Yaşam Özgecan Aslan Cinayeti

Yakamoz-Asi

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
29,167
Puanı
1,061
Mersin'in Tarsus ilcesinde 11 Subat 2015'te tecavüz girisimine direndigi icin bir minibüste öldürülen üniversite ögrencisiydi Özgecan Aslan. Daha 19 yasindaydi.

Türkiye'de tepki olarak yürüyüsler yapilan, bazi ünlülerin yazdiklari ile sosyal medyada tepki topladigi, dünya basininda genis yanki bulan cinayettir.

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Ülkemiz adına utanç verici bir olaydır ve tarihimizde kara bir leke olarak kalacaktır. Umarım devlet, bu vahşetlerin artmasını önlemek için bir şeyler yapar. İdamın geri getirilmesinin gerekliliğini de anladığımız cinayettir ayrıca.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,095
Puanı
1,060
özgecanı unutmadım valla çok güzel kızmış rabbim mekanını
cennet eylesin ailesine sabır diliyorum

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Özgecana yapılan ayıp ülkemiz için bir ömür boyu yetecek gibi görünüyor :(

Üstelik suçlulara sıradan verilen cezalar bir vatandaş olarak benim vicdanımı rahatlatmiyor.

eros

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,439
Puanı
559
Yazıklar olsun..
Bu haberide gördüm ya,gam yemem artık, Türk insanı na hiç ama hiç yakışmadı....

#KADINA VURMA, ÖNCE ADAM OL!

berenist

Favori Üye
Reaksiyon puanı
145
Puanı
154
İnsanlık öldü derlerdide ben inanmazdım ama son zamanlarda buna cidden inanmaya başladım.

İnsanlık ÖLDÜ.Herkesin MERHAMETİ AZALDI

Düşünüyorumda ne ara bu kadar insanlıktan çıktık.Ne ara böyle bi hale geldik ? Neredeyse benim yaşımda olan bir kız katledildi.Herkes üzüldü,protestolar yapıldı ama sonuç ne bişey değişecek mi,özgecanı geri getirecek mi,kadın cinayetlerini durduracakmı? Hayır. Tek bir isteğim var bu ülkeden suçlunun masuma çektirilen eziyetin aynısını çekmesi.Belki o zaman birşeyler biraz değişir.

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Üstünden tam 3 yıl geçti. Koca 3 yıl :( Allah rahmet etsin. Sevenleri için çok zor bir durum :(

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Türkiyenin son yıllardaki en utanılacak olayı. Fakat gel gör ki hükümet ve yandaş medyaları 2 yılda herşeyi unuttu. O zamanlar Özgecan'ın katilinin avukatlığını yaptı diye halktan tepki görüp yarışmalardan kovulanlar, şimdilerde halk unuttu kafasıyla kovduran yarışmalara tekrar davet ediliyorlar. Hükümet ve yandaşlarından beklenen hareketler..
nht-tweet.png