Dinamo Zagreb - Fenerbahçe | UEFA Avrupa Ligi Grup Aşaması 1. Maç (Yorum ve Sohbet Konusu)

Billy Kane

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
FB_1.png

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi D Grubu ilk maçında bu akşam deplasmanda Hırvatistan'ın Dinamo Zagreb takımıyla karşı karşıya gelecek.

Başkent Zagreb'de Maksimir Stadı'nda oynanacak ve TSİ 22.00'de başlayacak karşılaşmayı İngiliz hakem Craig Pawson yönetecek.

Avrupa kupaları tarihinde daha önce hiçbir Hırvat takımıyla eşleşmeyen Fenerbahçe, bu akşam ilk kez Dinamo Zagreb takımıyla karşılaşacak.

DINAMO ZAGREB - FENERBAHÇE

STAT:
Maksimir
HAKEM: Craig Pawson
SAAT: 22.00

DINAMO ZAGREB: Zagorac, Stojanovic, Kevin, Emir, Mario Musa, Sunjic, Hajrovic, Gojak, Olmo, Orsic, Gavranovic.
TEKNİK DİREKTÖR: Nenad Bjelica

FENERBAHÇE: Harun, Şener, Skrtel, Neustadter, İsmail, Jailson, Mehmet Topal, Ayew, Benzia, Aatif, Slimani
TEKNİK DİREKTÖR: Phillip Cocu

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Cocu yine takımın ilk 11'ini değiştirmiş. Çocuk oyuncağı gibi ilk 11'i değiştiriyor. Beşiktaş maçını düşünmüştür belki ama yine sabit bir ilk 11'imiz olmadı daha.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Diyecek bir şey bulamıyorum. Geçen sezonu mumla arıyorum. Rezalet bir oyun, oyun bile yok ortada. İkinci gol geldikten sonra, daha fazla sinir olmayayım diye izlemeyi bıraktım. Bu oyun değil, başka bir şey. Eleştiri yapmaya kalksam, kelime israfına girer.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Phillip Cocu ve futbolcular, Fenerbahçe'nin büyüklüğü altında eziliyor.

Vitor Pereira bile doğru dürüst futbol oynatıyordu. Düşün, Vitor Pereira'yı arıyorum. Aykut Kocaman da oynatıyordu, en azından belli bir oyun stili vardı. Sıfırdan takım oldu da, herhangi bir oturma hiç mi olmaz! Phillip Cocu hiç mi analiz yapmaz! Hiçbirini yapmıyor olacak ki, takım bu halde. Ne takımı analiz edebiliyor, ne de diğer takımları. Artık ya yapmalı, ya yapmalı. İyi futbol oynatsa neyse, o da yok. Deneme tahtasına döndü takım.

Tek çıkar yol, yerli teknik direktör. Yabancılarla olacak iş değil. İşini ciddiye alan yabancı teknik direktör çok fazla gelmedi. Zico geldi, o da gitti. Daum vardı ama istikrarsızdı ama en azından oynatıyordu takımı. Ersun Yanal gelmeli, net. Takımı derleyip toparlayacak, motive edecek konuşma yapacak iyi bir teknik direktör.

Ersun Yanal'ın şu tarihi sözünü not düşüyorum;
"Fenerbahçe savunma yapmaz, yaptırır!"

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,120
Puanı
560
Bir gün fenerli olalım dedik ülke dedik kanser oldum ben arkadaş kendime yeni geldim ancak Allah tüm Fenerbahçeli kardeşlerime bu sezon sbbır versin. Böyle giderse ki gitmemeli tüm derbileri ve dış sahaları kaybeder Fenerbahçe resmen fazia :eek:

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Komedi :A Bi başkan adayı düşünün 16 ay boyunca başkanlık için çalışsın ve başkan olsun. Öyle güzel ümitler versin ki başkan seçilince sanki şampiyon gibi sevinsin taraftarı tüm dertler geride kaldı desin. Buraya kadar güzel bundan sonrası filmin öteki yüzü. Böyle filmler vardır ya hani filmde herşey güzel giderken birden herşey tam tersine döner herşey işte öyle bi süreçteyiz Fenerbahçe olarak. Ali Koç neler yapıyorsun en kritik kararlarının hepsi yanlış hepsi bir tane işte bu diyeceğin bi kararın gelmiyor aklıma.
Hoca tercihin rezalet böyle hoca düşman başına olmuyo işte niye uzatıyorsun?
Comolli bize uyuyo mu bence uymuyo abi bu adamın başarılı olduğu takımların şartlarına bakın bi de bizim şartlara.
Transferler rezil. Ayew kağnı gibi yavaş,Frey 2.lig forveti,Berke+Ferdi'ye niye 4 milyon euro veriyorsun 1 dakka bile oynamayacaklarsa niye yani. Josef+Gülyano'dan gelen bonservisle Fikret Orman ilk 11 kurardı ben bizde bi Benzia'yı beğendim. Harun ne iyi ne kötü Volkandan iyidir yine onun da zamanlaması kötü.
Sponsorlar ortada yok.
Aykut'un yardımcıları hala bizde kulüp aşevi falan mı Aykut da utanmadan futbola dönersem ekibimi geri alacam diyo şaka gibi şaka.
Güzel bişey söylememem şu ilk 4 ayda.
İade-i itibar dediğimiz şey de twitter'da Fb Tv'de Alex demek mi sadece. En azından bi maç öncesi plaket falan verseydiniz şu adama.
Başkan Aziz Yıldırım mı Ali Koç mu belli değil. Radikal değişiklik yok neyden çekiniyor anlamıyorum. Ersun Yanal'ı sırf kulüp içindeki Aykutçulardan çekindiği için getirmedi eminim çekineceksen biz seni boşuna bekledik Ali Koç 2011'den beri seni istiyorum ama hayal kırıklığısın vallaha.
Biz Galatasaray gibi radikal kararlar almayı beceremezsek makas gittikçe açılır. Galatasaray bu konuda bize 1000 basar. Adamlar 7 şampiyonluk yaşayan Fatih'e Aykut kadar tapmıyorlar yazıklar olsun vallaha billaha.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Ersun Yanal dönemini tekrar gözümüzde canlandıralım.

Basketbol takımında gördüğümüz Obradović gibi durmadan takımı motive eden, kızan, bağıran, yırtınan, iddialı olan, ortalığı yakıp yıkan o dönemdi Ersun Yanal dönemi. Dedi ki; "şampiyon olacağız", olduk. Takıma taktik yağdırdı, motivasyon sağladı, takım tam anlamıyla kenetlenmişti. Fenerbahçe, gerçekten savunma yapmıyordu, yaptırıyordu. İstatistik anlamında çok çok iyiydik. Erkenden şampiyon olmuştuk. Gerçek bir takımdı Fenerbahçe.

Ben böyle ruhunu ortaya koyan bir Fenerbahçe istiyorum. Obradović gibi sürekli taktik yağdıran, yerinde hiç durmayan, gerekirse bağırıp çağırıp motivasyon sağlayan bir Fenerbahçe istiyorum. Ersun Yanal dönemi, işte bu açıdan şart.

Bu da o takımın futbolu. Alex'siz bir takımdık ama şampiyonduk ve keyif veren bir futbol oynuyorduk.

@bazinga, @xdragxx, @Billy Kane, @HeisenBerg, @batuhankaralar, @Dosi.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ya öyle Cocuyla falan olacak işler değil bunlar Cocu'dan sonra da yabancı hoca çılgınlığına girmek saçma olacak Ersun hocam gelsin bu sene alışma sezonu olsun şampiyon olursa bu takım zaten ekstra bi şampiyonluk olur 2014-2015 Galatasaray gibi 2019-2020'ye iddialı girelim en azından. Cocu'yla zaten kaybedeceğimiz ortada Ersun hocayla az olan şansı kovalayalım.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Türk futbolunda gaz verme usulü çalışıyor takımlar. Gaz vermeyi de yabancı bir teknik direktör değil, yerli teknik direktör yapar. Galatasaray'da Fatih Terim, Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in iyi futbol oynatması da, işte gaz vermeyle alakalı. Takımı iyi gazlayıp, yani iyi motivasyonlarsan, takım uçar. İşte bu yüzden ülkemizde yabancı teknik direktör gitmez. Defalarca yabancı teknik direktörün gelip gelip gitmesi, işte buna işaret. Başarılı olan oldu ama istikrar sıkıntılı bir süreç.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,363
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Türk futbolunda gaz verme usulü çalışıyor takımlar. Gaz vermeyi de yabancı bir teknik direktör değil, yerli teknik direktör yapar. Galatasaray'da Fatih Terim, Beşiktaş'ta Şenol Güneş'in iyi futbol oynatması da, işte gaz vermeyle alakalı. Takımı iyi gazlayıp, yani iyi motivasyonlarsan, takım uçar. İşte bu yüzden ülkemizde yabancı teknik direktör gitmez. Defalarca yabancı teknik direktörün gelip gelip gitmesi, işte buna işaret. Başarılı olan oldu ama istikrar sıkıntılı bir süreç.
Kuyt gelecek @Arslan Bey

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Derhal Ersun Yanal gelmeli. Cocu’nun toparlanacağı falan yok. Dün takım baştan hataydı zaten. Her maç 5 adam değiştirerek başarılı olamazsın. En kritik UEFA maçlarından birini oynuyorsun ilk 11’deki adamlar birbirlerini tanımıyorlar daha...

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Vitor Pereira dönemini anımsıyorum. O da böyle hiç analiz yapmaz, maçı kendi egolarıyla yönetirdi. Takımda ne motivasyon vardı, ne de koşacak takat. Vitor Pereira'nın bir de umarsızlığı da vardı, o da zaten başlı başına bir hataydı. İşte bu da sonunu getirdi. Yine de Cocu'dan daha iyi futbol oynatıyordu Vitor Pereira. Para kazanmak için gelmişler gibi bir tablo çiziyor Cocu da, aynı Vitor Pereira gibi. Bu da sonunu getirecek.

Vitor Pereira gittikten sonra yerine Dick Advocaat gelmişti. Takımın ne kadar zor durumda olduğunu, kondisyon anlamında ne kadar düşük olduğunu söylüyor ve bu bahanelere sığınıyordu. O da kendine göre haklıydı tabii, takımın toparlanması zaman alırdı. Sonra o gitti, Aykut Kocaman geldi. O da geçmişe dem vurdu. İstikrarsız bir tablo çizdi ama sonlara doğru skor anlamında toparladı ve zirve yarışına ortak oldu.

Cocu da ilerleyen zaman diliminde bu umarsız tavırları yüzünden gidecek ve yerine yeni biri geldiğinde bahanelere sığınacak belki de. Bize bu bahanelere sığınan birine değil, iyi futbol oynatacağına dair garanti veren birisinin takıma gelmesi gerekiyor. İşte burada Ersun Yanal devreye giriyor. Takımı tanıyor, iyi futbol oynatacağına dair garanti veriyor ve bahanelere sığınmıyor. Takımı tanıyan birisinin gelmesi şart. Tanımayan birisi geldiği takdirde, bahanelere sığınacak ve böylece takımı toparlama süreci derken, bir süre daha geçecek. Önümüzde iki seçenek var yani; ya Cocu umarsız tavırlarını bırakıp, sorumluluk sahibi oalcak ya da Ersun Yanal gelecek. Başka bir seçeneğimiz yok.