Galatasaray, Başakşehir'i Yıktı Geçti! Ligde Son Durum Nasıl?

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
56d42b2118c77344089570bc.jpg

Spor Toto Süper Lig'de 29. hafta maçlarında Galatasaray, şampiyonluk adayı rakibi Medipol Başakşehir'i kendi evinde Mariano ve Adebayor'un kendi kalesine attığı gollerle 2-0'lık skorla yendi.

Bu sonuçla birlikte Aslan, bitime 5 hafta kala puanını 60'a yükseltti ve geçen hafta kaybettiği zirveyi Başakşehir'den devraldı.

Son yılların en zorlu şampiyonluk rekabetinin yaşandığı sezonda 30. haftaya 4 takım şampiyonluk iddiasıyla giriyor.

Yıllar sonra potansiyel şampiyonluk puanı 30. haftaya girilmeden 75 puana inmiş durumda.

Lige 60 puanla Galatasaray liderlik ederken Beşiktaş ve Başakşehir 59, Fenerbahçe ise 57 puanla zirve takibini sürdürüyor.

Sezonun son derbisi 31. haftada TT Arena'da Galatasaray ve Beşiktaş arasında oynanacak. Şampiyon adayı takımlar arasında başka bir maç ise oynanmayacak.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Son yılların en heyecanlı şampiyonluk yarışı oluyor. Ne olurdu şu saçma sapan puan kayıplarından birini yapmasaydık. :(

Gerçi başkan Aziz Yıldırım iken şampiyonluk bile buruk bir his olacak ama olsun. :)

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061
Arda Turan, resmen yuhalanmak için elinden geleni yaptı. Adam tek derdi dikkat çekmek. İyi ya da kötü fark etmiyor.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,389
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Son yılların en heyecanlı şampiyonluk yarışı oluyor. Ne olurdu şu saçma sapan puan kayıplarından birini yapmasaydık. :(

Gerçi başkan Aziz Yıldırım iken şampiyonluk bile buruk bir his olacak ama olsun. :)
akhisar gidip bişey yapamazsa fenerbahçe düşmansıspor koyacak beşiktaşın rezerve takımı var kocaeli birlikspor fenerbahçeninde olacak
Pendiksporu satın alacak Aziz yıldırım @OzaN

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,620
Puanı
1,061
Normalde sadece Avrupa maçlarında (BJK-Münih hariç) Türk takımlarını desteklerdim, ama bu maç ilk kez ligde Galatasaray'ı gerçek anlamda destekledim. Akbilspor'da bir numara olmadığını biz çözmüştük, bizden sonra Galatasaray da iki tane sallayarak karşı takımın balon olduğunu ispatlamış oldu :D

Zirveyle aramızda 3 puan var, eğer tüm maçları kazanıp 72 puana ulaşırsak şampiyonluk şansımız %40'a falan yükselir. Ama şu anda %1 :A

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,389
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Normalde sadece Avrupa maçlarında (BJK-Münih hariç) Türk takımlarını desteklerdim, ama bu maç ilk kez ligde Galatasaray'ı gerçek anlamda destekledim. Akbilspor'da bir numara olmadığını biz çözmüştük, bizden sonra Galatasaray da iki tane sallayarak karşı takımın balon olduğunu ispatlamış oldu :D

Zirveyle aramızda 3 puan var, eğer tüm maçları kazanıp 72 puana ulaşırsak şampiyonluk şansımız %40'a falan yükselir. Ama şu anda %1 :A
fenerbahçenin sıkıntısı taraftar biz kadıköyde puan kaybetmesek açık ara liderdik

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,352
Puanı
1,061

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
Bu sezon ligi aşırı sevdim. İlk dörtlü kendi arasında şampiyonluk mücadelesinde.

Trabzon, Kayseri, Sivas, Göztepe ve Kasımpaşa son Avrupa biletinin peşinde. Ancak büyük ihtimalle oradan aşağıya bizi kimse indiremez.

Şu an ligin en rahat takımı Malatya. Hiç bir iddiaları ve düşme tehlikeli kalmadı gibi.

Ancak Malatya'dan aşağısı komple düşme potasında. Antalya ve Akhisar alacakları 4-5 puan ile kendilerini kurtarırlar.

Karabük zaten gitti. Bursa umarım bizim maça kadar 4-5 puan alırda ligde kalır. Yoksa bize sıkıntı çıkarmalarını hiç istemiyorum.

Dipteki takımlar arasında en zor fikstüre Osmanlı sahip. Evinde Trabzon, Başakşehir ve Beşiktaş'a karşı oynayacak.

Neredeyse her hafta en az bir maç alt sıralardaki takımlar kendi aralarında oynayacak. Bence alt taraftaki heyecan üst taraftakinden daha fazla.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Deplasmanlarda puan kaybetmezsek şampiyonuz. beşiktaşı içerde yeneriz diye düşünüyorum.

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Harika bir maç oldu Tebrikler Cimboma bu maç çok kritik bir maçtı bu açıdan bu maçı kazanmak muazzam:Z

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,389
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Beşiktaş kupasını ne zaman alacak bu aylarda alması gerekiyordu sanırım öncelerinden öyle hatırlıyorum :A @S.G.A.T. @MasacRE- @Harunnn60
Daha var yarış bitmedi liderle farkı e 1 e düşürdünüz
Galatasaray 60
Başakşehir 59
Beşiktaş 59
Fenerbahçe 57
Malatya Vodafoneda intikam almak isteyebilir pazar oynamak yorucu derbiden sonra Perşembe derbi var Fenerbahçe-beşiktaş derbisi ben bu maçta 5 kırmızı kart çıkar diyorum @Çiğdem-