Fotoğraf Sergimden Kalanlar

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Aslında ne zamandır düşünüyorum böyle bir konuyu açmayı ancak karar verememiştim. Neyse kısmet bugüneymiş , resimlerimden sadece satılanları ekleyeceğim, satılmayan da bir sürü fotoğraf var , elbette satılan fotoğraflar da ; üniversitemizde düzenlenen sergide ünlü iş adamlarına satılıyor, aslında doğrudan gelen paranın %60 ı bana veriliyor fakat ben paranın sadece %10 luk kısmını alıyorum o da fotoğraf makinemin lensleri pahalı olduğu için, masrafımı çıkarsın diye kalan %50 vakıflara bağışlanıyor ve güzel bir iş yaptığımızı düşünüyorum, zaten %40 lık kısım da okula kalmakta :D Sizlerin de görmesini istediğim için bu konuyu açmış bulunmaktayım, fikirlerinizi alabilirim, benim için her fikir önemlidir. Beni tanıdıklarını iddia eden kişilerin aslında bu yönümü bilmedikleri ve yeni öğrenecekleri için çok şaşıracaklardır.

Dünya'nın 7 harikasını bilmem ama benim için 10 harika fotoğraf aşağıdadır

1. Sırada çok değerli parçamız var bu resim büyük tablo halinde tam 4.000 TL ye satılmıştı.
y03bo7.jpg

2.Sırada Uludağ da bir şelale - Belki birkaçınız bu resmi görmüştür benim sosyal medya hesaplarımdan . (Fiyat olarak 2.500 TL satıldı)
W7QJgq.jpg
3.Sırada (bu fotoğrafı arkadaşımla beraber çektik) Balık gören ve İstanbul'daki Kumkapı da balık lokantalarının kapısında dolaşan bu minik kedicik (fiyatı 3.000 TL satıldı)
p6Wr0L.jpg
4.sırada Edirne de çekilmiş olan kuşların muazzam dizilişi (Fiyat 2.000 TL satıldı)
PlrXON.jpg
5.sırada İstanbul Çatalca'daki şelale den bir görüntü (Fiyat 2.000 TL satıldı)
azGkz5.jpg
6.sırada sıradan bir lunaparkta çekilen fotoğraf (Fiyat 2.000 TL satıldı)
3Eqyz2.jpg

7.sırada Adıyaman'daki nemrut dağı tepesindeki heykeller (fiyat 3.500 TL satıldı)
0EBOR8.jpg

8.sırada Edirne Selimiye camii'sindeki muazzam görüntü (2.500 TL satıldı)
QV7bLk.jpg

9.sırada İstanbul'da 3.köprü mevkiinde çekilen günbatımı adlı fotoğrafım (2.500 TL satıldı)
76NRQY.jpg

10.sıraya da yine İstanbul'da nokta koyalım ve Anadolu Hisarı'nın karşısındaki Fatmagül'ün Suçu ne dizinin çekildiği müthiş Göksu (Fiyat 2.500 Tl satıldı)
m2kvR0.jpg

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ben lunaparklı olanı çok beğendim. Boyut olarak da cep telefonları için duvar kağidi olabilir @gözlemci

Sen şimdi 4binTL'ye sattiğin resmi afişe ettin bunu bedavadan basamazmıyız :A

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Ben lunaparklı olanı çok beğendim. Boyut olarak da cep telefonları için duvar kağidi olabilir @gözlemci

Sen şimdi 4binTL'ye sattiğin resmi afişe ettin bunu bedavadan basamazmıyız :A
Tabi ki de basamazsın :A Bunlar özel kağıda basılmakta boyut olarak baya büyük ayrıca buradaki boyut küçültülmüş hali :A yani büyükdükçe kalite azalıyor :D haa dersen küçük A4 kağıdına basarım orası ayrı dava :D

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,619
Puanı
1,060
Genel olarak hepsi güzel ama 10, 9, 3 ve 2 numaralı fotoğraflarını çok beğendim, profesyonel duruyorlar. :D

Sergiyi ne zaman yaptın? Fotoğrafçılıkla ilgilendiğini bilmiyordum :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Tabi ki de basamazsın :A Bunlar özel kağıda basılmakta boyut olarak baya büyük ayrıca buradaki boyut küçültülmüş hali :A yani büyükdükçe kalite azalıyor :D haa dersen küçük A4 kağıdına basarım orası ayrı dava :D
Özel olarak büyük boyutta basamıyormuyuz? Bi matbaaya sorayım :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
resimler harikaymış gözlemci ama ilk resim ve son iki resim hepsinden daha güzel

şu mesela muhteşem
76NRQY.jpg

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Genel olarak hepsi güzel ama 10, 9, 3 ve 2 numaralı fotoğraflarını çok beğendim, profesyonel duruyorlar. :D

Sergiyi ne zaman yaptın? Fotoğrafçılıkla ilgilendiğini bilmiyordum :D
Üniversite hayatım boyunca ilgilendim şuanda da devam ediyorum ama öyle pek çok değil, ayrıca düğün çekimlerine ve bebek doğumu yapan çiftler çekime çağırıyorlar baya iyi ücret veriyorlar fakat ben istemiyorum o tarz şeyleri, ben özgür takılmayı seviyorum :D

1 yıl eğitimini aldım tabi :D Bu fiyatları gören duyan inanmıyor :D Sergilerimiz Üniversitemiz de oluyor iş adamları hem beğeniyor hemde destek için alıyor :D

Özel olarak büyük boyutta basamıyormuyuz? Bi matbaaya sorayım :A
Fotoğrafın orjinalleri bende olduğu için basamıyoruz hatta şöyle birşey var satın alan kişi en orjinallerini de alıyor büyük basılmasın diye :D Buraya yüklerken kalite düşüyor doğal olarak ki sen indirirsen kalite bir kez daha düşer :D

resimler harikaymış gözlemci ama ilk resim ve son iki resim hepsinden daha güzel

şu mesela muhteşem
76NRQY.jpg
Beğenmene sevindim :D Diğer birkaçı da satışa çıkacaktı , ben gidemedim , yarın üniversiteye gidip bakayım satılan varsa yarın ekleme yaparım :D

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,619
Puanı
1,060
Üniversite hayatım boyunca ilgilendim şuanda da devam ediyorum ama öyle pek çok değil, ayrıca düğün çekimlerine ve bebek doğumu yapan çiftler çekime çağırıyorlar baya iyi ücret veriyorlar fakat ben istemiyorum o tarz şeyleri, ben özgür takılmayı seviyorum :D

1 yıl eğitimini aldım tabi :D Bu fiyatları gören duyan inanmıyor :D Sergilerimiz Üniversitemiz de oluyor iş adamları hem beğeniyor hemde destek için alıyor :D

Fotoğrafın orjinalleri bende olduğu için basamıyoruz hatta şöyle birşey var satın alan kişi en orjinallerini de alıyor büyük basılmasın diye :D Buraya yüklerken kalite düşüyor doğal olarak ki sen indirirsen kalite bir kez daha düşer :D

Beğenmene sevindim :D Diğer birkaçı da satışa çıkacaktı , ben gidemedim , yarın üniversiteye gidip bakayım satılan varsa yarın ekleme yaparım :D
Ben her önüme gelen teklife atlamam diyorsun :A Seçici olman işini iyi yaptığın anlamına gelir.
Peki bunu ekip olarak mı yapıyorsunuz yoksa yalnız mı çalışıyorsun? ve bu fotoğrafları bu fiyata nasıl satıyorsun? :D

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Ben her önüme gelen teklife atlamam diyorsun :A Seçici olman işini iyi yaptığın anlamına gelir.
Peki bunu ekip olarak mı yapıyorsunuz yoksa yalnız mı çalışıyorsun? ve bu fotoğrafları bu fiyata nasıl satıyorsun? :D
Yani seçicilik mi başka birşey mi bilmiyorum , genelde açık alan tercih sebebim :D

Ekip olarak yapmıyorum ama şöyle birşey üniversitemde profesyonel fotoğrafçılık kulübünü ben kurdum orada duyuru geçiyoruz her 2 hafta da bir toplanıyorduk zaten, katılmak isteyenler geliyor onlarda çekiyor ve sergide satılmak üzere konuluyor,

Para kısmına ben bakmıyorum ama bir iki defa şahit oldum açık arttırma gibi bir usul ile satılıyor :D gelen iş adamları da zaten destek amaçlı veriyorlar bu paraları, yoksa zannetmiyorum 2 bin 3 bin bir tabloya versinler :D tabi düşük rakamda satılan resimlerde vardı misal 200 TL ye giden :D benim tek fotoğrafım öyle ucuza gitti onu da kimseye göstermiyorum duruyor :F

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,619
Puanı
1,060
Yani seçicilik mi başka birşey mi bilmiyorum , genelde açık alan tercih sebebim :D

Ekip olarak yapmıyorum ama şöyle birşey üniversitemde profesyonel fotoğrafçılık kulübünü ben kurdum orada duyuru geçiyoruz her 2 hafta da bir toplanıyorduk zaten, katılmak isteyenler geliyor onlarda çekiyor ve sergide satılmak üzere konuluyor,

Para kısmına ben bakmıyorum ama bir iki defa şahit oldum açık arttırma gibi bir usul ile satılıyor :D gelen iş adamları da zaten destek amaçlı veriyorlar bu paraları, yoksa zannetmiyorum 2 bin 3 bin bir tabloya versinler :D tabi düşük rakamda satılan resimlerde vardı misal 200 TL ye giden :D benim tek fotoğrafım öyle ucuza gitti onu da kimseye göstermiyorum duruyor :F
O da az değil, iki günlük tatil parası işte :D Öyle etkinlikleri yapman güzel, en azından sanata bir katkın oluyor. Bu bile insana mutluluk veriyor bence :)

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
O da az değil, iki günlük tatil parası işte :D Öyle etkinlikleri yapman güzel, en azından sanata bir katkın oluyor. Bu bile insana mutluluk veriyor bence :)
Yani hiç düşünmedim para amaçlı da çekmedim fotoğraflarımı, daima güzellik ön plandaydı, para hiçbir zaman zevkin önüne de geçmedi :D

Tabi 200 lira da iyi ama sergiler yılda 3 yada 4 kez oluyor :D Ve orada bir sürü sergilenen fotoğraf var ve alıcı bulmak zor, bazıları satılmıyor kaldırılıyor :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Çok iyi fiyatlara satılıyorlar ve bağışlaman çok ince bir davranış @gözlemci zaten ok değer verdiğimiz bir arkadaşımızdın ama değerin 2 misline çıktı :bhr::bhr::bhr:

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Çok iyi fiyatlara satılıyorlar ve bağışlaman çok ince bir davranış @gözlemci zaten ok değer verdiğimiz bir arkadaşımızdın ama değerin 2 misline çıktı :bhr::bhr::bhr:
Ya böyle düşündüğün için çok teşekkür ederim :bhr::bhr:

Birde şöyle birşey duydum , ben ve bir iki kişi daha bağışladığı için bizim resimlere ödenen ücret biraz daha fazla genelde :D Diğerleri böyle yüksek fiyattan gitmiyor , bizde yol ücretimizi işte kameraların lens ücreti vs çıkarıyoruz :bhr:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Ya böyle düşündüğün için çok teşekkür ederim :bhr::bhr:

Birde şöyle birşey duydum , ben ve bir iki kişi daha bağışladığı için bizim resimlere ödenen ücret biraz daha fazla genelde :D Diğerleri böyle yüksek fiyattan gitmiyor , bizde yol ücretimizi işte kameraların lens ücreti vs çıkarıyoruz :bhr:
Aaa bağışlanıyor diye bonkor davranıyorlar iyi ne güzel vlla Türk olmakla bir kez daha gurur duydum böyle duyarlı insanların olduğun u bilmemize ihtiyaç var :bhr::bhr::bhr:

Ama asıl övgü size gerekiyor tabi insanlar para akzanmak için her türlü şeyi yapıyor siz bu yaşta kazandığınızı bağışlamanız büyük bir davranış , bu forumun bir üyesi olmanla eminim herkes gurur duymuştur :bhr::bhr::bhr:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Eline emeğine sağlık aşkım, dün özelden konuşmuştuk. Bugün konusu gelmiş. Çok da güzel resimler. :bhr:

4, 9 ve 10'u çok beğendim. :Z

gözlemci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Aaa bağışlanıyor diye bonkor davranıyorlar iyi ne güzel vlla Türk olmakla bir kez daha gurur duydum böyle duyarlı insanların olduğun u bilmemize ihtiyaç var :bhr::bhr::bhr:

Ama asıl övgü size gerekiyor tabi insanlar para akzanmak için her türlü şeyi yapıyor siz bu yaşta kazandığınızı bağışlamanız büyük bir davranış , bu forumun bir üyesi olmanla eminim herkes gurur duymuştur :bhr::bhr::bhr:
Yani düşün şuanda üniversite bitti işsiz dolaşıyorum yüksek lisans yapıyorum bir yandan , ailem vs bu alanda iyi olduğumu bu alanda devam etmem gerektiğini söylüyorlar ben bu alanı hobi olarak görüyorum asla bu işe girerken de para kazanacam diye bir fikir yoktu aklımda , yardım ediyoruz hayvan barınaklarına ve vakıflara bundan da gurur duyuyorum :oley:
Hepsi güzel. Emeğine sağlık. Ekibinde yer varsa bende dahil olabilirim :A
Aslında bir ekibim yok üniversite de profesyonel fotoğraf kulübünü kurunca oradan bana seçimle 12 tane yardımcı seçtik oy birliğiyle, onlardan gönüllü olanlar ile gidiyoruz ama nadiren çıkıyoruz çekimlere :D
Eline emeğine sağlık aşkım, dün özelden konuşmuştuk. Bugün konusu gelmiş. Çok da güzel resimler. :bhr:

4, 9 ve 10'u çok beğendim. :Z
Evet dün konuşmuştuk bilhassa senin için açtım konuyu birazda :Z hem sen gör, hem de diğer forumdaki sevdiğim arkadaşlarım görsün dedim fena da olmadı sanki :D