Aserat yeni bir haber konusu açtı
49. SİYAD Ödülleri'nde Adaylar Açıklandı!
Bu yıl 49. kez düzenlenecek olan Sinema Yazarları Derneği Ödülleri'nde yarışacak adaylar belli oldu.
Gösterildiği festivallarden ödüllerle dönen 'Ana Yurdu' ve kadın oyuncu dalına iki oyuncusunu birden sokan 'Tereddüt'ün 8 adaylıkla başı çekerken onu 7 adaylıkla 'Babamın Kanatları', 6 adaylıkla 'Rüzgarda Salınan Nilüfer' ile 'Kalandar Soğuğu', 4 adaylıkla 'Toz Bezi', 2'şer adaylıkla 'Kor' ile 'Hasret' takip etti.
Öte yandan 'Annemin Yarası', 'Baskın: Karabasan', 'Ekşi Elmalar', 'İftarlık Gazoz', 'İkimizin Yerine', 'Kasap Havası' ve 'Saklı' da birer adaylık elde etmeyi başardı.
Ödüller Tuğrul Tülek'in sunuculuğunda, 15 Mart Çarşamba akşamı sahiplerini bulacak.
İşte adaylar:
EN İYİ FİLM
EN İYİ YÖNETMEN
EN İYİ ERKEK OYUNCU
EN İYİ KADIN OYUNCU
EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
EN İYİ SENARYO
EN İYİ KURGU
EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ
EN İYİ MÜZİK
EN İYİ SANAT YÖNETİMİ
Belgesel ve kısa film adayları daha sonra açıklanacak.
Orijinal formatta oku
49. SİYAD Ödülleri'nde Adaylar Açıklandı!
Bu yıl 49. kez düzenlenecek olan Sinema Yazarları Derneği Ödülleri'nde yarışacak adaylar belli oldu.
Gösterildiği festivallarden ödüllerle dönen 'Ana Yurdu' ve kadın oyuncu dalına iki oyuncusunu birden sokan 'Tereddüt'ün 8 adaylıkla başı çekerken onu 7 adaylıkla 'Babamın Kanatları', 6 adaylıkla 'Rüzgarda Salınan Nilüfer' ile 'Kalandar Soğuğu', 4 adaylıkla 'Toz Bezi', 2'şer adaylıkla 'Kor' ile 'Hasret' takip etti.
Öte yandan 'Annemin Yarası', 'Baskın: Karabasan', 'Ekşi Elmalar', 'İftarlık Gazoz', 'İkimizin Yerine', 'Kasap Havası' ve 'Saklı' da birer adaylık elde etmeyi başardı.
Ödüller Tuğrul Tülek'in sunuculuğunda, 15 Mart Çarşamba akşamı sahiplerini bulacak.
İşte adaylar:
EN İYİ FİLM
- Ana Yurdu
- Babamın Kanatları
- Rüzgarda Salınan Nilüfer
- Tereddüt
- Toz Bezi
EN İYİ YÖNETMEN
- Kıvanç Sezer (Babamın Kanatları)
- Mehmet Can Mertoğlu (Albüm)
- Mustafa Kara (Kalandar Soğuğu)
- Senem Tüzen (Ana Yurdu)
- Yeşim Ustaoğlu (Tereddüt)
EN İYİ ERKEK OYUNCU
- Cem Yılmaz (İftarlık Gazoz)
- Haydar Şişman (Kalandar Soğuğu)
- İnanç Konukçu (Kasap Havası)
- Menderes Samancılar (Babamın Kanatları)
- Murat Kılıç (Albüm)
EN İYİ KADIN OYUNCU
- Asiye Dinçsoy (Toz Bezi)
- Ecem Uzun (Tereddüt)
- Esra Bezen Bilgin (Ana Yurdu)
- Funda Eryiğit (Tereddüt)
- Songül Öden (Rüzgarda Salınan Nilüfer)
EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
- Mehmet Özgür (Toz Bezi)
- Musab Ekici (Babamın Kanatları)
- Özgür Emre Yıldırım (İkimizin Yerine)
- Settar Tanrıöğen (Saklı)
- Taner Birsel (Kor)
EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
- Hanife Kara (Kalandar Soğuğu)
- Kübra Kip (Babamın Kanatları)
- Nihal Koldaş (Ana Yurdu)
- Nuray Yeşilaraz (Kalandar Soğuğu)
- Tülay Günal (Rüzgarda Salınan Nilüfer)
EN İYİ SENARYO
- Ahu Öztürk (Toz Bezi)
- Kıvanç Sezer (Babamın Kanatları)
- Senem Tüzen (Ana Yurdu)
- Seren Yüce (Rüzgarda Salınan Nilüfer)
- Zeki Demirkubuz (Kor)
EN İYİ KURGU
- Adam Isenberg & Yorgos Mavropsaridis (Ana Yurdu)
- Agnieszka Glinska & Sveltolnik Mica Zajs (Tereddüt)
- Ayhan Ergürsel (Albüm)
- Levent Çelebi (Hasret)
- Mary Stephen (Rüzgarda Salınan Nilüfer)
EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ
- Cevahir Şahin & Kürşat Üresin (Kalandar Soğuğu)
- Gökhan Tiryaki (Ekşi Elmalar)
- Marius Panduru (Albüm)
- Michael Hammon (Tereddüt)
- Vedat Özdemir (Ana Yurdu)
EN İYİ MÜZİK
- Antoni Komasa-Lazarkiewicz (Tereddüt)
- Bajar (Babamın Kanatları)
- Efe Akmen (Hasret)
- Gökçe Akçelik (Rüzgarda Salınan Nilüfer)
- Jingle House (Annemin Yarası)
EN İYİ SANAT YÖNETİMİ
- Meral Efe & Yunus Emre Yurtseven (Albüm)
- Metin Çelik (Ana Yurdu)
- Olgun Kara (Kalandar Soğuğu)
- Osman Özcan (Tereddüt)
- Sıla Karakaya (Baskın: Karabasan)
Belgesel ve kısa film adayları daha sonra açıklanacak.
Orijinal formatta oku