Kendi,Kendinize Konuşur musunuz?

Kendi,Kendinize Konuşur musunuz?

• Evet,konuşurum.

• Hayır,konuşmam.

• Bu Konu Hakkında Bilgi Vermek İstemiyorum.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,387
Puanı
1,060
evrimagaci.org%2Fpublic%2Fcontent_media%2F5711de88b57c71a11edf325ba92b07b5.jpg

Kendi kendine konuşma bazen bir alıştırma gibidir. Müdürü ile yapacağı konuşmayı kendi kendine yapan ya da sevdiği kişiye yapacağı açılma konuşmasını kendi içinde yüzlerce kez tekrar edenler çoktur.
Hatta insan kendisiyle konuşarak kendisini motive bile edebilir. Konuşmak, bilinçdışı hedefleri ortaya çıkartır ve netleştirir.

Sonuç olarak kendi kendine konuşmak genel kanının aksine kötü bir şey değildir. İster kendinizle, ister sevdiklerinizle, ister kızdıklarınızla konuşun, ama yeter ki konuşun...Bazı araştırmalar, kendi kendine konuşmanın beyni düzenleyici ve özellikle hatırlanması gereken şeyleri daha kolay hafıza
da tutmayı sağlayıcı bir etkisi olduğunu gösteriyor. Çünkü kendi kendimize konuştuğumuzda, mecburen yavaşlıyoruz. Daha yavaş düşünmek, konu üzerine daha fazla kafa yormamızı sağlıyor. Bu da, hem hafızamıza katkı sağlıyor, hem de daha doğru kararlar almamıza yardımcı oluyor.

Peki Ya Siz?
i would talk to myself too marlon brando GIF by Maudit

03930ffca224e69e95ef4428f5463082.jpg
IMG_20220716_122455.md.jpg

Zeyno

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
6,770
Puanı
560
İnsanın en iyi arkadaşı kendisidir çünkü seni yine en iyi sen anlarsın, tabiki benimde iç sesimle konuşmak gibi büyük bir çılgınlığım oluyor kendim ile çok güzel istişare yaparım herkese de tavsiye ederim rahatlatıcıdır :cool:

Emeğine sağlık @The_Erinch içimizdeki gerçeği ortaya çıkardın bu defa da :J

A2ER1vl

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,390
Puanı
1,060
Konuşurum, severim de... Gayet keyifli bir şey.. Özellikle bazı konularda hazırlık açısından işe yarıyor kafanda bir şeyleri tekrar etmek... Konu güzelmiş bu arada eline sağlık. :A @The_Erinch
Bende severim, hatta sanki biriyle konuşuyormuş sananlar çok oldu.Sende yaşandı mi? :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,387
Puanı
1,060
Ben sürekli yaparım..

Aynada kendimle sohbetlerim meşhurdur.

Kendimi gazlama yada haşlama konusunda çok katkısı olan bir olay.

İçinizde tutmaktansa kendi kendinize bile olsa dışa vurmak ruh sağlığı için en iyisi olduğunu düşünüyorum.

• Beğendim
Reactions: BARON疼痛

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,907
Puanı
360
Sinirlendiğim zaman kendi kendime konuşur, kafamda kurarım. İçimden de oluyor bazen sesli sinir bozmak için yaptığım da oluyor :D Pek sevmediğim bir durum.

• Güldürdün
Reactions: The_Erinch

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,341
Puanı
1,060
Zaman zaman konuştuğum oluyor ama en çok yorum yazarken mesela şuan bile konuşarak yazıyorum bazen annem yanımda oluyor duyuyor ne mıç mıç yapıyorsun diyor :A Birde en çok üzüldüğüm zaman kendi kendime konuşuyorum hatta konuşurken ağladığım bile oluyor

@The_Erinch yine harika bir konu bulmuşsun abi çok sağol

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,390
Puanı
1,060
Kendi odamda oyun oynarken arkadaşlarımla programda sesli konuşurum, onun dışında kendimle sesli konuşma yapmam... :A Dediğim gibi o işleri Mind Palace'ta yaparım... :A
Oyun oynarken ki halini merak ettim... Adam kaçıyor, yakala... Ulan nasıl vurulduk öyle ya... Temiz iş oldu... :A @Dosi , çizgi romanda baloncuklara yazıyorlar hani...

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Dosi