eTV 13 - 1. Bölüm | Yeni Dizi

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
lost.jpg

BÖLÜM I - Başlangıç
1 Şubat 2019
(Fav10'un 12. kuruluş yıldönümü için yapılan kutlamalar tüm hızıyla devam etmektedir. Herkes hem gemide eğlenip hem denizin keyfini çıkarırken bazinga sahneye çıkar.)

bazinga: (elindeki kadehe kaşığı vurarak) Toplanın millet, toplanın! Bugün çok güzel bir gün. 11 yıl önce liseden arkadaşlarla birlikte bu forumu kurduğumuzda...
Yiğitt: Ha, başladı yine. Senin yokluğundan beri forumu biz çekip çeviriyoruz, havan kime?
destere: Aşkım, biraz daha içki ister misin?
Çiğdem-: destere, çık git başımdan! Katlanamıyorum sana adam, anlamıyor musun? Forum yıllardır bizi mahalle baskısıyla bir arada tutmaya çalışıyor ama tahammülüm kalmadı sana!
destere: Hemen getiriyorum inatçı keçim benim.
mrt-06: Ne oldu, yine rahatsız mı ediyor seni?
Çiğdem-: Her zamanki destere işte, bir türlü düşmüyor peşimden. (elini yavaşça tutarak) Neyse ki senin gibi arkadaşlar var da kafam dağılıyor, yoksa kafayı yerdim.

(mrt-06 yıllardır Çiğdem'e karşı platonik bir aşk beslemekte, ancak bir türlü ona açılamamaktadır. Çiğdem konuşmayı dinlemek için ayrılırken o da peşinden gider.)

mrt-06: Çiğdem, sana bir şey söylemem lazım. Çok düşündüm ve artık itiraf etmenin zamanı geldi.
Çiğdem-: Evet, dinliyorum.

(mrt-06 tam ağzını açarken gemi büyük bir sarsıntıyla titrer. Herkes ne olduğunu anlamaya çalışırken gemi suyla dolmaya başlar.)

Aserat: Gemi batıyor!!
vadikızı: Ne, gemi mi batıyor? Hepimiz ölüp gideceğiz! Eşhedü enla ilahe illallah!
dizi kolik: Ağzını hayra aç vadikızı! Ayrıca nereye batıyor, ben şu güzelim elbiseye 4600 lira harcadım!

(Su almaya devam eden gemide hummalı bir çalışma başlamıştır. Can yelekleri dağıtılmakta, filikalar doldurulmaktadır.)

bazinga: Merak etmeyin arkadaşlar! Biz bugüne kadar neleri atlattık, bunu da atlatırız!
Dosi: Salak kafam, niye İsveç'te kalmadım ki. Ne güzel evimde sıcak kahvemle oturuyor olurdum!
Yiğitt: Az laf, çok iş! Eğer ölmeye kalkan olursa gebertirim, daha ben admin olacağım!
Çiğdem-: Siz niye bu kadar sakinsiniz? Biz burada canımızı kurtarmaya çalışıyoruz, adamlar yerinden kıpırdamıyor ayol!
denizz19: Yıllardır o kadar dizi izledim ki tüm belalara karşı bağışıklık sağladım. Allah aşkına, benim canım Eylül'ün canından daha mı önemli?
RüzgarGülü: Sonuçta hepimiz bir gün toprak olmayacak mıyız? Küllerimiz cehennemin ateşiyle karışırken hayatlarımız değersiz bir zaman parçası olmayacak mı?
Çiğdem-: Yine uçmuş bu belli. Valla ne haliniz varsa görün, ben canımı sokakta bulmadım ayol!
destere: Beni de bekle atarlı çiçeğim!

(13 üyenin doldurduğu ilk filika denize inmek üzeredir, ancak bazinga cephesinde hiçbir hareket yoktur.)

mrt-06: Hadi Ozan, gelsene!
bazinga: Olmaz.. Herkesin çıktığından emin olmam lazım. Siz gidin..
mrt-06: Ama...
bazinga: İtiraz istemiyorum, sonra gelirim!

(bazinga itirazları dinlemeden filikayı denize indirir. Tam o sırada yerinden sökülen bacalardan biri, diğer filikaların üzerine düşer. Şimdi denizde sadece bir filika ve onlarca ceset vardır.)

mrt-06: İnanamıyorum, koca forum gözlerimizin önünde yok oldu! Ne yapacağız şimdi?
xBUGRAx: Kadın'da Baharcım, Dorukçum ve Nisancım ne yaptıysa onu! Dimdik ayakta duracak ve hayatla savaşacağız!
Yiğitt: Ya daha ben admin olacaktım, önce rütbemi versinler!
destere: (Çiğdem'e sarılarak) Neyse ki forumun gözde çifti hala hayatta, değil mi aşkım?
Çiğdem-: Bu destere'nin ayağına taş bağlayıp denize atsam çok mu ileri gitmiş olurum?
mrt-06: İstersen yardım edebilirim.
destere: Hop hop, sana ne oluyor soğan cücüğü!
mrt-06: Cücük mü? Sen kendine bak be endoplazmik retikulum!
Çiğdem-: Endo ne?
mrt-06: Ne bileyim, kötü bir şey gibi görünüyordu.
Yiğitt: Belli ki duruma bir admin soğukkanlılığıyla el koymanın zamanı geldi. Zaten o da Ozan'ın aksine bende fazlasıyla var. Galiba Aserat yok.
denizz19: Aman onun varlığıyla yokluğu bir zaten. Gıcığın önde gideniydi.
vadikızı: Ölünün arkasından konuşulmaz bonişim, çok büyük günah.
xBUGRAx: RüzgarGülü de yok.
Çiğdem: Zaten cehennemin külleriyle karışmaktan falan bahsediyordu, dert ettiğini sanmıyorum.
Dosi: xemrexxx'i de göremiyorum.
xemrexxx: Bende ölecek göz var mı be? Onlarca kaknemle uğraştım, Meryem antileriyle savaştım; kıçı kırık gemi mi alt edecek beni?
Çiğdem-: Cüce olduğun için göremedik galiba seni, affedersin.
MasacRE-: Ben de buradayım!
eskici: Ben de!
dizi kolik: Sürekli kendinizi öne çıkarmanız sıkmadı mı?
DarkLeqenD: (son derece ciddi bir tavırla) Ben de varım. Ama olmasam da olurdu.. Her neyse.
mrt-06: Nereye gidiyoruz? Denizin ortasında boş boş salınacak mıyız?
Yiğitt: (gözünü kısıp uzağa bakarak) Sanırım ötede ada var. Yardım gelene kadar orada idare etmemiz gerekecek.

(Filikadakiler kürek çekip adaya doğru yönelirken herkesin içinde büyük bir korku vardır.)

Çiğdem-: Ay kolum koptu be! Biraz erkek ol da kürek çek destere!
destere: Hayatım, biliyorsun kolumda bir eklem sorunu var. Yoksa seve seve yardım ederdim de işte.
Çiğdem-: Sen kendine erkek diyorsun ya, o sadece kimliğinde yazılı!
dizi kolik: Gelmemize ne kadar var? Çok açım, düşüp bayılacağım! Erzaktan azıcık bir şey yesem?

(Ancak erzakların olduğu bölme bomboştur. Herkes yeni bir şok yaşarken MasacRE- ve eskici'nin yanındaki ambalaj paketlerini görmeleriyle gizem aydınlanır.)

Yiğitt: Hay ben sizin...
eskici: Çok acıktık ne yapalım.
MasacRE-: Allah belamı vermesin, beni o zorladı!
xemrexxx: Versin versin! Şimdi ne yapacağız, bu kaknemler yüzünden erzağımızdan da olduk.
denizz19: Merak etmeyin arkadaşlar, üstün becerilerimle denizden balık tutarım. (üstünü çıkararak atlamaya hazırlanırken) Nasıl olsa askerden yeni döndüm, oldukça atletik ve atiğim!
xBUGRAx: Asker dedin de aklıma Savaşçı-Kılıç Timi geldi. Ah ah..

(Derken filika karaya vurur. Herkes karşılarında duran adanın heybeti karşısında hayrete düşmüştür.)

vadikızı: Bundan sonra hayatımızı burada mı geçireceğiz? Beni evden bekliyorlar ama!
mrt-06: Merak etme, yardım çok yakında gelir. Yani sanırım...
Yiğitt: Tabii işaret fişekleri de mideye indirilmediyse!
MasacRE-: Yenilmeyecek şeyler olduklarını biliyoruz, o kadar da değil.
Yiğitt: Ha öyle olsa yerdiniz yani!
Çiğdem-: Aslında bunu bir tatil olarak düşünebiliriz, uzun süredir Maldivler'e gitmek istemişimdir.
xemrexxx: Fındık toplamaktan başına güneş geçti herhalde, ne tatili?
xBUGRAx: Aslında güzel ya. Tıpkı Yasak Elma'daki malikane gibi ferah..
Yiğitt: Neyse ben ve diğer erkekler etrafta yakmak için odun arayalım, belli ki akşam olmuş bile.
xemrexxx: Forumun assolistiyim ben, ne işim olur odunla?
Çiğdem-: Bence direkt Emre'yi yaksak da olur, aynı işi görüyorlar sonuçta.
Yiğitt: Bayanlar da yiyecek bir şeyler bulsun, meyve falan.
dizi kolik: Bayan değil kadın!
Yiğitt: Feministliğin sırası değil şimdi, işe koyulalım.

(Kızlar yiyecek bulmak için farklı yönlere ilerlerken bir çığlık sesi duyulur. Kimse bu sesin kimden geldiğini anlamamıştır.)

I. BÖLÜM SONU

> II. BÖLÜM - Muşta | Pazartesi 23.00 <

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
İlla bir aracın içinde olmamız gerekiyor mu sürekli bir önceki dizi de trenin içinde bitmişti :F

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Mükemmel!
Eline sağlık @Aserat çok ama çok güldüm okurken :F
Eğlenceli olmuş. Her karakter harika diyalogları olmuş. Benimki az ama olsun. @xemrexxx bak yokluğunu bir ben hissediyorum :A
@xBUGRAx burda da Yasak Elma hakkında konuşuyor. en iyisi ben yavaştan diziyi inceliyeyim :A
@denizz19 öncelikle harikanı at konuya :bağır: ve senide iyi yazmıs :A
Bakalım sonumuz ne olacak :D

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Mükemmel!
Eline sağlık @Aserat çok ama çok güldüm okurken :F
Eğlenceli olmuş. Her karakter harika diyalogları olmuş. Benimki az ama olsun. @xemrexxx bak yokluğunu bir ben hissediyorum :A
@xBUGRAx burda da Yasak Elma hakkında konuşuyor. en iyisi ben yavaştan diziyi inceliyeyim :A
@denizz19 öncelikle harikanı at konuya :bağır: ve senide iyi yazmıs :A
Bakalım sonumuz ne olacak :D
1 senedir elimde bekletiyorum ayrılanlar falan olunca yayınlama hevesim kaçmıştı. Şimdi düzenleyip yayınlamaya başladım bakalım benim sonum ne olacak. :A Teşekkürler. :Z

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
1 senedir elimde bekletiyorum ayrılanlar falan olunca yayınlama hevesim kaçmıştı. Şimdi düzenleyip yayınlamaya başladım bakalım benim sonum ne olacak. :A Teşekkürler. :Z
Kendini öldürmüş olamazsın :eek:
Bir yerlerden çıkarsın illaki :A şunu oku bunu unutma diye yaptığın hatırlatmaların gibi :A

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
İlk bölüm baya aksiyonlu çıktı:A ayrıca diyaloglar harika xbugrax in kadın dizisindeki yorumu,denizin Eylül yorumu,destere Çiğdem diyalogları,Darklegendin yanıtı,ayrıca birçok diyalog çok muazzam bir bölüm:A:A emeğine sağlık @Aserat başarılı bir bölüm:)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bilmem ben hem yazıp hem oynayanlardan değilim. Ama gizem bol tabii nelerin yaşanacağı belli olmaz. :A
ilk bölümde bulunarak oynamış oldun :A
Baya dolu dolu bir bölüm. Her bölüm bu tempoda olacakmı bakalım.
Kaç bölümlük bu?

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
ilk bölümde bulunarak oynamış oldun :A
Baya dolu dolu bir bölüm. Her bölüm bu tempoda olacakmı bakalım.
Kaç bölümlük bu?
İlk sezonu 10 bölüm diye düşündüm çünkü Ağustos'ta başka bir dizim var. Hatta ilk onu başlatacaktım da sonradan yer değiştirdim. Ama çok ilgi görürse uzatabilirim bakalım. :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
İlk bölüm baya aksiyonlu çıktı:A ayrıca diyaloglar harika xbugrax in kadın dizisindeki yorumu,denizin Eylül yorumu,destere Çiğdem diyalogları,Darklegendin yanıtı,ayrıca birçok diyalog çok muazzam bir bölüm:A:A emeğine sağlık @Aserat başarılı bir bölüm:)
Teşekkürler. :D