2017 Fransa Cumhurbaşkanlığı Seçimleri

yatutarsa

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
8241064-3x2-940x627.jpg

Fransızlar bugün cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turu için sandık başına gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre, %23,7 oy olan Emmanuel Macron ve %21,7 oy alan Marine Le Pen ikinci turda yarışacak. İkinci tur 7 Mayıs'ta yapılacak.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,464
Puanı
1,061
eyyy Fransa sen kimsin, ne demek bağımsız adayı ikinci tura taşımak, bize demokrasi dersi vermeye mi kalkıyorsun, haddini bil haddini!!!!

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2019'da İlk turda ne kadar fazla aday olursa o kadar iyidir ikinci tura kalma adına. İkinci tura kalırsak sıkı bir ittifakla o'nu başkan yaptırmayacağız allahın izniyle. Hilenin önüne geçersek genç nesil oylarıyla işlerin bizim lehimize dönmesi zaten kaçınılmaz olur. Tek problem hile, biliyorsunuz adamlar ustalaşmış hile konusunda. İkinci problem de sandığa küsen seçmen, hile olacak diye oy kullanmayacağım diyen tipler çoğalırsa kaybederiz.

Umarim, 2020'ye kazdıkları kuyuya düştüklerini görerek gireriz. 2020'ye kadar eğer güç dengesi bölünmediyse, hâlâ onlar tek güç olmayı koruyorsa bu 2100'e kadarki süreci etkiler ve bizim için gerçekten de umutlar tükenir.

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Le Pen kazansın istiyorum. Hasretlik çeken Türk gurbetçilerimizi Fransa'dan kovması için. Ülkemiz cennet ne işleri var Fransa'larda Hollanda'larda. :)

yatutarsa

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
2019'da İlk turda ne kadar fazla aday olursa o kadar iyidir ikinci tura kalma adına. İkinci tura kalırsak sıkı bir ittifakla o'nu başkan yaptırmayacağız allahın izniyle. Hilenin önüne geçersek genç nesil oylarıyla işlerin bizim lehimize dönmesi zaten kaçınılmaz olur. Tek problem hile, biliyorsunuz adamlar ustalaşmış hile konusunda. İkinci problem de sandığa küsen seçmen, hile olacak diye oy kullanmayacağım diyen tipler çoğalırsa kaybederiz.

Umarim, 2020'ye kazdıkları kuyuya düştüklerini görerek gireriz. 2020'ye kadar eğer güç dengesi bölünmediyse, hâlâ onlar tek güç olmayı koruyorsa bu 2100'e kadarki süreci etkiler ve bizim için gerçekten de umutlar tükenir.
2019'da oy kullanacaksın galiba

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2019'da oy kullanacaksın galiba

Sen oy kullanmazsan, ben oy kullanmazsam, o oy kullanmazsa; bizim yerimize elbette bir çift imza atıp oy kullananlar olur, merak etmeyelim. :)

Bizi hilelerle bile yenemeyecekleri bir ortama doğru gidiyoruz, böyle bir durumda oy kullanmayanlar yüzünden yenilirsek büyük yazık olur. Oy kullanmayalım, protesto etmeyelim, ses çıkarmayalım... Ee peki sürüdeki hiçbir şeye etki etmeyen koyunlardan ne farkımız kalacak?

yatutarsa

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Sen oy kullanmazsan, ben oy kullanmazsam, o oy kullanmazsa; bizim yerimize elbette bir çift imza atıp oy kullananlar olur, merak etmeyelim. :)

Bizi hilelerle bile yenemeyecekleri bir ortama doğru gidiyoruz, böyle bir durumda oy kullanmayanlar yüzünden yenilirsek büyük yazık olur. Oy kullanmayalım, protesto etmeyelim, ses çıkarmayalım... Ee peki sürüdeki hiçbir şeye etki etmeyen koyunlardan ne farkımız kalacak?
Ben de oy kullanmayanlara kızıyordum ama YSK'nın açıkça kanuna aykırı karar verdiği bir ülkede artık seçimlere güvenim kalmadı. Seçimlerini yapsınlar, saysınlar, sonuçlarını ilan edip kutlasınlar. Belki 2019'a kadar fikrim değişir ama şu an oy kullanmamayı düşünüyorum.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
İnşallah Le Pen seçilir. Seçilmesi durumunda BrExit gibi bir durum ortaya çıkacaktır. Tren etkisi ile birliğin çöküşü başlar. Avrupa'da yükselen aşırı sağın her ne kasar kısa vadede Müslümanların ve Türklerin aleyhinde gibi gözükse de uzun vadede Haçlı taifesinin sonunu getireceğine ve postmodern yüzyıl savaşlarının fitilini ateşleyeceğine inanıyorum. Batı bloğu yerle yeksan olup Doğu bloğu yükselecek önümüzdeki 50 yıl içerisinde.

yatutarsa

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
2. tur yapıldı. Emmanuel Macron beklendiği gibi Cumhurbaşkanı olarak seçildi.

İlk sonuçlar:
Macron: %65 - 20 milyon oy
Le Pen: %35 - 11 milyon oy
Boş oy: %8.8 - 4.2 milyon oy
Sandığa gitmeyen seçmen sayısı: 12 milyon

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Macron yakışıklı adam ya. :D Fikir olarak da uyuşuyorum -çok takip etmedim gerçi- Ancak adamın özel hayatı çok enteresan. Tuttuğunu koparır cinsten biri gibi. Neyse, Macron gelecek Ohal kalkacak! :A

yatutarsa

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Fransa halkı en doğru seçimi yaptı Le Pen'e haddini bildirerek. Macron'un işini zora sokmak için son anda dijital darbe girişiminde bulundular ama işe yaramadı çünkü kararların üstünde bir karar vardır.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,464
Puanı
1,061
2. tur yapıldı. Emmanuel Macron beklendiği gibi Cumhurbaşkanı olarak seçildi.

İlk sonuçlar:
Macron: %65 - 20 milyon oy
Le Pen: %35 - 11 milyon oy
Boş oy: %8.8 - 4.2 milyon oy
Sandığa gitmeyen seçmen sayısı: 12 milyon
oyun yine büyük :A bence @Bully ile @mrt-06 nın admin olması da rockfeller ailesinin işi:A