En Son İzlediğiniz Film? 🎞

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
DAĞ 1

dag1.jpg

Alper Çağlar harika bir iş çıkarmış, fazla etkilemedi ama görseller muhteşem. Müzikleri de güzeldi. Oğuz ve Bekir harika zaten. :bhr:

Mesut Akusta'yı görmek de güzeldi. Fazla bir şey yazmaya gerek yok, asker filmi yani. Süresi de kısa bir şans vermenizi öneririm.

8/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,589
Puanı
860

Abi film bam başka bir şey olmuş. Görüntü kalitesi, müzikler, yönetmenlik, senaryo, oyunculuk yani her şey çok fenaydı be. Dövüş sahneleri sanki bilgisayar oyunu gibiydi. Guy Ritche ve Jude Law beraber film yapmaya devam etsin.

9/10

Filmlerin kalitesi her filmde giderek artıyor. Macera ve aksiyon sahnelerini çok sevdim. Hunt kızları da filmin kalitesi gibi her filmde giderek güzelleşiyor. Jeremy Renner'ın da ekibe katılması çok güzel olmuş.

8/10

Film Vin Diesel'siz de oluyormuş. Gibbons ilk filme göre biraz daha etkindi. Stone karakteri de güzel olmuş. Film biraz zenci filmi gibiydi. Bir de bi şey soracam. William Dafoe neden hep kötü karakteri oynamak zorunda?

7/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Meşhur İskenderiye Kütüphanesinin yok oluşunu gözler önüne seren, ilk büyük gökbilim insanlarından İskenderiyeli Hypatia hatun kişinin üzerine kurulu oldukça güzel bir dönem filmi. Dönem filmi olmasının verdiği zaman zaman sıkıcılık da yok değil ama genel hatlarıyla kesinlikle izlemeye değer.

7.5/10

Beklediğim etkiyi tam olarak buldum sayılmaz ama yine de kurgusunu oldukça beğendim. Yönetmen ve oyuncular belli bir kalitenin üstünde olduğu için keyifle izleniyor. Ama senaryosu akıp gitmiyor bana göre, fakat alt metni kesinlikle çok başarılı.

Devletin sağlayamadığı adaleti vatandaşın sağlaması ne demek, işte bu film demektir.

7.3/10

Penelope Cruz'un tek başına döktürdüğü iş olmuş. Oyunculuğu bir yana, gerçekten çok çok güzel bir kadın.. Yönetmen de bir o kadar seyir zevki yüksek, kaliteli bir iş çıkarmış, Çekim tekniği göze hitap ediyor. Senaryosu ise tam olarak aile draması denilebilecek bir iş. Ben oldukça beğendim, değindikleri hassas konuları kararında göstermişler.

7.6/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060

"Yani?" diyerek bitirdiğim bir film oldu. :D Konusu fena değildi keşke dizi şeklinde olsaydı.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Perfume The Story of Murderer
İsmi çok güzel. :D Uzun zamandır ertelediğim, sonunda izlediğim film. Bir süredir film izlemediğimden galiba kopuk başlasam da ilk 20 dakikanın sonunda konuya tamamen odaklanabildim. İngiliz aksenti, saray dili her zaman güzel filmlerde gelmiştir. Bir de üzerine aynı telaffuzla konunun anlatılması zaten bana yeterliydi, "efsane geliyor" dedim. Çok acayip bir iş, üzerine yorum yapılması zor. Benim de izlediğim en garip yapımlardan biri oldu. Kesinlikle iz bıraktı. Biraz daha uzatılabilirmiydi, aklımda soru işareti olarak kaldı.
Sonuna kadar aşk olayına girilmemesi bir takdir sebebi. İlk ve son kızda bir şeyler hissetti. Özellikle sonuncuda acaba dedirtti ama gelmedi. O meşhur meydan sahnesi önüme çıkmıştı izlemeden önce. Açıkçası dendiği kadar etkilemedi. Gerek de yoktu zaten.
Puanım. 8.0

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

İşte senaryo işte sinema!

Harika kurgu harika senaryo harika yönetmenlik harika psikolojik gerilim. Buram buram içimize işleyen sinir bozucu gerilim. Böyle filmler olduğu sürece yaşamak için daima bir sebep daha var. :)

Türünün gerilim olması ve ülkesi dışında hiçbir bilgi edinmeden, konusuna bakmadan izledim filmi yönetmenin referanslı oluşundan ve filmin beğenilmiş olmasından dolayı, iyi ki de hakkında hiçbir bilgi edinmemişim. Böyle filmler hiçbir şey bilmeden izlenir, yoksa keyfi kaçar en ufak spoilere.

Yine ibretlik bir ters köşe izledik İspanyol sinemasından. Filmin büyük kısmında Adrian'ı asıl katil ya da psikopat zannederken meğer yılanın başı Fabiana'ymış. Biz de endişelenmiştik Fabiana için..

Belen'in yaptığı anahtarı düşürme olayı tam bir aptallıktı ama olmayacak iş de değil. Benim en çok merak ettiğim ise ev sahibi kadın niçin hiç merak etmedi 2 aydan uzun süre? Nasılsa biliyordu böyle bir oyun yapacağını. İlginç doğrusu.

Fabiana'nın olayı çözdüğü sahneden sonra kapıyı açmaması da klasik kadın yılanlığını gösterdi. Ama acaba "Adrian mı bunu yaptı?" diye sorduğunda Belen evet deseydi ne yapacaktı onu merak ediyorum. Ben olsam Belen in yerinde Evet derdim o soruya.

Belen in Fabiana yı kilitlemesi olayı da güzel bir intikam olsa bile sinir bozdu, filmin sonunda zevkten dört köşe olamadım o an. İnsan ister istemez geriliyor oraya kilitli kalmasına. Köpek ve Adrian'ın elindeki anahtarı düşünürsek umarım çok geçmeden bulurlar, zaten Belen'in öfkesi geçtikten sonra itiraf edeceğini düşünüyorum ama işin kötü tarafı asla bilmeyeceğiz Fabiana orada ölecek mi yoksa kurtulacak mı...

8.4/10

Son düzenleme:

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Kill Bill 1 -2 , Rezervoir Dogs

Muhteşem filmler gerçekten. :) Bu filmleri daha önce de izlemiştim o zaman da çok sevmiştim. Fakat filmleri izlediğim zamanla şimdiyi kıyaslayınca arada dağlar kadar fark olduğunu fark ettim. İkinci izleyişim olmasına rağmen filmlerin her birinden inanılmaz zevk aldım. Senaryo, kurgu oyunculuklar... Hepsi harika.

Tarantino'nun oyuncu kadrosunu çok severim. Zaten genel olarak belli başlı oyuncularla çalışıyor. Hepsi de ayrı bir tarz ve hepsi de oynadığı role çok yakışıyor. Harvey Keitel'dan Michael Madsen'a bütün oyuncular puzzelın bir parçası gibi birbirlerini tamamlıyorlar. Senaryo da muhteşem olunca geriye sadece arkaya yaslanıp zevkle izlemek kalıyor.

Elbette herkesin seveceği tarzda bir yönetmen değil Tarantino ama mesela bana Rezervoir Dogs filminin ilk sahnesindeki konuşmalar bile o kadar güzel geliyor ki. Normalde sokakta yapılacak muhabbetler filmin giriş sahnesinde sunuluyor. Bu da filmin doğallığını çok güzel ortaya koyuyor bence. Devamında ekibin birlikte yürüdüğü şu sahneyi saymıyorum bile:

5-things-about-reservoir-dogs-facts-trivia-20th-anniversary.jpg

Harika ya insanın takım elbise giyip güneş gözlükleriyle aralarına giresi geliyor. :D

Neyse daha fazla yazıp övme işini aşırıya kaçırmak istemiyorum. :D Son olarak, izlediğim bu filmlerin bende bıraktığı izlenimlerin de etkisiyle en iyi yönetmen sıralamamda değişiklik yapıyorum ve zirveye Tarantino'yu koyuyorum. İnşallah daha çok film çeker ve biz de izleyebiliriz. :)

Puanım: 10/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Kill Bill 1 -2 , Rezervoir Dogs

Muhteşem filmler gerçekten. :) Bu filmleri daha önce de izlemiştim o zaman da çok sevmiştim. Fakat filmleri izlediğim zamanla şimdiyi kıyaslayınca arada dağlar kadar fark olduğunu fark ettim. İkinci izleyişim olmasına rağmen filmlerin her birinden inanılmaz zevk aldım. Senaryo, kurgu oyunculuklar... Hepsi harika.

Tarantino'nun oyuncu kadrosunu çok severim. Zaten genel olarak belli başlı oyuncularla çalışıyor. Hepsi de ayrı bir tarz ve hepsi de oynadığı role çok yakışıyor. Harvey Keitel'dan Michael Madsen'a bütün oyuncular puzzelın bir parçası gibi birbirlerini tamamlıyorlar. Senaryo da muhteşem olunca geriye sadece arkaya yaslanıp zevkle izlemek kalıyor.

Elbette herkesin seveceği tarzda bir yönetmen değil Tarantino ama mesela bana Rezervoir Dogs filminin ilk sahnesindeki konuşmalar bile o kadar güzel geliyor ki. Normalde sokakta yapılacak muhabbetler filmin giriş sahnesinde sunuluyor. Bu da filmin doğallığını çok güzel ortaya koyuyor bence. Devamında ekibin birlikte yürüdüğü şu sahneyi saymıyorum bile:

5-things-about-reservoir-dogs-facts-trivia-20th-anniversary.jpg

Harika ya insanın takım elbise giyip güneş gözlükleriyle aralarına giresi geliyor. :D

Neyse daha fazla yazıp övme işini aşırıya kaçırmak istemiyorum. :D Son olarak, izlediğim bu filmlerin bende bıraktığı izlenimlerin de etkisiyle en iyi yönetmen sıralamamda değişiklik yapıyorum ve zirveye Tarantino'yu koyuyorum. İnşallah daha çok film çeker ve biz de izleyebiliriz. :)

Puanım: 10/10
Vay üstat tam şanına yakışır filmlerle geri dönmüşsün. :D Kalıcı mısın? :)

@Tolstoyevski Bu filmi izlememiştim ama yakın zamanda izleyeceğim. Geçenlerde Contratiempo diye bir film izledim. El Cuerpo'nun yönetmeni yapmış yine. El Cuerpo'yla benzerlikleri biraz fazla göze çarpıyor ama senaryosu mükemmeldi. İspanyollar bu türün en iyisi.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Namussuz Namuslu
Aklıma geldi sabah sabah biraz bakayım derken baştan izledim. :D En sevdiğim türk filmlerinden. Şener Şen'i çıldırma sahneleri, kendini inandırmaya çalışması, özellikle pencereye çıktığı sahne mükemmeldi. Her zaman izleyebileceğim film.
Puanım. 10/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Vay üstat tam şanına yakışır filmlerle geri dönmüşsün. :D Kalıcı mısın? :)

@Tolstoyevski Bu filmi izlememiştim ama yakın zamanda izleyeceğim. Geçenlerde Contratiempo diye bir film izledim. El Cuerpo'nun yönetmeni yapmış yine. El Cuerpo'yla benzerlikleri biraz fazla göze çarpıyor ama senaryosu mükemmeldi. İspanyollar bu türün en iyisi.
Estağfurullah. :D Tarantino'ya karşı geçmiş dönemlerde birazcık ayıbımız oldu onu telafi etmek istedim. :D

Kalıcılık durumunu bilmiyorum ya açıkçası. Şu an giriyorum ama sonrası için kesin konuşamıyorum. :)

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Harry Potter serisini baştan izliyorum da bir şey dikkatimi çekti serinin hiçbir filmi İMDB'de 8 puana ulaşamamış hep 7 civarında, acaba böylesine kurgusu güçlü bir seri film neden 8'in altında kalmış şaşırdım? Ben mi abartıyorum yoksa filmde olmamışlıklar mı var. (b) @Tolstoyevski @OzaN @berkann @Forumdash @yatutarsa @xemrexxx @XanTier @gundix123

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Harry Potter serisini baştan izliyorum da bir şey dikkatimi çekti serinin hiçbir filmi İMDB'de 8 puana ulaşamamış hep 7 civarında, acaba böylesine kurgusu güçlü bir seri film neden 8'in altında kalmış şaşırdım? Ben mi abartıyorum yoksa filmde olmamışlıklar mı var. (b) @Tolstoyevski @OzaN @berkann @Forumdash @yatutarsa @xemrexxx @XanTier @gundix123
Demek ki abartıyormuşsun :A

Fantezi dünyası üzerine birçok kitap ve az sayılamayacak film yapılmış bu güne kadar. O yüzden iyi kurgulu ve etkileyici hikaye olması yetmeyebilir efsane olmasına.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Kitap yada film çıktıgı dönemde çocuk değildim (<-burayı yanliş yöne çekmeyin) o yuzdendir ki ilgimi çekmedi hiç :X tv de de çok kere verilmesine rağmen 5dk bakmişliğim yok. Bilmiyorum neden :confused:

En yuksek puanı kaç ola ki?

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Son film ulaştı :)

Kitapları aşırı popüler beklenti çok yüksek. Bir de çok fazla film var bireysel olarak bu filmlerden çok öne çıkan yok. Bütün olarak iyi seri. Benim de şahsen çoğu filme puanım 7-8 ama seriye toplam puan versem 9-10 verebilirim :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Son film ulaştı :)

Kitapları aşırı popüler beklenti çok yüksek. Bir de çok fazla film var bireysel olarak bu filmlerden çok öne çıkan yok. Bütün olarak iyi seri. Benim de şahsen çoğu filme puanım 7-8 ama seriye toplam puan versem 9-10 verebilirim :)
Sadece son filmi daha hiç izlemedim. :D Ben de öyle düşünmüştüm acaba kitaplarda işlenişi nasıl? Şimdi alıp okusam bu yaşta yadırganır. .ss

Kitap yada film çıktıgı dönemde çocuk değildim (<-burayı yanliş yöne çekmeyin) o yuzdendir ki ilgimi çekmedi hiç :X tv de de çok kere verilmesine rağmen 5dk bakmişliğim yok. Bilmiyorum neden :confused:

En yuksek puanı kaç ola ki?
Aaaa siz dağda mı yaşıyorsunuz ne demek izlemedim. :eek: