Yaşam Şekeri Bırakmak

Tzira

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Yapması çok zor bir şeydir. Kahve ve çayı şekersiz içmek tamam da; çikolata filan yemeden durmak zor. Yapanlara büyük saygı duyduğum ve başlığını yeme-içme mi yoksa yaşama mı koymakla kararsız kaldığım eylem. Yaşama koydum, ne bileyim.

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Cayi kahveyi ben de sekersiz iciyorum ama tatli yemeyi birakmam o kadar da degil yani :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Çay ve kahve konusunda kademeli şekilde azaltarak sonunda tamamen bırakmayı başardığım olay. Büyük bir olay değil ama çayın özellikle ve özellikle kahvenin tadını daha iyi alıyor insan şekersiz içince. Kahveye süt ya da Coffee Mate eklemeyi de bırakmayı başardım, zift gibi içiyorum bu aralar. :A

Tabi çikolata ve abur cubur ayrı. İnsanın şekere de ihtiyacı var, ben bunu çikolatadan karşılıyorum. Yüzümü tarlaya çeviriyor özellikle sıcak havalarda, o yüzden çikolata yenilmediği zamanlarda da dondurma bu ihtiyacı karşılıyor. Bence tuz da şeker de olmazsa olmazdır vücut için, ama yeteri kadar tabi. Ayrıca meyveler de şeker ihtiyacını karşılıyor ama alayı hormonlu olduğu için çikolatadan pek farkları yok bence.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bir dönem çayı şekersiz içmeyi denedim. Uzun da bir dönem oldu bu. Zaten çok sevmediğimden dolayı bir bardak çay her türlü yetiyordu bana. Daha sonra birdenbire tekrar şeker atmaya başladım ancak hala az atıyorum. Ben tatlıyı sevdiğimden mütevellit şekerli çay > şekersiz çaydır. Ancak tabi 2-3 tane de atmayın, ayıptır. :D

Şekeri hayatınızdan tam anlamıyla çıkarırsanız suyun tadını hissedebilirmişsiniz. Bilemiycem.