştim. Youtube'a çok güzel kalite yüklemişler sağ olsunlar. :D

Abdi adlı çöpçünün Hacer'a aşık oluşunu, Hacer'in gözünün daha üst rütbede diye zabıta müdüründe olmasını, Hacer'in ailesinin bir onu bir onu istemesini izledik filmde. Filmin müzikleri güzeldi, Abdi sağ olsun bol bol şarkıya doyduk. :A

Abdi gazinoda şarkıcı olsa da sonradan çıkıp çöpçülüğe döndü. Hacer ve zabıta komutanı da evlenmiş, Hacer dövüyor kocayı. :A

Keyifli bir filmdi. Kemal Sunal, Ayşen Gruda, Şener Şen, İlyas Salman gibi ustalar var filmde, tabi göz atmanızı öneririm. :)

8/10

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,157
Puanı
1,060
Geçenlerde kanalın birinde yayınlandı izledik ailecek o kadar eğlenceli ki ne zaman izlersek izleyelim aynı keyif alıyorum ben ya KEMAL SUNAL ne büyük oyuncuydun ya:(

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Efsanevi başyapıt. Kemal Sunal'ın devleştiği, Şener Şen, Ayşen Gruda ve İhsan Yüce'nin adeta döktürdüğü; insanın içine ısıtan hikayesi ve gerçekçi dönem tasvirleriyle adını unutulmazlar arasına altın harflerle yazdırmış Türk Sinemasının en büyük kült filmlerinden. Belki de en sevdiğim Türk filmi diyebilirim. 70'lerin Türkiyesine yeşilçam cıvıklığıyla değil gerçekçi bakış açısıyla ele alan sıcacık bir film. Hele müzikleri... Efsanevi giriş müziğini geçen sene telefonuma indirmiştim, tek kelimeyle harika.

Kovalama sahnesi benim gözümde en unutulmaz sahnelerin başında gelir Türk filmleri içerisinde. Müziğin de etkisiyle bambaşka bir havaya bürünmüş.

Hikayesi hakkında konuşulacak çok şey var aslında, insanın içine işliyor. Son sahnesi ayrıca efsanedir. O kadar peşinde koştuktan sonra iyi ki olmamış demesi ve camda o kadına raslaması, karşılıklı gülümsemeleri...

10/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Efsanevi başyapıt. Kemal Sunal'ın devleştiği, Şener Şen, Ayşen Gruda ve İhsan Yüce'nin adeta döktürdüğü; insanın içine ısıtan hikayesi ve gerçekçi dönem tasvirleriyle adını unutulmazlar arasına altın harflerle yazdırmış Türk Sinemasının en büyük kült filmlerinden. Belki de en sevdiğim Türk filmi diyebilirim. 70'lerin Türkiyesine yeşilçam cıvıklığıyla değil gerçekçi bakış açısıyla ele alan sıcacık bir film. Hele müzikleri... Efsanevi giriş müziğini geçen sene telefonuma indirmiştim, tek kelimeyle harika.

Kovalama sahnesi benim gözümde en unutulmaz sahnelerin başında gelir Türk filmleri içerisinde. Müziğin de etkisiyle bambaşka bir havaya bürünmüş.

Hikayesi hakkında konuşulacak çok şey var aslında, insanın içine işliyor. Son sahnesi ayrıca efsanedir. O kadar peşinde koştuktan sonra iyi ki olmamış demesi ve camda o kadına raslaması, karşılıklı gülümsemeleri...

10/10
Abdi'nin Hacer'e baktığı sahnelerde bir fon müziği çalıyor ya acıklı bir müzik? Adı ne onun? (b)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Abdi'nin Hacer'e baktığı sahnelerde bir fon müziği çalıyor ya acıklı bir müzik? Adı ne onun? (b)

O da efsanevi bir müziktir, zaten yıllarca zaman hep duyduğumuz bir müzik ama ben de adını bilmiyordum. Filmde biraz fazla kullanıldığı yönünde eleştiri yapılabilir ama öyle bir müzik ki sabaha kadar çalsa hayır demem, o kadar tatlı geldi. :)

Bu müzik kime ait bulamadım, Murat Göğebakan'ın şarkısı var ama 77 yılında Murat Göğebakan'ın işi olmayacağına göre aslı nedir, ilk hangi filmde çalmış tam bilmiyorum. :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
O da efsanevi bir müziktir, zaten yıllarca zaman hep duyduğumuz bir müzik ama ben de adını bilmiyordum. Filmde biraz fazla kullanıldığı yönünde eleştiri yapılabilir ama öyle bir müzik ki sabaha kadar çalsa hayır demem, o kadar tatlı geldi. :)

Bu müzik kime ait bulamadım, Murat Göğebakan'ın şarkısı var ama 77 yılında Murat Göğebakan'ın işi olmayacağına göre aslı nedir, ilk hangi filmde çalmış tam bilmiyorum. :)

Çok güzel bir müzik. Eskiden Yalçın abi veya Serap kayıpları bulunca ''gelecek mi?'' diye beklerken hep bu müzik çalardı. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Çok güzel bir müzik. Eskiden Yalçın abi veya Serap kayıpları bulunca ''gelecek mi?'' diye beklerken hep bu müzik çalardı. :D

Çok eskiden, 2000'lerin başlarında Sinan Çetin'in bir programı vardı. Küs insanları mı ne barıştırıyordu galiba tam hatırlamıyorum ama stüdyoda bir kapı vardı otomatik açılan, kapı açıldığında programdaki kişinin kavgalı olduğu kişi ya gelir ya da gelmezdi, o an işte bu müzik çalardı diye hatırlıyorum. Taa o zamandan aklımda kalmış müzik ama bu filmi izleyene kadar adından suyundan bihaberdim. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Çocukluğumun efsanesini buldum, Film Gibi. Neden bu müzikle karıştırdım bilmiyorum ama gerçi benziyormuş baya bu programdaki efsane müzik. :D

14.50 - 16.00 kısmına bkz, her defasında tüylerim ürperirdi o anda

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çocukluğumun efsanesini buldum, Film Gibi. Neden bu müzikle karıştırdım bilmiyorum ama gerçi benziyormuş baya bu programdaki efsane müzik. :D

14.50 - 16.00 kısmına bkz, her defasında tüylerim ürperirdi o anda

Oha aynen bunu diyordum aslında ben. :D

Benziyor ikisi aslında ama bunda daha net. :D

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Efsane bir filmdi. Kemal Sanal, Şener Şen, Ayşen Guruda, İhsan Yüce, Erdal Özyağcılar ve kısmen İlyas Salman. Bu oyuncuları bir kadroda toplamak ve üstüne muhteşem gerçeküstü bir senaryo ile canlı tutmayı başarmak gerçekten muhteşem bir başarı. Üstelik o dönemde bunu yapmak daha büyük bir iş.

Sahnelerini izlerken iki saniye sonrasını bile tahmin etmeme rağmen bu kadar özenle izliyorsa-m/k bunu bize ulaştıranlara sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Gerçi efsanenin bütün filmleri çok güzel ama Çöpçüler Kralı ve Kibar Feyzo bir başka güzel.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
Film çok güzeldi be. Oyunculuk olarakta tatmin etti beni. Kemal Sunal her zamanki gibi saf, iyi kalpli insan rolündeydi. Ayşen Gruda ona en çok yakışan cadaloz kadındı. Şener Şen'de kendine has bir oyunculuk ile geldi karşımıza.

Filmin sonu nereye varacak tam kestiremiyor insan. Abdi sayesinde de müziğe iyi doyduk.

8/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Büyük ustaların birleştiği komedi filmleri ayrı tat veriyor :bhr:

Kemal Sunal ve Şener Şen türk sinamasının en iyi ikilisiydi, ikincisi ise Kemal Sunal Halit Akçatepe aa tabi Zeki Metinde 3.sıradan unutmayalım :bhr: Ayşe Gruda'da 3.başrol olarak paylaşılmayan kadını çok iyi oynuyor :A

dizinin yan kadrosu bile büyük ustalardan oluşuyor İlyas Salman, Erdal Özyağcılar yanı filmin mükemmel bir kadroya sahip olduğu buradan belli zaten :bhr:

ve Ali Şen ile birlikte en iyi karakter oyuncusu olan çoğu Kemal Sunal filminde bulunur İhsan Yüce ama çoğu kişi bilmez çoğu klasik filmin senaristidir . Kibar Feyzo mesale İhsan Yüceye aittir ve bir çok eser daha :bhr::bhr::bhr:

Film o dönemki şartları harika yansıtmış hatta günümüzdende esintiler var .Şener Şenin şu sahnesi filmin en sevdiğim sahnedir 1:40 da başlıyor :F

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dönemine göre gerçekten çok başarılı bir film. Bir bu filme bakıyorsun şimdi birdeki komedi diye önümüze sunulanlara.

Film komedi ama mesaj kaygısı çok net bir şekilde hissediliyor. Hatta biraz gereğinden fazla bile.

Yönetmenlik açısından bence çok başarılı. Mahalle ortamı çok iyi yansıtılmış ve çekimler oldukça çarpıcı.

7.5'a çıkıp çıkmamak da kararsız kalsam da şimdilik:

7/10

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Bilmem kaçıncı kez izleyişim ama şimdi de izliyorum :A
------

Acayip sarıyor sıkmadan izletiyo