Oğuzhan Uğur - Biyografi

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
8_p1brv060av1f5ugoinle1mnb6k04.jpg

Oğuzhan Uğur, 29 Ocak 1984'te Ankara'da doğdu. Kendisi senarist, yönetmen ve müzisyen kimliğiyle ön plana çıkarken 2017 yılı itibariyle aynı zamanda YouTuber kimliğiyle de ön plana çıkmaya başladı.

Film geçmişine baktığımızda 2011 yılında hem yönetmeni, hem senaristliğini, hem de oyuncu olarak da yer aldığı "Ağır Abi" filmiyle piyasaya giriş yaptı. Daha sonra 2015'te "Pişt" filminde ve 2016'da "Bizans Oyunları" filminde rol aldı.

bizans-oyunlari-2-geym-of-bizans-2016-turkce-dublaj-full-hd-izle-movie-film-izle-837.jpg

2012 yılında Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle çıkardığı "Çok Şükür" albümü ilk solu albümü oldu. Daha sonra albümleri single albüm şeklinde çıkmıştır. Çıkardığı şarkılar, gündelik hayatı anlatan şarkılardır.

İşte albümleri:

Solo Albüm:
Çok Şükür (2012)

Single Albüm:
Terbiyesizim (2012) - Sevgi Biber ile
Panpa (2012) - Bora Öztoprak ile
Birinci Vazife (2013)
İstemiyorum (2013) - Ceyhun Yılmaz ile
Sağ Salim (2014)
Bal Prensesi (2014)
Dengi Dengine (2014) - Ege Çubukçu ile
Biyolojik Unsur (2015)
Mağlubiyet (2016) - Murat Dalkılıç ile
Madım Mı? (2016)
Kıskanç (2016)

muzrad_oguzhan-ugur-if-performance-hall-atasehir-sahnesinde.jpg

Oğuzhan Uğur'un "Tarihi Çevir" isimli mehter marşına, Mehteran ile birlikte olan yorumu:

FadeOut ile birlikte Nisan 2017'de YouTube'da "Budabi TV" kanalında sunuculuğa başlayan Oğuzhan Uğur, yaptığı videolarla yavaş yavaş kitle edinmeye başaldı. Esas çıkışını ise, YouTube'da Ağustos 2017'de ilk videosunu paylaştığı kendi kurduğu "Babala TV" ile gerçekleştirdi. Babala TV'de sunduğu "Olaylar" ile ve "Mevzular" programıyla geniş kitlelere ulaşmaya başardı. Kasım 2017'de kardeşi Tuğrul Uğur'un yönetmenliğini yaptığı "Onedio"ya dahil olmasıyla ve "P!NÇ" isimli programı yapmasıyla daha da büyük kitlelere ulaştı.

maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg

Hakkında Bilgiler:
- Babası Öcalan'ı sorgulayan Komutan olan Hasan Atilla Uğur'dur.
- Yaptığı "Mevzular" programı, cesaretle söylediği sözlerle büyük beğeni toplamaktadır.
- Babala TV'nin abone sayısı 1 milyona yaklaşmıştır. Hem de sadece 6 ay gibi kısa bir sürede bu sayıya ulaşmıştır. Bir diğer yayın yaptığı Onedio ise, 1,5 milyon abone sayısındadır.

tumblr_ozimtnrrHd1ua3a3bo4_400.gif

- Atatürkçü'dür ve savunduğu düşüncelerin arkasında durmuştur. Vatansever olduğunu her programında ifade etmiştir. Araştırdığı güncel bilgileri "Mevzular" programında ayrı bir şekilde sunmaktadır.

maxresdefault.jpg

- "Prim nedir" sorusuna cevaben video çekmiş ve video sonunda Babala TV'den kazanacağı parayı Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağını duyurmuştur.

maxresdefault.jpg

Babala TV'de şu sıralar transferler yapıldı. YouTube'daki "ViBio" kanalıyla yollarını ayrılan Pelin Olgun ve YouTube'daki "Stolk" programıyla yollarını ayıran oyuncu İbrahim Selim ile anlaşıldı.

Noktayı sosyal medya hesaplarındaki hızla yükselen takipçi sayısıyla kapatalım:
Facebook:
34 bin takipçi, 82 bin beğeni sayfası.
Twitter: 265K
Instagram: 843 bin takipçi​

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
En başta iyi niyetli ve çok seviyeli bir insan. Genel kültür ve bilgi seviyesi dış görünümünden beklenilmeyecek kadar fazlasıyla yukarıda. Özellikle siyasi konulardaki duruşu, genel bakış açısı ve tarihle kurduğu bağlantılar insanı kendisine çekiyor. Kendisini isim olarak bilsem de aslında yeni yeni keşf etmeye başladım.
Hiç tanımayanlar için videoyu izlemelerini öneririm. :)

Ellerine sağlık @Arslan Bey çok güzel hazırlamışsın. :)

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
En başta iyi niyetli ve çok seviyeli bir insan. Genel kültür ve bilgi seviyesi dış görünümünden beklenilmeyecek kadar fazlasıyla yukarıda. Özellikle siyasi konulardaki duruşu, genel bakış açısı ve tarihle kurduğu bağlantılar insanı kendisine çekiyor. Kendisini isim olarak bilsem de aslında yeni yeni keşf etmeye başladım.
Hiç tanımayanlar için videoyu izlemelerini öneririm. :)

Ellerine sağlık @Arslan Bey çok güzel hazırlamışsın. :)
Teşekkürler. Uzun bir aranın ardından biyografi hazırladım, keyifle. Sevdiğim birisinin biyografisini açmak ayrı bir keyif veriyor. :)

İlk filmini izlemiştim yıllar önce, müziklerinin takipçisiydim ve Nisan'da yayınladığı videoları bile hemen izliyordum. Kendini zamanla aştı. Böyle bir biyografi şarttı. Tanımayanlar da tanısın diye açtım. Bu aralar zaten sosyal medyada popüler. :)

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,606
Puanı
860
Sonunda değerinin bilinmesine aşırı mutlu oldum. İnşallah çizgisinin bozmadan devam eder.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Kendisiyle ilgili görüşümü ve düşüncelerimi şu konuda belirttim. Yine de burada da kısaca görüşlerimi belirteyim. Örnek alınması ve değerinin bilinmesi gereken, 'sanatçı' kelimesinin altını doldurabilen bir insan. BaBaLa TV'de yaptığı 'Mevzular' programı izlenmeli ve mümkün olduğunca fazla kişiye izlettirilmeli.

Ayrıca eline ve emeğine sağlık, çok güzel bir konu olmuş. :) @Arslan Bey

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kendisiyle ilgili görüşümü ve düşüncelerimi şu konuda belirttim. Yine de burada da kısaca görüşlerimi belirteyim. Örnek alınması ve değerinin bilinmesi gereken, 'sanatçı' kelimesinin altını doldurabilen bir insan. BaBaLa TV'de yaptığı 'Mevzular' programı izlenmeli ve mümkün olduğunca fazla kişiye izlettirilmeli.

Ayrıca eline ve emeğine sağlık, çok güzel bir konu olmuş. :) @Arslan Bey
Teşekkürler. Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım. :)

Söylediklerine de katılıyorum. Özellikle "Mevzular" programı kesinlikle izlenmeli. :)

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yüksek Sadakat'in "Döneceksin Diye Söz Ver" şarkısına Oğuzhan Uğur'dan cover:

Şarkıya stüdyo kaydı yapıp okusaydı, tutardı. Bu şarkıda sesinin rengi ortaya çıkıyor.

@S.G.A.T., @mesmeso61, @Sherlock.