HBO Big Little Lies 1. Sezon Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Son 2 bölüm kaldı bak bu diziiyi bitiriyorum not et yani. Pek tanık olmazsın normalde. :A

Jenerik harika cidden. Şu Bloodline jeneriği de çok hoş. :hearteyes:
kaldı listende 300 dizi :) hemen hemen bitireceksin bu gidişle :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bu dizinin senaristi Marle teyze değil demi yeni bir diziye başlayacaktı da. (b) @xemrexxx @destere
marley le bir alakası yok bildiğim kadarıyla :)
şöylede bir özeti var romandan alıntıymış :)

Avustralyalı yazar Liane Moriary’nin aynı adlı çok satan romanından uyarlanacak Big Little Lies’da; dışardan mükemmel hayatlara sahipmiş gibi gözüken üç kadının, bir cinayet olayı ile yollarının kesişmesi işlenecek. Çocukları anaokuluna giden kadınlar, veli toplantısı esnasında gerçekleşen bir cinayeti aydınlatmaya çalışacak. Bu kadınlardan ikisini Nicole Kidman ve Reese Witherspoon canlandıracak.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x6

Yine güzel bir bölümdü. Yalnız bütün soruları finale bıraktılar. :D

Celeste ve Perry ilişkisi. :A Ama artık Perry kesinlikle hak etmişti.
Gecen Celeste'ye çok kızmıştım yine kocasının peşinden gidiyor diye neyse ki bu bölüm ev filan tuttu. umarım geri vites yapmaz.

Madeline'nin püskürtme sahnesine güldüm. :F Kızı ise ayrı vaka Allah sabır versin. Babası desen ağırlığını koyamıyor.:F

Jane bu bölüm pek aktif değildi yine çocuğu filan olaylar oldu. finalde olayın tam içinde olur diye düşünüyorum. :)

8.0

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x6

Yine güzel bir bölümdü. Yalnız bütün soruları finale bıraktılar. :D

Celeste ve Perry ilişkisi. :A Ama artık Perry kesinlikle hak etmişti.
Gecen Celeste'ye çok kızmıştım yine kocasının peşinden gidiyor diye neyse ki bu bölüm ev filan tuttu. umarım geri vites yapmaz.

Madeline'nin püskürtme sahnesine güldüm. :F Kızı ise ayrı vaka Allah sabır versin. Babası desen ağırlığını koyamıyor.:F

Jane bu bölüm pek aktif değildi yine çocuğu filan olaylar oldu. finalde olayın tam içinde olur diye düşünüyorum. :)

8.0
kaldı bir bölüm ilk defa bir dizinin finalini göreceksin ha gayret :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x7 ( Final)

Ve izledim sonunda harika güzel bir final oldu. Kendi adına yakışan bir final yaptı. Tabi son birkaç olay daha farklı gelişir diye tahmin ediyordum farklı çıktı..

Öncelikle bölümü izlerken ufak ufak gerildim. :D

İlk bölümlerden beri Perry'nin Jane'ye tecavüze ettiğini biliyordum zaten dizi açıkça gösteriyor burada yanılmadım.

Ama şu cocuk olayında Celeste'nin cocuğu çıkmasına bölümde şaşırmadım ama doğru tahmin yapamadım malesef. :( @sürgünüm bilmiş kutluyorum. :D

Finale gelince Perry kesinlikle hak etti ama şöyle daha acılı bir ölüm beklerdim. ve özellikle finale doğru hep jane öldürecek diye bekliyordum. Bonnie'nin çıkmasına şok oldum diyebilirim. çünkü sezon boyunca bu kadın iyiliği, pozitifliği sergiliyor destekliyordu.

Son sahneler harikaydı 5 kadının bir arada olması filan. Güzel kapanış oldu. :hearteyes:

Bir sorum var.(b)
Yalnız acaba diyorum dizi açık uçlu mu bitti çünkü. onları dürbünle izleyen birisi vardı son sahnede. Cenazede de birisi izliyordu çünkü?

Keşke biraz çıplaklık az olsaydı anneme de izletirdim zaten kadın karakter bolluğu vardı. Ama işte HBO olunca. :A

8.5

giphy.gif

@destere @OzaN @sürgünüm

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x7 ( Final)

Ve izledim sonunda harika güzel bir final oldu. Kendi adına yakışan bir final yaptı. Tabi son birkaç olay daha farklı gelişir diye tahmin ediyordum farklı çıktı..

Öncelikle bölümü izlerken ufak ufak gerildim. :D

İlk bölümlerden beri Perry'nin Jane'ye tecavüze ettiğini biliyordum zaten dizi açıkça gösteriyor burada yanılmadım.

Ama şu cocuk olayında Celeste'nin cocuğu çıkmasına bölümde şaşırmadım ama doğru tahmin yapamadım malesef. :( @sürgünüm bilmiş kutluyorum. :D

Finale gelince Perry kesinlikle hak etti ama şöyle daha acılı bir ölüm beklerdim. ve özellikle finale doğru hep jane öldürecek diye bekliyordum. Bonnie'nin çıkmasına şok oldum diyebilirim. çünkü sezon boyunca bu kadın iyiliği, pozitifliği sergiliyor destekliyordu.

Son sahneler harikaydı 5 kadının bir arada olması filan. Güzel kapanış oldu. :hearteyes:

Bir sorum var.(b)
Yalnız acaba diyorum dizi açık uçlu mu bitti çünkü. onları dürbünle izleyen birisi vardı son sahnede. Cenazede de birisi izliyordu çünkü?

Keşke biraz çıplaklık az olsaydı anneme de izletirdim zaten kadın karakter bolluğu vardı. Ama işte HBO olunca. :A

8.5

giphy.gif

@destere @OzaN @sürgünüm

çıplaklık dediğin celestenin birkaç sahnesi falan işte ya aslında o da öyle aşırı bişey değil bence ama işte yinede konu anneye tavsiye olunca insan çekiniyor haliyle :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
çıplaklık dediğin celestenin birkaç sahnesi falan işte ya aslında o da öyle aşırı bişey değil bence ama işte yinede konu anneye tavsiye olunca insan çekiniyor haliyle :)
Yine de var ya. Özellikle Celestine ve Perry. Malum hızlılar filan. :A

Sen finalde bir şeyi anlamamışsın. :A

Boonie niye Perry takip etti demişsin. Çünkü perry ile celestine'nin baloda kavga ettiklerini gördü. Sonra Perry'nin telaşlı hallerini gördü o yüzden takip etti. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Yine de var ya. Özellikle Celestine ve Perry. Malum hızlılar filan. :A

Sen finalde bir şeyi anlamamışsın. :A

Boonie niye Perry takip etti demişsin. Çünkü perry ile celestine'nin baloda kavga ettiklerini gördü. Sonra Perry'nin telaşlı hallerini gördü o yüzden takip etti. :D
bende kendime öyle şeyler söyledimde bana pek inandırıcı gelmedi :) tamam uzaktan kavğaları dikkat çekmiş olabilirde orda kocasını ve yanındakileri bırakıp hafiye gibi peşine takılması için başka bir sebep olmalı diye düşünüyor insan hatta bir ara yoksa bu sapık bonnie yedemi asılmış zamanında o damı tanıyor acaba diye şüpheye düştüm :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
sabah sabah nerden nereye gittik gugıl bizi ordan oraya savurdu ama bu dizideki bonnie nin seceresini çıkarmış oldum :)
burdaki bonnie yani zoe kravitz in annesi Lisa Bonet bir zamanlar cosby ailesinde Denise Huxtable
9266d31b61490557c9696418fb1053da.jpg
adlı cosby nin kızı rolünde oynuyormuş, yani yani bonnie(zoe) nin genleri denise(lisa) dayanıyor :)

birde lisa bonet şu andada JASON MAMOA İile evliymiş
JasonMomoa_LisaBonetJustJared_REC.png
bu mamoa beygirini GOT dan tanırsınız hanı khalesiyle uzun eşek oynayan khal drogo adlı şahıs :)
b40d05b96c9c6d11fd1b5d62c77f9a48.jpg

bu kadar kültür fizikten sizde faydalanın isterim:) @sürgünüm @OzaN @Harunnn60 @Doğu @Forumdash @masacre- @xemrexxx @mrt-06 @MEnes @Çiğdem- @cookies

@MasacRE- @mrt-06 @Çiğdem-

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
sabah sabah nerden nereye gittik gugıl bizi ordan oraya savurdu ama bu dizideki bonnie nin seceresini çıkarmış oldum :)
burdaki bonnie yani zoe kravitz in annesi Lisa Bonet bir zamanlar cosby ailesinde Denise Huxtable
adlı cosby nin kızı rolünde oynuyormuş, yani yani bonnie(zoe) nin genleri denise(lisa) dayanıyor :)

bu mamoa beygirini GOT dan tanırsınız hanı khalesiyle uzun eşek oynayan khal drogo adlı şahıs :)

bu kadar kültür fizikten sizde faydalanın isterim:) @sürgünüm @OzaN @Harunnn60 @Doğu @Forumdash @masacre- @xemrexxx @mrt-06 @MEnes @Çiğdem- @cookies

Lisa Bonet kimdir peki ona değinmemişsin? :) (Ray Donovan'ın 4. sezonunda kardeşiyle ensest ilişki yaşıyor. :A)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Lisa Bonet kimdir peki ona değinmemişsin? :) (Ray Donovan'ın 4. sezonunda kardeşiyle ensest ilişki yaşıyor. :A)
dedim ya lisa bonet zamanında cosby nin ufak kızı denise rolünde oynuyormuş diye :) evet senin dediğin kısma daha gelmedim ray donovanda :) ilk sezonlar yoktu dizide :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

Aslında dizide ki bir çok oyuncuya bakınca hepsinin kaliteli olduğu anlaşılıyor. :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

sen dün gece uyumadınmı :eek::eek::eek: